Skúsenosti s tehotenstvom a endometriózou

vahcaac
30. jún 2021

Ahojte, mám 25 rokov, 2 roky dozadu diagnostikovaná endometrioza. Vzhľadom na diagnozu som sa stresovala, či vôbec niekedy deti mať budem a po prvom pokuse som tehotná. Iba máličko dní, na testoch duchovia, takže kľudne z toho môže byť biochemicke/mimomaternicove. Chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti s tehotenstvom a endometriozou? Poprípade ako dlho ste sa snažili ? Ďakujem ❤❤❤

3 dní do MS, testy takéto

marticka85po
30. jún 2021

@vahcaac no,mas stastie ze sa podarilo prirodzene s endometriozou.my sme sa snazili 8rokov a bez uspechu. Podarilo sa az po umelom oplodneni. Momentalne som 11tt a teda mavam aj tie typicke endometricke bolesti.nie su silne ale pocitujem ich.

vahcaac
autor
30. jún 2021

@marticka85po gratulujem. Ono to asi záleží od veľa vecí, ako len endometriozy. Ale áno, mala som stastie, ja tomu tehotenstvu ale nejako neverím, asi sa chránim pred sklamaním, ak to odíde s ms. PMS bolesti nemám, ale pichanie vo vajecnikoch áno.

marticka85po
30. jún 2021

@vahcaac treba verit a nepochybovat 🙏🏼

vahcaac
autor
30. jún 2021

@marticka85po presne tak. Kedy bolo vidno akciu srdiečka ? 🙂 a kedy budete vedieť čo to bude ?

marticka85po
30. jún 2021

@vahcaac u mna az priblizne v 7tt+3. A pohlavie neviem kedy sa zistuje. Niekedy medzi 12tt-20tt na velkom ultrazvuku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre