Ako dať dolu prsteň?

natala23
7. jún 2022

Ahojte, poraďte prosím niečo na dočasné odpuchnutie prsta.. potrebujem dať dole obrúčku, nerada by som ju strihala dole z prsta 😏 už mi prstenník nevie "dýchať" 😏 včera večer som dávala studený obklad, jablčný ocot, dvíhala hore ruku, krém, mydlo, tah zo šnúrkou a nič.... Vytiahla max po polovicu prsta a ďalej už nešlo, potom som ho len rozdrazdila a bol spuchnuty ešte viac 😏 zúfalá, tehotná žena som, pomoooc 🙏 prikladám foto...

mauduska
7. jún 2022

skúšala si takú chladnejšiu sprchu, že by si sa celá schladila? mne z tepla puchnú prsty, ale až takto teda nie..

aurorastone
7. jún 2022

Ani olej nezabral? Neviem ináč poradiť

clori
7. jún 2022

skus ponorit prst/ruku do vody s ladom. a potom poriadne naolejovat cely prst s prstenom.

jjanulienka
7. jún 2022

Poriadne zaladovat a potom buď poriadne namydlovat alebo olej 🤷🏽‍♀️

jaskolka
7. jún 2022

Uff, tak to ozaj čím skôr dolu, aby ti nezmodral úplne prst.
Skus do studenej vody a potom olej. Lebo už len bohužiaľ, jedine v zlatníctve prestrihnut, ak to inak nepôjde.

natala23
autor
7. jún 2022

To za tehotenstvo mám také opuchy ale to mi zo dňa na deň... 19.6 mám termín, vydržať by som vydržala, len sa fakt bojím, že to bude horšie, ze mi omodrie prst a čo mi v pôrodnici povedia 😏
Olej som tiež skúšala a nepomohlo...
Ľadovu vodu som neskúšala, iba studenu...

natala23
autor
7. jún 2022

@jaskolka kázala som mužovi z roboty doniesť kliešte, aby mi to prestrihol pri najhoršom... Ja som takto mame asi 8 zlatých prsteňov strihala 🤦😁 ale obrúčka by ma mrzela 😩😏

trgypadl
7. jún 2022

Chápem, ze ma pre Vas obrucka asi velky vyznam, ale na Vasom mieste by som dlhsie necakala, a radsej ju dala rozstrihnut, prvoradejsie je zdravie.prstene radsej nenosit.. zacinaju velke horucavy a opuchy na prstoch sa môžu zvyraznit

pukavica
7. jún 2022

Fuha tak ale toto je celkom extrem, a to ani olej nepomohol? Podla mna ak pri takomto opuchu nepomoze ladova voda tak pohotovost.

jaskolka
7. jún 2022

Ja by som volila radšej rozstrihnutie v zlatníctve. Tam vedia ako to urobiť, aby to aj mohli potom hneď opraviť, s co najmenšou škodou. A majú na to aj vhodné nástroje, obyčajnými kliešťami by ta mohol muž nechtiac poranit a ešte aj nejakú infekciu riešiť potom...🙈Máš to veľmi opuchnuté, šla by som hneď, nečakaj už dlhšie.

katarinka89
7. jún 2022

@natala23 vyskúšaj ešte so šnúrkou a mydlom- je to na YouTube....možno sa podari

katie253
7. jún 2022

@natala23 daj vedieť ako si dopadla. Dúfam, že sa podarí dať dole

viestta
7. jún 2022

V nemocniciach používajú šnúrku, zvyčajne pomoze

mima172
7. jún 2022

@natala23 Ojoj, toto už mi príde dosť na domáce cvaknutie, radšej zbehni do nejakého zlatníctva. Bud niečo zázračné poradia alebo priamo tam ti to cvaknú šetrne, aby neublížili tebe a prsteň bol opraviteľný. Ja som prsteň prestala nosiť v 5m, kedy som začala opuchat, už som ho ledva dala dolu. Mne vtedy pomohlo veeeeeľa mydla a zaťaté zuby, no nemala som to vtedy až tak veľmi ako to máš ty.

cimage
7. jún 2022

Mne muz precvakol herkuleskami, ale nemala som to takto opuchnute. Skusali sme vsetko mozne, ale nepodarilo sa. Nakoniec som obrucku vymenila za nausnice v zlatnictve 😁

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cyberk
7. jún 2022

na toto domace recepty uz nepomozu, kamaratka to mala podobne v tehotenstve zial museli stiknut prsten :D .. neskor si ho dali do zlatnictva opravit 🙂
ja som nikdy nepochopila preco zeny musia byt ovesane este aj ked su doma nedajboze ked idu spat.. :D ja pridem domov a davam prsten na svoje miesto :D vsak by mi to vadilo ked varim/upratujem :D

basska_b
7. jún 2022

@cyberk Ja ich radsej mam furt na sebe , lebo akonahle si ich davam dole, tak ich stracam... ale tuto autorka mala dat dole ten prsten skor... teraz uz asi ani ladova voda nepomoze 😰

ladygina
7. jún 2022

ejha tak ale toto je extrem, to ta musi uz cela ruka boliet, skoda, ze si si ho nedala dole skor. mozno este raz teda poriadne schladit a mozno by som skusila aj vazelinu, no neviem, ci nie je neskoro

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikdenikto
7. jún 2022

Ruku do ľadovej vody a potom poriadne namazat....inak už len prestrihnut. Inak, čo hovorí dr na takéto opuchy? Nechcú ti už radšej vyvolať pôrod?

3petka
7. jún 2022

@natala23 Skús si prst omotať nitkou tam kde je opuchnutý. Na youtube máš kopec návodov ako to urobiť ("odstranenie prstena z opuchnutého prsta")

simca06022011
7. jún 2022

celkom nerozumiem tomu, ze ked mate problem s opuchmi, preco tie prstene nedavate dole... odlozim a vybavene. Vyberiem ked dopuchnem.
Zaladovat ruku, mydlo, voda, olej... normalne musi to byt cele namazane aby sa smykal prsten aj prst... ak viac opuchas vecer, treba skusit rano.. ak mas ruky opuchnute rano, treba skusit inu cast dna... a stiahnut, a ked nepojde bohuzial odcvaknut...

natala23
autor
7. jún 2022

Dievčatá, pýtam sa na radu a nie na poúčanie 🙄
Poskusam ešte dnes ešte niečo aj cez bolesť a keď nie tak zajtra mám poradňu u gyn, uvidím čo, resp. koho mi poradí.. Preto čakám do zajtra lebo dnes do 16tej nemám kde dať 1,5 ročnú dcéru...
@nikdenikto to mi opuchlo fakt zo dňa na deň, o nohách ani nehovorím, neviem v čom pôjdem obuta na poradnu zajtra... Takto som vyzerala aj rok vzad v januári s prvorodenou a to som bola týždeň po termíne ešte hospitalizovaná v pôrodnici a nič so mnou nerobili, len na pásy som chodila a opuch neriešili 🙄

natala23
autor
7. jún 2022

Ostatným ďakujem za rady, keď bude dole prsteň sa ohlasim, že akým spôsobom sa podarilo ❤️

trgypadl
7. jún 2022

@natala23 ber to ako radu v Dobrom, zober dcerku a chod s nou, do zajta by som s takymto prstom necakala, do zajtra sa mozu Tvoje opuchy este viac zvyraznit

katie253
7. jún 2022

@natala23 ak máš veľmi opuchnuté nohy a opuchli zo dňa na deň, tak choď hneď na pohotovosť. Opuchy nie sú sranda, ja som mala menší opuch a nechali ma v nemocnici. Môžeš mať preeklampsiu a môže byť v ohrození bábätko.
Nečakala by som ani na zajtra na poradňu.

andrejka1974
7. jún 2022

@natala23 potom si ju dáš zväčšiť ja som tiež takto musela rozstrihnut a zväčšila som si ju potom

natala23
autor
7. jún 2022

@trgypadl niektoré beriem v dobrom a zas niektoré ako nevyžiadané komentáre..
@katie253 och neplas ma 😏 ale to bude tým že sa cez den nezastavím plus som pribrala 25kg...