Ako sa začať učiť jazyk, sám doma?...efektívne

mersedesa
25. jan 2011

Ahojte baby....mám vela volného času...a chcela by som ho nejako rozumne využiť...muž mi kupil nejaku angličtinu,ale ja potrebujem niečo pre začiatočníkov.je vôbec šanca,že sa sama doma naučím jazyk?potrebujem návod ako na to....dakujem

ela2710
25. jan 2011

@mersedesa ahojky, chce to len vela vela ucenia a trpezlivosti, samozrejme jazyk sa nenaucis za tyzden, ale ide to, ja si robim externe strednu skolu, este mi chyba rok a pol do matury a sama sa ucim aj neminu aj anglinu, kup si gramatiku angliny v kocke a dake dobre knihy aj s cd, a slovnik...potom uz len pekne zacat lekcie a k tomu si nastudovat prislusnu gramatiku 🙂 ak by si chcela ja viem neminu celkom fajn, ak mas webku alebo tak mozem ta doucit cez net, aj anglinu by som mohla, ale z anglinu viem slabsie nez neminu, napis IP a mozme sa dohodnut, posielala by som ti nahravky aj podklady cez e-mail

a baby ak by mal este niekto zaujem, staci mi napisat 🙂

kingstonka
26. jan 2011

mne pomohlo pozerat filmy v anglictine a anglickymi titulkami.... ak si zaciatocnicka aj pozeranie detskych rozpravok v AJ pomoze...

titkovamiriam
26. jan 2011

uplne super je ak mas kamosku co anglictinu ovlada a budete ,,spíkovať ,,pri káve

titkovamiriam
26. jan 2011

no a hlavne sa ucit slovicka to je zaklad,gramatka sa už potom nalepí no ked nevieš veci pomenovať to je problém.

sandrita08
26. jan 2011

Ahoj,mersedesa 🙂 Ja sa tiez ucim jazyky a tiez ma to nebavi ak sa mam sama ucit.No najlepsie sa uci ked si medzi cudzinacami a pocuvas ich,a ked jasne nie si medzi nimi tak dobre sa este uci..Ak si pozries film s titulkami.Ja sa anglictinu ucim tymto sposobom:Aj pocuvam anglicky film a pritom si citam anglicky titulky a neustale zastavim a prekladam si so slovnika..Je to blbe z filmu nic nemas ale uci sa fakt dobre 😉

prasiatko30
26. jan 2011

teraz uz hadam ani nie je taky problem z rozlicnymi materialmi ku roznym jazykom pri samouceni ako s konstantnostou - cize povedat si ze si k tomu clovek kazdy den sadne a naozaj sa bude aj ucit a venovat sa tomu aj ked len pol hodinku ale intenzivne.

materialov je plno - podla toho o aky jazyk ide mozes najst vela zaujimavych stranok s gram.cviceniami, s listenning nahravaniami a pod. dokonca na youtube som nadabila na rozne kurzy kde ti vysvetluju gramatiku, napisu slovicka vyslovuju. existuju rozne fora kde sa mozes zoznamit s ludmi ktori maju tvoju uroven jazyka a dopisovat si s nimi na forach pripadne riesit vsetky mozne nejasnosti ktore mas - len treba hladat a venovat sa tomu pravidelne 😉 😉

lenka3007
26. jan 2011

ahoj mersedesa, my sme pol roka v zahranici v norsku, ja viem trochu po nemecky, ale s tym sa tu velmi uspiet neda, tak som sa zacala ucit anglicky, stiahla som si z internetu anglictinu hemisfery , je to vlastne anglictina do psychowalkmana ale ten ja nemam, stiahlo sa to aj s knizkov v PDF formate, takze som nasadila mp3ku a pocuval a pozerala do tej knihy, potom som si zohnala aj anglictinu pre samoukov, z tej sa tiez dobre ucilo, no a vydrzalo mi to mesiac, lebo potom som dosla na to, ze aj tak sa musim ucit norsky, ale za ten mesiac som si toho vela zapamatala (a to mi do ucenia stale kecal nas maly kecalek) a v pohode vysvetlim aspon to co potrebujem, a smiesne je ze neovladam sice slovosled tej anglictiny, takze mam strach tvorit vety, ale v pohode im vsetko rozumiem... no a teraz uz 6 den luskam norstinu... takze prajem hlavne pevnu vydrz a uvidis, ze to pojde aj samo...

danielled
26. jan 2011

Ahojte, tiez sa chcem doma naucit anglicky jazyk. Poradte mi prosim, ktora ucebnica je vhodna pre zaciatocnika. Len neviem ci to stihnem kym som na MD,lebo mam dve deti a volneho casu velmi malo. dakujem 🙂

ela2710
26. jan 2011

@danielled ahoj moja mamina a sestra sa ucia z tejto: http://www.martinus.sk/?uItem=31167 je velmi dobra, aj ja sa z nej idem ucit, ma inak este 3 dalsie pokracovania, no v tej jednotke sa naozaj vela vela naucis, kup si k nej aj kluc k cviceniam, tam mas spravne odpovede aby si sa mohla kontrolovat, je v cestine takze je to fajn =)zadania sa po cesky, takze budes tomu aj chapat

danielled
26. jan 2011

Dakujem 😉 Dufam,ze je dostupna v knihkupectve. Teraz mam doma choreho syna. Hned ako vyzdravie, utekam kupit. Ja som mala dilemu, ci mam chodit k niekomu sukromne na doucovanie alebo sa budem ucit sama. Potom dam info,ako mi to ide 🙂 drzte palce

ela2710
26. jan 2011

@danielled jasne je dostupna aj v knihkupectvach, skus ak nie, tak ani na nete to nie je drahe 🙂 a jasne daj vediet ja s nou zacinam zajtra 🙂

danielled
26. jan 2011

Tak drzim palce, nech sa ti dari v studiu 🙂

ela2710
26. jan 2011

@danielled dakujem aj tebe 🙂 potom ak si kupis tu istu ucebnicu daj vediet, mozme si sem-tam medzi sebou poradit 🙂

famfrla
11. feb 2011

ahojte mamule posielam super stranku na anglictinu http://www.helpforenglish.cz/

famfrla
11. feb 2011

este by sa Vam mozno hodilo http://www.english-online.cz/

v sekcii moje skovicka je taky fajn program na slovicka na vyslovnost a testy da sa kupit myslim ze stoji okolo 300 ceskych 😉

ela203
15. feb 2011

ja chodim na stranku www.e-academy.sk tam su texty, slovicka, daju sa robit testy a je to free 🙂
len sa treba zaregistrovat a mate bezplatnych 40 lekcii...je tam aj zvukova vyslovnost, rozne pouzivane frazy, mne sa ta stranka velmi zapacila... a testy sa sice daju robit aj opakovane ale system zarata len robenie testov po prvy raz, opakovane robenie testov nezaratava a to sa mi paci, ze sa tak neda pri tych testoch podvadzat 🙂

arizonik
10. feb 2012

ludia,o gramatike ani neuvazujte ked sa chcete naucit rozpravat prirodzene,je vela podcastov v itunes v anglictine ,zavisi v akej urovni ste musite si vybrat taky program aby ste rozumeli aspon 70 percent a pomali pocuvat narocnejsie veci.Odporucam stranku www.eslpod.com.Prestante sa ucit z knih lebo nebudete nikdy vediet rozpravat a ty co rozpravaju ze cim viac hovoris anglicky tak sa rychlejsie naucis je sprostost.Pocuvat jazyk a potom rozpravat ludia!!!!!!!!!!

rastislav1981
22. feb 2012

ludia kto by mi mohol cez fb alebo mail pomôct zo zakladmi nemeckej gramatiky a slovosledom,som uz pol roka v nemecku za pomoci googletranslatoru sa dohovorim ale potrebujem trochu pomôct

mirkakab
22. feb 2012

No ja mam tiež ten problem. Neviem sa akosi donutiť a je to asi tým, že ma to nebaví. Ako tie slovíčka dostanem do hlavy, ked ich je tolko. 😢 VŠ technickú som vyštudovala v pohode a anglinu do hlavy nemôžem dostať a ked niekto pri mne rozpráva anglicky, tak je jednoduchšie zdrhnúť 😒

emogeon
22. feb 2012

ja som sa zacala kupila knihu pre samoukov a po prestudovani isla von a potom uz len komunikovat, pocuvat radio, tv a pod.

misabbas
2. apr 2012

Ahoj, tiez by som poradila zacat hlavne so slovickami, na zachode, na prechadzke, slovnicek a slovicka - stara klasika, ale najoverenejsia. Nic zlozite trebars len podstatne mena, slovesa ... Popri tom pridat knizku pre samoukov, pochopit zakladnu strukturu viet. Pre mierne pokrocilych je ideal anglicky film, relacie s anglickymi titulkami.

jasmika
9. máj 2012

Ahojte, nevedeli by ste mi náhodou niekto poradiť nejaký link kde nájdem Nemecký film so slovenskými titulkami? Chcela by som sa tak skúsiť učiť nemčinu..

bianco
3. aug 2013

@ela2710 ahoj,zijem v nemecku,ovladam zaklady. Este stale to plati doucovanie nemciny? Samej sa mi nechce.dik

adda
15. sep 2013

ahojte baby

chcem sa naučiť nemčinu, nejaké základy mám zo školy, textu čo to rozumiem /základ je samozrejme vedieť slovíčka - čo samozrejme všetky neviem 😀 /, ale niečo chápem. Hlavný problém je - neviem rozprávať 😅 - nie som schopná zo seba dostať ani to čo viem. Hľadám nejakú kamošku, čo sa tiež snaží učiť nemčinu, a chcela by so mnou občas kecať, cez skype napríklad, aby sme si navzájom takto pomáhali. A ešte - vraj je dobre pozerať filmy alebo rozprávky v nemeckom jazyku, asi najlepšie aj s nemec. titulkami - viete mi niekto poradiť, kde by som také dačo našla ? Vrela vďaka.

huraa
3. okt 2013

@ela2710
ahoj ela hladam hladam a nasiel som.reagujem na to co si pisala ze vypocujes si cd atd.ja sa ucim uz 2 roky nejde mi to, stale preskakujem zo strany na stranu prosim ta mozes mi nieco poslat na email,ja nemam ziadny postup ucenia,a poviem ti ze som skoro 2 roky v rakusku zatial cau ak mozes pomoz mi dik.

huraa
3. okt 2013

huraa @ela2710
ahoj ela hladam hladam a nasiel som.reagujem na to co si pisala ze vypocujes si cd atd.ja sa ucim uz 2 roky nejde mi to, stale preskakujem zo strany na stranu prosim ta mozes mi nieco poslat na email,ja nemam ziadny postup ucenia,a poviem ti ze som skoro 2 roky v rakusku zatial cau ak mozes pomoz mi dik.
Dnes o 17:59 • Odpovedz • Pošli IP •

reeenka
5. máj 2014

Ja odporúčam na učenie angličtiny webovú stránku EnglishGuide - http://www.englishguide.sk/ 😝 Je to fajn stránka na výuku angličtiny na internete. Všetko je zrozumiteľne vysvetlené ...celá stránka je zdarma, čo vidím ako najväčší plus. Ak vám pomôže, budem len rada... 🙂

rastorychly
11. aug 2014

Najlepšia angličtina pre začiatočníkov v súčasnosti na trhu je podľa mňa učebnica "Slovíčkareň: 500 najdôležitejších anglických slovíčok super-rýchlo". Obsahuje aj Audio CD.
http://www.slovickaren.sk/

Ďalej mám veľmi dobré skúsenosti s kurzom "Angličina online od Speaking Friends". Je to pohodlný spôsob, ako sa učiť, človek nemusí nikam cestovať. Je to tiež cenovo výhodnejšie než lektori a jazykové kurzy s dochádzkou. Navyše sa človek naučí to najdôležitejšie a nestráca čas s rôznymi jazykovými nuansami.
https://www.speakingfriends.com/anglictina-pre-...

Buď so sebou spokojná, lebo vôľa naučiť sa angličtinu ti môže zmeniť život 😎

mia24212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska_ben
9. jan 2015
Používateľ siska_ben je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od siska_ben.

Ahojte, ja som sa naučila dobre po nemecky v jazykovej škole Bilingvi. Veľa sa tam komunikuje hlavne a neriešia sa nezmyselné gamatické cvičenia skúste sa pozrieť, možno sa vám zapáči. http://www.bilingvi.sk/wordpress/kurz-nemciny-anglictiny-bratislava/