Ako si predstavujete gaya?

david2020
6. okt 2022

Ahojte dievčatá a ženy. Prichádzam s témou,na ktorej odpovede som veľmi zvedavý. Keď sa povie slovo gay, homosexuál...ako si hneď predstavujete gaya? V spoločnosti panuje názor,že každý gay je zženštelý, vyzná sa v móde,maluje sa,nemá problém o sebe hovoriť v ženskom rode a tak. Čo je samozrejme totálna hlúposť. Určite máte vo svojom živote gaya kamaráta,brata,kolegu a tiež vám vŕta hlavou,že k.rva tento muž keby nebol gay,tak má na každý prst babu, rozumiete že? Že tento vôbec,ale vôbec nevyzerá a nespráva sa tak, chová sa normálne ako muž mužne, vyzerá ako muž,všetko ako muž. A aj napriek tomu ho beriete takého aký je,a máte ho rady,dokonca aj vaši muži ho berú normálne. Jasné,koľko je gayov,z nich to priamo kričí na metre,sú viac chovaním "ženskejší" než ženy samotné. Len ma proste zaujíma Váš názor,napriek tým všetkým zlým veciam,ktoré sa dnes dejú. Ďakujem.

deedol
6. okt 2022

poznam ich viacerych, aj takych, aj takych, takze ak je otazka, ako si predstavujem gaya, tak nijako konkretne, kazdy je iny. v prvom rade ho vnimam ako cloveka a jeho "gaystvo" nijako neriesim.

elanor
6. okt 2022

par ich poznam, jeden je dokonca moj najlepsi kamarat. Zhodou okolnosti, ale vsetci su skor zenske typy. Cize ano su do istej miery jemny, no proste pri komunikacii s nimi ti je po chvilke jasne, ze su to "baby".
Co robia doma a s kym, je mi srdecne niekde. To je ich vec. Neriesim.
Sme proste kamosi a hotovo.

viestta
6. okt 2022

Poznám aj takých aj onakých, ale ludi nesudim podla ich sexuálnej orientácie.

zuzanka.zuzu
6. okt 2022

vedľa nás žijú dvaja gayovia, jeden presne ten mužný, druhý aj hláskom aj chôdzou ženský, okrem toho úplne normálni susedia, kúpili si spolu 3i byt, psa, chodia do práce, na dovolenky, vôbec sa nad nimi nezamýšľam

soldi
6. okt 2022

Uplne divna otazka podla mna. To akokeby si sa opytal, ked poviem zena, aku zenu si predstavite?
No kazdy inaku 😀

zobaka
6. okt 2022

ktori ako, viem to odhadnut hned, citit to z nich, su taki, co to skryvaju, ale nikdy sa to neda skryt uplne, alebo takí z ktorych to vidis na kilometer, zvacsene pery, uhladene vlasy, botoxiky, zensky ton hlasu, gesta s rucickami, koniec koncov mi absolutne nevadia

pralinka25
7. okt 2022

tiez poznam aj takych aj takych. ale dvaja (neboli par) su vyslovene taki ze kym to nevyklopili nemala som potuchy. a to som si myslela ze to viem odhadnut. nemam problem s orientaciou inych ludi. je mi fakt uplne jedno kto s kym spi pokial to je obojstranne dobrovolne ale tuto som si povedala ze pre zeny je to aka skoda. lebo sa na nich namotavalo fakt dost bab ale nemali sancu.
a k comu ti je vlastne tento nazor? nejako sa v tom stracam.

elizabet173
7. okt 2022

@david2020 poznám aj takých, aj takých, neriešim to, ani môj partner, berieme to tak, že je to každého osobná vec.

beatrixx1525
7. okt 2022

Vnímam skôr to, že gay môže byť čisto len sexuálna orientácia alebo rovno aj životný štýl. Tým nevravím že človek si orientáciu vyberá, ale skôr že sú homosexuáli ktorí sa neradi prezentujú ako homosexuáli už z rôznych dôvodov, jednoducho si svoju orientáciu riešia v medziach súkromia a potom sú homosexuáli, ktorým vyhovuje celý životný štýl okolo orientácie čo sa spája presne s afektovaným rozprávaním, obliekaním, celkovým prezentovaním zovňajška atď. Poznám obidva typy a nevnímam to tak že "on je taký lebo je gay" ale skôr tak "tento človek je povahou výstrednejší/ utiahnutý, mimochodom je gay"

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
queen_mary
7. okt 2022

Ty co si za uchyla? 🙄

slovakboy
7. okt 2022

@david2020 niekedy som si predstavoval gaya ako zženštilého muža. Od kedy som ich spoznal viac ako napríklad Kolenik, tak si myslím že gay kľudne môže vyzerať aj ako Schwarzenneger alebo Kotleba, ale môže byt aj zženštilý, ako napríklad ten superstarista čo pekne spieva a dal si meno Adonyx. Keď hral posledné tú baletku speváčku v Tvoja tvar znie povedome, tak v jednom momente urobil take krásne ženské ťahy, že to máloktorá žena dokáže. Mal som spolužiaka, ktorý mal určité zženštilé ťahy a gayovia ho občas oslovovali. Určite však nebol gay. Mal len naučené vzorce správania, ktoré neboli veľmi mužné. O mne pár krát nejaký chlap povedal, že som asi teplý, pretože som jemný a citlivý, no nikdy to nebola žena. Ženy asi videli môj nadržaný pohľad 🙂 Nepáčia sa mi tie gay pridy kde sa všetci oblečú ako papagáji a mávajú tam pierkami. Nech idú kľudne na zhromaždenie, ale nech sa prezentujú ako civilní ľudia a nie ako sexuálne objekty. Inak s nimi žiaden iný problém nemám a chápem ich, že to majú v živote ťažké a mali by sme im skôr pomôcť ako robiť prieky.

jaskolka
7. okt 2022

Poznám pár gayov, ktori sú typicki, ako si ich opísal, ale aj takého, o ktorom by to nikto nepovedal, keby to o sebe sam netajil. Čiže nie je to nejaka šablóna

jana_eyre_2
7. okt 2022

Zvláštna otázka - keď sa spýtas ako si predstavuješ heterosexuála, tak čo odpovieš? No ja na také niečo zovšeobecnujuce by som odpovedať vôbec nevedela..

Homosexualita je predsa sexuálne zameranie, to nekrici z tváre nech už ide o kohokoľvek.. samozrejme sú vseliaki ľudia ktorí sa vseliako chovajú a prezentujú, ale to podľa mňa nie je tým akú majú sexualitu, ale súhrou mnohých a mnohých faktorov..

eeffka
7. okt 2022

Nuz ja mam bratranca, normalny chlap, ale mal taku zienku za partnera 🤣

domca1408
7. okt 2022

ja veru vo svojom okolí žiadného oficiálneho nemám...(o jednom to tuším ale to je iná téma, lebo on sa tvári ,že nie je), takže oficiálne nemám žiadneho. a tých zopár čo som stretla (ked som robila čašníčku a atd) tak tí boli jasní z fleku...mäkký ženský hlas, pohyby ženské, nastajlovaný...nehovorím, že všetci sú taký...ked sa kukneme na niektorých hercov...tak je jasné, že vedia byť aj riadne mužný...

siska53
7. okt 2022

@david2020 nemusim si predstavovat, lebo zopar gayov poznam. 🙂

deti95060810
7. okt 2022

nepoznám žiadneho ...

zoeeoz
7. okt 2022

Ja takého kamoša nemám, brala by som..možno by ma dal dokopy, chodím jak socka:D :D

kristiii
7. okt 2022

Nepredstavujem si ich nijako, respektíve ako bežnych chlapov. Poznala som ich za svoj život vcelku dosť, sú rôzni, niektorí úplne obyčajní, iní vystrednejsi, ale to sú aj mnohí hetero. Čo mali alebo teda majú všetci spoločné je, že sú to super chalani, veľmi ľudskí a priateľskí a majú bohovský zmysel pre humor

sisaka
7. okt 2022

To je čo za blbá otázka. Ako si predstavujem gaya? Asi taká blbosť ako si predstavujem heterosexuala. Neviem, prečo by som si mala niečo predstavovať, pár ich poznám, mame aj v rodine, nemusím si nič predstavovať. Niektorým je to poznať na hlase, ale poznám aj takých, ktorým to nie je, ani na jednom som si nevšimla, žeby boli nejaký zneštilí, so mnou sa bavia úplne normálne a ja s nimi.
Osobne s nimi nemám problém, ale spýtajte sa ma na otherkin furry, to je niečo, čo so mnou fakt zamávalo.

katka700
7. okt 2022

@david2020 Vo svojom okolí nemám nikoho kto by otvorene vyhlasoval že je gay. V show queer 5, by som na 3 z aktérov vôbec netipla že sú gayovia 🙈

sense
7. okt 2022

Poznám aj takých aj takých, u 2 som bola dokonca prekvapená absolútne by som to do nich nepovedala kým mi nepovedali pri bežnom rozhovore (obaja kolegovia v práci) . Jeden ze je v dlhoročnom vztahu a druhy niečo pri téme deti ze v jeho prípade to nehrozí

lylyjana
9. okt 2022

@david2020 poznam vseliakych, vacsinou mam dobry "gaydar" a podla nejakych indicii na to clovek pride, o jednom kamosovi som si myslela na 200%, ze je gay, aj ked mal frajerku, a este sam o sebe tvrdil, ze vela ludi si o nom mysli, ze je gay ale nie je, teraz uz ma asi 5 rokov partnera :D potom poznam takeho, co ked mi povedala kamoska, ze on ma priatela, tak som bola prekvapena, lebo nic tomu nenasvedcovalo. Takze je to roznorode.