Akú chladničku poradíte?

bebabi
20. jan 2014

Ahojte! Potrebujem prakticku radu.
Zvazujeme vymenu chladnicky, nakolko sme 4- clenna rodinka, zatial.. 🙂 a nasa 1. chladnicka bola uplne zla volba. Je mala a neprakticka. Preto sa uz chceme vyhnut tomuto omylu. 🙂
A najst nejaku normalnu chladnicku - kombinovanu. Nase topy su zatial tieto:
Hotpoint-Ariston E 4D AA B C
Hotpoint-Ariston E4D AA X C
Baumatic QUATTRO.MR
SAMSUNG RB31FERNBWW/EF
Mate niekto tieto typy? Alebo..odporucite nejaku dobru?
Nie je to lacna investicia tak nech stoji za to! 🙂

Ďakujeeem za rady!

sissy27
20. jan 2014

neviem koľko chceš investovať, ale moje hlavné kritériá boli
1. aby sa zmestila do presne vymedzeného priestoru
2. energetická trieda čo najlepšia
3. overená značka - pre mňa bosch, siemens
4. prijateľná cena - samozrejme nehľadám špičku za 100€, ale aby bol pre mňa adekvátny výkon a cena

luba28
20. jan 2014

a este ci chces väcsi mrazak,alebo chladnicku a samozrejme aby mala funkciu samoodmrazovania,...

homola
10. jún 2014

Vždy záleží od finančných možností...Super vec na chladničkách je ten No frost, teda, že nemusíš odmrazovať aj tie potraviny su lepšie. My sme sa chceli vyhnúť "klasickým" značkám a kúpili sme takúto http://www.bekosk.sk/catalog/product/gne-v122-x... a sme spokojní, môžem doporučiť.

tomaskuna
11. sep 2014

@homola - S chladničkou od nich nemám skúsenosti, ale kúpil som rodičom práčku a sú spokojní. Moc som tú značku nepoznal, ale trochu som sa poobzeral na internete, prečítal pár recenzií a rodičia sú teda zatiaľ spokojní.

evita_g
28. nov 2017

Baby, prosím, poraďte. Hľadám chladničku, americkú, fakt kvalitnú, nech vydrží čo najdlhšie. Radšej si aj priplatím, ale chcem KVALITU. Akú poradíte? A na čo sa zamerať pri výbere?

sanssa
5. nov 2018

dievcata skusim sa aj spytat, mozno sa najde niekto kto poradit. idem si kupovat chladnicku do novej kuchyne a pred tym ako pojdem do obchodu by som chcela zistit na co sa vlastne zamerat. chcela by som kombinovanu chladnicku, vacsiu, mame dost priestoru, nemusi sa zmestit do ziadneho vyklenku ani nic podobne. ideme mi hlavne o to aby mala co najlepsi pomer kvalita cena a bola by som rada keby mi ste mi napisali aj svoje osobne skusenosti so znackami a na co ste sa zamerali vy ked ste isli kupovat chladnicku 🙂

samo_blaho
5. nov 2018

@sanssa z vlastnej skúsenosti odporúčam túto https://www.mall.sk/volne-stojace-chladnicky/bo...

zuzzuzi909
23. nov 2018

@sanssa podla mna by si si mala zamerat aj na take veci ako je energeticka triedia, aby mala funkciu no frost, uz to ma teraz vela chladniciek a ani nemusia byt z tych najdrahsich a dost to poamaha 🙂 a potom v poslednom rade by ta mala zaujimat cena. samozrejme nevravim, ze mas kupit najdrahsiu co najdes ale ide o to aby za tie peniaze stala 🙂

sanssa
4. dec 2018

@samo_blaho dakujem, pozriem si ci sa mi tam nieco zapaci 🙂
@zuzzuzi909 samozrejme, chcem sa riadit aj tymto, v dnesnej dobe si myslim, ze nofrost uz taka klasika, proste to musi mat kazda chladnicka. pozerala som odvtedy aj nejake na internete a celkom sa mi zapacili aj take tie velke dvojdverove, neviem uplne ci by tam stale bolo plno :D ale ani prazdna by isto nebola

llucciaa
19. dec 2018

@sanssa tiež idem teraz kupovať chladničku a keďže ju budem mať až kým sa nepokazí tak sa snažím si vybrať čo najkvalitnejšiu, proste nepozerám na cenu. tiež chcem kombinovanú ale doteraz čo som pobehala elektra tak žiadna nespĺňa moje požiadavky. neviem či nebudem musieť hľadať aj po internete

zuzzuzi909
21. dec 2018

@sanssa hej to tak uz teraz beries asi kazdy, je to proste nieco co teraz uz chladnicka musi mat. tie dvojdverove sa aj mne hrozne pacili ale my sme na taku nemali vobec miesto takze som si musel vybrat klasicku. mozno raz ked prerobime zvacsime kuchynu tak aj si taku kupim :D a uz si si nejaku vybrala?

zuzzuzi909
21. dec 2018

@llucciaa a to beries ak onejaku nevyhodu, ze budes hladat aj na internete? podla mna sa tam kolko krat daju najst ovela lepsie veci a za lepsie ceny ako normalne v obchodoch. popripade sa to da niekedy urobit aj tak, ze si najdes chladnicku na internete a ti ju objednaju do nejakeho obchodu a dovezu 🙂

sanssa
8. jan 2019

@llucciaa skus popozerat, tam maju podla mna predsa len trochu vacsi vyber. mozes si pozriet na internete na strankach elektra a potom ist tam nech ti ju objednaju a dovezu. lebo vies nemozu tam mat vsetky aj tak vystavene takze toto je podla mna celkom dobry sposob. tiez tak robim
@zuzzuzi909 a to je skoda ked si taka pacila. ale rozumiem tomu, myslim, ze len malo domacnosti ma miesto na taku vacsiu chladnicku. hlavne v bytoch byva s tym priestorom v kuchyni dost problem 😒 vies co mam par favoritov zatial

fatima99
30. mar 2020

@sanssa ahoj, prosim ta uz je to vyse roka co si tu pisala. ja by som tiez potrebovala poradit pri vybere chladnicky a kedze teraz si nemozem sama obehat obchody, mozem vsetko riesit len cez internet a tak by som ocenila nejak rady 🙂 dakujeeem

sanssa
31. mar 2020

@fatima99 pravda, teraz sa moc nepohnes ja som si nakoniec vybrala chladnicku aj na zaklade recenzii ale aj som si nechala trosku poradit v obchode kedy som uz mala vybrate dve chladnicky a potrebovala som len poradit mozno, ktora sa viac oplati. ty sa teraz budes musiet rozhodnut viac menej sama ale ja si myslim, ze to zvladnes 🙂

fatima99
20. apr 2020

@sanssa a co u teba zavazilo najviac? rozhodovala si sa podla ceny klasicky? mala si nejaku znacku oblubenu alebo to ti bolo jedno? do mna sestra furt husti, ze to vyzera hrozne ked mam kazdy spotrebic inej znacky ale mne to je jedno, ide mi len o to aby aspon farbu mali rovnaku

simca_13
21. apr 2020

@fatima99 už počkaj, veď podľa mňa by mali byť od zajtra už aj normálne obchody otvorené kamenné nie? Myslím akože elektrá. Teda aspoň tie menšie 🙂

bayuska
21. apr 2020

za mna rozhodne NO FROST system, vynikajuca vec, mame ju 4 roky a absolutne sa o nu nemusim starat a ja osobne by som sla do americkej chladnicky, pretoze sice mame celkom velku aj nasu klasicku, ale ked treba viac hrncov alebo vacsi nakup odlozit tak je problem

fatima99
22. apr 2020

@simca_13 fakt? to som ani nezachytila. a ktore otvoria nevies?
@bayuska dakujem za rady ❤

simca_13
23. apr 2020

@fatima99 no mali otvoriť všetky obchody do 300m2 takže ak máte takú predajňu u vás tak by mala byť normálne otvorená už 🙂 Treba si to zistiť poprípade si môžeš väčšinou normálne ten spotrebič objednať a potom vyzdvihnúť

sanssa
26. máj 2020

@fatima99 vies co trochu ano. nebolo to ale, ze by som hladala co najlacnejsiu ale pozerala som hlavne aby mala take funkcie ako si predstavujem a potom ked som si nasla viacero chladniciek tak som uz potom vyberala aj podla ceny. proste tak aby bola kvalita cene primerana. dufam, ze ma chapes. nakoniec som si ved nasla dobre, vybrala som si philco a este som aj super vychytala lebo ten tyzden co som ju chcela ist kupit som sa nevedela ani jeden den vychystat, furt mi do toho nieco prislo a nakoniec ked som sa vybrala na dalsi tyzden s malou dusickou ci ju vobec este budu mat tak som zistila, ze ju maju dokonca este aj v akcii 🙂 takze som sa potesila este viac

sandrika1986
26. máj 2020

Ja mam doma Gorenje a som spokojna,mam ju od roku 2012.

fatima99
30. jún 2020

@sanssa dakujem za rady, aj som potom zabudla, ze som sem pisala :D uz mam chladnicku vybratu ale uplne nahoda lebo tiez sme boli potom v obchode normalne a akurat mali v akcii jednu, tiez philco a bola taka vacsia aj sa mi pacilo, ze uz mala aj take modernejsie funkcie a za vybornu cenu tak sme ju rovno aj zobrali. mali poslednu ten vystaveny kus ale nebola poskodena vobec, uplne v pohodicke tak tu nam hned na druhy den potom aj doviezli

sanssa
29. júl 2020

@fatima99 tak to som rada. no cez karantenu to bolo take tazke sa sem dostat lebo furt treba vymyslat nejaky program a tiez som mala problemy sama so sebou aby som sa donutila nieco robit a radsej som chodila von. ale som rada, ze mas chladnicku ako si si predstavovala

simca_13
30. júl 2020

@fatima99 super a tak ti to nakoniec ani netrvalo tak dlho nie? a kupovala si teda niekde v obchode alebo si si ju cez internet objednala? a aká je veľká? taká klasika či si si takú tú americkú?

llucciaa
31. júl 2020

@fatima99 akú si kúpila? a koľko ťa vyšla?

sanssa
1. aug 2020

@llucciaa ahoj, ty si pisala uz davnejsie, ze by si chcela tiez chladnicku vsak? to si odvtedy este ziadnu nekupila? ci ta stara sa ti este nepokazila? ak mozes tak si daj cas aby si si to poriadne premyslela

llucciaa
18. aug 2020

@sanssa ahoj, áno písala 🙂 vieš čo zatiaľ ešte nie. moja ešte nie je v takom stave, že by bola nefunkčná ale zase na druhej strane by som privítala o niečo väčšiu a hlavne by som aby bola nerezová a hodila sa mi k ostatným spotrebičom

sanssa
19. aug 2020

@llucciaa ahaaa takze takto. ja reku ju uz potrebujes nejako surne ked si vtedy pisala a odvtedy je to uz riadne dlho. a pozeras si teda podla toho ktore maju aj nerezove?

simca_13
21. aug 2020

@llucciaa hlavne pozeraj aku bude mat spotrebu energie, aby sa vam len tak zo dna na den nezvysila spotreba. ale jasne musi sa ti aj pacit, aj to je dolezity faktor ;)