Ako dostať zahraničné meno do nášho kalendára?

nkaps
12. jan 2012

Moja Tania má dnes meniny v ukrajinskom a v spanielskom kalendari... baby kde to treba zahlasit, aby to bolo aj v slovenskom?

anjelicek26
12. jan 2012

:@nkaps - zahlasit 😅 😅 😅 Pridavaju sa ak vobec mena podla statisticky najvac narodenych deti s tym menom, inak nie. Im moze byt suma fuk, povinnost mat meno v kalendari nie je.

lubina
12. jan 2012

Tak to je otazka asi pre ine forum ako tu 😉 . Aj my mame jednu dcerku, ktora ma netradicne meno, ale ani ma nenapadlo, ze by to mohlo byt v kalendari aj tu. Podla mna to nie je take lahke, ze to niekam nahlasis a oni to jednoducho pridaju do slovenskeho kalendara. Mozno skus sa opytat na matrike.ALe silno o tom pochybujem.Ved na Slovensku je vela mien, ktore jednoducho v kalendari nie su a to su mena, ktore su uz na Slovensko vela rokov a su v podstate bezne.Budem sledovat tuto diskusiu, tvoja otazka ma ozaj zaujala......ale pravdu povediac, nedavam velku sancu tomu, ze sa ti to podari, dostat nove meno do kalendara ☹

jasminet
12. jan 2012

este si mozes najst vydavatela, ktory robi kalendar a dohodnut sa s nim aby ti to meno zapisal na nejaky datum... 😉

petrasramkova
15. jan 2012

čooo to myslíš važne to si robyš srandu šak to ti nedaju na tvoj prikaz pre boha spamataj sa kde žiješ!!!!! 😀

mataharyy
15. jan 2012

A musí být v kalendáři, však slavit to můžete i bez toho, či?? Mám dvě děti, tedy dvě jména, jedno není v českém kalendáři a druhé není ani v českém ani ve slovenském a neřeším to 😉 Pokud chceš jméno co je v kalendáři, příště musíš jména vybrat jináč, nic jiného ti nelze poradit 🙂

happy8051
15. jan 2012

ked davas dietatu meno ktore sa na SVK nepouziva musis rata s tym, ze v SVK kalendari nebude... nie je dovod

ani3012
15. jan 2012

@jasminet má pravdu...nájdi vydavateľa,ten ti to meno do kalendára za poplatok zapíše,ale bude len v tom kalendári ktorý vydáva a tuším len na ten jeden rok (možno sa mýlim ) , v inom ho nenájdeš @nkaps

janinah
15. jan 2012

a načo vkladať meno do kalendára? si predstav,že to nejako dosiahneš,napíšeš,že sa to podarilo a koľko mamičiek si takto začne vybavovať aj ich zatiaľ neumiestnené meno 🙂 a potom pripadnú na jeden deň možno aj 3 mená 🙂 ak niekto chce mať meno v našom kalendári,tak nech dá dieťaťu také,ktoré v tom kalendári už je-jednoduchšie riešenie 😉