Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

marianka79
5. máj 2010

penelope neviem prečo podložky neodporúčaš myslím si že v zime šteniatko nemože íst von ani moj nemohol mám miniyorkšíra a narodil sa 5.1. doniesli sme si ho vo februári a to by teda riadne zmrzol kým by sa vycikal a vykakal vonku takže sme používali plienky a teraz sa teší ked može íst von a poriadne sa vytentovat 😅 neodporúčala by som jedine v lete 😉

penelope2066
5. máj 2010

Neodporucam z toho dovodu lebo potom psik bude zmeteny, ze kde ma vlastne cikat. Ci doma alebo vonku... A existuju oblecka pre psikov takze by nezamrzol...Ved s nim nemusi byt vonku hodinu, staci par minut a sup spet... Ja som mojho tiez chcela ucit na podlozky a potom bol zmeteny...

marianka79
5. máj 2010

moj to oblečko neznesie 😉

penelope2066
5. máj 2010

Asi nieje nauceny... To treba od malicka... Ja som mojmu davala hned ako som si ho kupila aj ked nechcel a samozrejme prostestoval mal smolu 🙂

marianka79
5. máj 2010

aj ja som mu to dávala len stale knučal ale ved to je už jedno hlavne že som ho naučila tentovat vonku a už je pekne takže može behat holý 😀 😀 😀

marianka79
5. máj 2010

a inak sám zistil že vonku sa mu lepšie serie 😅

penelope2066
5. máj 2010

A ked prsi tak mu nedavas prsiplast?

marianka79
5. máj 2010

zatial sme neboli vonku cez velký dážd len tak smoklilo a to mu asi kúpim lebo má len taký svetrík a to je teplé takže kupim pršiplášt to zas bude kým si zvykne 😒

tamina1511
16. máj 2010

ahoj dostala som psika maleho yorkshira. cika kde sa mu zachce. uz sme mu aj kupili zachod ale nechce tam cikat. ako ho tam naucim chodit? ☹

tamina1511
16. máj 2010

ma 4 mesiace

marianka79
16. máj 2010

fuuuha 4 mesacny uz by mal vediet kadit vonku chodievaj s nim casto von vzdy ked vstane ked sa naje napije hned ho ber von a ked je skaredo naš cika na plienky

rassi
28. jún 2010

MALI JOKSIR JE VELMY CITLIVI PES, TO ZE SPINI DOMA TREBA CAS ,JASNE ZE 2 MESACNE STENA BUDE TAHAT VAS VON TREBA HO TO NAUCIT JE TO ZVIERA TREBA TRPEZLIVOST

rassi
28. jún 2010

@tamina1511 PSA NAUC CIKAT VON JE TO ZVIERA A ZVIERA SA CITI UVOLNENEJSIE VONKU NAPR NA TRAVE SPINIT CHCE TO CAS A NERVI POZNAM TO ROBY TO TAK DO 5 MESIACOCH

piecemaker
2. aug 2010

Ahojte prooosiiiiiim o pomoc,mam doma 6 mesacnu fenku yorka,uz 4 mesiace sa snazim ju naucit vyspinit sa na plienku ,a neuspesne.uz som skusil asi vsetko a bez uspechu.prooooosim vas ak vie niekdo ako ju to naucit dajte vediet budem velmi vdacny ,bo uz vaaazne neviem co mam robit.problem je v tom ze ak ju na tu plienku polozim ona sa tam vycika aj dostane maskrtku,pochvalim ju,ale jak ju tam nedam sama tam nejde proste sa vycika kde sa jej zachce,proooosiiiiiim o pomoc dakujem

ivka339
4. aug 2010

Ahojte, pred týždnom mi kúpili malú fenku mini srnčieho ratlíka, viem že je to iba týždeň, ale nám nevadí keď sa jej ešte podarí vycikať hocikde, ale vadí nám hlavne to, že som s ňou viac ako hodinu a prídeme domov a hneď doma sa vyciká. Chodím s ňou von každú chvíľu ale vyciká sa hlavne doma. Vonku jej dam keksík a pochvalu a doma ju čapnem s s zrolovanými novinami ale nepomáha. Má 2 záchody a keď ju dám čoilen do jedného z nich vyskočí a vyciká sa na podlahu. Proším dajte mi ešte nejake rady, a v noci ja s ňou pojdem vonku, ale nedava mi naavo kedy chce ísť. Zobudím sa o 3 v noci zasvietim a už je mláčka. Keby si poprosila že chce ísť von, ale ona je ticho. Zobudím sa o 6 a ďalšia mláčka, neviem čo mám robiť. Má 2 mesiace, pomožte mi.
ďakujém

uzasnakovi
17. aug 2010

Ahoj, můžete mi některá poradit? Máme podobný problém s loužičkama, ale u nás se už nejedná o štěňátko - naše fenečka papillona má už rok a stále dělá loužičky po bytě. Je mi jasné že je to určitě naše chyba a něco jsme udělali špatně, ale nevím co teď s tim. Někdy vydrží úplně v pohodě a jindy se počůrá chvíli po tom co byla venku (stává se i že jdeme z venčení, venku neví co by dřív zkontrolovala a když vlezem do chodby tak než za ní vylezu schody k bytu tak mi tlačí na chodbě!!!) Když udělá loužičku doma tak moc dobře ví že je to špatně protože si sama zaleze na místo a tváří se jak největší ubožátko. Zkoušeli jsme ledas co, ale nějak se nám nedaří.

Když jsme si jí přinesli v 8 týdnech jako štěně, tak jsme to zkoušeli s jednorázovýma podložkama, venčit pravidelně po každém jídle a když se probudila, ale přesto se nám nepodařilo jí naučit aby doma vydržela a naučila se jen venku...

Nevíte někdo jak tedy napravit tuto neřest u staršího pejska?

marianka79
17. aug 2010

hm moj pes rozumie ked mu poviem ideme von a už aj ide k dverom ak mu vonku poviem kakaj tak kaká......chvalabohu doma už nešpiní vie že by dostal a má 7 mesiacov a cca naposledy pošpinil koberec dva mesiace dozadu
@uzasnakovi treba sprísnit ročný havo by si to nemal už dovolit leda že by zažil nejaký šok nebýva sám doma?inak neviem poradit moc lebo každý pes je iný ako aj my máme rozdielne povahy tak aj psy a treba ho učit povely nesmieš a možeš ak som mu povedala tuto nesmieš cikat vonku sa ciká postupne sa to naučil a ked mu poviem "nesmieš" ani masko čo mi padlo na zem si nedovolí zobrat až ked mu poviem "možeš" takto si vlastne uvedomil význam povelov a potrebu vykonáva zásadne vonku 😉
želám vela trpezlivosti 😉

marianka79
17. aug 2010

@ivka339 aj mne to robil moj yorčino ale ako som písala vyššie bola som prísna aj som pokričala a aj dostal to ešte chodil na plienky kedže bola zima nemohol von a som mu vždy ukázala na plienku a povedala že tuto sa ciká a kaká ked sa mu podarilo na plienky tak som ho vynachválila do nebies a dostal kusok piškotky
a ked ti odtial vyskočí treba ju tam furt davat aj ked sa jej to nebude lubit ja som za mojim chodila ako policajt a ked som videla že ide néčo robit som ho friško preniesla na plienku

buducamama
17. aug 2010

Preboha zenske, co vy robite s tymi ubohymi psami!!!
Mi povdz marianka79 ako to to zviera ma pochopit, ked raz od neho chces aby sa vaprazdnil vonku a potom mu ukazujes plienku??? Pes sa ma od maleho steniatka ucil LEN na vencenie vonku na travu, ziadne plienky a noviny a cojaviem co este. Trva to u kazdeho psa rozne dlhu dobu, kym sa to nauci, ale netreba balamutit psa kvoli vlastnej lenivosti. Nie kazdy by si mal kupovat psa 😠 A pri kazdom uspesnom vyvenceni na travu odmena-piskotik a velke tesenia sa z uspechu psika. Pri mlacke v byte ziadne trestanie psa, len frflanie pri upratovani a pozeranie sa na psa, aby pochopil postupne, ze sa vam to nepaci. A vencit rano po zobudeni, po hre, po papani a piti. Je to na nervy ale bohuzial inak to nejde.

penelope2066
17. aug 2010

No v niecom musim suhlasit s buducoumamou a to v tom,ze ked chceme aby pes cikal vonku netreba ho balamitit ziadnymi plienkami ani nicim podobnym.Ja tiez ked som si kupila minuly rok steniatko yorkshira tak som ho najprv ucila na plienky a potom som od neho chcela aby cikala a kakal aj vonku. No nedarilo sa mi... Potom som sa nastvala a plienky zrusila... Ked vykonal potrebu vonku tak som ho vychvalila do neba a dostal odmenu a ked sa mi vyspinil doma tak dostal novinami. Velmi rychlo si uvedomil, ze doma sa necika a ked sa aj vycikal doma tak sa pratal do svojho peleche lebo vedel, ze spravil zle... A to byval aj dost casto sam doma. Samozrejme, ze nie od zaciatku, vtedy sme sa striedali doma tak aby s nim stale niekto bol. Prvy mesiac pobytu bol stale niekto s nim... Potom sme ho pomalicky zacali nechavat sameho.
Bozeee, ked si pomyslim ako som striehla ci ide vykonat nejaku potrebu a ked som zbadala, ze ano tak som letela vonku hoci aj v pyzame 🙂 Ako taky policajt 😉
Treba len velaaaaa trpezlivosti....

marianka79
18. aug 2010

@buducamama ty si ma zrejme nepochopila ked bol malý a bola zima som ho predsa nemohla dávat cikat a kakat von preboha!!!tak som ho naučila na plienku a čo je na tom zlé 😕 nechápem 😒 to som ho ako mala nehat tak nech si serie kade chce??? a ked bolo teplejšie sme začali častejšie chodit von a naučil sa v pohode vonku ja neviem čo tu polemizujete doniesla som si ho vo februári a to bola riadna kosa kde mal podla vás vykonávat potrebu!!!!!!!vonku???na mraze??? 🙄

marianka79
18. aug 2010

a ak by som si ho priniesla v lete tak samoška že s ním chodím von a nekupujem plienky 😉 no ja si myslím že hlavne že sa naučil 🙂

@buducamama "Nie kazdy by si mal kupovat psa"to akože som konala nesprávne? 😉

jindri
18. aug 2010

@marianka79: nebylo jistě myšleno trávit s malým štěňátkem bůhví kolik času venku 😉
Jako fakt nevidím problém i s malým štěňátkem za mrazů chodit ven, aby se naučil čůrat. Pár minut by ho nezabilo.
Já takto odchovala 2 psy, který jsem si domů přinesla v lednu. 😉

sambucca
18. aug 2010

Male stenatko, pokud si ho prinesete domu v osmi tydnech, by melo byt po ockovani jeste 14 dni v karantene, to znamena nechodit ven kde jsou louzicky a hovinka ostatnich psu. To znamena ucit na noviny nebo jednorazove podlozky, nejlip na jednom miste v byte a to nejbliz domovnim dverim - nauci se tak vykonavat potrebu na jedno misto.

Pokud vykona potrebu jinde, staci rict fuj a prendat stenatko na misto k tomu urcene. Vetsina pejsku to za tech 14 dni v devadesati procentech zvladne.

Pote kdykoli se mu chce, a to uz byste po 14 dnech sziti se stenatkem meli poznat (toci se dokolecka, ocichava si "teren", atd. - jdete s nim ven. Tam za kazdou louzicku a hovinko chvalte a dejte pamlsek. Doma noviny nebo podlozku odstrante a misto poradne vydezinfikujte Savem aby stenatko misto nevyhledavalo po cichu.

Vychova je stejna at je mraz nebo vedro, pejsek ma srst a na udelani louzicky nepotrebuje stravit venku dlouhou chvili. Hodne stesti!

jindri
18. aug 2010

Sambucca: s karanténou zásadně nesouhlasím, ano nevodit psa na frekventovaná místa, kam chodí všichni okolo. Ale držet ho doma jen proto, že bydlím např. na sídlišti, je blbost a zadělám si na problém delšího odnaučování čůrání doma. Navíc dnešní psi jsou proočkovaní dost si myslím. Taktéž nesouhlasím s učením na noviny, podložku doma. 😉
Ale jestli s tím máš kladné zkušenosti, respektuji to. Mě se karanténa jako začátečníkovi pěkně vymstila .

sambucca
18. aug 2010

@jindri no ono zalezi taky na tom, jestli je dotycny majitel s pejskem doma - kolikrat na me lidi koukaji jak na blazna kdyz jim doporucuju si na prvni dva tydny vzit si dovolenou - rikam, predstavte si byt psim miminkem, jste porad v teple u mamy, kolem dalsi sourozenci, porad je mumraj spoustu novych zazitku. A najednou jste v cizim prostredi, uplne sami a novy panicek misto toho aby nahradil maminku a bratricky a venoval se, zmizi taky ☹ Kdyz nejste s pejskem doma, tezko muzete byt dusledny a pejsek tak tezko muze byt vychovan bez problemu. Pokud jste s pejskem doma a naucite ho radny hygiene na jedno misto na tech 14 dni a pak venku, nejde pak o zadne preucovani ale jen posun ve vychove 😉 Lidi se vymlouvaji na nedostatek casu, radsi si schovaji dovolenou na prazdniny, to nechapu. To si pak nemaji porizovat psa, ale rybicky 😅

sambucca
18. aug 2010

Pro karanteny jsem rozhodne, staci se zeptat ctyr z peti veterinaru kolik maji problemu s infekcemi prave v tretim mesici stari stenete 😖 Ale kazdy je za sve stenatko zodpovedny sam... Ja bych to neriskovala, za to mi zdravi pejska nestoji.

jindri
18. aug 2010

@sambucca: to souhlasím a příjde mi to jako samozřejmost, že když si pořídím štěně jsem s ním první dny doma.
... v dalším se neshodneme 😉 já jsem karanténu dodržovala u prvního psa, trvalo několik týdnů než si přivykl venku vůbec chodit ne jen stát a čučet a nakonec nám louže dělal do roka. Vím, co pes to originál. U druhého jsme ven chodili hned - ne na oblíbené psí plácky - a nikdy nám doma neudělala hovínko, na čůrání si začala zakníkávat dost brzo.