Aká bola vaša naj kniha v detstve? Čítali vám rodičia?

julia225
2. apr 2008

ahojte mamicky aj nemamicky...
chcem sa opytat, aka bola vasa naj kniha v detstve a ci vam rodicia citali(ja si pamatam ako ocino zaspaval so mnou a s ferdom mravcom v ruke 😀 ), a co maju radi vase drobce...
viem ze tem o knihach je tu viac nez dost, ale kniha najlepsi priatel cloveka ...
a ozaj idete detickom prikladom? 🙂

julova
2. apr 2008

ja som knihomol odjakziva..uz ked som isla do skoly, tak som citala - a aj tajne vecer pod perinou s baterkou, ked uz som mala davno spat 🤐 😀 ...moje naj co si pamatam boli: Ferdo mravec, Zlaty klucik - Buratinove prihody, Slovenske narodne rozpravky....tie boli asi fakt top...ja som musela dostat na kazdy sviatok (narodky, Vianoce...) knihu, inak by ma nic netesilo...kniha musela byt 🙂...a trosku neskor urcite Terezke citat budem 🙂

krikri27
2. apr 2008

Ahoj, já měla ráda Macourkovy pohádky, Neználka, Děti z Bullerbynu, Gabru a Málinku, Drdovy pohádky, Káju Maříka..
Moje 9letá Anežka čte spíš dobrodružnější knížky , které patří k jejímu věku, včera jsem ji viděla s Karkulínem...
Eliška má ráda pohádky o zvířátkách i ty klasické, no a chytám se za nos, už jsem jim dlouho nečetla, takže dnes jdu na to 😉

hedunecka
2. apr 2008

jeej super tema ja som milovala: srncek paroztek, chrobak truhlik, snehulienka a ine rozpravky, vcielka maja, H.Ch.andersen rozpravky, zevedave kralicata a kopuu dalsix 😉

etuska
2. apr 2008

My sme si prave s dcerkou citali knihu Sova Agata/ma take obrovske oci,ktore naozaj klipkaju 😀 /
A ja som podobne ako Julova citala pod perinou

etuska
2. apr 2008

a co Pipi Dlha Pancucha?Ja som minule v sekaci objavila latkovu babiku Pipi,tak som ju hned kupila,aby mala dcerka babiku z rozpravky 😉

katze
2. apr 2008

U me vedl v detstvi Kaja Marik. A i ted se rada do neho zactu. Snad dcerku taky jednou nadchne tak jako me.

julova
2. apr 2008

a ako vacsia som zboznovala Troch patracov 🙂

duskaf
2. apr 2008

Ja som tiež milovala čítanie a atmosféru knižnice. Neverila som tomu, no môj Danko- prvák je rovnaký- keď ide do knižnice, je doslova nadšený, miluje to tam.
Ja som ho naučila čítať , keď mal 5, číta krásne, jeho pani učiteľka mi povedala, že číta ako druhák na konci školského roka.
Večer zvykol čítať manžel, ja som im skôr v tme rozprávky rozprávala, moje vymyslené, tvorím pre detičky, veľmi ma to baví a niekedy doslova nestíham zapisovať, čo mi fantázia diktuje. Tak veľmi snívam o tom, že sa raz niektoré z mojich dielok dostane k deťom, no na Slovensku je to veľmi ťažké vydať knihu a zvlášť pre deti, skúšam to stále, ale zatiaľ neúspešne. Už to vyzeralo na spadnutie, dokonca v Čechách, ale nakoniec sa to nepodarilo.
Povedali mi, že problém s vydávaním tvorby pre deti majú naši najlepší detskí spisovatelia, nie to ešte neznámy autor ako ja. Ale ja stále verím a možno raz....

nobody
2. apr 2008

Honzíkova cesta 😀

julia225
autor
2. apr 2008

joj pipi...to som tiez mohla...a co danka a janka? alebo medvedik:sijem, sijem pomalicky, kosielku i nohavicky... mne ju citala mami a teraz ja malej a tiez ju miluje ako ja... 🙂

etuska
2. apr 2008

Julka-aj my mame radi "Moj Macik"+Pampusik-a 😉 danka a janka neboli velmi moje oblubene,netusim preco---

Duska-hmmm,to som nevedela,ze si taky kreativny cloviecik 🙂 Neboj,mozno raz...Drzim palce

krajcoanka
2. apr 2008

Ja som mala malý výber. Pamätám si len Danka a Janka a Ferda mravca a ešte som mala nieaké Slovenské rozprávky 🙂 Ale malý ma väčší vyber!

etuska
2. apr 2008

...ja sa normalne vyzivam v kupovani knih pre dcerku.Ozaj je teraz uzasny vyber knih,no aj ceny su dost vysoke,tak radsej volim kvalitu pred kvantitou

Dcerka ma take obdobia kedy citame lennapr.Knihu dzungle,potom Pampusika.....

Ktora detska kniha vas v poslednej dobe zaujala? 😉

maja22
2. apr 2008

Ja som mala doma min 50 rozprávkových kníh a keď som ich prelúskala, hor sa do knižnice.... Ale hlasujem za Kaja Maříka... čítala som ho síce až na strednej, ale totálne ma dostal.... Každé Vianoce bol môj top.... A asi bude ešte dlho.... Som zvedavá, čo povie na knihy náš malý... Dúfam, že v tomto nebude po ockovi, ale po maminke... 🙂

etuska
2. apr 2008

maji,podobne 😉

sylviiik
2. apr 2008

Ahojík, tak můj muž se pokoušel Klubíčkovi číst Fimfárum asi v pěti měsících a nesetkal se s velkou odezvou 😀 Asi ještě nenastal ten pravý čas...

A já sama jsem milovala Děti z Bullerbynu, Karkulín ze střechy, Alenka z planety Země, Luisa a Lotka, Dům drobných radostí (to četla už moje maminka, je to od francouzské spisovatelky, spíš pro holčičky...) No vidím, že úchylka se projevila už v dětství. Naštestí ji sdílíme i s mým chlapem a snad nakazíme i syna 😵

etuska
2. apr 2008

pamatate si niekto "Z rozpravky do rozpravky"-su tam krasne ilustracie+"Ruzovy program pre sestricku"-o dievcatku,ktorej sa narodila mala sestra 😉

sylviiik
2. apr 2008

Jeee, to neznám, ale zní to krásně... Asi to u nás nevyšlo 😒

etuska
2. apr 2008

ved aj ja citam,ze mnohe ceske knihy tiez nepoznam.Straaasne sa mi vsak paci "Rumcajs" 😀

maja22
4. apr 2008

čítali ste niektoré knihy viackrát? ja mám takých viac - okrem kaja maříka som niekoľkokrát čítala Blčiaci oheň, Obeť spovedného tajomstva, Pollyana, Huncúti...

etuska
4. apr 2008

..ano,ale az s odstupom casu 😉

maja22
4. apr 2008

ja tak rok po roku... ale iba niektoré, samozrejme... 🙂

maja22
4. apr 2008

a zažili ste také, že vám "nevoňalo" povinné čítanie a zrazu ste zistili, že je to super kniha?

etuska
4. apr 2008

..no ak by som mala cas,tak v knihkupectve/kniznici sedim od rana do vecera. A straaasne ma bavi vyberat knohy pre dcerku.Minule sme vsak boliv knihkupectve spolu.Prelistovali sme si zopar knih a tu Sovu Agatu si vybrala sama.Teraz ju citame dookola 😉

maja22
4. apr 2008

to by som aj ja chcela s Marekom zažiť... 🙂

etuska
4. apr 2008

Maji-ano,ale az na VS,ked som studovala Aj 😉 -tam som sa nacitala az az.No mali sme aj predmet "Detska literatura"/v anglictine samozrejme/ a tam sme citali napr.Winnie the Pooh-cize macko Pu....a pod 😉

etuska
4. apr 2008

maji-dockaj casu... 😉

etuska
4. apr 2008

...a strasne ma laka Pan prstenov-no to uz nie je pre deti 😉

maja22
4. apr 2008

ja som videla asi 10 min z filmu a neviem tomu prísť na chuť...

etuska
6. apr 2008

....a ja som zase citala,ze to ma aj historicke pozadie/2.svetova vojna a pod./tak preto ma to zaujima 😉