Ako chodíte na nákup počas koronavírusu?

marienka9999
5. apr 2020

Čaute baby 😅🙋‍♀️ keď už je ten korona vírus mám otázku....ako to robíte s nákupom? My ideme do tesca z rukavicami vrátime sa domov umyjeme si ruky ...len že čo ten nákup ktorý ste tými rukavicami chytili ? Pretriete handrou či ako ? 😂🤔

lindusss2016
5. apr 2020

@marienka9999 vybalim, co je zabalene, obaly zahodim a ostatne neriesim. Ale uz som citala, ze podaktore savom alebo sanytolom dezinfikuju aj muku. No tak to je za mna cista samovrazda, ale ako kto uzna za vhodne...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missviolet
5. apr 2020

Prichystam do kyblika vodou rozriedeny domestos a potraviny co su v obale pretrieme handrou (napr mineralku, cestoviny, jogurty,take co sa da....) take co sa neda ako pecivo pretriekam jemne aspon sacok z dialky dettolom...

siska012
5. apr 2020

Fuuu to až tak? My nechodíme v rukaviciach a doma si len umyjeme a dezinfikujeme ruky, to je cele

lindusss2016
5. apr 2020

@siska012 ja tiez tak isto. Podla mna ta dezinfekcia pomaha skor ako placebo 😂 ved aj ruky si mas umyvat minimalne 40 sekund, tak si neviem predstavit, ako niekto minimalne 40 sekund dezinfikuje kazdy cm stvorcovy svojho nakupu 🤔

matapo
5. apr 2020

...co je zabalena vybalime a co nie je zabalene nepouzivame hned az o 3 - 4 dni, odkladame mimo, potom ruky umyjeme. Pecivo vklam este do truby vyhriatej na 150 st aspon na 10 minut zabalene v tych hnedych sackoch, nic sa mu nestane.

sapetka
5. apr 2020

Videla som video, kde vysvetlovala ze je dobre vsetko dezinfekcnym utriet. Tetrapak, sklo, plast a hlavne mrazene. Ovocie zeleninu umyt mydlom.Zatial som ale nic z toho ja nerobila😅mozno zajtra ked muz pride s nakupom. Pecivo chvalabohu peciem inak si neviem predstavit zeby som kupovala a jedla co iny pochyta.

mondolina
5. apr 2020

Nedezinfikujem nič, umyjem si ruky.

evittam
5. apr 2020

@sapetka No ja som zase citala vyjadrenia epidemiologicky a tiez RUVZ ze staci to co doteraz umývať ruky teplou vodou. Dokonca to odkladanie potravín -balkon a neviem kde je viac na skodu ako užitok ale ano kazdy ako uzna za vhodne.
My si umyvame ruky ako doteraz. Ani nemame doma ziadnu dezinfekciu ani som nikdy nic také nekupovala. Teda okrem prostriedkov na WC.

sapetka
5. apr 2020

@evittam ano aj my si umyvale ruky. Ale neumyvam si ichy stale ked chytim mlieko alebo jogurt do ruky🤷‍♀️

mondolina
5. apr 2020

Netreba to preháňať.

hettinka
5. apr 2020

@evittam ja dezinfekciu tiež bežne nepoužívam, žiadne antibakteriálne mydla, geliky a spol.
Ale teraz áno, mám doma keď prídem z vonku, aspoň ruky pretriem. Urobila som dezinfekciu doma z 94%neho liehu, aloe a olejceka z 31 bylín (JUST), lacno.

Potraviny nedezinfikujem, zatiaľ v nasim meste nebol potvrdený prípad. Ale balík od kuriéra bol 3 dni na balkóne.

simsalabim
5. apr 2020

Ja nechavam nakup v aute niekolko dni. Co musi ist do mraznicky, dam do sacku a ide tak, niekolko dni to nevytahujem.... sunku ci jogurty, banany pretriem alpou. Ciste psycho 🤦‍♀️

hettinka
5. apr 2020

@simsalabim v mraznicke vraj vírus prežije aj 2 roky, mraz mu nevadí, slnko a teplo áno.
Mäso, čo muž kupil som prebalila do našich obalov, mrazenu zeleninu presypala.

babulka82
5. apr 2020

@marienka9999 neumyvam nic ,umyjem ruky a hotovo tam to konci a to som robila aj predtym.A pecivo nepeciem ,len kupujeme.

panelacikova
5. apr 2020

Ja nákup vybalím, nechám "odstáť" v zmysle, že všetko dám tam, kam patrí, skrinka, chladnička, atď... ale snažím sa tak 24-48 hodín "nechytať". pre istotu, ak by náhodou niekto predo mnou ten jogurt ochrchlal - okašlal... potom si umyjem ruky a dezinfekciou pretriem rúčky, ktoré som pri vykladaní nákupu chytala. to je celé. ak mám chuť na jogurt či niečo iné skôr ako za 24-48 hodín, tak zjem normálne, ale po zlikvidovaní kelímku si znovu umyjem ruky. tiež vždy premýšľam nad tým, čo kde kto okašlal atď... ale na druhú stranu nie som až taká vadná, aby som veci umývala domestosom. neviem si predstaviť, ak má niekto 4-5 detí plus dospelí a robia nákup pre 7 ľudí, žeby všetko dezinfikovali. ja idem v priemere raz za týždeň do obchodu a aj tak nesiem dve tašky. a to sme dve s dcérou. však by ma porazilo všetko dezinfikovať 🙂 a pečivo kupujem zásadne balený chlieb v pekárničke, ktorú máme rovno pod panelákom. ten istý kupujem už roky, takže tam neriešim. už len veriť, že v pekárni nie je nikto chorý 🙂

panelacikova
5. apr 2020

@hettinka ako môže prežiť v mrazničke, keď nemá hostiteľa? veď všade hovoria o tom, že musí mať hostiteľa, inak kape do pár hodín, maximálne deň-dva....

panelacikova
5. apr 2020

@hettinka ja som mala balík od kuriéra asi pred 2 týždňami. neškodné veci z lekárne, C-čko, vložky... nič hrozné. tak deň bol na balkóne a potom ešte dva dni v kúpeľni na zemi 😀

simsalabim
5. apr 2020

@hettinka virus bez hostitela neprezije viac ako par dni

caroline_
5. apr 2020

Robíme všetko tak ako doteraz. Neumyvam nic, len ruky keď prídem z vonku no to bola samozrejmosť aj doteraz.

lindusss2016
5. apr 2020

@simsalabim ved prezije tak isto ako na inom povrchu, lenze ked ho zamrazis, predlzujes jeho zivotnost 🙂 takze v mraznicke ozaj prezije dlho

veronikaszabova
5. apr 2020

Ako to tak citam, asi som nejaka "ina" 😳😳
Na nakup bez rukavic, v aute si dam dezinfekciu na ruky, doma si ich umyjem mydlom.
Nakup neutieram, nestriekam. Normalne vylozim a hned vsetko aj chytame, pouzivame, jeme,...

lindusss2016
5. apr 2020

@veronikaszabova no podla mna koronavirus zeny rozdelil na dve skupiny: 1.dodrziava hygienicke odporucania a 2.sa hra doma na Monka 😁
Podla mna by sa mal kazdy riadit vlastnym rozumom a robit tak, aby sa citil v bezpeci, to je hlavne. Niekto by najradsej vydezinfikoval aj rohliky, ale aj tak je cely cas v strese. .

betulinka1
5. apr 2020

Co sa nepokazi nechavam v aute dva dni a co sa moze pokazit davam do tasky a nechavam v chladnicke, ktoru mame v tzv. letnej kuchyni. Tiez odstat par dni. Co potrebujem hned dezinfikujem. Kupujem len balene veci.

evittam
5. apr 2020

@veronikaszabova Neboj, nie ste sami.👍😉

mondolina
5. apr 2020

@veronikaszabova
Aj u nás je to tak.

simsalabim
5. apr 2020

@lindusss2016 tak uz aj tie budem pucovat alpou 🤦‍♀️

lindusss2016
5. apr 2020
siska012
6. apr 2020

Som si nemyslela že toto niekto rovi preboha, ale ako vidím je váš dosť... Podľa mňa zbytočne prehnané ľudia...