Ako mám venčiť psa?

11. aug 2022

Ako mám venčiť psa ? Pred tým než ako nakrmim alebo až po nakrmeni? Lebo som si všimla že sa naje a potom ho hneď tlačí kakať. Ale už som počula že najedeny sa nemajú venčiť. Tak neviem

nerya
11. aug 2022

Tak ak ho tlači po nájedeni tak ho nenechás zosrat doma len za to ze si niečo niekde počula 🤷

zuzana2299
11. aug 2022

😂😂😂No mám dosť. Toto dúfam nie je skutočná otázka...

autor
11. aug 2022

Vidím že ste nepochopili otázku, nevadí , snáď tu niekto dá múdrejšiu odpoveď 🙂

zuzana2299
11. aug 2022

My sme otázku pochopili veľmi dobre len je hlúpa. Ty ked sa najes a bude ti treba kakať tak nepôjdeš lebo musíš prejsť z kuchyne na záchod? Však ked psovi treba srať tak vyjde von spravi potrebu a idete naspäť. Nebudeš sa s nim naháňať a behať ked bude najedeny. 🤦🏻‍♀️

btus
11. aug 2022

ak vieš, že po najedení musí ísť von, tak choď. Na vychádzku môže ísť po najedení, nemá ísť bežať (napr. canicross, s bicyklom, s kolobežkou). Vtedy by sa mu mohol prevrátiť žalúdok. My sme na poslednú vychádzku (venčnie pred spaním) chodili okolo 21.00

estrella5
11. aug 2022

Prechádzka a po prechádzke nažrať. Nemyslím si, že ho po vyprázdnení vonku má dôvod tlačiť 💩 hneď po najedení. Ak to tak je, tak by som hlavne vylúčila zdravotný problém. Pes má po jedle oddychovať z dôvodu rizika torzie (prevrátenie žalúdka)... Prípadne ak by sa vylúčil zdravotný problém a naozaj má ten pes tendenciu po jedle ísť hneď 💩, tak by som to riešila dlhou vychádzkou pred jedlom a po jedle maximálne len pri barák vykonať potrebu...

77daniela77
11. aug 2022

Ak po najedeni potrebuje kakat,tak ho nakrm a hned s nim chod vonku.Je tu skupina o psoch,tak tam ti na vsetko odpovedia urcite radi.
https://www.modrykonik.sk/group/1998/

autor
11. aug 2022

Ďakujem vám za odpovede 🙂

autor
11. aug 2022

@zuzana2299 už sa prosím nestrapňuj

0silvia0
11. aug 2022

@zuzana2299 otazka nie je hlupa. Niektore psy su citlive a je riziko po nazrati obratenia zaludka ako pise @btus
Cize sa odporuca krmit po venceni. Ak sa ti da, mozes aj po nazrati na kludne 5 minutove vyvencenie ak mas pocit, ze treba. Aby uz nebehal nazraty, len sa pokojne presiel.

54tinka54
11. aug 2022

My krmime našu po venceni. Dostáva po rannom venčení a potom po poobednom venčení tiež. Večer chodíme von okolo 20tej a potom už má rada svoj kľud na sedačke alebo pelechu. 🙂
💩 väčšinou na každom venčení 😀 ale žeby ju tlačilo hneď po najedeni, to nie. Ak má ale tvoj psík tento problém, tak ho nakŕm po dlhom venčení a potom keď mu treba ísť 💩, tak len vybehnúť na 5 min pred vchod.

77daniela77
11. aug 2022

Pokial ide len o vencenie tak ho mozes aj po jedeni.Nebezpecne su tie prudke pohyby pri hrani,tam hrozi pretocenie zaludka tou vahou po najedeni.
Veterinári a skúsení chovatelia ako prevenciu pred vznikom torzie žalúdka odporúčajú:
Ø pokoj po jedle, žiadne behanie, skákanie na dvere, vítanie príchodzích vyskakovaním a pod.
Ø misky s vodou a kŕmením umiestniť do výšky hrudníka, nie na zem
Ø nedovoliť psovi "nachliapať" sa veľa vody naraz; zvlášť nebezpečné je to v prírode z potoka, kde ešte psovi trčí zadok hore brehom a hlava je dole v potoku; rozumnejšie je na vychádzky nosiť psovi vodu vo fľaši
Ø neskrmovať miešanú potravu - teda granule zmiešané s vareným doplnkom (cestoviny, ryža, mäso)
Ø nikdy!!! neskrmovať už nakvasenú potravu (ak pes nedoje namočené granule alebo varenú stravu a nechá sa mu to v miske celý deň)
Ø nekŕmiť niekoľko hodín pred pohybovou aktivitou, či pred jazdou autom
Ø nekŕmiť aspoň hodinu po výraznej pohybovej aktivite
Ø pri manipulácii s ležiacim psom neprevaľovať psa z boka na bok cez chrbát, ale v prípade nutnosti cez brucho
Ø včas si zaistiť skúseného veterinára, ktorý je ochotný zakročiť v akúkoľvek dobu
Torzia sa dá predpokladať u všetkých veľkých psov s hlbokým hrudníkom. Objavila sa však aj u írskych setrov a operovaná bola aj u jazvečíka a malého bradáča. Na poprednom mieste, bohužiaľ, stoja nemecké dogy. Na otočenie žalúdka už uhynulo niekoľko bobtailov, a to na základe nesprávneho otáčania psa na česacom stole cez chrbát.
Keďže torzia neobchádza takmer žiadne plemeno, je dobré túto pohromu poznať, vedieť jej predchádzať a v tom horšom prípade včas rozoznať príznaky, čo môže nášmu psovi zachrániť život. Ani absolútnym dodržovaním všetkých odporúčaní nebudeme mať 100% istotu, že nášmu miláčikovi torzia nehrozí. Riziko však bude podstatne menšie.
Torziu nemožno podceňovať a pri prvom podozrení je absolútne nevyhnutné sa obrátiť na veterinára. Najlepšie takého, ktorý o tomto onemocnení vie a ktorý je vybavený na operačný zákrok. Pre takéto prípady je potrebné mať možnosť veterinárovi kedykoľvek telefonovať, či v dennú, či v nočnú hodinu.
Zo skúseností chovateľov, veterinárov a účastníkov internetovej konferencie "canis"
https://www.superpes.sk/n/torzia-pretocenie-zal...

bajka16
11. aug 2022

Tak toto naozaj som sa ešte nikdy nezamyslela 🤔 moje psy žerú stále, takže asi tým to bude 🤣🤣 ale klasika, staford chodí ráno, na obed a večer na dlhšie a čivava aj 4 krát na prechádzku. Ak ho tlačí hneď po jedle, nemá nejaký problém? Veď keď sa pes naje po prechádzke, ide spať a vydrží normálne, do ďalšieho venčenia.

slovenka753
11. aug 2022

My máme presne predpísaný režim. Ráno vstať o 6, vyvenčiť. Potom papat. Potom dávame pauzicku aby nedostal pes mizerere a potom pred odchodom do prace okolo pol 9 ďalšie venčenie. Jak si naučíš tak budeš mať. Ale je pravda ze po papani by nemal chodiť na dlhé prechádzky alebo podávať nejake veľké výkony. Tiez je podľa mňa fajn dávať papat raz denne, je potom jednoduchšie psa nastaviť na venčenie.

noami12
11. aug 2022

Ach bože, nevšímaj si tie ženy čo tu zbytočne slovíčkujú, nepočula som nič o tom že by nemohol najedeny pes ísť sa vyvenčiť, kľudne môže. Zober si na svete koľko ľudí má psov na dvore, vo firmách strážia atď. a majú výbeh stále, aj ja mam psa, ktorý je cez letné mesiace iba na dvore 🙂 takže v pohode môže sa ísť venčiť 🙂

whatever1
12. aug 2022

@zuzana2299 Ona sa nepyta ci ho moze dat 💩 von ked ho tlaci. Jasne ze ho nenecha trpiet.Chce vediet ci ist so psom von RADSEJ pred jedlom aby sa mohol aj vyblaznit.