Ako sa začať učiť jazyk, sám doma?...efektívne

mersedesa
25. jan 2011

Ahojte baby....mám vela volného času...a chcela by som ho nejako rozumne využiť...muž mi kupil nejaku angličtinu,ale ja potrebujem niečo pre začiatočníkov.je vôbec šanca,že sa sama doma naučím jazyk?potrebujem návod ako na to....dakujem

romaniela
9. jan 2015

Dobrá stránka je www.duolingo.com je to interaktívna stránka, vhodná pre začiatočníkov ktoréhokoľvek jazyka.

mmmonika
5. okt 2015

Ja by som uvítala, ak mi vie niekto poradiť konkrétne cd ktoré môžem počúvať. Niečo odskúšané.

slavka1307
8. nov 2015

Čo hovoríte na toto učenie - teraz sú toho plné reklamy na internete - učenie za dva týždne používanímu automatickej výuky od Magnusa Carlssona. Ďakujem za názory.

terez253
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucyan
6. sep 2016

Ahoj, najprv si musíš určiť, čo pre teba znamená naučiť sa cudzí jazyk. Ja mám za cieľ rozumieť filmom a článkom napríklad, Samozrejme veľa ľudí hovorí, že rozumejú ale potom sa boja niečo povedať, ja však mám zacieľ porozumieť, keď počujem niekoho s tým rýchlim anglickým dialektom. A odporúčam jednoznačne program Imitum, tam si precvičujem aj čítanie aj počúvanie aj hovorenie 🙂 www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglictina-pre...

roboas
2. okt 2016

Ahoj ak rozmýšlaš nad učením doma určite neváhaj a skús si pozrieť niečo o metóde Imitum: http://www.imitum.com/efektivna-metoda-vyucby-j... Je to niečo podobné ako sledovanie ang filmov/čítanie kníh a je to asi najjednoduchší spôsob ako pochytiť základy angličtiny. 🙂

adrianny
26. okt 2016

Naozaj ma prekvapuje, že nikto nespomenul Švajčiarsku metódu! Učiť sa slovíčka naspamäť nie je efektívne! Švajčiarska metóda je niečo skutočne zaujímavé. Využíva algoritmus na výučbu jazyka, takže to zvládnete ľavou zadnou. (Vďaka správnemu poradiu a správnej metóde.) Skúšal som to týždeň a už v nedeľu som dokázal sledovať televízny seriál v angličtine (nerozumel som všetkému, ale mnohému áno). Takže ak sa chcete základy naučiť RÝCHLO, Švajčiarsku metódu môžem len odporučiť. Tu si môžete prečítať ďalšie reakcie a prihlásiť sa! https://goo.gl/w3PAzc

miriell
14. nov 2016

Podla mna rychla 2 tyzdnova cesta na naucenie jazyka neexistuje. Zijem v nemecky hovoriacej krajine, som obkopena nemcinou (lezie mi uz aj z chladnicky 😀 a to doslovne 😀 ) a ani po roku stale neviem tak dobre nemecky, ako si predstavujem. Takze rychle metody nefunguju. Podla mna sa treba obklopit nemcinou (pripadne hocijakym jazykom, ktory sa chcete naucit) a byt trpezliva. To jedine pomaha. Citat knizky (aj detske - tie su vo vacsine pripadov jednoduchsie), pozerat oblubene serialy v nemcine a najlepsie s nemeckymi titulkami, aby ste si mohli precitat to, co prave hovoria - a najlepsie take, ktore uz poznate, aby ste poznali dej a lahsie sa Vam bude orientovat v novom jazyku, pripadne dookola tocit rozpravky v nemcine, pocuvat v aute nemecky text (ja osobne mam audioknihy v cudzich jazykoch v aute), youtube je bohaty na hocijaky serial, videa a lekcie zadarmo v nemcine - je to uplne zlata studna 🙂

Tento serial je perfektny v nemcine, je jednoduchy a su tam nemecke titulky

https://www.youtube.com/watch?v=yhP3OT2hxAE

Osobne mam rada Tedx v nemcine (alebo v anglictine) a dam si tam vzdy titulky nemecke - aj ked obcas je to v danom jazyku zlozitejsie, temy prednasajucich ma zaujimaju a beriem to ako konicek, kde sa dozviem nieco nove a k tomu sa zdokonalim v nemcine (anglictine). A samozrejme ako doplnenie k tomu je nutna konverzacia v nemcine - rodeny Nemec je drahsi a hodina vacsinou stoji okolo 20 €, ale da sa najst aj tamdem partner na ucenie jazyka - vy ho ucite slovensky a on Vas nemecky 🙂 a mate to zadarmo 🙂
Moznosti je strasne vela, ale bez praktickeho pouzivania jazyka je to cele zbytocne, lebo sa naucite nieco z knih, co potom rodeny Nemec neporozumie.

simoon666
27. máj 2021

@mersedesa Dobrý den, aj ja mam zaujem o zlepšenie sa v jazykoch! Z dovodu odcestovania do zahranicia, je tu prosim niekto kto by ma doucil zdarma, vo volnom case? ja mam volny cas stale! Dakujem!