Aká bola vaša naj kniha v detstve? Čítali vám rodičia?

julia225
2. apr 2008

ahojte mamicky aj nemamicky...
chcem sa opytat, aka bola vasa naj kniha v detstve a ci vam rodicia citali(ja si pamatam ako ocino zaspaval so mnou a s ferdom mravcom v ruke 😀 ), a co maju radi vase drobce...
viem ze tem o knihach je tu viac nez dost, ale kniha najlepsi priatel cloveka ...
a ozaj idete detickom prikladom? 🙂

maja22
6. apr 2008

etuš, keď toho pána prsteňov prečítaš, daj vedieť, či ťa to nejako oslovilo a v čom... 🙂
inak, harryho pottera som pôvodne tiež nemala v úmysle čítať, ale raz mi jedna žiačka doniesla hneď 4 diely, tak si hovorím, aspoň začnem... lebo jednotku som začala čítať asi 2x, ale po prvej kapitole som to zakaždým odložila... tu však jednotka nebola, začala som teda hneď dvojkou a dostal ma... čarodejník jeden... 😀 😀 😀

etuska
6. apr 2008

...no neviem Maji,ci nebudeme sedive kym to precitam 😀 😀 Teraz ma caka takmer 40 maturitných eseji 😠

maja22
6. apr 2008

juuuuuuj, etuš, veľa chuti do práce... 😉

lenatali
14. júl 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Vraciam sa k tejto super téme. Ja som knihy milovala od malička a som rada, že niektoré prežili až dodnes a dnes tie isté knihy, ktoré som si ako malá čítala ja, rovnako milujú aj moje deti 🙂

srenata
14. júl 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Takéto zážitky mám aj ja. Jedna z mojich obľúbených knižiek v detstve bol Budkáčik a Dubkáčik a Tri múdre kozliatka. Poznala som ju skoro naspamať. A dnes ju pred spaním čítam mojim deťom

lenatali
14. júl 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Jéééj, tú som mala rada aj ja. Moje deti sa zamilovali do knižky Domček. Je to o tom ako postupne prichádzajú zvieratká a nasťahovávajú sa do domčeka. Je ale zaujímavé, že staré knihy majú spojené s návštevou babičky, tie čítame len tam. Doma frčíme na Krtkovi a Mašinke Tomášovi. Ozaj a mali ste niekto knihu Moj macík? Tu viem naspamať dodnes

terinka015
3. dec 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Mne pred spaním čítávala staršia sestra a keď som sa naučila čítať, čítávala som ja jej. dnes čítam svojim drobcom ale tých zaujímajú hlavne filmové príbehy ako Ľadové kráľovstvo či Autá. Objednáváme ich z egmontu, pod stromčekom zase nejaké pribudnú 😉

veronikave
4. dec 2015
Používateľ veronikave je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikave.

Z e-shopu www.egmont.cz objednáváme aj my každé Vianoce. Ale keď sme u babičky, vždy vytiahnem nejaký poklad po mne - ako napríklad Vianočnú koledu či Budkáčika a Dubkáčika 🙂

miriamka001
14. dec 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Moja obľúbená bola detská Biblia a Krtko a nohavičky 🙂

karolinka789
19. dec 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Moj macík

barca1205
15. jan 2016
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Moja obľúbená bola rozprávky starej matere. To som si už ale čítala sama, Ale pamatám si, že moja babička mi před spaním rozprávala o 12 mesiačikoch a na tie chvíle spomínam dodnes, hoci už nie je medzi nami

ester851
16. jan 2016
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Ja som milovala, keď si moj otec rozprávky vymýšľal a rozprával ich pred spaním. Škoda, že sme ich nespísali, mohla z toho byť pekná kniha 🙂

terezka1947
16. jan 2016

mne sa pacili rozpravky,kt.rozpravala babka...aj ich citavala...ale aj z hlavy si vymyslala,zase neskor,to som bola nadesna z pribehov,kt.rozpraval dedo,o duchoch,atd...co vyvadzali na dedine ako chlapci,atd
a ocko zasadne rozpravky vymyslal....skoda ze sa to nezapisovalo 😀
no a ja tiez vymyslam....najma,ked drobec cez den nepocuva a vecer je naucna rozpravka,kedy na priklade zvieratiek ci domacich pomocnikov vysvetlujem ako a co 😉

ale moja TOP knizka bola Belka a Ruzenka

natallkaa
20. jan 2016
Používateľ natallkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od natallkaa.

Ja som mala rada Šalatienku. Ale vymyslené rozprávky sú určite naj 🙂

kojanusa
20. jan 2016
Používateľ kojanusa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kojanusa.

ja som mala rada viacej kniziek ked som bola mala a vzdy mi mamina musela citat 🙂

jarka800
20. jan 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

Maly princ 🙂

sonka345
21. jan 2016
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Jako úplne malá som asi nemala nejakú vyslovene obľúbenú. Ale keď som už čítala sama, tak som mala rada Troch pátračov

simply_aura
3. apr 2021

Mne čítali rodičia takú rozprávkovú knihu ktorej meno si nepamätám, ale naj čo som čítala ako dvanásť ročná boli knihy od Virginie Andrewsovej-Kvety v podkroví, Lupene vo vetre, Budú aj tŕne, Ovocie minulosti a posledný diel je Záhrada tieňov. Vyšlo to dávno, ja Mám prvú slovenskú verziu Ale dá sa to kúpiť aj teraz v novších verziách. Súhlasím s tvrdením, že kniha je najlepší priateľ človeka.

saxana000
3. apr 2021

O psickovi a macicke konkretne o pysnej nocnej kosielke tisickrat dokola.potom Nevedkove dobrodruzstva a este z takej kde boli rozpravky z celeho sveta juznejsie ako na juhu severnejsie ako na severe..citali mi rodicia kazdy vecer.babka mi rozpravky dokonca este rozpravala a ja citam nasej malej asi od roka tiez kazdy vecer.