Biznis na koníku - zinkasovanie peňazí a zmiznutie

anya23
24. máj 2013

Ahojte mamicky po svojej ,,milej" novej skusenosti a par spravach som sa rozhodla upozornit na niektore predavajuce ktore sa kazdy tyzden objavuju tu na MK stale s inym nickom, skopirovanymi obrazkom, takmer identickym textom inzeratu, podmienkach predaja a hlavne ZAUJIMAVOU CENOU. No nekup to .... co ked ma niekto predbehne, vidite kopu novych zaujemcov, a uz sa dohaduje obchod za vec ktora stoji v podstate ovela viac, avsak tento megavyhodny nakup ste predsta vyhrali vy. Poslete peniaze, ubezpecia vas, ze tovar bol odoslany a cakate, a cakate a potom zacnete citat fora ako niekto pred tyzdnom vyplatil nejake kresielko, monitor, bicykel, hojdacku atd. atd. a stale caka na tovar ktory bol predany dalsim par mamickam ktore tiez cakaju. Viem. ze diskusii s tymto obsahom je tu uz dost avsak naozaj som zostala zaskocena ked niekto kto ma obabral cez tyzden si spravil dnes novy ucet s tym istym produktom, podobnou cenou a kolotoc sa toci staaale dokola. Zase sa niekto najde kto naleti a mozno o tyzden bude pisat podobnu diskusiu, alebo riesit podobny problem. A dalsie riesenie? Admin, banka, policia? Poradie si mozete kazda vybrat podla seba ☹ prajem si, aby vsetky ktore budu citat tieto riadky mali len pozitivne skusenosti (tak ako ja doteraz) a aby bolo co najmenej tych ktore maju podobnu skusenost a riesia tie iste veci len mozno v inom poradi. Naozaj neviem ci sa da spustat nejaka kontrola adminom avsak mozno by bolo fajn spolahnut sa, ze veci ktore sa tu predavaju su realne nie skopirovane od niekoho ineho kto tovar mozno uz davno predal. Za gramaticke chyby sa vopred ospravedlnujem, moje rozhorcenie nevyprchalo ani po par dnoch :( Poviete si ach ta hlupa, naletela, lebo si nedavala pozor. Ano, priznavam mate uplnu pravdu (bohuzial). Som o par desiatok eur lahsia a o poznanie bohatsia a pravdepodobne sa zoznamim so systemom podavania trestneho oznamenia na policii, nikdy som to sice nerobila, ale clovek sa uci cely zivot ...

terezka1947
24. máj 2013

@anya23 nie si hlupa...ver,ze kto oklamat chce,najde sposob ako na ludi 😒
mne zatial vsetko vzdy doslo...akurat,ze nie v opisovanom stave 😖 noooo,ale tak....snazim sa verit ludom aj dalej...ale objednavam uz veeelmi obozretne...a sama pozorujem,ze radsej sledujem kadejake akcie v obchodoch 😒

anya23
autor
24. máj 2013

keby to ten dotycny, alebo dotycna spravili raz tak to pochopim sak dobre asi si potrebuje nejak ,,privyrobit" ale najst 4 nicky a kazdy pomaly 3 den pribuda dalsi ved to je chore. Kolko musi byt oklamanych aby to zacal niekto urychlene riesit??

lauritka
24. máj 2013

@anya23 nevedia admini nejak vystopovat IP a bloknut ju ???

tova
25. máj 2013

@lauritka bloknutie nic nespravi. Moze sa nahlasit z ineho pocitaca, resp. na pocitaci sa daju menit IP adresy alebo prihlasit cez verejny proxy server ktory vsetko odblokuje.

lauritka
25. máj 2013

@tova 😒 tak to je blbe.

anya23
autor
25. máj 2013

pytala som sa na tie IP zatial bez odozvy, tak uvidime. Ja len obdivujem tu drzost ako si niekto moze kazdu chvilu vytvorit novy ucet a okradnut par ludi, a o par dni zase to iste. Dana osoba sa zjavne neboji ziadneho trestneho oznamenia pripadne si mysli ze ked v tom ma niekto par eur tak to necha tak 😒

anya23
autor
25. máj 2013

takze petrabeerova - registrovana vcera 7 inzeratov s fotkami od inych predajcov - admin jej stopol inzeraty dnes uz tam nema ziadne (ponukala identicky produkt s tou istou fotografiou ako dalsi nick)
janasvitacova - registracia 20.5 uverejnila 7 inzeratov s fotkami od inych inzerentov (v tomto pripade som bola podvedena i ja) inzeraty uz na druhy den boli stornovane, nepozastavene avsak to uz boli peniaze na ucte :(
a dalsie nicky pravdepodobne tej istej osoby
martinkajuhasova registracia 14.5, spagheta, labudovajolanka - registracia 14.5 pravdepodobne ta ista osoba s viacerimy uctami a cislami uctov a bohvie kolko ich es
ak patrite i vy k tym co naleteli tak napiste. Viem, ze sa to uz riesi, len je mozno viac pripadov o ktorych este nevieme

linda20111
25. máj 2013

@anya23 dobre ze si to napisala a upozornila tak mamicky na tu podvodnicku. ja prave pre to tu nenakupujem, kedze kazdy den tu pribudaju oklamane mamicky. neviem ale sa mi to zda dost cudne, ked uz aj ty si prisla na to ze je to ta ista zena - podvodnicka, na to admini neprisli? resp. chcem sa spytat, uz vobec nieco vyriesili doteraz ked niekto nahlasil podvodnika?? vedia to vobec???

0550
25. máj 2013

aj ja som sa už oklamala a tvrdo uvažujem či vôbec chodiť na MK a objednávať si vecičky hlavne pre malého som zháňala a 2krát som sa obabrala ☹ je to smutné ale je to tak a ked ešte toto čítam je my zle Teraz kôli tomuto trpia aj spoľalivé maminky ☹ škoda 😒

margarita
25. máj 2013

mrzi ma, ze mas taketo negativne skusenosti...ja sa prave tohoto bojim, a preto som doteraz vzdy kupila iba veci, ktore som mala sancu osobne vidiet a peniaze pekne z rucky do rucky 😉
chapem, ze nie vzdy to ide, ale ja som radsej ozelela "dobre" ponuky, ak boli mimo Ba, pockala som si, a kupila len cez osobny odber.
to su nevyhody anonymity internetu....

anya23
autor
25. máj 2013

@linda20111 admin to riesi avsak kolko to bude trvat je otazne, taktiez ci sa tym nieco doriesi. Hlupe na tom je to ze clovek chce dat sancu novemu cloveku a takto to dopadne, ved kazdy sme tu boli raz novy... @margarita a s tym osobnym odberom mas uplnu pravdu ja som sa este snazila riesit osobny odber kedze som bola doma avsak ,,predavajuca" mala dalsie zaujemkyne a ja hlupa som chcela ,,lacno" nakupit. No co uz sem tam sa zadari a pravdepodobne je tu dalsia s tymi istymi udajmi modellla - tie iste udaje ako janasvitacova.

leeenka26
25. máj 2013

Myslim ze bude najlepsie kupovat len od niekoho, kto tu nie je zazracne prihlaseny ,,tento mesiac" bez fotiek, bez minulosti na konovi, bez hodnoteni. Tolko asi moj postreh, akosi si na to davam podvedome pozor. Neverim prave registrovanym uzivatelkam na bazare.

majka1122
25. máj 2013

ahojte,ja som sa tiež registrovala tento mesiac,je tu vela zaujimavych diskusii,najskor som ani nevedelaže to tu tak funguje-ten bazar.je tu vela tém ktoré si rada prečitam.Tiež som sa nahodou dostala na ten bazar a ked máme čoskoro prváka chcela som školskú tašku-našla som si 3 no 2 by chceli korunky na učet ako zálohu že si tovar na pošte preberiem.Mne to nerobi problém,len či s tym máte aj vy také skusenosti .

sandracs
25. máj 2013

Myslím, že oklamané mamičky by to mali riešiť cez políciu, i keď ide o pár €. Ono, keď sa tých oznámení nazbiera viac, už to nebude len priestupok.

leeenka26
25. máj 2013

@majka1122 O takomto sposobe platby pocujem prvy krat, vzdy sa posiela vopred na ucet, kde si treba pozriet, ci uzivatelka ma hodnotenia, ako dlho predava.. alebo sa posiela na dobierku.

andrejka1974
25. máj 2013

ja mam nastastie dobre skusenosti s kupou zatial mi vsetko prislo a ak to bolo v bratislave isla som si preto osobne 🙂 🙂 🙂 🙂 , ale uprednostnujem postu 🙂 🙂 🙂

vikusjk
25. máj 2013

Babulky a tie predávajúce, ktoré vás tak hnusne oklamali, mali nejaké hodnotenia?

anya23
autor
26. máj 2013

@vikusjk nie aspon posledne nicky nie avsak z komunikacie mi to neprislo podozrive asi v tom vie dana a osoba chodit a posobi v pohode 😒 a doverihodne (aspon na mna posobila)

hedwa
27. máj 2013

Oklamana som aj ja janasvitacova monitor dychu taka som nahnevana myslite ze sa da v banke spravit storno

hedwa
28. máj 2013

Pozor Na c. 1211511008/1111 je to janasvitacova alebo pod unum menom kazdopadne Ak neposle peniaze podavam trestne oznamenie Na kazdeho dojde.bozie mlyny melu pomaly ale isto treba bojovat za spravodlivost budem informovat ako to dopadlo

anya23
autor
28. máj 2013

@hedwa ja som robila storno uz minuly tyzden odpisali mi ze ak do 3 tyzdnov neposle peniaze budu ohladom informacii o majitelovi uctu kontaktovat banku v ktorej som dnes bola -Unicredit Bank vlozila som tam 0,5centov a prijemca resp.majitel tohto uctu je nejaky Hupcej Martin takze ak nevrati peniaze do tych 3 tyzdov mozeme konat dalej

hedwa
28. máj 2013

Ja mam ucet v unicredite a do konca tyzdna mi daju vediet dnes mu volali aby vratil peniaze ucet Je aktivny ak nevrati tak podavam podnet Na policiu

anya23
autor
30. máj 2013

@hedwa to je super ze su taky rychly potom daj vediet ci vratil tie peniaze.Drzim palce a s tym podnetom bude lepsie ked sa vsetky spojime bude to viac penazi a bude to trestny cin a nie priestupok

hedwa
30. máj 2013

Jj jedinna vyhra je ked sa spojime

mapo69
12. júl 2013

ahojte nemyslim ze kazdy co nema fotku a hodnotenia je podvodnik.Baby na tuto temu som sa dostala nahodou lebo akurat mam na predaj kocik a jedna mamicka javi zaujem a na hodnoteni mala prave adresu na tuto diskusiu co jej tam napisala ina mamicka ze mala s nou zlu skusenost.tak som klikla a citam vase komentare.Ja si osobne myslim ze najlepsie je vsetko preberat z ruky do ruky alebo na dobierku peniaze skor je blbost v dnesnej dobe.tak sa drzte a dufam ze oklamane mamicky dostanu naspat svoje peniazky

mapo69
12. júl 2013

oprava preklepu :peniaze je blbost posielat skor v dnesnej dobe.

anjelik43
2. jan 2014

má tu niekto zlé skúsenosti s predávajúcou s nickom---marnoe ???

tinushka13
8. jan 2014

@anjelik43 ano ja.. založila som diskusiu.. bola si pozvana.

rebekanr
8. júl 2014

@tadotami .DObry den, ja som poslala predavajucej peniaze 30.6. a od vtedy mi Pani neodpisuje, resp. nie je asi ani prihlasena... Mam este cakat? REgistrovana bola len 2 mesiace, ale ma 6 kladnych hodnoteni... Dakujem