Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké pero pre prváka?

didaa
7. okt 2019

Ahojte, aké pero je dobré pre prváčika? Ktoré sa Vám osvedčilo? Je ich na trhu dosť, a neviem sa rozhodnúť...

hanata
7. okt 2019

Prve som kupila Stabilo (10e a 6 naplni tusim 3e), ale casto sme museli menit tuhy. Potom som kupila nejake no name s 2 tuhami vnutri, tam uz neviem dostat kupit tuhy a teraz naposledy Pilot, pero vyse 2e a 3 naplne 5e. S tym je moje dieta najspokojnejsie.

tosomja
7. okt 2019

Klasicke atramentove s hrotom. Ziadne stabilo, pilot, ...

didaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
7. okt 2019

@didaa učiteľky zvyknú povedať aké perá preferujú. Skús sa opýtať.

deti95060810
7. okt 2019

tornádo, gumovacie...my sme mali tieto...

tosomja
7. okt 2019

@didaa tak moja je tretiacka a az teraz maju dovolene tie "moderne" , naucila sa pekne pisat, ma cit v ruke, neryje s perom cez tri strany. Zalezi aj na ucitelke, ci dovoli.

kika831
7. okt 2019

@didaa klasicke bombickove pero/ su zvlast pre lavakov a pre pravakov. Ziadne stabilo

didaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika831
7. okt 2019

@didaa ano

lenicka1121
7. okt 2019

@hanata nam triedna učiteľka na začiatku šk.roka prízvukovala, ze urcite nie pero Stabilo. Tusim, že doporucila to Pilot no neviem zohnať modre, majú rôzne farby no modre nie

hanata
7. okt 2019

@lenicka1121 Nam dala na vyber, co som prve nasla, kupila som. V tescu alebo sevte nemaju? Podla mna to musia mat v hociktorom papiernictve.

lenicka1121
7. okt 2019

@hanata pozerala som v papiernictve, v Tescu aj Coop Jednota no nasla som len farebné. Zrejme sa tie modre vypredali bud pred začiatkom septembra alebo tesne po prvom školskom dni. Vraj ešte budú mať ... Len už neviem či triedna hovorila Pilot Frixion či Tornádo. Zatiaľ pisu z ceruzkou , pero budu vraj neskor ...ze netreba zatiaľ kupovat no radšej by som keby bolo radšej kupene keby náhodou bolo treba. Dokedy používajú prváci na písanie ceruzku ?

jamabe
7. okt 2019

Nasa zacala so Stabilom, potom presla na Tornádo. Tieto 2 nam odporúčala i učiteľka. Gumovacie napriklad neodporúčala vobec..

didaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanata
7. okt 2019

@lenicka1121 No poskusaj, pripadne objednaj z netu. Alebo kup nejake atramentove v papiernictve. Dlzka pisania ceruzkou je individualna. Nasa trieda pisala mesiac, vedlajsia 2 mesiace.

lenicka1121
8. okt 2019

@hanata ďakujem

lanah
16. júl 2020

Viete mi niekto prosím odporučiť atramentové pero s hrotom na bombičky? máme doma 5 ks a stále sa syn sťažuje (buď nepíše to pero dobre, alebo dáva veľa atramentu a všetko je modré) Už som naozaj zúfalá, pretože ma nebaví dookola vyhadzovať peniaze za perá, ktoré mi tu stoja. Veľmi Vám ďakujem za rady (poprípade, či neviete pomôcť, ako upraviť hrot, tak aby netrhal papier pri písaní. Netrhal nemyslím doslovne, ale zoškrabáva určitú vrstvu papiera)

didaa
autor
16. júl 2020

@lanah dcérka mala ako prváčka toto a bola spokojná 🙂 je na bombičky s hrotom 👌

carmenuska
16. júl 2020

Pero pre prváka vôbec nerieš.Pripravne obdobie ho nepotrebuje a potom Vám učiteľka povie ,aké ona preferuje. Každá má iný štýl a iné požiadavky. Do polky októbra s ním písať nebude.

michalka4193
16. júl 2020

No určite ne kupovať žiadne lebo učiteľky si určujú len aké pera môžu to. Je aj o ceruzkach atď. Čiže ja som počkala na zoznam a presne do bodky tma mali popísané aké veci vymýšľajú ešte aj značky ceruziek aby nestačilo a u nás chcú len tornádo plus zmizik

lanah
17. júl 2020

náš už je druhák, môže písať atramentom alebo gumovateľným perom. Ale máme doma zásobu bombičiek 😅 tak chcem atramentové pero, nech sa to minie, ale asi nemám na výber a dostane pilota

olgakobelova
4. feb 2021

My mame pilot a sme spokojny

Tu začni písať odpoveď...

Odošli