Ako pobaliť a poslať veci z bazáriku?

vierkasteffi
13. aug 2011

ahojte potrebovala by som poradit ktore veci staci dat do obalky a ktore uz do balicka nemam v tom jasno, a ako treba zabalit balik a akym papierom ho treba obalit treba aj spagat som z toho jelen ☹

skeblicka77
18. sep 2011

@vierkasteffi tak sa spytaj na poste pri okienku na to, ked sa jej to vrati, tak to nepreber a ked nie, tak zaplatis , myslim ze do 30 eur je to 0.40 cent..

vierkasteffi
autor
30. sep 2011

ahojte tak som jej tie peniazky poslala cca pred tyzdnom naspat tak dufam ze jej uz dorazili 😉

vierkasteffi
autor
4. okt 2011

a čo sa stane z baličkom ak niekomu poslem obycajne a nezmesti sa baliček do schranky?

gabika7706
4. okt 2011

@vierkasteffi ak niekomu posles balicek obycajne, budes v prvom rade dufat, ze dotycnemu aj bude doruceny...Ked nevojde do schranky a niekto bude doma, odovzda to postarka z ruky do ruky, ked nikoho doma nenajde, vhodi zlty listok - oznamenie o ulozeni zasielky na poste.

vierkasteffi
autor
19. nov 2011

ako posielate rozmernejsi balík kontretne deku na hranie s hrazdičkou 😨

aspinka
19. nov 2011

@vierkasteffi mne suseda postarka hovorila ze bezne jej ludia vacsie veci nosili zabalene a zalepene vo velkom igelitovom vreci. Ale deku s hrazdickou by som normalne obalila potravinovou foliou a zabalila baliacim papierom ved ked si predstavim tie obluky tak to stiahnes foliou a zabalis 🙂

vierkasteffi
autor
19. nov 2011

@aspinka dakujem dobry napad 🙂

vierkasteffi
autor
23. nov 2011

maminky kolko stoji poštovne na hraciu deku s hrazdičkou 🙂

tinki
24. nov 2011

@vierkasteffi Zabaľ si to, odváž a pozri na nete poštovné.. 😉
http://cennik.posta.sk/

casdante
14. mar 2012

Dievcata , poradte prosim vas. Chcem poslat balik oblecenia, podla mna nema ani pol kila. Najprv chcela dotycna zaslanie na dobierku s tym , ze jej mam zavolat na mobil a vypytat si adresu, co som odmietla . Na jeden inzerat odpovedala teda, ze ak nie je dobierka... tak ze nic, ze nemoze vediet ci to nie je podvod (pouzila ine slovo.. ale to sa sem nehodi). Na dalsi moj inzerat zase, ze OK poslite cislo uctu. Nezijem na Slovensku a nemam predstavu ,ake postovne by som jej mala uctovat a ako ten balik poslat (ked pridem na SK), bez toho aby toho aby mi potom ona nieco reklamovala . Chcem od nej uhradu pred poslanim balika. A potrebujem doklad o tom, ze som to poslala v pripade reklamacii... Kolko by ste si vypytali za to postovne ? Plus uctuje banka na slovenskych uctov nieco za prijtie platby ? Vlastne ani neviem, na co si mam davat pozor.... trosku ma prekvapuje to, ze chcela aby som jej zavolala na mobil... a ze raz ma zaujem .. a potom nie. Dakuejm.

stvura
14. mar 2012

@casdante no neviem ci by som takej neserioznej zaujemkyni nieco posielala...do pol kila ak ti bude uhradzat na ucet je dobierka inac 1.65e, to je najlacnejsie (na adresu je to drahsie), avsak ak nepreberie musis znova tu istu sumu zaplatit na poste po uloznej dobe 18dni. Ak to potrebujes s dokladom, tak bud doporucene ak je to do pol kila, cena je 1.20e a mas doklad o odoslani. Pri uhrade z uctu na ucet si neuctuje banka nic (jedine banka to moze na vypise spoplatinit ako nadpoctovu uctovnu polozku, kazda banka ma inu sumu a zalezi aky mas balik v sl. banke, ci spadas do poloziek ktore su vranci tohoto baliku...ak mas Zuno alebo MBank tak nemas uctovane nic), ak by ti vsak vlozila peniaze v hotovosti na ucet tak kazda banka uctuje iny poplatok, zvycajne okolo 50c. Radsej ale zvaz, fakt je neseriozna ked chce od teba aby si ty jej vyvolavala, ved predsa ona chce kupit, nie ty... 😉

katka888
14. mar 2012

@casdante
1. cennik postovneho mas na stranke http://cennik.posta.sk/ , tamn si vyratas, kolko ta vyjde postovne. ak posielas dobierkou, prirataj si 0,55 za dobierku k cene ak posielas ako list / zasielka do 2 kg ktorej sucet 3 stran / sirka, vyska, hlbka / nepresiahne 90 cm /, alebo 0,5 eur za dobierku k baliku.
2. poplatok za prijatu platbu v banke zavisi od toho, aku banku mas, aky balik v banke a ci to banka vobec v tvojom baliku spoplatnuje. aktualny cennik ma kazda banka na svojich web strankach
3. ak chces doklad o zaslani,posielaj zasielku doporucene. vtedy vypises na poste podaci harok , ktory ti opeciatkuju a ostane ti ako doklad o zaslani. posta neriesi reklamacie zasielok, ktore nie su doporucene, aj ked by si ich poslala 1. tr.

p.s. s takou vymyslavou babou by som nesla do "obchodneho styku". bud vie co cce, alebo nie, ak jej to aj posles na dobierku, nemusi to prevziat, zasielku ti sice posta vrati, ale platis za spatne dorucenie podla vahy, menej ako euro to teda nebude

casdante
14. mar 2012

Dakujem dievcata. Myslim, ze mate pravdu. Mne to cele "nevonia " dobre. Za par Eur nepotrebujem mat problem .. a ak sa ona rozhodne napisat negativne hodnotenie kvoli tomu, ze som jej odmietla dat cislo uctu, tak to niako predycham. ".

petkave
14. mar 2012

@casdante nemyslím si, že by ti to negatko dala oprávnene. Napíš jej, že si si to rozmyslela a basta. 😉

emmmuska
14. mar 2012

ja mam zase velmi zle skusenosti ked som zaslala peniaze na ucet, uprednostnujem dobierku a nikdy by som si nedovolila ju neprebrat. Ale viem , ze vela mamiciek tu pise ake maju zase zle skusenosti s dobierkou

emmmuska
14. mar 2012

a co sa tyka zabaleneho tovaru, vacsinou mi to prislo v krabiciach

vierkasteffi
autor
13. apr 2012

ahojte a ako poslať kolotoč nad postielku?

yuyka28
31. júl 2012

Zienky chcem poslat vecicky vazia do 500 g, chcem to poslat ako listovu zasielku, ako to poslat? Ako list 1. triedy ako doporuceny list, list 2. triedy, treba to aj poistit? Ako to posielate vy?

danuska26
10. dec 2012

@aspinka ďakujem za vysvetlenie, lebo posielať a dostávať balíky slovenskou poštou, je pre mňa skúška nervov

danuska26
15. dec 2013

ahojte, predávali ste už niektorá detskú postieľku a posielali poštou? Ak áno, poprosím nejaké tipy na zabalenie, príp. spoľahlivú prepravnú spoločnosť

traffic
23. jún 2014

@skeblicka77
@zajo79
@vierkasteffi
@len.petra
@bodka13
@piacere
@aspinka
neviete nahodou, ci mi posta zoberie velky balik kuchynsky stol a stolicky,a neposielali ste nahooud niektou taky balik ako ho mam zabalit dakujem za odpoved

aspinka
23. jún 2014

@traffic ja som posielala postel detsku 😀 a teda kurierom cez slovensku postu... mas dve moznosti bud si priplatis a kurier to vyzdvihne priamo u teba alebo to odnesies na postu (ale zisti si ci vasa patri pod ten oblastny uzol kde preberaju vacsie zasielky) a teda posielali sme ju rozlozenu aj s matracom a na balenie je uplny odbornik moj manzel takze zabalene to bolo jak od profika.... minuli sme foliu aj kartonovy papier a vela spagatu 😀

l.lara
24. júl 2014

prosim poradite mi ako mam zabalit vanicku od kocika aj s adapterom? igelit neprichadza do uvahy, nakolko ho adapter prederavi. dakujem

tulipan400
19. máj 2018

Prosim vas maminky,neviete mi poradit, ako mam poslat decke hojdacie kresielko, vo vreci?

lenadka
19. máj 2018

@tulipan400 detské kreslo dom demontovala a dala do pôvodnej krabice tak poslala.

tulipan400
19. máj 2018

Bohuzial krabicu uz nemame, a mame to cele, mie je to v demonte, tak ako mam posielat, dakujem za rady.

lenadka
19. máj 2018

Hlavne keď niečo balite nechajte priestor na otvorenie. Kúpila som nové body, band mi ich zabalila do priehľadneho igelitového obalu natesno zatiahla priesvitnou páskou. Ako som sa ja snažila to otvoriť opatrne, no nebolo vidieť kde končí páska, čo už je obal a na prepichnutie igelitu musí byť vynaložená určitá sila či chceme alebo nie. A inak to ani nemohlo dopadnúť, na bodíkoch som urobila dierku 😣☹️ debilnejšie zabalené mi nič neprišlo. Ja vždy nechávam miesto aby sa obálka balíček dali bezpečne otvoriť.

winni
19. máj 2018

@tulipan400 ak máš starú plachtu alebo obliečky, ktoré ti nie je ľúto vyhodiť, zabal kresielko do toho a ešte igelitu, prípadne do 120 l vreca na odpadky 😏

tulipan400
19. máj 2018

@winni dakujem za radu