Aké krémy zaberú na strie po tehotenstve?

simatko1
11. jan 2011

strie zmiznu,alebo aspon troska zblednu,ja som zo seba zufala..malinky je sice to najkrajsie co som v zivote mohla dostat,ale teda,pribrala som 20 kil a v poslednom mesiaci sa mi porobili strie a je to hroznee,mate nejake skusenosti s nejakymi ucinnymi kremikmi?dakujem

radlinka
3. feb 2012

ziadne, treba prevenciu vopred 😉 ale vsetko zavisi od elasticity pokozky. Kremy su k nicomu, ale dobre je natierat sa stale pocas celeho tehu...ja som pouzivala bio-oil a ziadna stria. Na ich odstranenie jedine LASER. 🙂

liba78
3. feb 2012

Mne pomohla Biolampa od Zepteru. Požičala som si ju od svokry a svietila na strie. Ale bola som trúba, lebo som tomu neverila a svietila si len na jednu stranu brucha. Takže na tej jednej mám úplne malinkaté, skoro ich nevidno a na tej druhej sú veľké a hnusné. Časom (po dvoch rokoch) som to chcela napraviť, ale ten želaný efekt sa už nedostavil. Takže najúčinnejšie to bolo čerstvo po pôrode. Ak máš možnosť zapožičať si tú lampu, neváhaj a vyskúšaj. Krémy nepomohli žiadne 🙂

eeffka
3. feb 2012

strie nemaju s kremovanim nic spolocne - cisty biznis , ja mam bruch jak slon ( uz 2he tehotenstvo) , nekremujem sa, resp ked si spomeniem ale obycajna Nivea a stria ani jedna, je to o elasticite podkozneho tkaniva, tam ti kremy nepomozu, zato mam na lytkach par, ani neviem odkedy nasla som ich pred 7rokmi? 🙂 nahodou. a vahu mam roky konstatntnu. V zime si take skaredsie ked sa opalim ani neviem ze ich mam.

monika2606
3. feb 2012

No ja sa natieram pravidelne, priberám len do bruška, to mi naozaj poriadne narástlo a nemám na ňom ani čiaročku.....ale na zadku, fuuu tam sa ich nájde a neviem prečo keď som do neho ani nepribrala 😅 a aj sa natieram...takže naozaj, ak strie majú byť tak budú a ak nie tak nebudú, takže niekedy aj škoda krémov 😀

kisasonka83
3. feb 2012

eeffka ma pravdu ze je to v elasticite podkozneho tkaniva a ze krem tu nepomoze.Ja cakam tretie ani jedno tehotenstvo som brucho nemazala a pri prvom a druhom tehotenstve som pribrala cca 25kilo,takze dost.Dost casto sa hovori,ze sa mame pozriet ako dopadli nase mami,ak mala mama stie bude ich mat aj dcera.Moja mama nemala a ani ja nie

drnduliak
3. feb 2012

asi je to fakt geneticke, moja mamina mala 5 deti, obrovske brusisko pri kazdom z nas a nema ani jedine strie...ja tiez nemam ziadne, ale pre istotu som sa aj natierala...

locko007
3. feb 2012

Ja mám v tomto smere veľmi zlú kožu. Mne sa strie urobili už počas puberty, keď som zrazu veľmi narástla. Tiež som vyskúšala veľa krémov, ale tie strie sú stále vidno. Vraj sa to nedá nijako odstániť, len po čase vyblednú. Lepšie je brániť vzniku strií protistriovými krémami. Keď som bola tehotná, tak som si kúpila Vichy proti striám. Čakala som, že budem mať popraskané celé brucho a boky, ale našťastie mám len 2 malé prasklinky. Teraz sú ale už vyblednuté, takže nie sú skoro ani vidno.

yvetulka
3. feb 2012

na strie ti nepomoze nic, je to jednoducho popraskana koza, ktoru uz neda do kopy nic, po case vybledne a nebude to take viditelne, ale ostanu uz navzdy. kazdy, co ti napise, ze to a to pomoze, klame. s tym sa jednoducho neda nic robit. to je jednoducho realita.

li_la
3. feb 2012

No, tiež si myslím, že tu už nič nepomôže... Strie sa dajú odstrániť jedine laserom.

Ja momentálne ale používam krém proti striám od Avonu... Uvidím, aký bude účinný, v každom prípade mám z neho dobrý pocit a pekne mi vonia... 😀

ruthke
4. feb 2012

Ake kremy zaberu? Mnooo, ziadne, sorry. Strie vsak vyblednu same od seba a uz nebudu take vyrazne. Ale s tymi ostatnymi nechcenymi tehotenskymi suvenirmi- nadvahou, uvolnenym bruchom, - sa da nieco robit, sustred sa na to. (Aj ja mam skoro rok po porode na sebe este 17 kil naviac)

chichinka
4. feb 2012

Nijake ... Ked mas mat strie,nie je co riesit 😀 ja som odo dna pozitivneho testu sa kremovala kvalitnymi kremami a nic nic nic to nepomohlo,je to jedna velka katastrofa 😀 preto som dost skepticka ze by teraz nieco zabralo...takze sa tymto nestresuj, neovplyvnis to 😉 ale drzim palce ak nieco ucinne existuje, nech na to narazis 🙂

zuzana17
4. feb 2012

Žiadne nepomôžu, ale neboj vyblednú a nebude to také výrazné 😉

sea23
4. feb 2012

ahoj,strie ti nezmyznu...je to narusenie elasticity v kozi,a ked sa raz natiahne,uz sa nevrati spat.Jedine sa moze zmenit farba....ja sa vzdy tesim na leto,ked sa opalim,niesu az take viditelne🙂

ripmajka
4. feb 2012

žiadne :(

lucka1987
5. feb 2012

veru veru ziadne.... ja som sa nenatierala nejako podstivo, iba sem tam po sprchovani a to obycajnym detskym olejcekom a mam jednu mini striu, ktora uz ani nie je vidiet... niektorte sa natieraju 20 eurovymi kremami a maju cele brusko nimi posiate.. je to aj geneticke.. podla toho aku mas roztaznost koze

ivuska6
5. feb 2012

myslim ze sme tu vsetky pekne aj so striami nieje co riesit . 🙂

luculienka23
5. feb 2012

Po prvom porode som používala krem proti striam od Avonu a trocha sa mi zmiernili...už som vystriedala všeličo ale vysledok dokopy žiadny...povedala by som, že je to skor geneticky problém a zavisí od pružnosti kože..

lady511
5. feb 2012

ahoj ak maš take strie ako ja..teda dost na brušku sa mi objavili....a naozaj poriadne....tak som potrebovala niečo učinné...hladala som na internete...a našla som EUCERIN olej...teda som si ho kupila a naozaj je to super...strie nezmiznu uplne perfektne...to viem dávno...ale po tomto oleji sa to výrazne zlepšilo...teda natieram 2x denne...a po jednej flaštičke..su uplne vyblednute...ma to 125ml...a stoji okolo 30e myslím ale za tu cenu sa to naozaj oplatí....ja si idem kupit dalšiu....a samozrejme v lete opalovat to najviac zabera... 😉

lubina
5. feb 2012

ziadne 😠 . Ja som poskusala vselico a nejako mi to nezabralo.Trochu strie vysvetleli, ale stale ich mam a nic nepomaha, uz to pomaly vzdavam .....

doda242
5. feb 2012

ELANCIL krem,ale je drahsi okolo 30 eur,ale super, ale neboj po porode ti to vybledne,chce to aj cas

sammmy19
5. feb 2012

ahoj, ja som zatiaľ neskúšala, ale čo som počula a čítala, tak vraj je na strie (i na jazvy rôzneho druhu) vynikajúci šípkový olej. Doma mám od Nobilis Tilia, ale je aj od iných výrobcov. No ako hovorím, zatiaľ som neskúšala, takže či naozaj funguje, netuším.

anelehka
5. feb 2012

ahoj,myslim,ze nijaky,ale casom vyblednu ☹

sandrika717
5. feb 2012

babulky ja som sa nenatierala vobec a nemam vobec ziadne strie, teda na dve prasklinky ktore sa mi spravili den pred porodom . ja si myslim ze to zavisi od pokozky aka je elasticka ako sa dokaze prisposobit a na strie PO uz nezaberie ozaj nic fakt neverim ze by nejaky krem dokazal zocelit uz prasknutu kozu max vyblednu akko pisu ostatne

marthuska
5. feb 2012

kremy nepomozu ziadne, jedina lampa a operacia. na sto pro.

moniciak
5. feb 2012

Ja som v tehotenstve používala Aviril ale až keď sa mi spravili na bruchu minimum ale boky stehná zadok... Ale uz to bledne aj môj muž má riadne strie takže je nám to jedno 🙂 Aj keby sa mi spravili ešte vôčšie dcérka mi za to vždy bude stáť veď ich nemám z toho že by som sa prepchala 🙂 🙂

suem
6. feb 2012

Ked uz su strie, tak krem nepomoze. Obdobne vrasky, takym neduhom treba predchadzat 🙂

oliverko5
6. feb 2012

ahoj..ja som pouzivala taky modry detsky olej avril baby..krasne vonia a mne osobne pomohol urcite kedze som pribrala 24kg nemala som vobec ziadne strie..ale zavisi to podla mna aj od genou..

nikuska124
20. feb 2012

Ahojte poradim vam z vlastnej skusenosti SIPKOVY OLEJ je to skvela vec na zaciatku prveho tehotestva som zistila ( a to som pocas tehotenstva prirala iba 8kg),ze sa mi zacinaju robit strie zacala som pouzivat tento olej a ani jedna stria naviac dokonca tie co mam ich skoro nevidno. Dolezite je hydratovat a hydratovat. Zeny mi odporucili aj mandlovy olej ale ja ked uz raz nieco vyskusam a zistim ,ze je to dobre nemenim. Ja si ho aplikujem rano aj vecer. Ozaj ten olej musi byt 100%.

katuska407
2. mar 2012

Ahojte, vsetky tu rozpravate o vseliakych kremoch, mastiach a cajoch, ja sama som niekolko vyskusala, no bez vysledku. Za cele tehotenstvo som pribrala necelych 10kg, no moj zadok je cely pokryty striami akoby ma bicovali. Chcela som sa spytat, ci ste niektory vyskusali aj ostranovanie laserom ci nieco podobne a ako ste spokojne.

abbie
2. mar 2012

ziadne! su to jazvy, ktore sa daju odstranit len laserom 😉 , ale casom vyblednu