Externé štúdium na vysokej škole

26. okt 2022

Ahojte baby, ma niektora z vas skusenosti s externym stuiom na vs? Rada by som to vyskusala no potrebujem pritom pracovat nd plny uvazok. Za kazdu skusenost a rada budem rada 🙂

lucka2019
26. okt 2022

vyucba v sobotu, na ucenie a skusky som minala dovolenku, bola sme dobra partia, dost sme si pomahali navzajom spoluziaci (materialy, infosky od starsich a tak) , bolo to narocne, ale stalo to zato, je nieco konkretne, co by ta zaujimalo?

aliziana
27. okt 2022

Závisí asi aj od toho, aká škola, niektoré mávajú výučbu aj piatky... My sme tiež mávali iba soboty (okrem skúšok), a pre mňa to bol taký relax, po celom týždni v práci som sa na tú sobotu so spolužiakmi vždy tešila ;)

ibrunova
27. okt 2022

My sme mávali každý piatok.. Potom na inej škole skúšky hocikedy cez týždeň, cez víkend učitelia odmietali skúšať.. Bola som na materskej, a potom za posledný rok som si minula do júna celú dovolenku.

autor
27. okt 2022

@aliziana no ide o to ze robim na kratky a dlhy tyzden cize kazdy druhy tyzden robim aj soboty :/

autor
27. okt 2022

@lucka2019 dakujem, no zaujimalo by ma napriklad aj ci byva to skolne az take vysoke ako som sa dopocula , pocuoa som zhruba ze 2000 na rok

veronika3110
27. okt 2022

Študujem tak už 6-ty rok a pracujem v MŠ.. neviem aký odbor chceš, ale ja som na Bc platila ročne 750 a na Mgr teraz 840
a mala som aj kolegyňu čašníčku a robila dlhé a krátke týždne.. a keď robila v sobotu, tak odišla zo škôly skôr a hneď utekala do roboty… a to dokonca ešte cestovala domov nejakých 50-60 km

domini404
27. okt 2022

Ja mám šťastie, robím pondelok-piatok, výučbu máme len v soboty, v piatky vyučujúci len nahadzujú materiály na online platformu, ktoré si máme pozrieť a naštudovať vo voľnom čase. Ročne školné ma stojí 600€. Kamoš robí 6dní + 3dni voľno, takže mu práca vychádza aj na piatky, kedy má vyučovanie, rieši to tak, že si berie dovolenku alebo home office. Platí tuším 550€ za ročné školné.

nelca84
27. okt 2022

vsak povedz konkretnu skolu, kazda to ma inak, my sme chodili len piatky a vzdy na zaciatku semestra bola blokova vyucba cely tyzden vkuse...

julie19
27. okt 2022

To mas rôzne od školy aj skolne aj časy výučby … ja som študovala externe v Nitre, školu sme mali len soboty ale nie každú, skúšky aj cez týždeň ale na to som vzala dovcu, skolne vtedy (skončila som mgr v 2019) bolo 650€/rok …. Manžel študuje teraz externe v Žiline, školu majú blok výučby myslím 10 dni to mali v kuse (okrem víkendu) čiže si vzal dovolenku a zvyšok semestra nič, robia zadania a potom skuskove, školne ma 400€ ale teraz neviem či ročne alebo semester 🤔 … ale myslím že ročne, tam je to nejako dotované lebo on pracuje na železnici a študuje železničnú dopravu … nie som si ista fakt …

lucka2019
27. okt 2022

@autorka fuuuha tak to netusim 🙈nieco som platila, len to ma kazda skola inak.... ja som bola na euba a tam nebolo tak vela urcite, ale presne si uz nepamatam... 2000 eur vyzera ma nejaku sukromnu skor

vikusjk
27. okt 2022

Zalezi, na aku skolu chces ist. Ja som studovala na VSEMvs bakalara a inziniera som dokoncila na Paneuropskej. Skolne si uz presne nepamatam, ale nejak tak to bolo ako pises, tusim okolo 2000 € za rok. Vyucbu sme mali vacsinou soboty, parkrat piatok, ale zacinali sme o piatej poobede. Inak prednasky nemas povinne, ale mala by si mat moznost zohnat si potom materialy, aby si sa mala z coho ucit.

katarinka289
28. okt 2022

Ja som zacala minuly rok a nelutujem.Ucim v MS,mam rodinu,domacnost...da sa to zvladnut. Dokonca sa na sobotu tesim.Ziskala som nove kontakty, skolne platim 500 rocne

stevvvka
28. okt 2022

@katarinka289 prosim ta, kde studujes a aky odbor? Mozes aj do správy

maribell
28. okt 2022

Ja študujem na Komenského. Prednášky máme iba v sobotu. Skúšky hocikedy aj cez týždeň 🤷. Školné som platila bc 480€/rok, Mgr platím 650€/rok. A študovala som počas práce aj počas materskej/rodičovskej 👍. Dá sa to, keď máš podporu v mužovi alebo rodine. 😊

katarinka289
28. okt 2022

@stevvvka v Ba predskolsku ped.

stevvvka
28. okt 2022

@katarinka289 dakujem. Zvazovala som predskolsku, akurat sa rozhodujrm kde. Ba som velmi nechcela ale zvazujem aj tak. Co hovirs na celkovy dojem, pristup ucitelov, je nieco, co ti vyslovene prekaza?

katarinka289
29. okt 2022

@stevvvka neprekaza mi nic.Su velmi ustretovi.Ako skupina si vzdy odhlasujeme terminy skusky.Vyucujuci schvalia. Ked nemozme prist na prednasku a vopred sa ospravedlnime,je to ok.Niekto dava v tom pripade pracu navyse alebo daju moznost,prist na prednasku s inou skupinou.Niektori neucast vobec neriesia.Material na ucenie nam posielaju do teamsu alebo moodle

stevvvka
29. okt 2022

@katarinka289 dakujem pekne!