Inžiniersky titul na ekonomike

23. jan 2024

Ing. je titul pre VŠ 2.stupeň technického zamerania. Prečo sa na ekonomickej škole dáva titul Ing a nie Mgr? Podľa mňa je úplne iné ak má Ing titul niekto kto študoval na stavebnej alebo iný technický smer a Ing titul účtovníčka.

cookie29
23. jan 2024

@simca06022011 pozri žijem v zahraničí. Titul tu nikto nemá. Eventuálne sa v papieroch uvádza dosiahnutá úroveň vzdelania. Inžinier je povolanie. Áni doktori či právnici si nepíšu tituly. Proste ľudia sa nedefinuju titulom. Ja mám 2 vysoké školy a titul som si v živote nepísala. A väčšina ľudí ani netuší že som inžinier

nelka93
23. jan 2024

@erikavesela mňa napríklad mrzí, že inžinieri sa z Mgr. Smejú a pritom je to rovnocenný titul. Ja mam tiež Mgr. A namakala som sa viac ako Ing z nejakej ekonomickej, ktorých som doucovala 😅

erikavesela
23. jan 2024

@nelka93 presne tak...ja mam tiez mgr...manzelka mojho krstneho sa vyjadrila, ze jej dcera ma len mgr.a ona ing...ale ze to akceptuje🙈🤷‍♀️

subartic
23. jan 2024

@nelka93 na každej vysokej škole sú slabší čo tam nemajú čo robiť. Tak ako medzi mgr. tak aj medzi inžiniermi .

chadkroeger
23. jan 2024

A prečo súkromná vysoká škola bezpečnostného manažérstva v KE taktiež sa ukončuje inžinierske štúdium? Študujú tam poväčšine sami hlupáci a majú Ing. Titul.

cookie29
24. jan 2024

@nelka93 prepac ale ved robis presne to iste... ako pise @subartic vsade su lepsi a horsi a aj blbci ze ano. A ked uz sme pri tom, tak inzinier ktoreho si doucovala, mal aspon o to zaujem, inak by na to doucko nechodil....

zmrzlinka8
7. máj 2024

@luliu titul je súčasťou mena.

luliu
7. máj 2024

@zmrzlinka8 titul nie je súčasťou mena. Neznamená, keď mám titul, že si ho musím vycapit na svadobné oznámenie, použiť ho pri nákupe v bazáre. A väčšinou tí čo majú Bc používajú titul častejšie ako nejaký profesor. Je to smiešne, aspoň pre mna
Je iné používať titul v práci, ale v bežnom živote? Načo - robiť zo seba niečo viac?

zmrzlinka8
7. máj 2024

@luliu Bc. mne osobne príde smiešne, je to v podstate len polovica VŠ.
titul ako niečo viac alebo povysovanie vnima len ten, kto ho nemá, väčšinou závisť a komplexy. no ale nemôže ho mat každý. niečo človek dokázal, niečo ho to stálo , častokrát popri zamestnaní a rodine, tak prečo si ho nedávať? aby druhi nemali komplexy?

zmrzlinka8
7. máj 2024

@luliu človek makal na sebe, študoval trebárs na ťažkej škole, kým druhí sa flákali, niečo dosiahol vo svojom vzdelaní a povolaní, má sa za to hanbiť a tajiť, aby tí, čo na sebe nemakali, sa necítili náhodou zle?
divná logika

vevesh
7. máj 2024

@cookie29 titualy sa pouzivaju aj v zahranici, ale az od 3.stupna VS.

@simca06022011 v nemecku dostane ing. kazdy, kto ma technicku vyucbu (nie vs!)- cize defacto nasa specializovana ucnovka s praxou. A napriklad nemecko neuznava ing. na ekonomiu ako aj neuznava maturitu z ekonomie, ak si dany smer studovala na chemickej/polnohospdarskej etc. skole.

zmrzlinka8
7. máj 2024

@vevesh to nie je pravda. Rakúsko napríklad veľmi používa Mag. a celkovo tituly si vážia. nielen 3. stupeň VŠ.
co sa tyka titulu Ing. v Nemecku, to samozrejme nezodpovedá nášmu Ing.
totiz náš Ing. zodpovedá v Nemecku Dipl.-Ing.
trosku mimo rozprávaš.

vevesh
7. máj 2024

@zmrzlinka8 v nemecku mas vsade kolonku az od 3 stupna- som magistra, ale za 20 rokov, co tu zijem som este nikde nevyplnala, ze mam titul, lebo nie je kde (rozumej, vies vyplnit, az ked mas 3 stupen)- ci mas magistra, dipl.-ing, ing, m.a, m.sc, b.a .
a atd., to tu nikoho nezaujima (okrem nejakych pracovnych posudkoch, kde ten titul ukazujes ako akesi opravnenie k svojej praci).

zmrzlinka8
8. máj 2024

@vevesh tak samozrejme nevyplnas tam titul, keď si objednavas niečo na nete.
ale pri iných formulároch s osobnými údajmi ano. záleží v akom prostredí sa pohybujes.
nebudeme sa dohadovat, tiež poznám Nemecko, viac než 30 rokov.
v Nemecku Mag. nie je veľmi vážené, choď do Rakúska, tam viac ako u nás.
a ak si Ing., v Nemecku sa predstav Dipl.-Ing., pretože ich Ing. nie je vysoká škola, tak preto ten pocit, že to u nich nič neznamená, tak ako si povedala.

vevesh
8. máj 2024

@zmrzlinka8 v akych formularoch, prosim ta- okrem arbeitsagentur, kde pises najvyssie dosiahnute vzdelanie? A ak by si nemecko poznala, tak by si vedela, ze najdolezitejsi udaj v nemecku je ausbildung (vyucenie) a nie titul z vs.

zmrzlinka8
8. máj 2024

@vevesh to mi nemusíš rozprávať. ale chápem, že v kurdsko-moslimskej spoločnosti, v ktorej žiješ, to môže byť iné

vevesh
8. máj 2024

@zmrzlinka8 🤣🤣🤣to myslis vazne teraz🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️praveze v kurdistane viac pouzivam svoj titul ako v nemecku😂😂 nejak si az prilis zakladas na svojom titule, ze nedokazes pochopit, ze nie kazdu narodnost to zaujima- a teda nemcov absolutne nie, pokial nemas titul Frau Doktor...😎

luliu
8. máj 2024

@zmrzlinka8 odporúčam si viac zakladať na tom aký si človek ako na titule. V bežnom živote je smiešne oháňať sa titulmi

zmrzlinka8
8. máj 2024

@luliu ďakujem za odporucanie, ja sa tým riadim celý život, ale ako som povedala vyššie, nemienim sa za titul hanbiť, alebo aby náhodou niekto, kto ho nedosiahol, nemal zo seba zlý pocit. to je jeho problém.

zmrzlinka8
8. máj 2024

@vevesh dokážem to pochopiť, ale ty zavádzaš resp. vnímaš to inak

luliu
8. máj 2024

@zmrzlinka8 ale to nie je o hanbeni sa. Mám titul za menom i pred menom a nemám potrebu chodiť ako pavica a všade upozorňovať na tituly. Nevidím dôvod v bežnom živote.....

zmrzlinka8
8. máj 2024

@luliu ved si nemusíš dávať, každý robí ako myslí.

vevesh
8. máj 2024

@zmrzlinka8 a cim zavadzam? Som sa ta pytala, na akom formulari v nemecku uvadzas titul (mgr, ing, dipl-ing -je mi to jedno aky). Vyplnam denne nespocetne toho vela a naozaj nikde v profesnom zivote na ziadnom formulari nie je uvedeny titul nizsi ako doktor. Ale ausbildung je to prve, co sa ta opytaju vsade- od jobcentra, cez danovaka az po policiu ci banku- a tam si pises profesiu, nie mgr. lekarnicka, ci ing-stavebna technicka a pod. Vsak napriklad ucitelia nemaju tituly (nikde si ich neuvadzaju) a kazdy a jeden ma vysokoskolske vzdelanie, pokial ma ukonceny Lehramt...