Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako jazdí 6 ročné dieťa v Mestskej hromadnej doprave v Bratislave?

xlucia
9. sep 2012

citala cestovny poriadok dopravneho podniku mesta Bratislava.
ak rozumiem tomu spravne, dieta v den svojich 6 narodenin uz nemoze chodit zadara.
ci plati zadara az kym nedovrsi siedmy rok??
aky typ elektricenky sa mu teda vybavuje? neviem to nikde najst. syn bude este rok chodit do skolky, cize potrebny doklad mu skola logicky nevyda.
aku mate skusenost?

sisaha
9. sep 2012

@xlucia nie, ono sa to berie tak, ze dieta chodi zadarmo do dovrsenia 6 roku. Ale pokial ti chodi dieta do skolky, tak by som mu elektricenku nevybavovala.

xlucia
autor
9. sep 2012

@sisaha tiez mas pocit ze je to nedomyslene? ja len nechcem dostat pokutu. vobec neviem ako revizorovi zdokladovat jeho skutocny vek

andrejka1974
9. sep 2012

dieta od 6 rokov musi mat zlavneny listok a urcite sa mu elektricenka nevyplati len vtedy ak by chodil z jednej casti mesta na druhu

sissy27
9. sep 2012

@xlucia do 6 rokov zadarmo, od 6 rokov za zľavnené cestovné... keďže toto zľavnené platí od 6 až po študentov VŠ, nie je potrebné dokladovať vek (revízor nie je tak blbý, aby nevidel, že školskú dochádzku ešte ukončenú nemá)... inak dokladuješ vek dieťaťa kartičkou poistenca (ak by si sa chcela tváriť, že má ešte len 5 rokov), električenka sa dá vybaviť aj cez net http://www.dpb.sk/pre-cestujucich/elektronicka-... a tam vek bude uvedený, netreba ďalší doklad
@andrejka1974 ak dieťa cestuje 20 dní v mesiaci po dve cesty, najlacnejší lístok 15min / 0,35€ to máš 14€ mesačne, električenka 13€ ... takže oplatí 😉

andrejka1974
9. sep 2012

@sissy27 mas pravdu ani ma to nenapadlo ze to je o 1 euro menej 🙂 🙂 🙂

sissy27
9. sep 2012

@andrejka1974 no ja viem, to 1€ nikoho z biedy nevytrhne, ale zas ak pôjdu mhd aj napr. cez víkend do mesta alebo hocikam, skrátka že to nebude len cestovanie do / zo školy, tak už je to lepšie... a 0,35€ je cena za 15min neprestupný lístok, ak potrebuje prestupovať alebo cesta trvá dlhšie ako 15min už potrebuje lístok za 0,45€ a tam už je ten rozdiel väčší...a hlavne je to pohodlnejšie ako zháňať lístky

andrejka1974
9. sep 2012

@sissy27 to hej moj syn chodi do skoly autobusom a ja mu platim listky to euro nie je az tak vela za rok ked bude na strednej to bude dalej tak elektricenku mu urcite kupim 🙂 🙂 🙂

luciaaak
10. sep 2012

najlepsie by bolo zatelefonovat si na olejkarsku a spytat sa tam. je celkom mozne, ze bude potrebovat cipovu kartu, ktora stoji okolo 5e a je na nej aj fotografia.tu cipovu kartu mu budes musiet tak ci tak vybavit, ked bude chciet mat elektricenku. ja osobne mam radsej elektricneku, lebo je to pohodlnejsie a hlavne na oznacenie listku je len 30s a potom moze revizor zablokovat oznacovace. zazila som situacie, ked si ludia listok nestihli cviknut a museli platit pokutu. ak clovek cestuje kazdy pracovny den, tak sa elektricenka oplati viac aj financne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli