Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

barborenka
29. mar 2009

pipi tak gratulujem k novemu prirastku,uzite si ju 😉
m sme uz dnes od 5hore lebo nasej sa nechcelo spat a stekala mi pri posteli 😅

zajo79
29. mar 2009

jeeej, pipi, super.

aka bola noc? cikate na podlozky? ako sa vola?

penelope2066
29. mar 2009

jeeej pipi gratulujem k novemu stvornohemu prirastku 😀
zajo-a ty si ids kedy po psika?
moj sa vola dasty...
na noviny mi cikat nechcel,asi som robila chybu v tomze som od neho chcela aby cikal na noviny a ked sa vycikal inde tak som mala druhe noviny a tymi so ho capla.
tasom bola vcera kupit podlozky na cikanie a v noci ich mal vo vybehu a vycikal sa len na ne,ale rano ako som ho pustila volne tak sa vycikal na dlazku...

penelope2066
29. mar 2009

nejake preklepy robim,ale dufam ze ste ma pochopili

zajo79
29. mar 2009

tie podlozky su super, uz ich mam nachystane 😉

a dari sa cikat na ne?

My ideme pre lindu koncom tyzdna. Tata povedal ze po daniach.... 😅

Ked sa ma vytrestat pes, tak sa ma chytit za kozu na krku a trosku potriast. Ked ich trestala mama, ta nemala predsa ziadne noviny 😀

citali ste knihu od Desenskeho? je super...aj ta jeho stranka http://www.psycholog-psu.com/

zajo79
29. mar 2009

a niekto tu spominal aj knizku zlozvyky psov..uz ju mam objednanu 😀

pipi1211
29. mar 2009

ahojte krpata sa vola Kessynka a je strasne krasna, uzasma a skvela 😵 😵 😵 😵 😵 😵

prva noc bola myslim fajn najskor sme sa jasili, hned si to tu vsetko vynuchala a myslim, ze sa jej paci 🙂 ked sme isli hajat tak som si ju dala ku sebe do postele lebo sa odo mna nechcela ani pohnut. najskor bola v pelechu ale potom sa ku mne pritulila a spala do pol siestej. potom sa chcela hrat ale pochopila, ze je cas spanku a tak len lezkala, sem tam ma nuchala a skackala po mne ale dalo sa to zvladnut 🙂 rano ked som ju ukazala Momo tak sa vytesovala ze mame havka 😀 😀 😀 😀 😀 stale sa spolu hrajkali a jasili 😀 😀 😀 😀 teraz spolu oddychuju dokonca kessyna si nasla malej deku odvliekla si ju do pelechu a spinka na nej 😀 😀 😀 😀 takze momo prisla o deku, ale nastastie mame este jednu 😀

cikat zatial cika kade tade ale je to tak mala cikanica, ze to vzdy otriem navlhcenou pampers utierkou. boli sme aj vonku sa vyvencit no bola jej strasna zima tak to nebudem moc silit a snad to casom pochopi 😵

zajo79
29. mar 2009

😵 tak som rada ze uz mate herecku doma 😵

ked budes mat fotku tak sup sem s nou!

boze,neviem sa dockat,ked uz aj my nasu budeme mat doma. 😵

penelope2066
29. mar 2009

chytit za kozu na krku a potriast?to som nevedela.

zajo79
29. mar 2009

nesmie sa bit s rukou.

a je to najjednoduchsi a najrychlejsii sposob ako ho potrestat..a nieje ani taky drasticky. Pokial sa pes nepostresta hned ako robi nieco nedovolene, tak potom je ho trestat zbytocne,nevie totiz zaco to bolo..

ak budete mat cas, pozrite si desenskeho stranku, fakt super rady o psikoch.

Ucite uz nejaky povel? Vraj zakladny je privolanie..je tam aj popisane ako ho to naucit, nech je z nej poslusna slecna

A hlavne doma som uz oboznamila mojich chlapov,co bude moct a co nie...som zvedava kto to prvy porusi... dufam ze nie ja 😀

pipi1211
29. mar 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... baby posledne dve foto 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zajo79
29. mar 2009

sj kessynka aj monicka su nadherne 😵

vinka
autor
29. mar 2009

Penelope takto psov trestá aj matka.Preto sa to odporúča. 😉 A je to účinné. 😉

zajo79
29. mar 2009

este je slovne pokaranie, alebo stlacenie kohutiku..ale to potrasenie za krkom mi pride idealne.

a hlavne chvalit a chvalit ak spravi nieco dobre.
No, teoriu mam zmaknutu...som zvedava na prax 😀

pozerali ste pocasie? od utorka 17 stupnooov aspon u nas v okoli NR... 😵 a v piatok 22!!!!! ..no ak bude "len" do dvadsat, mi to vadit nebude.

zajo79
31. mar 2009

pipi, no ako sa dari s kessynkou?

pipi1211
31. mar 2009

ahoj zajo. kessy je uplne super. sice este cikame kade tade ale dnes sa mi pekne 3xvycikala na miesto urcenia 😀 😀 😀 😀 von sa vencit nechodime lebo je zima. dnes sme maliprvy vylet v poluse a kazdy bol z nej hotovy 😀 cez noc je pri mne ale vzdy o siestej rano sa zobudi ze sa chce hrajkat tak sa s nou chvilu hram a potom obe zaspime 🙂 zatial je to fajn 😵 😵 😵 😵 😵

zuzkafuny
31. mar 2009

Desenský je super... obdivujem čo robí 😵

zajo79
1. apr 2009

pipi, tak to je super.
Ja idem asi dnes zobrat nasu lindusu...no alebo zajtra, uvidim, ale asi to do zajtra nevydrzim.

Aj ja hltam desenskeho stranku, aj knihu som precitala na jeden sup a mam tam poznacene co a ako robit....

briketa
1. apr 2009

Ja len taky maly dodatok - odporucam dlazky umyvat octovou vodou. Jednak je to najekologickejsie a netoxicke a jednak to najlepsie prekryva pachy - psy radi chodia na to iste miesto.

pipi1211
1. apr 2009

zajo tak ako, mate lindusu doma? 😀 😀 😀 😀 😀

zajo79
2. apr 2009

ahojteee. lindusa je doma, 😵 je zlata. zo zaciatku sa trosku bala, ale uz sa okukava, cikame prevazne vonku a na taku podlozku na zemi co mi zostali este z porodnice. mala som slusnu zasobu, tak konecne na nieco budu.

take male sidlo ... 🙂 viac napisem neskor, teraz moc nestiham

😅

mortisha9999
20. apr 2009

dobry den..vie mi niekto poradit, ako naucit psika - yorkshirskeho terierika - chodit cikat iba von? mame velku zahradu, chodi s nim von na cely den, viac krat denne tiez, no on i tak ked pride do domu, ocikava rohy, vsetko si znackuje, aby vedel, kde je jeho teritorium... 😒 uz som zufala..bol uz celkom poslusny, nestavalo sa mu to, no teraz je brat doma, ktory prisiel s novym psikom a on zacal ovela intenzivnejsie ocikavat veci..moze to s tym suvisiet? je to velmi lubeny psik, ale vecne s mopom sa mi nechce behat..ma 10 mesiacov..dakujem

jabjunka
20. apr 2009

No jistě,že to souvisí s novým vetřelcem v "jeho domě".Chce to trpělivost a pokud uvidíte jen náznak toho,že by šel značkovat,tak okřiknout a když nic neudělá pochválit.ještě se dělají všelijaké spreje,které se stříkají na místa značení a pes už tam prý nejde,ale nám k tomuhle účelu pomohla obyč octová voda do lahvičky s rozstřikovačem.

miriamka
3. aug 2009

Baby,a ako ste naucili cikat psikov vonku na jedno miesto,ked psik je vonku?My sme vyclenili miesto,a teraz ked ju tam vezmeme pekne sa tam vykaka aj vycika.Lenze ked nie sme doma tam sama nejde,a spravi potrebu hocikde na trave.Ako naucit aby chodila stale na to miesto?

jindri
3. aug 2009

miriamka: a proč má chodit čůrat a kakat na jedno místo, probůh? 😕
jestli máš pejska, tak se s tím rovnou rozluč. Ten vám označkuje, co půjde 😀
Naše fenka sama od sebe chodí kandit na stejná místa, sama si vybrala. Vybírat jí místo, kde teda může, mi příjde jako blbost, tím mu akorát zaděláte na psychický problém s vyprazdňováním 😝

videl.a
7. aug 2009

Jindri: A co ma ta fenka cikat, kde sa jej len zachce?
Fenky maju silny moc a ak ma miriamka travu, tak jej to asi vypaluje, preto ju chce naucit cikat na jedno miesto

jindri
7. aug 2009

videl: pak nechápu lidi, co si pořizují psa a nemůžou se smířit s tím, že jim počůrá jejich milovaný pěstěný trávníček 😝 Samozřejmě lze psa naučit na povel, aby se vyčůral. Takto máme naučenou fenku my, na cestách se to hodí.

mirka1308
8. aug 2009

No, my máme yorkshiera - psíka, a ten si ocikáva každé voľné miestečko vonku 😀 😀 😀
To ani nie je cikanie, 2-3 kvapky a je spokojný 😀 😀
Nikdy sme mu vonku miesto na vykonanie potreby nevyznačovali, viem presne kde pôjde kadiť(má na dvore zaužívané miesta) vždy to po ňom pozdvíham 🙂
Pár krát sa mu stalo, že sme sa doma hrali a on sa pozabudol a odbehol sa vycikať pri dvere 😅 hneď som ho vyhrešila a išli sme von, nech si urobí poriadne čo treba 😅
Doma nezvykne ocikávať rohy, síce keď bol menší mal takú tendenciu, no som ho sledovala hneď vyhrešila a utekala s ním von, tak si nemal kedy zvyknúť 😝 Mňa skôr ide poraziť, keď začne ráno okolo 6-ej pobehovať, lebo mu treba a zobudím sa na ten jemný klopkavý zvuk jeho pazúrikov o zem 😠 najradšej by som mu povedala, že nech urobí pri dverách čo treba, ale viem, že by neskôr nechápal, prečo niekedy môže doma urobiť čo chce a niekedy nie 😎 Takže vždy ho idem vyvenčiť a ľahnem si naspäť do postele. 😅
Keď sme si psíka kupovali, bola som si vedomá, že doma to spočiatku nebude tip-top, kým sa naučí chodiť von a aj pripravená na určité obmedzenia a prispôsobenia sa psíkovi 😵
Bude mať 8 mesiacov a je to zlatíčko celej rodiny 😵

videl.a
13. aug 2009

Ak niekto ma rad psy a chce mat aj pekny dvor, tak si myslim, ze sa to da sklbit,ale Ty si asi najrozumnejsia

frisbee
13. aug 2009

videl.a....nehnevaj sa,ale pes nie je človek,už som zažila,ako trestali fenu za to,že počúrala trávnik a skončila v klietke s výkalmi...ja mám troch psov,všetci sú vychovaní odmala,chodia nám i do domu,potrebu robia na dvore a vyriešili sme to tak,že na dvore je trávnik,oni stejne chodia asi iba na 4 miesta podľa čuchu,trávnik vobec nie je spálený a na parádu mám záhradu a to vedia,že tam nesmú...ale predsa psa nezabijem,že zrovna musí...tak chodíme a zbierame a večer stejne polievame,tak sa to spláchne.To si musí človek premyslieť,aké má priority,či trávnik,alebo láskyplného a štastného člena rodiny.A za ten svoj život som už mala psov naozaj veĺa,pre mňa je podstatné,aby boli v pohode a nie nejaký kus trávy a vystresované zviera.
jindri má naprosto normálny a správny názor,tak nechápem ten výpad proti nej,diskutovať máme o probléme a nie útočiť na niekoho,kto má iný názor.