Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako správne umiestniť autosedačku?

monika15
2. okt 2011

Ahojte baby, dnes sme menili sedacku a mame dobru dilemu.....
zatial bola otocena dozadu, maly pozeral dozadu, ale uz sme vo faze otocky,
a teraz dat do doprostred ci na bok?????????
Manzel chce doprostred, ale sa bojim ze pri nehode nieco vledy alebo rozbije sklo tak hned maleho do hlavy, alebo
ked je na boku tak ked z boku niekto narazi....
Kde mate vy sedacky????

diid
2. okt 2011

je to Britax ? taku nejaku mame. Sedacky stale vidim len po stranach nie v strede. Ked aj dieta nakladas do auta tak nemusis tam cela vojst. Ja mam tiez sedacky na stranach. Myslim, ze bezpecnost je rovnaka vsade. Ked dojde k nehode,nevyberies si z ktorej strany.

zuzikkaa
2. okt 2011

@monika15 my sme sedacku vzdy davali pri okno ,,no pocula som ze spravne by mala byt v strede...tazko povedat,,no nieco pravdy na tom bude,,ked uz by prislo k nehode k celnej zrazke ,v strede je dieta asi najviac v bezpeci ze ho nezdemoluju predne sedadla ak ich naraz posunie dozadu...no zase niekedy je naraz z boku a aj vtedy je dieta chranene ze nieje hned na kraji...hmm 😒 😉 takze asi podla vlastneho uvazenia

vejinka
2. okt 2011

ja mam obe sadacky pri oknach deti cumia vonku a su ticho..v strede mame akurat tasku z hrackami a ked niektore chce zoberie si ju alebo starsi poda mladsiemu . zatial som v strede este nevidela teda videla ale to boli tri sedacky vzadu pre trojicky inak vzdy len pri okne.podla mna je riziko davat dieta do stredu no je to na uvazeni kazdeho.

martuska75
2. okt 2011

@monika15 V knižke čo bola k sedačke pribalená je aj jej možné umiestnenie - tak mrkni do vašej možno tiež niečo také najdeš. Inak my ju máme pri okne, lebo druhá je pri druhom - tak nech sa baby netlačia 😉

sisaha
2. okt 2011

mame sedacku presne na tom isto mieste ako vy. na zadnom sedadle za spolujadzcom. Nenadarmo sa hovori, ze je to najbezpecnejsie sedadlo. 1. dieta nakladas a vykladas z chodnika, nie z cesty. 2. pri hrozbe celnej zrazky sa vodic intuitivne snazi zrazke zabranit tak ze strhne volant do prava -cize do priekopy, alebo mimo cestu. Vtedy sa auto staca do prava a zadok auta sa otaca do lavej strany. Tam kde dieta nesedi. Preto je vhodne toto miesto. Viem, ze niektorí dávajú do stredu, ale mne to príde velmi nepraktické práve kvoli tomu, ze treba vojst do auta celá..

iinuska
2. okt 2011

my mame za spolujazdcom

monika15
autor
2. okt 2011

@diid = ano je to britax 🙂 jedina co ma kov namiesto plastu... 🙂))))
@zuzikkaa
@vejinka
@martuska75 kniha pise vsetky 3 miesta vzadu hehehe tak preto sa neviem rozhodnut
@sisaha
@iinuska

DAKUJEM BABY !!!!! MOC !!!!!!!!

zuzanockamt
2. okt 2011

@monika15 my mame v strede, je to pre krpca najpohodlnejsie

monika15
autor
2. okt 2011

@zuzanockamt

Dakujem 🙂

hori
2. okt 2011

do stredu sa sedacka umiestnuje vtedy, ak vodic zvykne s dietatom jazdit sam a chce nan vidiet v spatnom zrkadle... (ja viem, ze existuje aj system zrkadielok do stran, ale nie kazdy ho ma)

ada23
2. okt 2011

@monika15 http://adam.cas.sk/clanky/533/najbezpecnejsie-m... ale aj my mame sedacky pri oknach 🙂

monika15
autor
2. okt 2011

@ada23
Dakujem.....

monika15
autor
2. okt 2011

@hori
mi sme mali extra zrdkadlo kym bol otoceny zozadu 🙂
ale teraz je uz otoceny 🙂

vivusika
2. okt 2011

my máme jednu za vodičom, druhú v strede. Za spolujazdcom sedávam ja 🙂

anjelicek26
2. okt 2011

No pokial viem, tak na stred vtedy, ked nie je dostatocna ochrana proti bocnemu narazu - teda nie je extra takto osetrena sedacka - potom je to bezpecnejsie. Ale tiez plati, ze pas mus ist priamo zo sedadla, nie odvijat sa zo strechy auta, inak nie je uplne zarucena bezpecnost.

My mame obe sedacky na stred, prave kvoli tomu, ze ten prostredny pas sa odvija zo strechy auta.

kilian
2. okt 2011

ja mam vsade sedacky.. 😀 na bokoch ,v strede aj vpredu. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katy1979
2. okt 2011

@kilian to musite mat velke auto do nasho tri sedacky do zadu nedam.

moj nazor je najbezpecnejsia v strede. prave kvoli bocnym narazom. je v podstate z kazdej strany chraneny. samozrejme havarie sa nedaju predvidat. my mame sedacky po bokoch a minule nastala situacia ze sa skoro auto stretlo so zadnymi dverami t.j. schytal by to rovno najmensi. do stredu bohuzial sedacku nedam. vo vela autach totiz do stredu neupnes bud kvoli isofixu a vacsinou kvoli tvarovanym sedadlam stred byvy vyssie ci nizsie a stredovy pas byva vacsinou kratsí

gumimaci
2. okt 2011

@monika15 ahoj my mame romer sedacku v strede, pas je trojbodovy, zo strechy, inak by sa v strede nedala sedacka spravne uchytit.

li_la
2. okt 2011

Ja som zas počula názor od odborníkov na autá, a to taký, že autosedačka by nemala byť za vodičom. Totiž vodič vraj podľa štatistík ma tendenciu zachrániť spolucestujúcich a nie seba... A keď dochádza k čelným zrážkam, je to častejšie na ľavej strane...

Na druhej strane z autobusových nehôd podľa štatistík sú bezpečnejšie miesta, čo najbližšie pri vodičovi, pretože vodičov pud sebazáchovy funguje a tak ten má tendenciu vyhnúť sa zrážke tou svojou stranou...

Či je taký rozdiel medzi vodičmi auta a autobusu, alebo sú zlé štatistiky... ktovie... My máme zaužívané, že sedačku máme za vodičom, aby keď sedím vpredu, mohla som na syna lepšie vidieť... Do stredu by som ale sedačku iste nedávala.

kilian
2. okt 2011

@katy1979 do maleho sa nezmestime pri styroch detoch. 😝
ked som mala menej deti,som v strede nemala nikoho,ale je fakt pravda,ze tam je asi najbezpecnejsie miesto.

monika15
autor
2. okt 2011

@vivusika
@anjelicek26 - obe v strede to ako? mozes mi to odfotit prosim ta.... Dakujem.....
@kilian
@katy1979
@gumimaci prvy krat pocujem ze zo strechy......
@li_la

Dakujem Baby..... 🙂

inffinity
2. okt 2011

@monika15 slyšela jsem že uprostřed je to nejbezpečnější. My máme sedačku za spolujezdcem, malá tam má více místa na nohy (málokdy tam někdo sedává tak je sedačka spolujezdce posunutá více dopředu) a já když s ní jedu sama na ni lepe vidím. Ale jezdíváme i za řidičem.. přemýšlela jsem že bych malou dola dostredu ale jak sme to zkoušeli tak nám tam sedačka nedrží pevně, staršně lítá..my máme romer king. 😉

monika15
autor
3. okt 2011

@inffinity
Dakujem 🙂

dana_l
3. okt 2011

moni aj my mame plne auto a vsetky su po bokoch 😉

bronia13
3. okt 2011

my mame dve deti takze sedacky musia byt po boku ale spravne ak je jedna tak by mala byt v strede, to je najbezpecnejsie....

gumimaci
3. okt 2011

@monika15 muz ma auto v robote, ked tak vecer cvaknem. ale jeto klasicky trojbodovy pas, len si ho odvijas zo stropu za sedadlom. Pozeram, ze vy mate aj v strede klasicky trojbodovy, takze uchytiti spravne sedacku by tam nemal byt problem. Teraz som si nieco pocitala o tych sedackach a odporuca sa daj ju do stredu, ak je moznost. My ju mavame v strede preto, ked s nim ide jeden z nas sam, aby sme nan dobre videli. Mame sice aj take panoramaticke zrkadlo, ale to trochu rozptyluje...

gumimaci
3. okt 2011

@monika15 a este to je pohodlnejsie, ze ked ho dam do odpocinkovej polohy, tak ma viac miesta pre nohy a nekope nam do sedacky.
Ozaj baby neviete kde sa da kupit taky zavesny system do auta, co sa dava zozadu predneho sedadla, aby neokopal sedacku a ma priehradky na hracky atd... nieco ako na postielky, len toto byva z nejakeho pogumovaneho, alebo igelitoveho materialu.

denduska
3. okt 2011

@monika15 my mame jednu za spolujazdcom a druhu v strede...pretoze inak by mladsia nevidela na DVD-cko a kopala by mm do chrbta, co on nema rad 😅 😅 tak su v ramci moznosti relativne kludne obidve...vlastne vsetci traja ak ratam aj mm 😅
Kym bola starsia sama, vozila sa v strede - pocula som ze je to najbezpecnejsie.

monika15
autor
3. okt 2011

@dana_l
@bronia13
@gumimaci
@denduska
Baby dakujem 🙂
v mojom aute je na boku a v manzelovom uprostred.... tak vyskusam 🙂))))

Tu začni písať odpoveď...

Odošli