Ako to je s vrátením vecí z bazáru?

slafson
1. mar 2012

Pomozte🙂 ked si jedna strana kupi tricko,ktore stoji 2,4e + prirata k tomu postu 0,6e,.. Posle druhej strane na ucet 3e.. Lenze jedna strana nieje spokojna s tovarom a chce spat peniaze.. Nastava problem lebo jedna strana tvrdi,ze sa ma vratit 2,4e a druha strana tvdi,ze 3e... Poradte ako to ma byt...🙂 Vdaka

desmodka
1. mar 2012

vratit 2,40

berus222
1. mar 2012

2,40 a dalsia potrebna otazka vo fore 🙄

irsina83
1. mar 2012

ja si myslim, ze 3...neviem...ale asi tak...lebo vlastne aj ty si musis kupit tu obalku a znamku aby si tovar poslala spat 😉

ela2710
1. mar 2012

ak chce ta druha peniazky - 3,00 eura naspat, tak nech pri vrateni tovaru plati postovne ona a teda bude mat naspat svojich 2,40, na postovne minie 0,60 e rovnako ako pri predaji minula ta druha maminka, teda budu obe v strate 0,60 eur

mgurnak
1. mar 2012

2.40. 😉

minnie55
1. mar 2012

Podľa mňa záleží na tom, z akého dôvodu si tovar vrátila - nepáčil sa ti, alebo predávajúca zatajila nejakú podstatnú vadu na tričku ? Ak vraciaš tovar len preto, že ti nesadol, alebo sa ti jednoducho nepáči, vrátila by som 2,40€. Ak mal tovar vadu, na ktorú si nebola upozornená, určite by som žiadala vrátiť 3€ a ešte by som zvažovala, či nebudem žiadať preplatiť aj druhé poštovné.

petruci6
1. mar 2012

to sa ludia dohaduju uz aj o 60centov?? 🙄

annie13
1. mar 2012

to zalezi od okolnosti

ak tam bola nejaka vada o ktorej predavajuca neinformovala tak 3 ale ak len preto lebo je male alebo sa nepaci 2,4

to mas ako z bonprixom ked vracias tovar postu ti nevratia ani ti nepreplatia postu k nim naspat

ale ak predavajuca pochybila na neinformovala o stave veci tak by si mala priznat chybu a vratit plnu sumu dokonca aj s postou k nej
ja som omylom poslala inu velkost vratila som plnu sumu aj postu preplatila pretoze to bola moja chyba

traktor
1. mar 2012

podla toho preco ma vratit..ak ti prisiel chybny tovar / spinavy, deravy, ina velkost ako bolo v opise a ine/ , tak ti patri 2,4 +0,60 + 0,60 pretoze ti musi zaplatit aj postu, ktorou jej ty vratis tovar, je to jej chyba....ak ti tovar len nesadol / nepaci sa ti v skutocnosti ako na fotke, zle si si ho zmerala, skratka ho nechces../ nemusi si ti vratit nic, kupu si si mala premysliet a je len na predavajucej, ci to chce riesit, ak chce, ty jej vratis tovar a ona ti vrati len 2,40 , postu ti uz nema preco vratit... ak sa chces o tzom porozpravat viac tak tu mas temu .. https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/

solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana17
1. mar 2012

ak Ti nesadlo, tak len 2,40€, ale ak bola zatajená nejaká chyba, tak vtedy 3,00€+spätné poštovné.

ivett1
2. mar 2012

ahoj, ak ste sa už dohodli na vrátení peniažkov, tak výška sumy, ktorú jej pošleš závisí od toho, či si urobila "chybu" ty , alebo ona...
ak tovar nevyhovuje z dôvodu, že bol zle popísaný, je chybný, špinavý - tak zaplatíš 2,40 eur (predávajúca nemá nárok na poštovné...);
ak ti tričko nesedí, ale predávajúca ho popísala, nafotila a odmerala správne a prišlo bezchybné tričko - tak 3 eurá + 0,60 eur poštovné (nebude predsa doplácať na tvoju chybu...);
ale, ak si nespokojná len preto, že si čakala niečo iné a tričko sa ti nepáči a predávajúca to uznala...(napr. fotka tovar mierne skreslila...) - tak potom by to malo byť 3 eurá - obe prídete o 0,60 eur - výšku poštovného.

stanislavao
2. mar 2012

ak ide o to, ze kupujuca vec nechce, lebo sa jej nepaci, tak ak jej chcete vratit peniaz,e tak urcite len cenu veci. ak by nastala taka situacia, ze tovar jej pride deravy, poskodeny, alebo nejaky vadny, co v inzerate nebolo uvedene, tak by sa mala vratit cela suma vratane postovneho, lebo chyba vznikla na strane predavajucej. dalsia vec je, ze pokial ste sa nedohodli na vrateni tovaru a je sa to "len nepaci", tak to neni vas problem, ved videla fotku, mala popis a nemusite tovar zobrat spat. ale vasa situacia je zrejme ta, ze tovar naspat chcete zobrat, ale postovne by si urcite mala hradit ona. ja som teraz tak kupila botasky, ze ak nebudu ok, vratim ich, ale postovne ide samozrejme na mna. ved preco by predavajuca mala platit postovne len zato, ze mne botasky nesedia. nemozte byt Vy stratova len preto, ze jej sa to nepaci.

pupinka108
18. máj 2012

mne sa stalo, ze si odomna kupila slecna sice registrovana, ale bez prispevkov, inzeratov a hodnoteni tenisky, pc 60, dala som jej ich za 11, vo vybornom stave a teraz mi pise ze su jej velke a chce naspat peniaze. pritom som uviedla na milimeter presne miery... povedala som jej ze ma to mrzi, ale ze nech si ich teda preda dalej a ona ze nie, ze nemam svedomie a ze ich hned aj posiela a chce vidiet ci hodnotenia o mne su pravdive a blabla, strasne sceny, litanie nezrozumitelne... no, neviem co mam robit, fakt... posielala som jej to na P.O.BOX dokonca.. ach, ako keby som mala cas kazdy den chodit na postu.. raz poslat, potom to vyzdvihnut... co by ste robili na mojom mieste baby?

stastnamamulka
19. máj 2012

@pupinka108 kedze si uviedla pravdive info-hlavne miery,urcite by som balicek nepreberala spät,v prvom rade nevies v akom stave sa ti vratia topanky naspäť 😒 v dalsom rade ich mohla pani ponosit a teraz na teba skusa fintu fn 😝 ak ma pochybnosti o tvojich hodnoteniach,nech si ich preveri u ludi,ktori ti ich dali 😉