Akné mi ničí život

17. aug 2020

Dobrý večer prajem,
trápi ma akné. Už asi 7 rokov, od mojich 11ich. Nedokážem sa s tým vyrovnať, nič naň nezaberá (pokojne do komentu dajte nejaké tipy, na 90% z nich Vám odpíšem, že som ich už vyskúšala). Nie je to najhoršie akné, viem, že sú aj horšie stavy, no ide o to, že mne na moje už dlhodobo nič nezaberá. Rozmýšľam kvôli akné o hrozných veciach, nebaví ma žiť, nechodím von, nesocializujem sa, nedokážem to. Objavila som liek s názvom isotretinoin, odmietajú mi ho dávať. Skúsila som už dve kožné, bezúspešne. Som skutočne zúfalá... Nejaké rady od vás?

autor
17. aug 2020

@janinque Cerave kozmetiku mám, používam ju a skinoren som už brala - nezabral.

autor
17. aug 2020

@mtjanka Čo to je prosím Vás v skratke? Ďakujem

1xenia1
17. aug 2020

Asi by som skúsila iného lekára. Kamarátka sa s akné trápila celú strednú školu. Mala to podobné ako ty. Niekedy aj horšie. Pravidelne chodila na kozmetiku, s kožnou skúsili snáď aj nemožné. Až sa nakoniec tiež uchýlili k roaccutanu. Pravidelne chodila na pečeňové testy, musela odovzdávať negatívne tehotenské testy, mala veľmi suchú kožu. Ale pomohlo jej to. Ostali jej síce po akné jazvy ale to sa dá určitými procedúrami tiež vyriešiť. Držím ti palce.

mtjanka
17. aug 2020

Aplikácia pulzneho svetla, https://www.dermapoint.sk/akné

limetka69
17. aug 2020

Veganka? Ok, no tri mesiace je malo. A ked si sa dala na veganstvo, akurat si spustila silny detox, a plet je prva kde sa detox prejavi, telo sa cisti cez kozu. Mala si predpokladat, ze to potrva, docasne sa mozno aj zhorsi stav. Skoda, ze si nevydržala dlhšie.

autor
17. aug 2020

@limetka69 Pozrite sa, ja skutočne nebudem meniť svoje stravovacie návyky kvôli pleti. Ja len chcem normálne fungovať, viesť normálny život. Nevidela som po troch dosť náročných mesiacoch žiadny rozdiel a preto som sa na to vykašľala.

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskooo1987
17. aug 2020

Ak sa stravujws normálne, tak ich nemeň....ale trochu ich zvaz... pokial máš vhodnú výrobcami stravu tak OK,,, ale vždy uvažuj aj nad tým že ti to možno strava zhorsuje( ja napr nemôžem kvaseniu kapustu aj uprsvenu, lebo sa vychádzam z dňa mne fakt slepec Roman prečítať...

limetka69
17. aug 2020

To chcem aj ja, aj kazda co ma akne. Svoju skusenost som ti napisala.

mirka438
17. aug 2020

Ja sice akne nemam, ale strasne som sa na tvari vyhadzala, sama vyrazka som bola tak muzovi napadlo, zeby som mohla skusit koloidne striebro. Jemu to odporucila kozna na ekzem..no a cuduj sa svete, 3 vecery som si to vatovym tamponom pred spanim poutierala a po 3 dnoch nemam nic. Neviem sice ci by to pomohlo aj na akne, ale skusit mozes 😊

mravvcek
17. aug 2020

Ja som mala depky a fakt som nechodila von tuez. Od svojej 15ky doteraz s tym bojujem. Ale ked som nepila mlieko,nejedla jogurty a pecivo,hned sa to zlepsilo. Nasadila som si pestrec mariansky a zinok a fakt je to lepsie,o moc lepsie 🙂 a to som fakt skusila od alternativnej mediciby,cez normalnu,vodicky,kozmeticky,kopec prachov do toho slo a vždy to bolo rovnake. Teraz som spokojna 🙂

gazpalm
17. aug 2020

@suzzana ano,to dali aj sesternici,tiez neviem ako sa to volalo,ale viem,ze nemohla otehotniet ,kym to berie a plet sa jej krasne preliecila a odvtedy je bez vyrazok...a to tiez ju mala v stave ako autorka, nie nejaku uplne hroznu...

autor
17. aug 2020

@gazpalm A ako dlho to brala sesternica?

gazpalm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gazpalm
17. aug 2020

Nechcem klamat,ale uz si fakt nepamatam ,bolo to tak 8 rokov dozadu,ale nejake 3 mesiace urcite,mozno dlhsie ,ale nechcem zavadzat...odvtedy s pletou nema problem.U kolkych koznych si uz bola?

autor
17. aug 2020

@gazpalm u dvoch, 20. idem k tretej

vikterinka
17. aug 2020

Podrobne si prestuduj blog smartbeauty.sk, ale ze naozaj podorobne.

simca06022011
17. aug 2020

Ja som mala hormonalne akne, tiez takto pred MS (len mne sa extremne rychlo vsetko hoji, cize mne zmizne do tyzdna, ale neskutocne ma to bolelo vzdy.. cela brada, lica, az po usi... normlane som mala pocit, ze migrenu mam iba z tych vyrazok ). Necakaj bohuzial, ze ti nejakea zazracna tabletka pomoze, tie lieky tiez nie su sranda. Ak mas v pohode stravu, treba len sledovat co ti to zhorsi (ja napr. nemozem kapustu v ziadnom stave) a vynechat, ak nemas.. tak sa zamysliet, aj ked chces "zit normalny zivot", aj strava dost dava zabrat nam s rozhodenymi hormonmi. Skusala si cistenie pleti u kozmeticky? Kozmetiku ordinary (maju aj retinoidy mimochodom, aj vyborne veci na akne, liecbu jaziev a kadeco ine). ? Ja osobne som to v prvom rade riesila raz mesacne riadnym cistenim u kozmeticky, potom cistenim doma a hydrataciou, jednu dobu vitamin C dvakrat denne, ked bolo najhorsie. Z doplnkov samozrejme ja mam PCO, ale okrem toho Bcko, Ecko, zinok, selen... to som brala asi aj rok , denne. Vsetko to ale chce cas.. mne sa k akne este pridalo neskor supanie koze na nose, čele napriek tomu, ze som ju mala mastnu... cize az vtedy som prisla na to, ze potrebujem nieco ine ako drasticke antiakne alkoholove vody a cistice...
A ku koznym lekarom... vela trpezlivosti v hladani tej spravnej.. ja som bola hadam u 5-6tich (?) a bola to vzdy len katastrofa, pokus-omyl.. prisla som si ako pokusny kralik. Kazdy hocico nacapal dokopy, z coho a preco sa neriesilo... cize nepomohli atb (v nemocnici mi ale napr. povedala primarka, ze celkove atb na pokozku nemaju velky vyznam, lebo to bude recidivovat, cize davaju ak sa da iba lokalne...), tak som si to riesila svojou cestou... s tym ze atb mast mam doma stale, ak sa mi nieco velmi zapali, tak lokalne mi to rychlo pomoze a prelieci.

lucimax
17. aug 2020

@suzzana ten liek sa asi volal roaccutane. Dáva sa na najťažšie formy akné. Nesmie sa pri ňom otehotnieť. Výsledok je doživotný, akné sa už nevráti. 6 mes po dobrati lieku už v pohode tehotenstvo. Ide myslim o previtaminozovanie Áčkom, postupne sa zvyšujú dávky, pod stálym dohľadom kožného. Doživotné sa zúžia mazove žľazy. Kto ho bral, každému pomohol tento liek.

autor
17. aug 2020

@lucimax Presne tak. Preto ho aj chcem, doživotný pokoj od akné. Je pravda, že niekomu sa aj po prvej liečbe akné vráti, lenže po druhej už potom 100% nie.. Ach bože čo by som len za tie tabletky dala

autor
17. aug 2020

@simca06022011 Čistenie u kozmetičky nepomohlo, od ordinary mám asi 5 produktov - nepomohlo. Ja som naozaj mala čas za 7 rokov vyskúšať všeličo.

123369
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucimax
17. aug 2020

@suzzana roaccutane sa berie podľa váhy človeka, vypočíta sa tam presná dávka, ktorá sa rozloží. Tzn 50 kg človek ho bude brať kratšie než 80 kg človek.

123369
17. aug 2020

A inak chemický peeling si skúšala? Ten je tiež výborný, taký či robí kozmetička, čo sa ti po ňom pekne odlupne celá tvár a na povrch sa dostáva tá krajšia z vnútra, musíš určite absolvovať aspoň 5-6-7 procedúr.Zacina sa robiť teraz od jesene tak šup to skúsiť.Tiez sa chystám.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
17. aug 2020

@123369 no tak si to velmi dobre rozmysli... precitaj si recenzie.. moja sestra ostala flakata ako panda a to supanie sa jej liecilo skoro mesiac, kym sa dala do poriadku, skvrny jej ostali a to jej to robila lekarka. Potom radsej naozaj tie jemnejsie chemicke peelingy, BHA a pod. kyseliny na doma a postupne to riesit (ja ale mozne ze kozemticka nebude robit taky silny peeling ako lekarka, neviem ci mozu pouzivat take vysoke koncentracie)

dollyzv
17. aug 2020

Ja len tak že na koži sa väčšinou prejavuje žalúdok,a najmä okolo lícnych kosti cukor..skús vysadiť sladké..inak môžeš minút celý majetok na kremiky,vodičky a podobne srandy..detox organizmu a zmena stravy

123369
17. aug 2020

@simca06022011 neviem teda akú silnú koncentráciu použila dr ale čítala som článok že oni majú silnejšie než kozmetičky.Bola som na ňom už minulý rok, takže viem do čoho idem, len kôli korone som absolvovala len 3 kúri. Dokonca u tej mojej kozmetičky ti na tvoje želanie vie spraviť aj silnejší,ale to neriskujem. Na doma mám tiež chem.peelingy tie slabucke,ale to je potom na dlhšie.

najk
17. aug 2020

Mne pomohlo vysadit mliecne produkty, ale bol to pomerne kratky pokus. Asi mesiac, alebo dva. Potom som otehotnela a k mlieku som sa vratila, aby som mala normalnu stravu. Ale ak sa mi po porode akne zhorsi, znova to asi vyskusam..

autor
17. aug 2020

@dollyzv Líca čelo a nos mám ja čisté, ja mám akné len na stranách tváre blízko pri ušiach a na brade - hormonálne akné. Moja strava je úplne v poriadku.