Android verzus IOS

5. nov 2021

Dobrý deň rozmýšľam nad kúpou nového mobilu (mám iPhone 5s) a dosť mi už seká a pod.
Rozpočet mám do 200€ čiže v tej cenovej kategórii by som vedela kúpiť jedine používaný/repašovaný iPhone (iPhone 7 príp. 8)
Alebo kúpiť radšej nový android nejaký Xiaomi napr. Keďže som videla že sú dosť obľúbené
Takže otázka je kúpiť starší používaný iPhone ktorý už nie je najnovší (v tejto dobe kedy je už iPhone 13) alebo kúpiť nový Android
Vopred ďakujem za každý tip🙂

lucik194
5. nov 2021

osobne novy android, mam 3 roky iphone a uz melie z posledneho,
aktualizacie nic moc, kazdou jednou aktualizaciou sa mi spomali, nie vyrazne ale citit to v priebehu roka, o baterke pomlcim, proste je stara,
isla by som do noveho androidu, kedze mas obmedzeny rozpocet

alexandra2468
5. nov 2021

Ja len preto, že som už roky zvyknutá na Iphone, by som kúpila radšej použitý iphone, alebo vydržala ešte, kým budem mať na nový.

Ale netvrdím, že iphony sú lepšie ako androidy. Hovorím len za seba, kvôli zvyku.

zuzuliennka1
5. nov 2021

@lucik194 ja mam iphone pomaly 5ty rok a slape akp hodinky

simsalabim
5. nov 2021

Ja som sla z Iphonu do Iphonu, lebo predstava toho, ako vsetko z Iphonu presuniem na Android ma desila... takto to bola zalezitost par minut.

autor
5. nov 2021

@zuzuliennka1 Aký máš?

vikinka128
5. nov 2021

Ja mám aj jedno aj druhé 😀 android je viac hravý operačný systém. Ak si technicky typ ktorého nudí to, že je iPhone fixný a nevieš byť v ňom “kreatívna” tak určite android. Sekať ti bude hocičo po pár rokoch. Ja mám onePlus cca pól roka a už blbne. iPhone 7 som mala vyše 3 rokov a žiadny problém nebol. 😊

simona1998
5. nov 2021

No iphone do 200€? Fuha použitú 7? Určite nie , končia aktualizácie , tak buď dosetri peniaze na novšiu radu alebo si kup nejaký android do 200€

zuzuliennka1
5. nov 2021

xr

lucik194
5. nov 2021

@zuzuliennka1 super ze ti slape, moj teda rozhodne nie 🙁

janka_smile
5. nov 2021

Ja som mala Xiaomi redmi note 9 a vždy sa mi sekal, aj po reklamácii😕

brembo
5. nov 2021

@alexandra2468 možno tam máš privela aplikácii alebo zahltenu pamat,prípadne privela spustených procesov.

brembo
5. nov 2021

Anroid 11 je absolutna katastrofa. 10 ešte ako tak,i ked ani to už nie je TOP. Na 10 sa dá ešte stahovat app z iných app store-ako google play. Na 11 zabudni na app store iné,ako google. Downgrand app na anroide 11 z dovodu nemožnosti stahovania z iných store nemožná. Ked víde na Androide 11 akrualizácia aplikácie,ktorá sa nevydarí,tak smola. Android navyše neumerne sleduje a špehuje užívatelov.