Akú knihu práve čítate?

petruska77
14. aug 2014

Ahojte maminy,
pred casom tu bola podobna tema, ktora bola presunuta na ceskeho konika, tak ju obnovujem opat tu. Radi citate? Aku knihu mate prave rozcitanu?
Ja prave citam Zitkovske bohyne od Kateriny Tuckovej a predtym to bola kniha 22.11.1963 od Stephena Kinga 🙂

25daniela
14. aug 2014

Nikdy som necitala zivotopisy ale ked som si pred asi troma rokmi otvorila Agonia a extaza od Irvinga Stona tak som ju za sebou otocila trikrat. Asi som mala neake divne obdobie.
Ja milujem scifi. Ked som citala sama pre seba, tak som citala seriu Stoparovho sprievodcu po galaxii vsetkych 5 a to som tocila tiez dookola tri krat a az potom som mala dost...

michaela138
14. aug 2014

@meusicka uviedla si presne štyri knihy, ktoré som aj ja čítala naposledy, ale v inom poradí, najskôr hrobku, potom kroky k slnku, starčeka a teraz analfabetku 🙂 riadna zhoda nahod....

bosoriak
14. aug 2014

Posledne knihy, co som nedavno docitala boli American Pastoral (P. Roth) a Last Night in Twisted River (J. Irving). To boli nadherne, ale celkom tazke knizky. Takze som si dala oddych a teraz citam od S. Kinga Mr. Mercedes, taka detektivka akurat na leto.

Deckam sme teraz docitali Mimi a Liza, krasna knizka, s krasnymi obrazkami. Starsia si teraz v kniznici vybrala Barbie knizku, asi chce mat tiez leto 😀

mummy01
14. aug 2014

Tak ja som teraz dcitala "Medzi odtienmi sivej" od Ruty Sepetys a teraz citam" Vezmi zivot do svojich ruk" od nasho pana prezidenta 😉

evelynm
14. aug 2014

@andelok , na Nesbovi frciiim 🙂 , mam od neho precitane vsetko, pekne po poradi 🙂

petruska77
autor
14. aug 2014

ja mam nesba tiez velmi rada, najblizsie ma caka Policia...

@mummy01 ako sa ti pacilo Medzi odtienmi sivej? Ja som to sice citala davnejsie, ale velmi sa mi to pacilo...

mummy01
14. aug 2014

@petruska77 mne tiez velmi...

zuzana_1
14. aug 2014

Ahojte. Okrem evitoviek citam teraz zasa matkina a jeho laska je chyba v programe. Mam rada jeho styl a knihy tohto zanru 😉

deinad
14. aug 2014

@andelok najskor som si zozbierala celu seriu o detektivovi Harry Hole, prva cast vysla nedavno,tak postupne citam 🙂. Policia je tusim posledna,tak na tu este chvilu pockam 🙂. Inak zo severskych kriminalok som citala trilogiu Milenium, Zoznam zakazov, Skocny priliv, vsetky skvele 🙂.

mammaroma
14. aug 2014

Ja teraz sem-tam Tajuplné dětství od Márie Montessori, inak posledne keď bol čas, som čítala knihy tureckého spisovateľa Orhana Pamuka - Čierna kniha, Moje meno je červená, Nový život, Biela pevnosť.

meusicka
14. aug 2014

@zuzana_1 matkina som citala ked jeho knizky boli este uverejnovane kapitola po kapitole niekde na nete. Take oddychovky. A namiesto evitoviek ja zase citam ako odreagovanie Johannu Lindsay 😀 romanticke bludy na n-tu ale aspon sa nasmejem a oddychnem si

simca06022011
14. aug 2014

@deinad no ja tie knizky od Nesboa mam... ale ja netusim ako idu za sebou, niektore mam precitane, ale ked som otvorila jeho web tak vychadzaju daako chaosne... neviem sa k tomu teraz dopracovat ako ich mam citat zaradom 🙂

petruska77
autor
14. aug 2014

@simca06022011
takto by malo byt poradie Nebovych knih s Harrym Hole:

1. Netopierí muž (2014)
2. Švábi (2013) - slovenské vydanie sa pripravuje (2015) - Šváby
3. Zrada (2008, 2013)
4. Bohyňa pomsty (2010)
5. Diablova hviezda (2010)
6. Spasiteľ (2012)
7. Snehuliak (2012)
8. Pancierové srdce (2013)
9. Prízraky (2013)
10. Polícia (2014)

simca06022011
14. aug 2014

@petruska77 no dakujem 🙂)) pockam teda na svabov a pojdem zaradom a este raz :P 3-7 mam nacitane, 8-10 kupene :/ 🙂)) este 1-2 chybaju 🙂))

laura851
14. aug 2014

ja som skôr na svetovú literatúru, naposledy som čítala americkú tragédiu, alebo mám ešte rada severských spisovateľov, napr. mika waltariho 🙂

mawka
14. aug 2014

jo nesbo headhunters

mawka
14. aug 2014

a idem si zohnat My deti zo stanice ZOO. kamos to teraz par dni dozadu spomenul, pozrela som si film, ale vraj kniha je lepsia /no, tak to byva u mna vzdy, ze ma viac bavi kniha/ a o dva tyzdne idem do kniznice, juchuchuuu 🙂

bubelko
14. aug 2014

@25daniela agoniu a extazu som prvy krat citala v puberte, potom na vyske a naposledy minuly rok na kupku som sa k nej po X rokoch vratila v nemcine 🙂 je to podla mna skvela kniha 😵

zuzana_1
14. aug 2014

@meusicka Johannu nepoznam.tak dik za tip 🙂 ja mam tiez rada take romanticke blbosti. Pri tom vypnem a mozem snivat a lietat v obkakoch 😀 😀

deculko
14. aug 2014

Naomi Aldort / Vychovavame deti a rastieme s nimi
odporucila by som vsetkym rodicom, som tak stastna,ze som na tuto knihu natrafila...

prasiatko30
14. aug 2014

Ja som teraz nadabila na jednu norsku autorku herbjorg wassmo a citam jej trilogiu Tara alebo Tarinu trilogiu - velmi zaujimave citanie lebo opisuje norsku spolocnost este pred tym ako zcali mat prijmy z ropy a bezne/nebezne problemy obycajnych ludi v norsku skor z tej nizsej vrstvy a hned po druhej svetovej vojne. Norska spolocnost z inej stranky

motylikova
14. aug 2014

ahojte, ja som práve dočítala Hesseho Stepnného vlka, veľmi zaujímavé čítanie, rovnako aj Virginia Woolfová a jej Orladno mi veľa dali. momentálne som v polovici Joycovho Odyssea a začínam chápať, prečo tú knihu takmer nikto nedočíta. 🙂

deinad
14. aug 2014

@simca06022011 kukni na stranku matrinusu 🙂

liz_lemon
14. aug 2014

ja citam Piliere zeme od Kena Folletta, a Analfabetku, ktora vedela pocitat od Jonasa Jonassona

janinah
14. aug 2014

Posledný exorcista

andelok
14. aug 2014

@deinad Ooo, dakujem za inspiraciu, mne sa v poslednej dobe velmi pacia severske thrillery, maju taku dobru atmosferu, asi kvoli tomu prostrediu 🙂 Milenium som citala aj ja, ale tie ostatne nepoznam, ale pogooglim. Z tejto kategorie su este super kriminalky od Camilly Läckberg, odohravaju sa vo Svedsku, nedavno som na ne natrafila v kniznici 🙂

andelok
14. aug 2014

@mawka Ta je skvela, uplne ina ako ostatne Nesbove knihy, ale plna prekvapeni 🙂

emanka
14. aug 2014

@mawka My deti zo stanice ZOO som čítala pred 20-timi rokmi a až minulý rok som videla film. Kniha je fakt miliónkrát lepšia 🙂

mawka
14. aug 2014

@emanka ja som ju chcela citat kedysi a nejak mi to vysumelo z hlavy. tak si ju konecne precitam. ked bola aktualna, este som nemala aktualny vek na taku knihu. bohvie ako by ma to ovplyvnilo.

charllotte
14. aug 2014

co je to kniha ???? 😀 😀 😀