Ako zaplatiť nákup cez o-baby.de?

moko123
5. máj 2009

ahojte kočky ktora z vás nakupovala cez o-baby.de a ako ste robili prevod kolko to trvalo a čo ste zadavali ako variabilny symbol bolo to čišlo objednávky??????
mám všetky ich iban bic a tak ale ako budu vediet že to je pre mna že je teda ta platba ta moja a kočik maju poslat mne????
ktora ste to už absolvovala a ake mate skusenosti dakujem moc

kelila
5. máj 2009

Skús nazrieť do témy nákup kočíka cez nemecký internetový obchod. Je tam viac báb, ktoré kupovali kočiar cez o- baby.de.
Ja som kupovala Nomada 2008 trojkombináciu pred dvoma týždňami. Stál ma 558,- Eur aj s prepravou na Slovensko. Môžeš platiť aj prostredníctvom PayPal aj bankovým prevodom. Po objednávke a zaplatení mi poslali mail s tým, že uviedli aj zákaznícke číslo prepravy, kde si môžeš sledovať, kde sa odoslaný tovar nachádza. Ja som objednala minuloročný model teda 2008, a preto mi ho poslali pomerne rýchlo. Doba dodania avšak môže podľa mňa závisieť aj od toho či ten ktorý chceš majú na sklade. Neboj sa, že nebudú vedieť komu poslať tovar, pri objednávke musíš povinne zadať kontaktné údaje, ako aj mail. K objednávke a po zaplatení oni pripoja zákaznícke číslo, ktoré Ti pošlú mailom. Ak náhodou nevypíšeš potrebné údaje na identifikáciu objednávky, systém by Ťa nemal pustiť ďalej.

moko123
autor
5. máj 2009

kelila to mi je jasne že ked to objednavam ma to dalej nepusti ale ja som to už objednala a teraz to idem prevodom zaplatit ibaže mam bic code iban a jak budu vediet že je ta platba moja podla mena??? aj ja som objednala 2008 ale slalom no jasne za tie peniaze čo ušetrim možem kupit niečo čo potrebujem,, je to super len som to ešte nerobila tak nemam skusenost s tymto viacej by mi vyhovovalo keby sa to platilo na dobierku ale diky za radu a ty si to paltila ako??? tiež prevodom alebo paypal

dadka212
5. máj 2009

Moko ja som to bola platiť v banke a tam mi pomohli 😅 tiež som sa bála aby som niečo nepokazila...prevod trval 3 dni

vyplňali sme iba:
typ prevodu: štandardný
Spôsob prevodu: SWIFT
Poplatky hradí: všetky príkazca
Platobný titul: 120
Príkazca účet: môj IBAN
príjemca/účet: bol ich IBAN
názov účtu Silvia Stasche
BIC-SWIFT: ich bic-swift
špecifikácia prevodu (ako variabilný symbol) sme zadali číslo objednávky

a všetko prebehlo v poriadku, dúfam, že som ti troška pomohla

dadka212
5. máj 2009

Moko ešte som okopčila z jednej témy toto, to by si mala minimálne poplatky za prevod, nie ako ja nejakkých 10€ 😠 a to mi robil kamarát v banke a nepovedal mi to 😠

lilly • 1d • Dnes o 07:26

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš dievcata, ste ma uplne navnadili na taku vlozku do kocika, vcera som do polnoci vyberala vzor a stale som sa nerozhodla.. a pozerala som aj do sadzobniku slsp a ten regulovany prevod by mal stat cez net 0,13€ a na obchodnom mieste 0,83€.. a este tam pisali toto:

Za osobitne regulovaný prevod sa na účely Sadzobníka považuje cezhraničný prevod do členských krajín Európskeho hospodárskeho priestoru, uskutočnený v mene EUR, v objeme do 50 000 EUR, s platobnou inštrukciou obsahujúcou korektný BIC-SWIFTový kód banky príjemcu, korektný IBAN (Medzinárodné bankové číslo účtu) príjemcu a platobnú podmienku SHA. Krajiny EHP (Európskeho hospodárskeho priestoru): BELGICKO, BULHARSKO, CYPRUS, ČESKO, DÁNSKO, ESTÓNSKO, FÍNSKO, FRANCÚZSKO, GRÉCKO, HOLANDSKO, ÍRSKO, ISLAND, LICHTENŠTAJNSKO, LITVA, LOTYŠSKO, LUXEMBURSKO, MALTA, MAĎARSKO, NEMECKO, NÓRSKO, POĽSKO, PORTUGALSKO, RAKÚSKO, RUMUNSKO, SLOVINSKO, ŠPANIELSKO, ŠVÉDSKO, TALIANSKO a VEĽKÁ BRITÁNIA.

moko123
autor
5. máj 2009

dadka212
takže takto neako som to poslala dufam že to bude ok,,, a inak ja som platila 0,50 centov a bude to dam do 3 dni takže asi tak keby som chcela aby to tam bolo zajtra tak to vide okolo 950 sk no ale tak ja to nepotrebujem stači mi za tych 15 sk no nie ale diky moc za radu ešte som zveda čo mi dojde hehehhehe ale teškam sa

dadka212
5. máj 2009

určite to bude v poriadku 😉 a tých 50 centov je super 😉 ja som troška prerobila, ale čo už aj tak je tá cena viac ako výborná 🙂
a podľa mňa budeš prekvapená príjemne čo ti príde 😉 kuriér ti to prinesie až domov, mne to pomohol až do bytu, keď videl aké mám brušisko ja som bola velmi spokojná aj farby boli krajšie ako na obrázku a samozrejme moja zvedavosť, nevydržala som to a celé to sama poskladala, som sa s tým naťahovala, ale potom som sa už len vytešovala aký mám krásny kočík 😵

moko123
autor
5. máj 2009

dadka tak tak to bude asi aj u nas vytešim sa poskladam si ahotovo nevydržim hehheh.,,
no hej dufam že mi to pride v poriadk kukala som takže maš taky ako ja ibaže ja mam v urban to je zelena a ja som si išla omrknut tie farby aj do predajne a zrovna tu červenu zo zelenou tam nemali,,,, takže som nevedela aka bude pretože s tou oragne nieviem presne aky ma nazov som nebola spokojna a ja mam rada žiarive farby nie šeda atd,,, takže super nakup aspon niečo itak vela koruniek minieme no nie,,.., super tak nech vam teda služi,,,

moko123
autor
8. máj 2009

takže ked je tu taka ako som bola ja že by si chcela z o-baby objednat a váha tak ju uistujem že može v utorok som poslala peniažky a včera mi už gls riadil balik a pritom prevod mal trvat neakych 3-4 DNI som velmi spokojna rychlejšie ako zo slovenskej alebo českej stranky ked som objednavala ,,,, uplne chápavy su tam aj ked odkonale nevieš po nemecky nakolko na našich internetovych strankach sa spravaju ako keby dobre nerozumeli...
takže kočky kludne vyberajte a objednavajte potom vam dam vediet ked pride že kolko to teda presne trvalo

tabibibi
8. máj 2009

dufam ze aj moje peniazky dorazia v poriadku ja som dala prikaz v banke v stredu 😅

bamb27
8. júl 2010

ahojte, neviem ci tato tema uz trosku nespinka.. ale ja som objednavala kociarik z tejto stranky a za 10 dni dorazil v poriadku, bez problemov, komunikacia v anglictine, som moooc spokojna 😉

cestovatelka
19. júl 2010

@bamb27 joj, si ma potesila...moja nemcina j na urovni "Ich liebe dich" takze som stae uvazovala, ci do toho ist alebo nie....dakujem este raz 😉

katy1979
19. júl 2010

@cestovatelka kludne do toho chod. My mame od nich dva kociky aj reklamaciu sme uz u nich riesili. Naposledy som zadala hladku platbu v pondelok a v piatok bol kocik doma. Takze od objednania to trvalo 5 dni.

bamb27
20. júl 2010

@cestovatelka urcite ich potesi ak im napises aj tu frazu co si napisala 😀 😀 ...ale nie, este spomeniem ze som kocik objednavala cez ten formular co tam je, ale 3 dni mi nikto nic neodpisal, tak som tam napisala normalny mail a do 10 minut som mala odpoved, s tym ze tu moju objednavku zial nemaju, ale kocik je pre mna predbezne rezervovany..

cestovatelka
20. júl 2010

@bamb27 supis, velmi pekne dakujem za info 😉

cestovatelka
20. júl 2010

@katy1979 jooooooooj, moc moc dakujem za pozitivne spravy 😉

bamb27
20. júl 2010

@cestovatelka a aky kociarik si si vyhliadla? 😉

cestovatelka
20. júl 2010

@bamb27 Concord Neo Quantum Travel System 😉

bamb27
20. júl 2010

@cestovatelka no super, plna vybava .. a mozem sa opytat kolko asi cca usetris? ...concordy som moc nesledovala 😉

cestovatelka
20. júl 2010

@bamb27 no ak by som to kupovala tu v Luxemburgu tak ma to vide o cca 400 eur drahsie...coz mi pride sakra palka teda (kedze chcem kupovat aj isofix bazu, ktora je tu sakra predrazena 😠 ..no ale sak Luxemburg...vsetko co ma nalepku babby je tak 30-40% drahsie. a ty si aky kociarik objednavala?

bamb27
20. júl 2010

@cestovatelka ja som brala jane slalom ..foto mam aj v albume, spokojnost je maximalna 😉

cestovatelka
20. júl 2010

@bamb27 inak to bola nasa N°2 😉 ;;;kedze sa jedna o rovnaku firmu (Jane je materska firma Concordu 😉 )

anjelicek26
20. júl 2010

My mame tiez jane slalom pro odtial...ked mali zlavy starych modelov, 550 komplet z vajickom a aj vanickou 😀

bamb27
20. júl 2010

@cestovatelka moja 2 bola concord fusion... kvoli vacsim kolieskam, v BB som sa koliesok na Neo obavala, i ked vidno ho tu sem tam.. a brala som 2009, nejak sa mi viac paci ako 2010, ale mozno ju mam len viac opozeranu
@anjelicek26 ja mam len 2kombinaciu, vajicko sme nebrali, moc ho pravdepodobne nevyuzijeme, fakt len do auta, nie na kociarik, takze kupime rovno klasicku autosedacku... inak si spokojna?

anjelicek26
20. júl 2010

@bamb27 - ja som fakt spokojna, aj ked je to kravka velka, ja som si kvoli tomu musela objednat ine auto 😝 Mam noveho golfa a tam vanicku a kocar nenarvem, je to proste prilis velke... pre dieta super, pre mna ostara... ak ho pripinam vo vanicke cez zadne sedacky, tak tam uz Sasku nenarvem z jej sedackou a ja musim sediet vzadu, ona vpredu, ak ideme 4... no nist... objednala som si skodu roomster, tak uvidime... snad sa tam napcham s kocarom lepsie...inak beriem furt drahemu auto...

Jaj a ku kociku, fakt super, ta trojkolka je velmi stabilna, ma aj buggy board, takze jazdim s oboma detmi korculovat, rucna brzda a aj odpruzenie koleciek fakt vyuzijem 😀 Skvele sa manevruje a je veliky, tak dufam, ze Max v nom do marca vydrzi... do sportaka ho chcem totiz dat az v aprili, ked bude poriadne sediet... a to uz bude mat 9 mesiacov... tu je fakt vyhoda, ze je ta vanicka tak obrovska 😀

anjelicek26
20. júl 2010

Maly okupovatel kocara 🙂

bamb27
20. júl 2010

@anjelicek26 my chodime autom len 2 cize vzadu mozem vanicku kludne mat priputanu bez obmedzeni, a vytah mame tiez velky v dome, takze s tymto problem mat nebudem.. i ked rozmyslam este ci sa vojde poskladana kostra do kufra octavky.. ale musi!! ...chcela by som sa ta ale opytat, kes som pripla vanicku na kostru, tak sa s nou da trocha hybat.. proste nie je tam napevno.. co s tym? ...ma to tak byt, ci som to tam len nejak zle pripla.. ci co?

bamb27
20. júl 2010

@anjelicek26 jeeej, ten je chutny.. to je aka farba? ..active?

anjelicek26
20. júl 2010

@bamb27 - kostru tam zmestis, ked tak odkliknes kolecka, to je jeden pohyb... to pojde... Trolinka sa vanicka da na tom hybat, neriesila som to, je to pevne, nevadi... my tak jazdime uz 6 tyzdnov... myslim, ze to nie je active, ale ta obratena farebna kombinacia... ale podvozok mame z active, teda cierny... nam to domotali pri dodani... nevadi...

bamb27
20. júl 2010

@anjelicek26 tak fajn, nejdem to teda riesit 😉

cestovatelka
20. júl 2010

@bamb27 no ja som Concord tiez vybrala kvoli tomu ze Jane sa mi do mojho auta nevopchala...a Concord som v obchode tete nechala poskladat a narvat jej ho do omjho auta...a zmestil sa 😉
@anjelicek26 ...okupovatel je krasavec....a ak nahodou aj nase baby dnes ukaze pipika tak budu mat rovnake mena 😀