5-mesačný chlapček mal teploty a teraz vyrážky, čo to môže byť?

simonta11
16. sep 2019

Ahojte prosim vas zo včera na dnes sa nam vyhodili take červené bodky už aj na brušku mali sme ich len na chrbátiku neviete čo by to mohlo byť bojím sa.Priebeh mali sme dva dni teploty a potom sa nám spravilo toto neviem čo robiť či ist k doktorke alebo viete poradiť máe skúsenosť niekto stým?ďakujem

mirka_a_hrasok
16. sep 2019

@simonta11 fotka? Mohli by to byt kiahne? Potnicky? Alergia, cokolvek, ak sa bojis chod k dr 🙂

maminuska
16. sep 2019

@simonta11 pravdepodobne 6 choroba

saskia_98
16. sep 2019

Mozu to byt od potniciek, cez kiahne az po alergiu. Chod ku doktorke. Naco sa nas pytaš a este aj bez fotky..

misi_sisi
16. sep 2019

Môže to byt naozaj čokoľvek..môžu to byt potničky z prehriatia..syn keď mal 10 mesiacov tak sa úplne povyhadzoval na tvaricke a hlavičke..týždeň sme s tým bojovali - mastili a dávali fenistil kvapky a zmizlo to samé a doteraz neviem z čoho to bolo

kikidee
16. sep 2019

Takto prebieha piata ci siesta choroba. O par dni to zmizne, neboj, nie je to nic vazne, ak je to ono.

inulienka29
16. sep 2019

@saskia_98 skvela rada s infekčnou chorobou k dr! 👌🏻👌🏻

saskia_98
16. sep 2019

@inulienka29 moja dr si riesi infekcne choroby tak, ze na koniec ordinacnych hodin chodia infekčne na vysetrenie a aj kontroly. 😉 čiže najprv nech zavola a uvidi.

sapetka
16. sep 2019

Zavolaj svojej dr a dohodni si s nou termin mimo inych deti

simonta11
autor
16. sep 2019

@maminuska to mi uz vraveli prosim vas co je ta 6 choroba?

simonta11
autor
16. sep 2019

ved pojdem ja zajtra snim len chcem vediet ci sa nemam báť...poslem foto len neviem ci to budete dobre vidiet

majka99999
16. sep 2019

@simonta11 6 choroba su 2-3 dni horucky a potom sa takto osype, vyzera to celkom tak.

maminuska
16. sep 2019

@simonta11 podľa mna to je 6 tka, bežne detské ochorenie.

simonta11
autor
16. sep 2019

tak sa nemusím nejak báť ?sú nejaké mastičky nato ?ale pojdem aj tak k doktorke zajtra a ďakujem vám pekne 🙂

veronika33
16. sep 2019

mali sme podobné 2 dni teploty, teploty ustúpili a vyhádzaná komplet, také ružové fliačiky po celom tele, do 2 dni boli preč, diagnóza 6 detská choroba, ničím to nemazať, same to odznie do 2 - 3 dní (laik so skúsenosťou)

yanni
16. sep 2019

@simonta11 to je roseola cize šiesta choroba. Nič vážne ale infekčné. 2-3 dni vysoká teplota, potom hneď nato tento vysyp a po dalších pár dňoch vysyp zmizne a je po všetkom. S tým k dr. Nemusíš ist.

majka99999
17. sep 2019

@simonta11 nemusis ist k dr., staci jej povedat na najblizsej poradni, ze to maly prekonal. Vysyp zmizne do niekolkych dni sam, nemusis nic robit.

maciatkolulu
17. sep 2019

@simonta11 pozri, je super koľko tu je online doktori ek, ale ty máš parmesacne dieťa, takže normálne zavolaj doktorke a riad sa jej pokynmi.
@inulienka29 a kam by mala ísť s chorým dieťaťom? K obuvnikovi? 😂😂😂. Zavolá a uvidí, čo jej Dr povie. Ono sa väčšinou chodí s infekčným chorobami k doktorom a nie s rastom zubov, či ako😂😂😂😂aj chrípka je infekcna, aj angína a veeeela iných, tak nechápem čo sa čudujem, doktori majú poväčšine poriesene poradne a choré deti a deti s podozrením na kiahne atď. Ale čudovať, že niekto poradí matke, že ma ísť s chorým vysypanym dieťaťom k doktorke??? 😂

martinenka886
17. sep 2019

@simonta11 no ako ste dopadli u doktorky? Ako to uzavrela? A ked mal teplotu, tak si s nim nebola u doktorky?

simonta11
autor
19. sep 2019

@martinenka886 bola som u doktorky aj s teplotami záver bol angína zápal mandlí :( a potom horúčky a nakoniec tento výsyp povedala mi že je to úplne normálne že to detičky mávaju že sa nemám čoho bát tak som spokojná odišla domov 🙂