3 dni temna

28. nov 2023

Zeny viete si to predstavit zeby sa to stalo? Pise sa, ze sa to ma stat zaciatkom
Noveho roku stvrtok piatok sobotu. A ze to pride v roku 2025 a vtedy to bychadza tieto dni. Co si o tom myslite?

maja22
28. nov 2023

@beronsche spravodlivosť a aj láska je v tom, že nevinné deti boli zachránené skôr, ako prepadli zlu podľa vzoru rodičov. Nevinný človek totiž dosiahne nebo a tie deti celú večnosť môžu chváliť Boha, že zachránil ich duše pred večným zatratením.

stanulienkat
28. nov 2023

@maja22 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

maja22
28. nov 2023

@stanulienkat prezentuješ sa ako neveriaca, tak je jasné, že toto nepochopíš... Ale aj neveriaci človek môže mať skúsenosť s tým, že keď bolí duša, je to často väčšia bolesť a väčšie trápenie, ako bolesť fyzická. Neveriaci človek si myslí, že po smrti už nepocíti nič. Veriaci človek si uvedomuje, že duša neumiera a buď sa bude tešiť, alebo trpieť.

stanulienkat
28. nov 2023

@maja22 takze tie deti mali stastie, ze boch na nich uvalil smrt?? Neveriaci clovek po smrti zhnije.

miskakyska
28. nov 2023

@stanulienkat bochača,to plieskanie po hlave má čosi do seba😄

pralinka25
28. nov 2023

@maja22 no ja to napriklad vnimam tak s tou mariou ze vyzyva v dobro lasku motlidbu obratenie preto lebo clovek by sa tak mal stat lepsim. a tym padom keby bolo viacej dobra vo svete neboli by ludia na seba tak zli cize logicky by prichadzalo aj k tomu ze by nechceli bojovat ublizovat mstit sa ludia navzajom viac by si pomahali odpustali starali sa o seba navzajom. vlastne by zrkadlili akoby to bozie dobro.
to mas ako vo vychove deti. nic nedocielis nasilim bitkou krikom a vyhodenim z domu. docielis to dobrym vzorom laskou trpezlivostou ...
ja cim som starsia tym viac mam problem pochopit zlo. pretoze niektori ludia nie su zli ale su psychicky chori nemozu za to ze ich mozog nefunguje ako ma. kopec psychiatrickych diagnoz sposobuje ze ludia konaju zle. ako k tomu pridu tito ludia ze maju funkcnu poruchu na zaklade ktorej sa chovaju zle tiez budu zatrateni? je to choroba ako trebars vysoky tlak.
alebo ludia ktori vyrastali v nasili nic ine nepoznaju boli na nich napachane skody a oni sa chovat inak nevedia ... neobhajujem zlo v ziadnom pripade ale v tychto napriklad neviem kam patri spravodlivost.
nemyslim si ze boh musi zosielat nieco taketo aby nicil zlo. zlo sa v podstate znici samo navzajom pretoze je destrukcne.

maja22
28. nov 2023

@stanulienkat Ano, z mojho pohladu bola smrt pre nich vykupenim. Nestihli zhresit a odvratit sa od Boha. A inak kazde ludske telo podlieha po smrti rozkladu. Vlastne, mame nejake vynimky, takze uplne kazde nie, ale vacsina urcite. 😉

beronsche
28. nov 2023

@stanulienkat ano, mali stastie, ze v bolestiach zomreli skor, ako prepadli zlu..
Sice mali slobodnu volu, cize aj sancu, ze raz zvolia cestu spravodlivych ako Lot, ale holt smola. Boli zachranene skor.. pre istotu...
Irony off..

@maja22 viera je dobra, ak ludom pomaha v tazkych situaciach. Ale toto nekriticke prijimanie vsetkeho je uz podla mna dost na hrane..

soldi
28. nov 2023

ked citam taketo rozpravky, tak si vzdy poviem, ze ako mi je dobre, takej jednoduchej, neveriacej 😀

maja22
28. nov 2023

@pralinka25 vo svojej podstate kazdy z nas kona nejake zlo. Hresime myslienkami, slovami, skutkami a zanedbavanim dobreho. To posledne je velmi vazne a ked si vezmes evanjelia, Pan Jezis casto varuje najma pred tymto. Mame byt vsimavi k ludom a robit dobre skutky. Do pekla sa odsudime vlastnou lahostajnostou. Co sa tyka tazkych hriechov a zla v nasom zivote, vzdy ide o to, ze to koname slobodne, dobrovolne a s plnym vedomim, ze robime zle. Boh vidi do hlbky srdca kazdeho cloveka, vie lepsie ako my, co sa v nas skryva, nebala by som sa, ze by bol voci niekomu nespravodlivy. 🙂

nellye9
28. nov 2023

Prežila som koniec sveta v roku 2000,prezijem aj dni temna.

maja22
28. nov 2023

@beronsche veriaci clovek vidi veci proste inak ako neveriaci. To je cele.

beronsche
28. nov 2023

@maja22 Este rozmyslam, ze ked mal boh potrebu vyhladit toto centrum hriechu a zla so zemou aj s nevinnymi detmi hriesnikov, preco to urobil takym brutalnym a sadistickym sposobom - "ohnom a sirou".. ved ti ludia mohli len normalne nebolestivo zomriet a na druhom svete platit za svoje hriechy.

Preco Lot nevzal aj nevinne nemluvnata so sebou? Ked sa hladali spravodlivi - v zmysle dobri a nehriesni, preco deti boli mimo?
Rozmyslas nad takymito vecami, ci Len prijimas vsetko raz radom?
Nerypem, zaujima ma pohlad veriaceho.

maja22
28. nov 2023

@beronsche Plus si este zabudla na Lotovu zenu, ktora sa obzrela a zomrela tiez... Ake velke boli hriechy, taky velky bol trest... To, co tu na zemi zacalo, po smrti pokracovalo... Viditelny sposob, aby si ludia uvedomili, ako mozu dopadnut. Darmo dietatu nakreslis ohen a povies pozor, ohen pali. Kym dieta nezazije tu skusenost, ze fakt, ohen pali, z nakresleneho nepochopi... Biblicka rec je zaujimava v tom, ze casto pracuje s obrazmi, ktore nam maju mnohe skutocnosti priblizit. Aby sme videli viac suvislosti.

beronsche
28. nov 2023

@maja22 cize boh nam dava slobodnu volu a nepravost na tomto svete netresta, az Kym sa nenastve a potom seka vsetko zaradom, hlava nehlava..

maja22
28. nov 2023

@beronsche V skratke asi tak 🙂

maja22
28. nov 2023

@beronsche Ono je to v podstate ako v rodine. Dieťa provokuje a provokuje, rodič trpezlivo znáša, však hádam sa spamätá, upokojí, chvíľu a trpezlivo vysvetľuje, ale trpezlivosť raz skončí a potom to buchne 😄

lucilaines
28. nov 2023

Vies co autorka normalne som si precitala ten clanok co si sem dala, ze sa teda informujem, prinajhorsom pobavim, ale akurat co som sa dobre nasrala. Aby tu niekto zverejnoval takuto znosku p.covin , vyslovene katastrofickych a vyhrazal sa “neveriacim” takymto sposobom a este ze vysledkom ma byt, ze sa vsetci prinavratia k jedinej spravnej katolickej viere. Wtf. Potom ze je tu tolko stresu, ked slabsie povahy citaju taketo naozaj cez ciaru vyhrazanie. To uz nie je ani vtipne, to je len vyslovene nechutne. Ja som maximalne tolerantny clovek, akceptujem a podoporujem akukolvek vieru, sexualnu orientaciu, duhove pochody, naozaj cokolvek co mi neublizuje. Ale s tymto mam naozaj problem a vacsina normalnyvh krestanov sa potom cuduje , ze si z nich ludia robia srandu ako aj tu v diskusii. No bodaj by nie, ked miesto normalnej argumentacie sa krestanstvo potrebuje neveriacim vyhrazat diabolskymi silami z pekla. Poprosila by som vsetkych krestanov, nechajte si tieto zalezitosti pre seba, diskutujte o tom v kostoloch a naozaj skuste verejny priestor toho usetrit.

casavina
28. nov 2023

Temno je tu už dávno... ľudia sú k sebe zlí, rodina sa nespoznáva...
Chýba úcta, rešpekt, vďačnosť a celkovo ľudskosť... Toto temno má desí oveľa viac ☹️

pralinka25
28. nov 2023

@maja22 slobodna vola je diskutabilna. ked napriklad niekto ochorie na schyzofreniu a kvoli tejto chorobe niekomu ublizuje nerobi to na zaklade svojej slobodnej vole. alebo vezmime si chlapcov. radikalni islamisti unasaju malych chlapcov vycvicia ich do boja. tvrdo ich trestaju, nahovaraju im z nasho pohladu hluposti, masiruju roky mozgy. psychicky aj fyzicky ich uplne znicia a taky clovek sa tiez nerozhoduje na zaklade vlastnej vole ked nikdy nevidel sucit, lasku, dobro. takyto chalan ked vyrastie ide do terenu a zabija nevinnych ale v jeho ponimani je to inak. on vobec netusi ze robi zle, mysli si ze zachranuje svoju vieru pretoze mu to niekto narozpraval. a mohli by sme v prikladoch pokracovat do nekonecna. viera a nabozenstvo - cirkev su dve odlisne veci. toto si treba uvedomit. stale si nemyslim ze boh znasa na ludi ohen a siru. pravdepodobne ak sa to stalo bola to nejaka prirodna katastrofa. ani rozumny rodic nestresta svoje decko s bicom ked mu dojde trpezlivost. normalny rodic s tym bude pracovat tak aby sa nijaky takyto brutalny trest pouzit nemusel. decko sice skusa ale rodic je tu na to aby to ukociroval tak aby nemusel pouzit "ohen a siru" nemam teda idealne deti a tecu mi z nich obcas pekne nervy ale "ohen a siru" nepouzivam ani ked ma vytocia do biela myslim to samozrejme obrazne.

nufafa
28. nov 2023

@pralinka25 krásne napísané.. "zachraňuje svoju vieru...". To by mohli povedať aj o nás, že máme mozgy masírovane dobrom, láskou... a sme v podstate vypatlani.

Je sranda, že ak si to akokoľvek prekrutis, tak je to pravda (z uhla pohľadu niekoho).

dharmasanata
28. nov 2023

Netreba čítať také články keď si labilná.

pralinka25
28. nov 2023

@nufafa no jo vzdy je vsetko o uhle pohladu. ako s cislom 9 napisanym na zemi. niekto vidi devinu niekto sestku a niekto vobec netusi co ten znak znamena.

katulienkax
28. nov 2023

To obdobie temna sa da vysvetlit celkom zrozumitelne, pride jadrova vojna medzi Ruskom a USA, Izraelom a Hamasom 😉 Planovaci uz planuju. Ked vybuchche vsetkych 10000 jadrovych zbrani, co maju v zasobe, pride jaadrova zima, a dalsia doba ladova

maja22
28. nov 2023

@pralinka25 ano, aj ja si myslim, ze moze ist o vybuch sopky, alebo o nieco podobne... Tiez si myslim, ze Boh je velmi milosrdny. On sam to hovori, ze skor, ako pride ako spravodlivy sudca, najprv ponuka branu milosrdenstva a kazdy moze prejst touto branou. 🙂 Ja sa nezamyslam nad tym, co bude s chlapcami, ktorych cvicia na zabijanie alebo s dusevne chorymi, Boh vie, je to v jeho rukach, On to posudi najlepsie. Ja sa snazim riesit svoju dusu a viest k Bohu svoje deti a tych, ktori su mi zvereni, resp. za ktorych citim volanie k modlitbe. Snazime sa Boha vtesnat do nejakych nasich predstav, pouzivame na to obrazy, ktore su nam zname, napr. ja som pouzila ten obraz rodiny, ale stale si uvedomujem, ze to su len nase ludske predstavy, ktore On mnohonasobne presahuje a my nie sme schopni ho nejako pochopit, uchopit, kazda nasa snaha v tomto smere je nedostatocna... Mame naznaky vo Svatom pisme, odrazame sa od toho, mame tu Jezisov odkaz a Jeho nazeranie na Otca. Vsetko to nam ma pomoct, aby sme si vedeli utvarat s Bohom vztah, nas vlastny, jedinecny a aby sme v Duchu Svatom svedcili o Nom aj inym.

valeria_h
28. nov 2023

Boh nám nedal ducha strachu, autorka. "Nebojte sa a verte, ja budem s Vami po všetky dni až do konca vekov", tak hovorí Pán. Ver tomu ❤️

autor
28. nov 2023

@soldi ked myslis

autor
28. nov 2023

@lucilaines kto sa vyhraza citak co som pisala ue co ai otom myslite kto zastrasuje sa prrber aj ty uz

maja22
28. nov 2023

@pralinka25 prave som otvorila zamyslenie na dnesny den a je aktualne k tomu, co tu riesime 🙂

autor
28. nov 2023

@dharmasanata toje vsetko co si chcela hrdinka?