Ako stíhate veci pri bábätku?

dankadina
11. dec 2008

Maminky mám 7 mesačnú princezničku, ktorá je živé striebro, ale stihnem popri nej všetko. Napríklad dnes som dokončila veľké upratovanie, včera som umyla okná, teraz spinká a ja zatiaľ koníkujem a na platni sa mi varí zeleninka pre myšičku, mäsko je už pripravené v mrazáku. Mám kamaratku, ktorá obdivuje ako to všetko môžem postíhať. Poobede ked príde manžel si skočím kaderníčke. Podľa mna je to len organizáciou času. Zaujimalo by ma to ako je to u vás pri tých našich malých deťoch.

tina_
11. dec 2008

😀 😀 😀 to más teda pravdu,
inak na mimibazar.sk v casti Vtipy su fakt dobre hlody o nas zenach a domacich pracach, musim pozriet a dam vam link, nech sa zasmejete... Ja som sa minule rehlila do noci, ked mala zaspala, muz nechapal, tak som mu zopar precitala, este ze bol taky sebakriticky a smial sa tiez...

tina_
11. dec 2008

ako variť praženicu (algoritmus pre mužov) - http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=9065
Denník muža v domácnosti (toto fakt stojí za to prečítať, hoci je to dlhšie 😀 ) http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=9024
Ked je muz velmi poriadkumilovny (skutocny pribeh, nie moj 😀 😀 😀 ) http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=8881
Preco sú muzi jednoducho stastnejsi - http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=8744
Dva darčeky - http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=8515

to len tak nadnes...potom pohľadám ešte dalsie...

spathiger
11. dec 2008

A ja to kaslem. Nie som superzena, asi ani dobra organizatorka a uz vobec nie poriadkofil, aj ked obcas, ked 'buzerujem' pubertu, aby si po sebe upratala, to tak vypada. Okna umyjem raz, max. 2x do roka, nezehlim, pokial nemusim, s varenim mi pomaha drahy a aj tak mam pocit, ze mi 24h den nestaci. Drobec si vyzaduje vsetku moju pozornost, neprichadza do uvahy, aby som ho co i len na 5 min. nechala sameho v postielke. Ked idem na WC a musi do postielky, tak ziape akoby ho na noze brali :o). Neviem si predstavit, zeby som ho pichla do postielky a pustila sa umyvat okna! Socialka na krku. Minule mi praskol odpad v kuchyni, vsade voda, nic sa nedalo robit, len dat maleho do sedacky, silno priputat a odstranovat skody. 10 min. sa na mna vydrzal pozerat, zvysnych 50 som trpla, ktory zo susedov na mna posle socialku. Dnes som mala maly planik, umyt aspon 1 okno, ale kedze mi spinkal 10 min. cez obed a 15 poobede, ostalo len pri planiku. Ale jednu vyzdobu uz mame... pichla som do zazuvky svetielka.

stvura
12. dec 2008

No tina, si moj clovek, ja som na tom podobne, i ked len s jednym dietatkom.
Nikoho nemam poruke, manzel furt prec a maly je velmi narocny. Ked sa stretnem s kamoskami v meste pri kocikani, pripadam si ako z Marsu, lebo ich rovnako stare deti spia den a noc, pricom nas aktivista len v kociku cez den - vsetky moje pokusy spat sam v postielke zlyhali {predstav si mi nerozpraval dva dni ako som ho ucila spat v postielke}, jedine spi s prsom v puse. V noci si dakedy vyberie dve hodky kedy je hore - ako prave teraz ked toto pisem, takze si vies predstavit ako padam unavou rano ked nastupujeme rannu kocikovu sichtu o deviatej a to som dobra, lebo ho dovtedy udrzujem ziveho {je hore dakedy i od siestej a nechce uz spat}. Vcera som stihla co-to ozehlit, lebo som mala manzela doma a ak bude maly okej tak mozno s nim dnes v klokanke povysavam, lebo vysavacovy hluk ho fascinuje.
Na Vianoce sa tesim, lebo manzela by som mala byt doma a troska si oddychnem a budem robit nieco ine ako zabavat maleho a nosit ho narukach...

i.n.g.a
12. dec 2008

Ja som uz tiez rezignovala.Mamina a svokrovci su daleko a manzel chodi na 2tyzdnovky.Mala mi nespava niekedy cely den.Vstane o 8.00 a buntosi do 22.00 vecer.Ja sa radsej venujem jej ako lietat po dome s handrou v ruke.Obcas si privstanem skoro rano,aby som aspon kuchynu a obyvacku dala do poriadku.A ked pride muz domov,stara sa o malu a ja gruntujem o 106.Mam 21 okien,dnes som skoro rano(asi o 5.00) umyla 3 a tesila som sa cely den jak male decko.Poriadok musi byt,ale zeby sa vsetko ligotalo...hmm.Ako hovori moja znama : "Dom-byt ma sluzit mne a nie ja jemu." 😀

poup
12. dec 2008

tak já taky přispěju....myslím si, že docela stíhám...malé vařím občas, když seženeme bio, jinak skleničkujeme....byla jsem perfekcionista na úklid, ale teď se snažím vše dělat tak, aby na 1. místě byla malá a pak pohoda, klídeček, takže se nestresuju, když zrovna nestíhám...vždyť to není jen o úklidu...Je fakt, že se Markétka docela sama zabaví, takže lecos zvládnu. Na manžela moc spoléhat nemůžu...dělá si všechno na domečku sám a zrovna předěláváme podkroví, takže jsme skoro pořád samy.... ☹ Ale zvládáme...

dankadina
autor
12. dec 2008

Ani náhodou som nezaložila túto tému aby som niekomu hovorila ako som úžasná a všetko stíham a iné matky nie. Len som nechápala niektoré baby s jedným dieťaťom, ako hovoria, že nič nestihnú. Ja sa stihnem venovať aj malej a nežijeme ani v bordeli. A kam dať dieťa ked umývam okná? No ja malú dám do ohrádky, ona sa vyhraje už aj chvílku sama.

stvura
12. dec 2008

Ved mi ti ticho zavidime dankadina.....
Bohuzial moj maly je ticho v posielke i velkej posteli len 8 minut a uz sa hlasi o pozornost. Este sa nevyhra sam, i ked si rad obdivuje ruky a nohy, chyta hrkalky. Aj hrazdicka mu vydrzi len 10 minut a o nieco lepsie je na tom akvarko, na to dokaze pozerat 12 minut.
No a za 12 minut sa ale neda navarit ani umyt okna ani utierat prach. Duplom nie preto ze sa prevracia a musim ho stale sledovat aby mi nespadol z postele...
V bordeli nezijeme ani mi, len bohuzial musim vsetky tieto cinnosti robit az ked pride o siestej manzel a nie vzdy sa mi to dari. Ostatne baby su na tom asi tiez rovnako.
Vies, tazko je porovnavat, kazda mame dieta v inom veku a inej povahy, jedno je samostatnejsie, druhe nie. Nam, co deticky nespia doma to pride o to horsie, ze s nimi musime raz a mozno i viackrat za den stradovat po vonku a tym nam ubehne cas, co sme ak by spalo doma mohli zutulnit svoju domacnost.
Takze vsetky supermami, to je obdiv, ze mate "dobre deti" popri ktorych viete vsetky cinnosti zvladnut - organizaciu zvlada asi kazda z nas {ja osobne organizujem 20 ludi v robote, takze si nemyslim ze by som nezvlada tu domacu ak by som na to mala podmienky}.

karot
12. dec 2008

Já si také myslím,že stíhám.Ale jak jsem celé dny doma(nechodím do práce),tak mi připadá,že mám doma bordel jak v tanku 😀 .
Ale pak stačí navštívit jinou maminku,které ještě navíc manžel pomáhá(vaří,uklízí,chodí s kočárkem ven,aby si odpočinula,což u mě nehrozí 😅 )a vrátit se z návštěvy domů.Pak si řeknu,že mám doma určitě čisto. 😀
Je ale pravda,že(od doby,co jsem na MD)jsem zrychlila tempo a využívám každé volné chvilky k nějaké činnosti,abych pak měla i čas na to,abych se věnovala dítěti. 😵

varticek
12. dec 2008

Tak ja upratujem cez vikend, ked je doma manzel a stara sa o maleho a cez tyzden len zehlim alebo urobim ine drobnosti, tiez az ked pride z prace manzel. Varim len cez vikend, cez tyzden mi vari mama 😅 takze si tym padom mozem dovolit ist von doobedu aj poobede. Manzel aj mama mi vela pomahaju, takze zvladam v pohode a este som aj rozhodnuta pokusit sa po pol roku opat otehotniet 🙂

bzucinka
12. dec 2008

No, ...

Pri nasej malej (2 a 1/2) mesiaca mam pocit, ze den ma 5 minut a ja nemam na nic cas ...
Velmi malo spi,casto place ,ak spi tak sa budi kazdu 1 - 2 hod.. Vynimka je pobyt na vzduchu v kociku (a to samozrejme doma nic nestiham) . Trapia ju koliky aj reflux. Papa casto, 15 minut pred papanim berie tabletku, to ju musim udrzat bez vrestania a jedla, po papani ju musim aspon pol hodinku drzat, potom ked ju dam (sikmo) lahnut zacne sa metat,obcas ju musim znova drzat (inac by kaslala a podobne..)ked sa jej podari odgrgnut, zacne ckat a ja ju musim opät nakrmit,alebo sa musi rozplakat aby prestala ckat, potom sa zvycajne pokaka 🙂 tak prebalujeme,place ... potom sa ukludnujeme,uspavame ...zaspi na chvilku ...zobudi sa... a ideme odznova (medzitym ju trapi brusko - tak skusame cvicit - to nam zhorsuje reflux) ... Sem pisem, ked je chvilku pokojna,alebo zazrakom zaspi. Citam tu casto,ale to popritom ako ju drzim,alebo kojim. Popravde vobec sa mi nechce varit a pratat, som rada, ze sa ucesem popripade si tu cosi precitam. Ak je doma manzel vtedy si pozehlim,alebo cosi na striedacku uvarime. Vyprat sa mi dari,lebo to nieje narocne na cas. Obcas sa mi zda, ze nemozem ist v klude ani na WC sa vyEHM.. 🙂 ... Takze ja osobne, co sa stihania tyka, citim dost biedne a neschopne ...

bzucinka
12. dec 2008

A zabudla som napisat, z v noci je to to iste, maximum spanku v celku mame 3 hodinku - aj to malokedy, tak sme aj nevyspaty .... 😖 Ale su ludia co su na tom ovela horsie, maju kopec starosti, tak ja som vdacna za to ,ze je to tak ako je ....

spathiger
12. dec 2008

Jjaanca, som sa dobre nasmiala na tvojom prispevku s kyblom a posr. plienkami ;o). Jaj, tak dako aj u nas. Ja tukam len uchytkom, do mobilu, kym lozim za malym po zemi a robim mu zachrannu siet. Lebo u nas ohradka nehrozi, ale o tom som uz pisala vcera. A co sa tyka toho, ze mame naucit babatko samostatnosti. To sa da? Ja mam samostatnych, ale len tych starsich. Kojenca som este samostatneho nevidela. Raz urcite bude, ked vyrastie, no dovtedy sa s poriadkom trocha uskromnime. Je to trosku aj o povahe dietatka, jedno sa vyhra samo, ine vyzaduje celu vasu pozornost. To moje sa narodilo s raketou v plienke, ktora ho vzdy nasmeruje tam, kde nema. Aj vcera som len chcela vybrat maso z mrazaku, chvilku som sa zdrzala, bo neslo zavriet dvierka, otocim sa a..ten pohlad vam prajem.. Tak nejak zacinal Mission imposiblle.. Ten moj ako T. Cruise visel z klavira, az som sa na stotinu sekundy nechala uniest a pohladom hladala vrecusko s magneziom (pov.vybava horolezca). Ale to som uz bola pri nom a drzala ho za gate..

kuky8
12. dec 2008

ahojte, ja stíham ako kedy, podľa nálady. Keď v noci vstávam "len" 2x na kojenie, tak toho stihnem urobiť ako kôň a ešte so psom a malým ísť 2x von. Sú však dni, kedy nevládzem, vtedy len poukladám veci a malého hračky do skríň, zapnem práčku, trocha kuknem do angliny a šup s nespavcom von. Dosť mi pomáha svokra, že často navarí a pošle, takže je to aj tým. A manžel je tiež o.k., pomôže a keď sa s malým hrá po práci, mám čas aj na seba. Malý už takmer sám chodí, takže to upratovanie mi trvá dva krát tak dlho 😖 . A také záležitosti ako žehlenie a pod. klasika - večer pri telke, keď už malý konečne odfukuje 🙂

spathiger
12. dec 2008

Aby som to dako ukoncila, este aj kon blbne a ja fakt nemam tolko casu tu vypisovat.. Ked to nejde, tak to nejde, Vianoce budu aj bez nablyskanych okien. Hlavne je zdravie, pohoda a ziariace ocka nasich babatiek :o). Aj to moje tu po az! 5 min. obednajsom spanku dupe v postielke a stupa si po puncochackoch.. Teraz tu stoji s holym 'spodkom' a skeri sa na mna. Koncim ja tu, idem ho pohryzt do ritky :o)

nimi22
12. dec 2008

ahojte maminy, jaj uplne som sa potesila ze viacere maminy nic nestihaju, uz som myslela ze som samotna 🙂), ja ked maly spi oddychujem tiez lebo by som sa asi odpadla uz predvecerom, totiz velakrat s nim vstavam vnoci, ale niekedy je to zas lepsie a co to si popracem vacsinou naasadim taku rychlost ze sa sama cudujem aku, nablyskany byt nepotrebujem mat predsa kazdy den 🙂))

meleri
12. dec 2008

tak to me taky zajima..
ja mam teprve 3 tydenni miminko a je to co se tyce domacnosti pohoda, protoze vsecko stiham, i kdyz jsem unavena, ale taky mi to uz vrta hlavou jake to bude potom, jak uz nebude moc spat...jestli si bude chvili hrat sam, zatimco budu varit nebo vysavat nebo zehlit? nebo bude rvat, abych byla s nim?
ja se taky snazim delat veci co nejdriv, protoze pak se to nahromadi a je to fakt peklo... ☹

a to fakt obdivuju vsechny zeny co maji vic jak dve deti, fakt klobouk dolu.

mywiel
12. dec 2008

Holky zalozme novu temu "Co vsetko nestihame" aspon sa podporime no nie? Ale ved to je fuk, ze nestihame najdolezitejsi su momentalne nase pokladiky a nie vydezinfikovana domacnost, ja idem radsej von za kamaratkami si posediet ked mam cas. 😉 😀

mywiel
12. dec 2008

Dankadina ja sa pokladam za dobry organizacny typ a napriek tomu nestiham, ked mala mi nedovoli lebo place a chce byt na rukach predsa ju nenecham plakat a ja budem upratovat...? 😕 Takze to nie je len o organizacii.

gilotek
12. dec 2008

no trošku provokace ne????? 🙂

Malej je šídlo, nespavec a furt vymýšlí lumpárny, potřebuje pořád dozor. Takže u mě je důležitý, že mám poklizenou kuchyň, obývák kde trávíme čas, ustlanou postel a nějaký vyžehlený kousek pro mě , malého a manžela. Čas na to abych umyla okna, a stírala denně podlahy fakt nemám 😎

mywiel
12. dec 2008

Gilotek aby som bola spravne pochopena, ja nevravim, ze maminky co upratuju sa nevenuju svojim detom, len vravim, ze maju stastie, ze deticky im to dovolia, moja spi len 30 minut, mne pride ako provokace zalozit temu a chvalit sa ze aka super zena a ostatne co nestihaju lebo dietatko ma napr. koliky ako sme mali my tri mesiace tak su neorganizacne typy...nechapem tuto temu k comu vznikla, aby sme sa chvalili alebo sa podrzali? 😕 😅

mywiel
12. dec 2008

Vies tato veta ma dost irituje..." Podľa mna je to len organizáciou času" 😠

mywiel
12. dec 2008

To akoze ked nemam vzdy upratane a navarene tak som neschopna? 😕

mywiel
12. dec 2008

Uz aj tak koncim idem sa venovat malej. 😵 😉

anke
12. dec 2008

mywiel: 😀 😎 😉

ja uz psala vcera, ja taky n e s t i h a m - dokonce ani nestelu postele,jen to mrsknu ke stene, aby to mel malej jako mantinel, varim jen obcas, a kdyz uz mrnous spinka obcas pres den, tak si uvarim kafe, poradne se konecne jednou najim a pokoukam u toho po netu ... odmitam se strhat a pak se s kruhama pod ocima a zamracenym vyrazem koukat na to nase mrne, jak me porad vola, abych mu asistovala i u hrani, vzdyt bych byla jako bubak 🙂

gilotek
12. dec 2008

mywiel: to nebylo myšleno na tebe 😉 Ale na zakladatelku diskuze 🙂
Naprosto s tebou souhlasím 😵

anke
12. dec 2008

pridavam se k holkam - vypada to krapet jako provokace ... ale urcite to tak nemyslela 😀

amatula
12. dec 2008

caute tak ked som mala jedno dieta som makala aby som vsetko stihla.co sa aj dalo.ked sa mi narodilo druhe som zasa makala aby som vsetko stihla co ma skoro pripravilo o nervy 😅 ....tak teraz obcas ked mam dobry den stiham a ked je horsie venujem sa detom a sebe a riadim sa heslom ze praca ktora sa do dvoch dni neuroby sama nestoji za povsimnutie------az sa manzel zacne stazovat ze máme neporiadok a papá stále to isté 😀

mywiel
12. dec 2008

Ja som taky horkokrvnik a ten kto ma pozna vie ze som pacifiky typ napriek tomu... 😀 Uz som stihla aj poprat a ozdobit stromcek a som super wooman... 😀 Ja aj cikat idem s nou lezi na zemi na podlozke na prebalovanie a kuka ako mama cika no teda...😅

zebricka
12. dec 2008

Tak ja dam nieco, co tu nebude popularne a nakoniec ma tu minimalne slovne ukamenujete, ale musim.....

To, ze je jedno dieta pokojnejsie a ine nie, este nic neznamena... argument, ze jedna ma dieta samostatne a ina nie, tiez nie je padny.... ak budete detom stale skakat okolo zadku, na kazde zaplakanie ich pestovat na rukach, tak naozaj nic neurobite a ani sa tak nenaucia samostatnosti..... trochu placu a jedovania nikomu neuskodilo /kazda matka VELMI DOBRE VIE, kedy jej dieta place od bolesti, od zialu, od hladu alebo len tak/....
A dalej, spanie vyhradne v kociku - to je tiez vec zvyku a cim skor ich naucite spat same a v postielke, tym lepsie pre Vas... ako teraz, tak do buducnosti....
Takze nie je to o dobrych alebo zlych detoch, ale o tom, ako si to mamicky zorganizuju....

P. S. Nepisem o detoch so specifickymi potrebami, s kolikami, refluxom a podobne... pisem o beznych, zdravych detoch....