Aké je poštovné pri posielaní balíkov?

nika2006
11. júl 2011

kratko predavam vecicky tu na MK , vecinou si mamicky pytaju ucet ako je to sposielanim balika ke d mi pridu peniazky na ucet , ako je to potom s postovnym.. dakujem ..
citam ze postovne je potom lacnejsie , ale na ucet treba si k cene priratat nejaku sumu ktora bude odratana ked peniazky nabehnu .. dakujem ked mi to niekto vysvetli...

damiankad
11. júl 2011

ahoj,pozri si na stranke slovenskej posty cennik ....vacsinou sa vecicky posielaju 1.alebo 2. triedou co stojí 0,80 a 0,60 centov čo si prirataj k hodnote oblecenia a daj si poslat na ucet....pozri tu http://cennik.posta.sk/(skopiruj odkaz a vloz do prehliadaca) ale pozor ...musis davat pozor na hmotnost balicka..lebo ak ma balicek viac ako 500g a posielas 2 triedou uz to nestoji 0,60 ale 1 euro...na stranke slov.posty najdes vsetko...a este sa posiela aj doporucene 2 triedou co stoji 1,20 a to pre maminky,ktore sa boja ze im napr.ukradnu balicek zo schranky,alebo aby mali istotu ze sa im urcite dostane do ruk....neboj sa ...rychlo prides na system...treba skusat ...a vsetko zalezi aj od dohody s maminami...ale sumu poštovneho si prirataj k hodnote vecicky....ak teda ta uz nie je v sume...to zalezi od teba a na dobierku vychadza postovne okolo 3 eur...

adri2211
11. júl 2011

vacsinou sa posiela balicek po pripisani penazi na ucet, a postovne si pozri na stranke SP. ak je to do 2kg,tak to mozes poslat ako list,najlepsie doporuceny,aby sa to niekde nestratilo na poste... vtedy to je tusim 1,20. a to co ti banka strhava to je iba za priamy vklad...

miskinadamko
11. júl 2011

Postovne zaratavaj do sumy ktoru posielas v podkladoch k platbe zaujemcovi(napr. tricko 3eura + 1euro posotvne takze suma ktoru ziadas poslat na ucet su 4eura vratane postovneho)
cennik na zaklade ktoreho postovne vyratas najdes na stranke slovenskej posty(www.posta.sk)
doporucujem vzdy posielat doporucene aby si mala doklad ze si balik odoslala a v pripade potreby mohla poskytnut podacie cislo

benne
11. júl 2011

Cenu tovaru a k tomu výšku poštovného určuješ ako predajca ty, kupujúca môže, nemusí súhlasiť, prípadne namiesto doporučenej zásielky požiada o obyčajnú.
Väčšinou to funguje tak, že táto suma (za tovar spolu s poštovným) ti príde na účet a potom pošleš danú vec kupujúcej. To, čo sa priratáva pri priamom vklade na účet, je poplatok banky.. ak ti niekto fyzicky vojde do tvojej pobočky banky a vloží, stiahnu od 0,30 -0,50 € tebe. Preto má veľa mamičiek toto v podmienkach. Existuje aj iný spôsob predaja a to dobierka. Pošleš balíček danej kupujúcej a ona ho môže prebrať len ak zaplatí tebou stanovenú sumu, tebe príde potom šek a vyberieš si peniaze. Toto je však riskantné, lebo dotyčná zásielku nemusí prebrať. Určite je všetko na www.posta.sk, tabulky zásielok podla hmotnosti a iné..

sisulita
14. nov 2011

maminky postovne je na celom uzemi Slovenska rovnake? ked mam balik do 5kg tak 2,50 bezohladu na to ci to posielam o dve mesta dalej alebo na druhy koniec republiky??dakujem🙂

annie13
14. nov 2011

@sisulita samozrejme rovnake, to je jedno ci to ide do vedlajsej ci do piatej dediny na SR

masinka
14. nov 2011

zasielku do 1 kg sa viac oplati poslat ako list nez ako balik, od 1 do 2 kg uz vyjde balik lacnejsie. Aj ked je to napriklad v krabici od topanok... aj tak to zoberu ako list 🙂

bv_alexandra
14. nov 2011

http://cennik.posta.sk/# tu si môžte vypočitať poštovné či už balika alebo listu 🙂 😉 a sedí to lebo som si podla toho počitala cenu 15kg balíka 1.triedou poistený. Stal nas 6,60. Myslím že sa to líšílo pár centov. 🙂 😉

kacicka30
13. jan 2012

aha...tak ked som poslala balik obycajne ako list 2 triedou tak som platila 1,20 preco aboli tam tri veci....topochopim ale ked som takisto poslala ale mala som iba jedno triko ktoremalo 106 ani nie 200 gramou tak preco som zase platila len 1,20 a nie 0,80centou???poradite?

ivett1
13. jan 2012

@kacicka30 ahoj, ak tomu dobre rozumiem, tak si posielala "balík" ako listovú zásielku doporučenú (na podací lístok) - 2. triedou a vážila od cca 106 do 200 gramov...v tomto prípade tá suma sedí ....ráta sa to podľa cenníka sl. pošty ako doporučený list 2. triedy do 500 g cena 1,20 eur...(treba si to pozrieť na stránke pošty - http://cennik.posta.sk/# ...ako uviedla už vyššie bv_alexandra)

80 centov som ja platila za list 1. triedy od 100 do 500 gramov ....inak, neviem prečo by si mala platiť práve tých 80 centov, lebo takáto cena za list druhej triedy ("obyčajný") ani nie je - len 0,60 eur, 1,0 euro a 2 eurá - podľa váhy... a preto dobre nerozumiem aj tomu, prečo si platila 1,20 eur v prvom prípade, keď si balík posielala "obyčajne"- 2. triedou... žeby tam prirátali polatok za nepravidelný tvar "listu", alebo iné rozmery a pod....?...nabudúce sa treba opýtať priamo na pošte, keď sa nezdá cena za list 😉

b2eruska
22. mar 2013

Ahoj no ja ked posielam blíček oblečko 🙂 a posielam len pri pripísaní na učet a stále som platila obyčajne 0,80€ stále rovnaká suma a po niekoľkom ráze som šla zasa posielať a platila som 1,40€ tak to som nepochopila ked stale platím len 0,80€ .dakujem krásne 🙂

fejrister
28. feb 2017

mamičky, mám otázku.
bola dohodnutá suma aj s poštovným, suma prevedená na účet. na pošte sa zistilo vyššie poštovné. čo teraz? Platí nejaké pravidlo?
Ďakujem

180519816
4. jún 2017

Ahojte poradíte mi nerozumiem sa tomu kupujem tricka cena je 6€ je to nad 1kg a zaslať na moju adresu co to moze stat a ako to poslat co najmenej zaplatit nerobilo mi to problem ale nejak sa mi to nezda vzdy to pýtajú inak...

andy59
4. nov 2017

Ahojte.poprosila by som radu.chcem poslat jednej pani hraciu deku.treba tam zistovat rozmery aj vahu?alebo ako to je?

180519816
4. nov 2017

Ahoj
@andy59 nie iba postovne zarataj podla tarifi cenika a cenu vzdy sa ma opýtajú ako to chce ja obycajne je to síce risk ale zatial mi všetko prislo pri väčšom davam uz zas drahšie poštovné radsej a na postu alebo domov.... Skuste sa opýtať kupujucej.... Ahoj