Ako vyrobiť vianočný stromček?

magduska2
19. nov 2012

Ahojte mamičky,chcem sa spýtat či ste už vyrabali takyto alebo resp.podobný stromček?ja ich strasne zbožnujem,aj taky už mam ale chela by som si aj vyrobit..neviete mi poradit z coho?čo je to za lepidlo,špagat či drát? a ako sa to da dole z toho papiera-neprilepi sa to? Alebo nejaky link na stranku kde je postup prace.Dakujem moc 🙂

hradnapani
19. nov 2012

vyzera to, ze je to maly stromcek. Nerobila som presne taky, ale podobny. V hobby markete dostat polystyrenove formy, aj kuzele, take cca 20 cm. Kuzel som pracovne obalila foliou, desiatovou, co sa do nej balia desiate (aby sa do nej nezarezaval ten drot) 🙂 a potom som to cele poomotavala dobre tvarovacim drotom, medenym, nie uplne najtensim. Vysunula som stromcek z formy a na zaver prestriekala farebnym lakom. Ale ani samotny medeny nevyzeral zle.

podla tohto obrazka zrejme pracovali s nejakou hrubou nitou a vytvrdili lepidlom.

kmkke
19. nov 2012

Ahoj. Takže postup:
1. Kúpiš si polystyrénový kužeľ. Od veľkosti sa odvíja cena - čím väčší, tým drahší. Ja mám vysoký asi 30cm a stál okolo 7eur.
2. Najlepšie je obaliť ho potravinou fóliou napevno.
3. Omotáš ho nitkami, bavlnkami, vlnou, povrázkom - záleží na tebe, či chceš hrubší alebo tenší materiál. Môžeš použiť jednu farbu, môžeš tých farieb použiť viac.
4. Treba si kúpiť v drogérií vodné sklo. Asi liter stojí okolo 1,40eur. So štetcom poriadne "namaľovať". Je to priesvitné, ale treba dávať pozor kam to padá (podložiť novinami) a tiež pozor na oblečenie. Keď to zaschne vyzerá to ako niečo medzi sklom a umelou hmotou a strašne blbo to ide dole.
5. Na ešte vlhké môžeš priložiť rôzne ozdôbky, ozdobné nite a podobne, zaschne to spolu.
6. Nechať minimálne 24 hodín sušiť. Potom treba vyskúšať, či je to suché, niekedy môže byť ešte trochu vlhké (ja som použila vlnu a dosť nahrubo tak to schlo dlhšie). Opatrne (použila som príborový nôž so zaoblenou špičkou) "odlepuješ" povrázky od potravinou fólie - podsúvaš zospodu, akoby si otvárala zavárinový pohár, treba dávať pozor, aby si to veľmi nenatiahla, inak polámeš to sklo a nebude to držať tvar.
7. Prípadne ak omotáš fóliou len kužeľ - nie spodok, mne sa to stiahlo celé aj s fóliou a potom som tú fóliu vytiahla pomaličky zvnútra. Treba vyskúšať a uvidíš čo ti pôjde lepšie. Dá sa to aj lepidlom, môžeš použiť Wurstol lepidlo na servítkovú techniku (dostať v papierníctvach), ale vodné sklo lepšie drží tvar a netreba ho tak veľa. Mne liter vystačil na asi 6 takýchto stromčekov, na Veľkú noc obaľujem balóny a mám veľké farebné priesvitné vajcia (po vyschnutí potom ten balón vo vnútri puknem) a ešte furt mám vyše pol litra toho skla.
Dúfam že som zodpovedala k spokojnosti 🙂)))

zuksa
27. nov 2012

juuuj ani nevies ako velmi velmi velmi som sa potesila... hladam to uz asi hodinu na nete.. chcem si take spravit.. niekde som to aj videla ale ani za svet som si nevedela spomenut kde 🙂 este raz velmi pekne dakujem 🙂

mkozova
10. feb 2013

Ahojte baby dakujem za postup určite to vyskúšam,veľmi pekné.Zajtra si všetko kúpim a budem vyrábať..pa miška 🙂

gabyca
14. nov 2013

mozem sa spytat v akom pomere treba riedit to vodne sklo? dakujem

stanislavao
14. nov 2013

@gabyca no podla popisu vyssie sa to vodne sklo neriedi.

tammyna
15. nov 2013

babulky len mi poraďte ako to robiť, pretože to mám obalené fóliou a bavlnka sa mi z toho šmýka dolu...ďakujem za radu... ☹

huxy
15. nov 2013

@tammyna neviem,ako to robila žienka,ktorá písala presný postup vyššie, ale ja som ten kužeľ obalený sáčkom, ešte poprepichovala špendlíkmi, celý dookola. potom tie bavlnky kľudne obmotávaj aj okolo špendlíkov, a zachytia bavlnku,nebude sa to šmýkať. a keď to zaschne, tie špendlíky opatrne vytiahneš, ono to bude tak držať

brisilda
15. nov 2013

@kmkke neda sa namiesto vodneho skla pouzit cukrova voda ? Ja som tak robila tie spominane balony na velku noc a po zaschnuti to ukaze velmi zaujimavo nakolko cukor ukaze ako jemny poprasok cize na stromcek by to bolo idealne ako podoba snehu ....... skus 😉

banmir
21. nov 2013

So škrobom nemáte skúsenosť?

wecenko
21. nov 2013

ako sa robia vianočné gule? tiež s tym balonikom, budu take pekne gulate?

mattaj
30. nov 2013

Dnes som robila stromček,musím poďakovať- huxy @tammyna tie špendlíky nemajú chybu,za chvíľku som to obalia ,ale ja so to robila z bieleho zo špagátu,robilo sa to dobre,ďakujem za nápad vyzerá to pekne

alexandrabarciova
16. aug 2014

Ja som robila so skrobom malo to taku silnu vonu ze sa to nedalo vydrzat a bolo nam z toho az zle a dlho trvalo kym to vyprchalo

stonoska
15. nov 2014

ahojte chcela by som sa opytat to sklo ked zaschne je to potom krehke alebo to drzi silno .teda ci ked mi decka zhodia na zem stromcek ci sa to lahko pokazi alebo to drzi fakt dobre.alebo zalezi kolko sa toho skla nanesie?

janulkahal
20. nov 2014

Toto sú naše vianočné stromčeky z nite a vodneho skla. Majú 120 cm 😉

mimi3674
25. nov 2014

Nemusíš si kupovať tekuté sklo stačí ti škrob (na pranie) a štetcom ho nanesieš na tie bavlnky 🙂 😉

vianocnystromecek
28. nov 2014

Ahoj. Ja davam tento stromcek ku sviatku mojim blizkym. Je to nadherna dekoracia ale ak pouzivate nitky tak to trva dost dlho ale vysledok je perfektny. Co budete potrebovat:
1. Tvrdy papier, velkost si zvolite same
2. Plastova nadobka alebo poharik
3. Kvalitnejsie lepidlo (ja pouzivam Herkules)
4. Nitky, bavlnky...
5. Potravinova folia
6. Noznice, pravitko, ceruzka
POSTUP:
1. Do plastovej nadobky si nalejete lepidlo (nedavajte ho vela staci tak 2 cm na "vysku") a zriedte ho trochou vody
2. Pripravte si tvrdy papier a narysujte nan stvorec (velkost si udate same)
3. Vystrihnite stvorec
4. Zlozte ho do tvaru kuzela/ ihlanu
5. Ked ho mate zlozeny "omotajte" ho hrubsou vrstvou potravinovej (kuchynskej) folie
6. Nastrihajte si nitku alebo bavlnku a po par kuskoch ich namocte do nadobky s lepidlom. Nedavajte naraz vela kuskoch, inak sa vam zauzlia.
7. Vytiahnite bavlnku z lepidla a zacnite omotavat okolo vasho papieroveho stromceka.
8. Toto robte az kym stromcek nebude dostatocne husto omotany.
9. Pockajte asi 24 hodin kym nitky/bavlnky stuhnu.
10. Ked su stuhnute a tvrde, tak mozete zacat vyberat vas paperovy kuzel a potom foliu. Snad ste to pochopili 😉
11. Ozdobte si svoj stromcek ako chcete alebo ho podarujte svojim najblizsim ako super a originalnu dekoraciu 🙂
Zelam vela stastia 🙂

031patmik
1. dec 2014

caute 😀

natdid008
4. dec 2014

supéééééééér podarilo sa a idem sa pustit do dalších 😀 😀 😉

kladidi002
7. dec 2014

nemam taki velky vikres
😒

romdid002
7. dec 2014

ja viem len taketo

snehovakralovna
7. dec 2014

@romdid002 aky je postup? krasne stromceky

rebesita
7. dec 2014

@romdid002 a ako robíš tú kovovú konštrukciu? Alebo sa to dá niekde kúpiť?

petik22
20. jan 2015

baby, kde ste prosím kupovali to vodné sklo?

zz134
22. okt 2015

super napad!

jarol
1. nov 2015

Pekné vianočné stromčeky nájdete a na http://umele-stromy.sk/

marta27779
18. nov 2015

vodné sklo sa dá kupiť vo : Farby laky 😀

noemi205
22. dec 2015

a drží to aj to obyčajným disperzným lepidlom ako je to písané v tom návode? 😖 skúšal to niekto?

kubinka82
21. nov 2016

@janulkahal ako ste si vyrobili taký vysoký 120 cm kužel ??

kubinka82
21. nov 2016

@romdid002 postup ? dakujem