Potvrdenie intolerancie

vkatush
29. jan 2024

Ahojte
Prosím vás, tie ktoré s tým máte skúsenosť.
Zrejme budem mať intolerancie, prípadne histamínovu. Pred asi 3 rokmi mi robili odber, vyšlo všetko možné, ale bolo to písané ako alergické reakcie, ktoré sa časom môžu zmeniť.
Stav sa zhoršil, chcem ísť na gastro na vyšetrenie.

Moja otázka. Dá sa to zistiť len cez hadičky do žalúdka alebo to robia aj cez odber? Resp ako prebieha vyšetrenie.

Ďakujem vopred za odpovede 😊

waity888
29. jan 2024

Ahoj, bola som na gastro vyšetrení - hadička do žalúdka, počas vyšetrenia odobrali vzorky a za dva týždne cca som mala výsledky. Mám aj na laktózu a aj histamín. Takže v rámci tohto vyšetrenia ti presne prídu na to čo ti je 🙂

vkatush
autor
29. jan 2024

@waity888 ďakujem krásne. Ja sa bojím veľmi tej hadičky, dúfala som, že sa jej nejako vyhnem. 🥲

kacena4
29. jan 2024

hadicka sa nerobi na zistovanie alergie, na gastro zistuju alergie z krvi

waity888
29. jan 2024

@vkatush Netreba sa báť, je to pár minútová záležitosť. Samozrejme že je to nepríjemné,ale dá sa to v pohode vydržať. Treba hlboko dýchať a prejde do rýchlo, držím palce 😊

waity888
29. jan 2024

@kacena4 mne krv nebrali. Odobrali vzorky zo žalúdka a na základe toho zistili úplne všetko,poslali mi niekoľko stranové výsledky všetkého možného 😁

vkatush
autor
29. jan 2024

@kacena4 áno, alergie mi z krvi zistili jednu celú A4. Ale na intoleranciu mám ísť normálne na vyšetrenie, len som chcela zistiť, či sa to dá aj bez hadičky.

@waity888 ďakujem pekne, budem pamätať a snáď to bude rýchle.

kacena4
29. jan 2024

@vkatush ja som bola bez

20erika07
29. jan 2024

@vkatush sestra si dala robit nejake 500eurove testy z krvi u alergologicky, kde dostala s vysledkami aj presne rozpísané potraviny ,ktore nemoze vobec, ktore moze skusit o 3- 6- 12 mesiacov, ktore moze stále, uplne do detailov ,aj koreniny a pod.

vkatush
autor
29. jan 2024

@20erika07 to som mala aj ja v medirexe za 100vku. Ale to je alergo, nie intolerancie.

20erika07
30. jan 2024

@vkatush ona nebola na gastro a hadičku, vsetky intolerancie vratane histaminovej, jej zistili z krvi.

monika4487
29. feb 2024

Da sa zistit aj inac. Tu je ambulancia, kt. to robi vodikovym testom. Mozem len odporucit. Maju dobre urobemu web stranku aj s popisom. Imunocare.sk
Najprv som mala spravene testu v Medirexe, vyslo mi kopec alergii asi na jednu stranu (23 alergii). Ale proste neviem nesedelo mi to a aj po dodrziavani diety, bolo mi stale viac a viac tazsie. Dlho som hladala lekara po celom Slovensku. Nasla som. Ten lekar mi spravil nanovo testy na alergie prick testy na ruku a ostatne co nemal v tych testoch tak na moje poziadanie mi spravil z krvi (ako samoplatca). Nakoniec sa mi potvrdila len jedna potravinova alergia. A nasledme mi spravil z krvi test na histaminovu intoleranciu a vodikove testy na fruktozu, laktozu a SIBO a tie mi vysli vsetky. Na intolerancie beriem teraz enzymi co mi odporucil (keďže pri tomto mixe mi vyslo zo zoznamu asi 6 potravin co mozem jest). Tak si dam enzymi urcene pre jednotluve intolerancie pred jedlom najem sa a citim sa o 300 % lepsie a konecne som zacala aj zit.

sickynickyobsadene
29. feb 2024

@vkatush už si bola? Ako ti to teda robili? Inak v medirexe aj inde sú testy aj na alergiu a osobitne aj na intolerancie IgG . Len to stojí vela

vkatush
autor
29. feb 2024

@sickynickyobsadene rozprávala som sa s doktorkou, je lepšie, aby som šla na hadičku a nie len na krv, keďže som mala dlhodobo problémy a mohlo to zanechať šarapatu na orgánoch, takže aby aj skontrolovali ich stav, či tam niečo nie je.

Len ešte som na to nenašla odvahu 😂

nikasmile
29. feb 2024

@monika4487 prosím ťa, a ktorý lekár to je? Je to v tom centre?

monika4487
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika4487
29. feb 2024

@nikasmile MUDr. Tibor Prunyi

nikasmile
29. feb 2024

@monika4487 ďakujem pekne