Ako často meníte obliečky?

8. apr 2020

Ahojte baby 🙂
Je to dosť taká blbá otázka ja viem, ale nedá mi to. Stretávam sa totiž s nepochopením, pretože mením obliečky každé dva týždne. Že je to moc často.😅 Tak sa teda pýtam vás gazdinky, ako to je u vás? Fakt som taká na hlavu?
A druhá otázka. Vraj moc často periem. Sme dvaja, periem tak raz za dva týždne ale napríklad tri práčky. Montérky a pracovné oblečenie spolu, spodné prádlo čierne a tričká spolu, biele a uteráky spolu. Je to naozaj tak veľa? Ďakujem 🙂 U nás doma to bolo tak, že sa púšťala práčka priebežne, ale momentálne keďže bývame so svokrou.... Je situácia iná.😅 Ďakujem

rachelkk
8. apr 2020

Periem skoro každý deň. A obliečky mením raz za týždeň.😁

fkata
8. apr 2020

Nám mením obliečky každé 2 týždne, malému každý týždeň. U mňa ide práčka takmer denne, zredukovať pranie neviem.

marcellka32
9. apr 2020

Aký používate prášok na obliečky aby dlho voňali? Nepoužívam avivaz, len prach, ale nevonia mi dlho prádlo

lylyjana
9. apr 2020

my sme dvaja a perieme uplne rovnako. Teda manzel perie, ja zehlim :D nejako to tak vyplynulo a kym sa on nestazuje, nebudem to menit :D Obliecky menim menej casto, lebo niekedy zabudnem ako dlho ich mam, ale vychadza to vacsinou cca 1x za mesiac. Ale ved radsej castejsie, ako nechat ich tam rok. Urcite je to hygienickejsie, ako to robis ty 🙂

autor
9. apr 2020

@lylyjana
@marcellka32
@fkata
@rachelkk
@alexk12
@janinah
@nikiki29
@nikolka1986
No po novom sa nemám sprchovať každý deň.... Vraj zase bude veľký nedoplatok

leskovael
9. apr 2020

😂 Vodu do lavóriku v tom sa umyť 😂 čo nato hovorí muž??

bluka2
9. apr 2020

😁 omg to fakt? Ja obliečky mením každý týždeň. Na poriadok si nepotrpim, ale čerstvé prádlo je pre mňa ako mať čisté oblečenie a tak...proste sa človek lepšie cíti

bluka2
9. apr 2020

Brazilcania sa sprchuju 2-3x denne, odkaz svokre

autor
9. apr 2020

@leskovael vybuchol že už fakt nevie čo vymyslieť, veď platíme všetko spravodlivo tak čo má stále za problém... Bol nahnevaný
@bluka2 súhlasím ☝️
@bluka2 hahaha no to by asi explodovala 😂😂😂😂😂

nikiki29
9. apr 2020

Toto je nonsens 😂 o chvíľu sa budeš kúpať niekde v potoku a prať tiež... ale len 1x za mesiac 🙈😂

sasitinka
9. apr 2020

Ja to robim ako ty. Lenze ja chapem aj druhu stranu. Stary ludia su taki, zvyknuti roky na svoju rutinu, ked si chces robit podla seba treba mat svoju domacnost. Aspon tak som to pochopila, ze ste v jej domacnosti tak zatnut zuby. Peries na jej pracke takze ma pravo do toho kecat. Všetko nie je len o tej vode alebo prasku na pranie. Ziskat byvanie, zariadit ho kupit spotrebice to vsetko su peniaze, ktore ona investovala. Mozno chce, aby jej ta pracka uz vydrzala a dosluzila a takto sa opotrebuva 3x viac. Ak vodu platite spolu mali by ste vy platit 2/3 a ona jednu, lebo spotreba u nej sa strojnasobila. Mne tiez liezlo na nervy, ze som musela robiť veci podla svojej mamy a so svokrou uz by som vobec nebyvala takze sup v 22ke uver na krk a riadne sme si zamakali a mozem si prat aj 30x za den

julia2018
9. apr 2020

mám tiez pocit, že periem každý deň.. obliečky mením niekedy i dvakrát za týždeň, ale mame bábätko, takze sa jednoducho občas stane nehoda. Bežne tak raz za dva týždne mením. Mám pracku, ktorá po 40-tich prianiach hlási. Prvýkrát hlásila presne tri mesiace po kúpe, čo je 40 praní na 90 dni a odkedy je maly, tak raz za dva mesiace, to je 40 praní na 60 dni. Ale ozaj sú dni, že vyperiem trikrát a sú dni, keď vôbec.
Viem ale, že suseda perie raz za mesiac, taký ten veľký praci deň robí. Stale príde a klope mi, že perie a furt dačo potrebuje... raz jej nejdú kľúče, raz jej zavadzia kočiar v susiarni atd.
A k sprchovaniu, ja sa po pôrode potim tak, že i 4-5x denne sa idem oplachnut, hormóny..
ako sťahujte sa kým ešte ako tak vychádzate, ja svokru vidím raz za dva týždne a to potom ešte par dni nadávam a pritom nie je nejaká problémová, len mame úplne iné predstavy o živote, svete a tak vôbec

autor
9. apr 2020

@nikiki29 možno aj to by bolo zle 🙈
@julia2018

@sasitinka ja by som pochopila, keby to robí ako ja, že napríklad perie raz dvakrát za 2-3 týždne. Ale keď jej prepne, ide práčka celý deň vkuse a minimálne aj každý druhý deň. Neviem, či je to často keď poperiem tie kopy prádla raz za dva týždne už so zatnutými zubami ale potom bohužiaľ musím viackrát zapnúť tú práčku. 🙄 Doteraz prala ona sebe, môjmu a ešte jej ďalšiemu synovi. Takže nejako navyše sa neopotrebuje. Plus sa snažím moc špinavé veci riadne vytriasť, aspoň namočiť a tak dať oprať... Podľa mňa je problém v tom, že ju to nejakým spôsobom bavilo starať sa o všetkých jej synov a zrazu som prišla ja...

autor
9. apr 2020

@julia2018 no ja hlavne teraz keď je teplo a robíme v záhrade tak sa chcem umyť....

katren
9. apr 2020

Jedaaaa, ze raz za 2 tyzdne 3 pracky 🤪🤪🤪 ja denne pri 3 detoch 2 periem....

bundicka223
9. apr 2020

Ja prezliekam periny tak raz za tyzden max tyzden a pol.... A perieme takmer denne

dominika7990
9. apr 2020

2deti 2dospely. Pracka So sušičkou ide 1x denne keď jedno pranie vynechám tak periem aj 2-3x. Návliečky raz za týždeň.

dominika7990
9. apr 2020

A nečítala som celu diskusiu len poslednú stranu ale najideálnejším riešením bude odsťahovať sa od svokry. Aj keby len do garsónky. Radšej v menšiom no samy. Lebo takto sa to bude len stupňovať a môže veľmi zle dopadnút buď váš vzťah alebo vzťah so svokrou.

autor
10. apr 2020

@dominika7990 alebo moje psychické zdravie

bayuska
10. apr 2020

necitala som komplet vsetko, tiez sme len dvaja ale mame psov, cize je takmer nemozne si obliect 2x to iste aj ked som to mala len chvilu na sebe + manzel ma dost malo veci, pribral odkedy mame firmu, takze stare veci mu nic nie je dobre a novych ma malo (tazko sa mu kupuje oblecenie - co sa tyka vzhladu), cize periem fakt casto, klasickeho oblecenia mam tak 2-4 pracky za tyzden ale periem priebezne ked sa naplni kos (tenke veci ako tricka, spodne pradlo a take spolu, rifle, pripadne "slusne/nove" teplaky a mikiny spolu ak treba, ak je toho viacej tak osobitne a "domace" teplaky a mikiny co velmi zachytavaju chlpy idu osobitne, tie vsak neperiem tak casto + mozno raz za mesiac biele (nemame vela bieleho a aj to co sa nazbiera nie je plna pracka) no a potom samozrejme podla potreby obliecky (cca 2 pracky), vankuse (asi 2-3 pracky), uteraky, utierky + obrusy, kupelnove podlozky + handry cca raz za 1-2 tyzdne, podla potreby aj samotne periny par krat do roka. Ked sme byvali u svokry, tiez bol problem, lebo ona prala len a len v sobotu, hocaky iny den bol ohen na streche (inak je to dobra svokra, len mala svoj system a chcela ho dodrziavat, cize ani sme si nemohli sami prat, lebo by jej potom nesedeli kopecky a isla by "naprazdno" pracka) bol to problem hlavne kedze v robote sme mali len par veci na vymenu

sana611
22. apr 2020

@zuzzqa aj ja a kazde 2 ,3 den periem sme 3