Ako najlepšie používať tekutý prášok na pranie?

bobika492009
10. jan 2014

Ahojte, potrebujem radu. Kupila som si tekuty gel na pranie detskych vecičiek Lovelu. Kedže ja stale používam klasické prášky netuším kam je lepšie dať ten tekuty...Pračku mam plnenu z boku, a do priečinka kde sa dáva prášok nemám taku priehradku akú zvyknú mať niektoré pračky na tekuté gely. Ved ked nalejem tam gel tak mi to stečie dole ,nie?. Môžem poliať šaty aj priamo v práčke,vyperie mi vobec? ..A ake by malo byť davkovanie takeho prášku? Asi ostanem verná detskému Batole ako kedysi. No musím spotrebovať aj tento, ulakomila som sa nanho, a teraz by som ho najradšej vymenila. 🙂 Dakujem za rady 😉

sissy27
10. jan 2014

@bobika492009 ku gelovému praciemu prášku by mala byť odmerka, do tej naleješ a šupneš do bubna... ak odmerka nebola, tak choď do drogérky a normálne si zober z iného, ja som nedávno niekoľko vyhodila...

darina1952
10. jan 2014

@bobika492009 ahoj aj ja ho občas používam a dávkujem ho rovno do bubna pračky - nalievam ho do odmerky z iného pracieho gelu - tuším Persil Gel má takú odmerku čo sa vyperie spolu s prádlom. Ale keď naleješ priamo na prádlo, tak sa nič nestane 🙂

ichbinich
10. jan 2014

@bobika492009 :
V DM-ku maju zadarmo odmerky, na prasok aj na tekute, tie si mozes zobrat. Ale pozor, precitaj si davkovanie na tej Lovele, aby si nepredavkovala. Moje gely na pranie su niekde okolo 50ml na 4-5kg pradla. Precitaj presne na obale. Niektorych gelov treba 70ml. Oni su tie odmerky ovela vacsie, takze urcite neplnit do plna...
Tu odmerku das rovno na pradlo v pracke. Ak nalejes priamo na pradlo, musis pracku pustit hned, nedat neskore spustenie programu.
Teoreticky mozes dat ten gel ale aj normalne zhora, kde sa dava prasok. Ale niektore pracie gely su take huste, ze ten prud vody nezoberie vsetko, preto sa odporuca radsej pouzit ten davkovac.
Pozor, ten davkovac nesmie ist do susicky pradla.

popelka5000
10. jan 2014

Ja davam normalne kam patri prasok a vyperiemi dobre.Pravda,ze gelu staci malicko 🙂

klincek
10. jan 2014

@bobika492009 ja tekuty prasok davkujem do vrchnaka-je tam odmerka, nalejem podla potreby a sup aj s vrchnákom do pracky.

gretka2
11. jan 2014

Kludne mozes dat gel rovno na pradlo, ale bezprostredne pred pranim. Vtedy ta nadobka nema bohvieaky zmysel, lebo pri prvom otoceni pracky sa ten gel z nej vyleje. Zmysel ma akurat pri odlozenom prani, ak si nastavis pracku, ze zacne prat neskor. (aby to nezaschlo na pradle a nezanechal skvrny)
Ja davam gel tiez rovno na bubon (ale mam zvrchu plnem\nu), a nikdy nebol problem . Aspon netreba cistit tu nalevku na pracke 🙂

yvett78
3. feb 2023

@bobika492009 ja nepouzivam nic z drogerie, iba 100% prirodne platky.Chceli sme sa vyvarovat v buducnosti roznym ochoreniam, ved to nosime denne, tak som zvolila tuto cestu a super.Pradlo je makke a ciste.