Aký matrac vybrať a kde ho kúpiť?

martina335
1. jún 2019

Ahojte kočky,
potrebujeme vymeniť matrace, lebo ten náš je extrémne mäkký a ani po dvoch rokoch sme si na spánok na ňom nezvykli. Teraz máme vysoký taštičkový (pružinový) matrac.
Vyberáme teraz len penový matrac a akosi som stratená v ponuke. Chcela by som vyšší matrac (aspoň tých 18-23cm) a mal by byť rozhodne tvrdší, ak nie úplne tvrdý (ja spávam na chrbte, mnažel na boku a na chrbte). Manžel tiež máva bolesti krčnej chrbtice a v driekovej časti tiež (asi kvôli tomuto mäkkému matracu). Ortopéd mu odporučil tvrdší matrac, takže asi to je cesta.

Máte nejaké overené stránky kde by som mohla matrac kúpiť a aký odporúčate vybrať? Pozerala som, že najlepšiu ponuku ma Raj matracov a sú aj najlacnejší. Dormeo mi príde strašne drahý a Mobelix dáva len dvojročnú záruku a tiež som počula kadečo. V Jysk sú o kúsok drahšie ako na nete, ale nemám s nimi skúsenosti. Neviete mi prosím poradiť z vlastnej skúsenosti?

ďakujem 🙂

elementissa
1. jún 2019

Ako čítam, Moebelix sa ti nepáči kvôli záruke, ale ver tomu, že matracu sa nič nestane. My mame matrac odtiaľ, je z tvrdej pamäťovej peny. Ja som tiež hakliva na mäkké matrace, ale na tomto spis fakt ako na oblaciku. Nezaboris sa doň, nevrzga to, zaručuje naozaj kvalitný spánok. My sme vyberali tvrdší a je to fakt super, hlavne mňa teraz v tehotenstve dosť boli chrbát a ten matrac je hotové vykúpenie. Už ho mame dlhšie ako 2 roky, záruku sme nevyužili, dokonca na ňom nie sú ani žiadne známky používania, mame na ňom takú tu ochrannú podložku, aby sa nám nespinil. Neboj sa tej záruky, my sme prešli všetky možné obchody a za nás Moebelix top a nikdy už nebudeme kupovať matrac inde. Najlepšie investované peniažky sú do kvalitného spánku

monika225
1. jún 2019

Mali sme lacné s Mobelix a nič moc teraz máme Dormeo a úplne super ,je síce drahy ale určite sa oplatí investovať

nikiki29
1. jún 2019

Ja mám dormeo a je otrasný! Najhoršia kúpa. Správame na ňom necelé 2 roky a už pomaly rok rozmýšľam nad jeho výmenou 😑

martina335
autor
1. jún 2019

Díky baby 🙂 @elementissa áno ten Mobelix ma kvôli tomu trocha odradil, lebo som si hovorila, že keď nechcú dať dlhšiu záruku, tak možno na to majú dôvod 🙂) Ani sa nedá vraj matrac vrátiť a vymeniť, ak by náhodou nevyhovoval (jysk to napr. má). Ja som kupovala pôvodne matrace v Ikei, také taštičkové ale druhé najdrahšie v ponuke (250eur za kus) a písali, že sú tvrdé. Ani náhodou. Extrémne mäkké a nevyspíme sa na nich ani jeden, takže už len penové 🙂
@nikiki29 a @monika225 vy ste sa podľa čoho rozhodovali keď ste na nete pozerali? Lebo mám v tom fakt úplný šalát. Aj tú tvrdosť každý označuje inak (raz je to h1-h3, inokey 1-5 alebo 1-6), tak ja už fakt neviem podľa čoho vyberať :D

andrea78
1. jún 2019

Ja som kupila tu https://www.zdravotne-matrace.sk/ , vybrala som najtvrdsie, som spokojna, najskor mne a manzelovi a ked sa osvedcili, tak aj obom detom. My ich mame asi 5-6rokov, deti 2roky. Oboje super doteraz

brrrrrciatko
1. jún 2019
monika225
1. jún 2019

@martina335 máme ten memory silver ,je obojstranný mäkšia tvrdšia strana ,pozerala som recenzie

nikiki29
1. jún 2019

@martina335 ja som najprv bola na Dormeo predajni v NR, tam som si nechala poradiť. Matrac ktorý som tam skúšala bol perfektný, úplne úľava na chrbát keď som si ľahla. Po čase sme ho uvideli v akcii tak sme ho hneď brali - tvrdý, nosnosť 130kg, nebol veľmi vysoký ale to nám nevadilo. Prvý problém nastal hneď po rozbalení, jeden z nich bol o 1cm nižší, ale dúfali sme že sa ešte nafúkne tak ako tvrdili na predajni tak sme neriešili. Po pol roku ten matrac úplne zmäkol, neviem čo sa mu stalo. Muž (100kg) ho proste vyležal. Môj bol celkom ok kým som tehotná nepribrala 15kg a vyležal sa aj môj 🤷🏻‍♀️ Hold sú asi len pre chudých ľudí 😂

martina335
autor
2. jún 2019

@andrea78 díky práve som tam pozrela 🙂 Vyzerá to tam super a majú ešte aj lacnejšie ceny ako v tom raji matracov 🙂 Asi by som zobrala nejaký aj odtiaľ. Spokojná si s nimi bola? Ako so servisom a kvalitou myslím 🙂

@nikiki29 Toho sa presne bojím aj ja 🙂) Lebo tie penové sa môžu asi skôr vyležať ako pružinové. Preto radšej niečo kvalitnejšie a ideálne slovenskej výroby, nech mám ako takú istotu 🙂

andrea78
2. jún 2019

@martina335 ano, velmi spokojna. Prisli hned po objednani, nic nebolo treba riesit, stale super, takze zarucny servis som nepotrebovala. Vzdy som brala 1+1, za tu cenu ich radsej po prelezani vyhodim a kupim novy. V manzelskej posteli to je myslim ze 4. matrac za 12 rokov a az tento je perfektny a mame ho ako som spomenula cca 5rokov, preto som odtial vzala aj detom /deti su uz velke, nie drobci, syn teenageer a dcera uz teraz dospela/, tie ich sa mi zdaju este tvrdsie ako nase /ale to sa mi moze len zdat , nase mame dlhsie/. Vsetci mame problem s chrbticou, vybrala som dobre, ak spime inde, vzdy sa tesime do nasich posteli.

pralinka86
2. jún 2019

Je dobre si ist skúsiť ten matrac. Este segum matrace sa tu nespomenuli. Tiež su fajn

slavia12
2. jún 2019

My máme materasso madrace ten 5 ci 7 zonovy, s manželom a sme veľmi spokojný, dokonca by som mohla povedať, že aj synovi sa asi pozdáva viac ten náš, keďže stále je u nás v posteli 😂🤣. Mame ho už asi dlhšie ako sa odporúča (náš má asi 15 rokov) ale nemôžem na neho dopustiť. Malému sme zobrali tiež od nich, je to slovenský madrac, robený na Orave. Synovi sme už vybrali ale iný, keďže už maju viac toho na vyber. Keď sme mu kupovali posteľ, nechala som sa predavačkou ovplyvniť, že jemu je zbytočný ten viac zonovy a kúpili sme nejaký junior, ale teda hrozný madrac (mäkký a vôbec som ja na ňom nevedela späť). Tak sme po asi 3-4rokoch kúpili nový.

martina335
autor
2. jún 2019

@pralinka86 no ja by som aj rada len cez internet niektoré vôbec neviem či majú aj na predajni niekde. U nás máme v okolí len ten Mobelix a Jysk, inak len cez internet. Ale pozriem aj tie Segum čo sú zač, díky za tip 🙂

@slavia12 a máte také tie tvrdšie a otočné či stredné? Lebo u nás každý spáva na inej polohe tak asi budeme potrebovať otočné

@andrea78 to je super, to som potrebovala asi vedieť 🙂 Nevieš náhodou ktorý model máš? Ja som našla nejaký ZERO HARD a vyzerá byť super a aj cena je úplne super. Len píšu tam že tvrdosť 5 a na druhej strane 5.5, len neviem vôbec posúdiť či je to neni už tvrdé jak lata 🙂

andrea78
2. jún 2019

@martina335 tie novsie su Regina, to som nasla objednavku, nase asi Valery - vyzeraju tak, ci sa tak vtedy aj volali nepamatam, to som uz obj. mail nenasla /dlha doba/, su vyssie ako tie, co maju deti. Oboje najvyssia tvrdost,resp. jedna strana najvyssia a druha o stupen nizsia, 6/7.

martina335
autor
2. jún 2019

@andrea78 supis, tak asi pojdem do toho aj ja 🙂 velmi dakujem

andrea78
2. jún 2019

@martina335 dufam, ze budete spokojni😃

pusinka263
2. jún 2019

Urcite odporúčame Dormeo.mame sice este len tri roky ale sme velmi spokojni.

miso21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blackpeon
10. aug 2020

co si myslite o tomto matraci a znacke ?
https://raj-matracov.sk/matrace-1-plus-1/586-la...

blackpeon
10. aug 2020

Ide mi hlavne o to že by som chcel vediet ci medzi hentym matracom a tymto od matteraso je daky velky rodziel .. co si o tom myslite ?
https://materasso.sk/matrac/723

jajalili
19. okt 2021

@blackpeon máme odtiaľ celé zle

jajalili
19. okt 2021

@martina335 ahoj prosím kupovali ste tie extra tvrdé madrace ak áno ste spokojná a odkiaľ prosím

martina335
autor
19. okt 2021

@jajalili Ahoj, ano, nakoniec sme kupili v Jysk. Musela by som pozriet, ktory je to model. Ale vo vysledku je velmi pohodlny (stredna trieda Silver) aj po dvoch rokoch. Ziadne prelezaniny, ale poctivo ho otacame kazdy mesiac. Kupila by som si ho urcite znova. Ale nekupovala by som tie najlacnejsie. Zda sa mi, ze verzia Gold ma topper (tu makku vrchnu vrstvu) a tym padom je makksia. My s manzelom ale potrebujeme kvoli chrbtici co najtvrdsie.

jajalili
19. okt 2021

@martina335 aj my ďakujem pôjdem pozrieť

tinnky
14. máj 2023

Ja odporúčam jedine prirodne matrace ,kde nenájdete žiadne peny iba vlnu,bavlnu ,konsle vlasy,kasmir ,hodvab..väčšina takýchto matracov je s tastickovymi pruzinami. Mam taky už 3 mesiace a zmenilo mi to život, problémy s chrbticou zmizli.

michaela____
28. feb 2024

@tinnky ahoj odkial mas tento matrac? My sme akurat kupili tastickovy zo segum a na to, ze to je tvrdost 3 co by malo byt akurát, tak nam prisiel s priatelom obom dost tvrdy. Je mozne, ze casom trochu zmakne?

tinnky
28. feb 2024

@michaela____ ja mam od westieri tastickovy,ale z prírodných materiálov,tak to bude asi rozdiel.mam najtvrdšie tiež,ale ja som si kúpila aj vrchný matrac topper a ten ho trosku zmakcuje,takže je teraz idealny

tinnky
28. feb 2024

@michaela____ podľa mňa nezmäkne, topperom sa to dá vyriešiť