Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

pink_lady
26. nov 2008

baby inak ja mam tento krat taku naadhernu ovu 😵 😀 ze taku som asi este ani nemala 😀

inak - mozu ovulovat oba vajecniky naraz? Resp. nejako tesne po sebe? Lebo maaam taky pocit ako keby mi bol najskor ovuloval lavy a teraz ten kusok praveho - zeby sa konecne nastartoval aj ten? 😅

csilla76
26. nov 2008

dakujem vám no ved uvidime co nam zivot nadelil to bude

lenocka hehehe tak muzik rad sladke a vselijake maskrty tak aspon sa bude moct ostosest napchavat 😀

elisa drzim palce,nebojaj zvladnes laparku,je to taky maly zakrok a na 3 den pustaju domov

ja som sa po 2 laparke zobudila na operacnom stole,som kecla jednu blbost ze kazdy sa rehunal na sale 😀

elisa80
26. nov 2008

no mna planuju uz na druhy den...aspon dufam
🙂

csilla76
26. nov 2008

ano elisa tak zvyknu ze to robia na 2 den....drz sa moja 😉

pink_lady
26. nov 2008

no ja ani nechcem vediet co som im tam nakecala 😀 hlavne ked som zaspavala, o zobudzani viem ze som sa zobudila este na stole 😀

pink_lady
26. nov 2008

elisa neboj dobre to dopadne 😉 a odkial si ak sa mozem opytat? 😎

elisa80
26. nov 2008

z bb

elisa80
26. nov 2008

ale mali by mi to robit na sliaci pri zv je tam nejake jednodnova chirurgia 🙂

pink_lady
26. nov 2008

tam su dobry doktori nie? 😉 taks a nemas coho bat 😉

pink_lady
26. nov 2008

jaaj ty si nechces polezat v nemocke? 😀

elisa80
26. nov 2008

jasne ze chcemmm vzdy som chcelaaa 😀 😀 😀
ale doki sa rozhodol ze dva dni stacia 😉

janis24
26. nov 2008

pink hej, to si pamatam, ty si sla chvilu po mne na laparku aj so scar... A mne sa vyplnilo, ze ako na Novy rok, tak po cely rok, lebo tie problemy pretrvavali, dokonca sa este zhorsili a v novembri ma cakala hned druha laparka 😖
No veru bodaj by si mala obojstrannu ovu... A ako si na to prisla vlastne?

csillka 😉 Povedz co to bola za blbost, nech sa zasmejeme 😀

elisa pokial to pojde hladko, tak druhy den budes doma. Zalezi od narocnosti zasahu, mna pustali az na treti, lebo som mala zavedeny dren, ale pravdupovediac ani by som netrufla ist skor, necitila som sa na to, hoci ked som prisla domov potom, tak som sa dala vysavat 😅 😀

elisa80
26. nov 2008

uvidime ked bude potom ale tiez radsej budem v nemoc ako ist nejaka rozbita domov 😎

lenocka3
26. nov 2008

🙂 elis - urcite stacia, nic neboj 😉
pinky - kebyze mas tri vajecniky, tak aj z troch mozes naraz ovulovat 😀 ale nie, mozes ovulovat z oboch naraz - to sa podla sona stalo dvakrat po sebe podla sona, ze foliky 22mm na jednom aj na druhom vajecniku 😵 teraz tri foliky len na pravom 🙄 a nic ani z dvoch, ani z troch. 😔
Ale co, hlavne, ze mi skoncila mrcha 😀 😀 buduci mesiac je nas!!! 😀

janis24
26. nov 2008

tak buduci mesiac na vas silno myslim 😵
Ja este musim cakat, mam na vyber februar, marec alebo april...

pink_lady
26. nov 2008

vzdy si pri ovu citim vajecnik - /podla dokiho asi preto lebo mam foliky vzdy hodne velke 😀 / 😕 to by bola sranda ze dvojicky 😀 😀 😀
inak my sme boli so skar tento rok v januari 😉 obe sme mali ist v novembri ci v oktobri a stale nam to odkladali az sme isli na raz... 😅
a preco musis cakat az do mozno az aprila? 😨 😕

janis24
26. nov 2008

nemusim cakat, dohodli sme sa, ze koncom januara pridem podpisat ziadost a po schvaleni je na mne, kedy sa rozhodnem ist do toho, zalezi, kolko da lehotu poistovna, ale asi pojdem az v marci, chcem si uzit zimu... Okrem toho potrebujem dalsi HP, teraz si ho nemozem dat spravit, lebo beriem antiku, cize buduci mesiac musim vysadit a potom zase zacat brat, porazi ma z toho, strasne sa bojim, ze ta cysta narastie tak, ze budem musiet ist na dalsiu laparku, tento bludny kruh ma uz zacina poriadne unavovat, hlavne ked neviem, na com som...

alenk
26. nov 2008

ahojte damy, tak asi aj ja sem patrim 🙂 hlavne ze som vcera vyhladavala v nazvoch tem endometrioza a dnes uplne nahodou som na vas natrafila.... takze, bola som liecena, pred viac ako tromi rokmi - pred styrmi rokmi operacia, dve cysty,jedna velka v priemere 10 centi - vsetci si mysleli ze som v tom ;)
po lieceni sa mi do pol roka spravili nove - to uz lekarka liecila len vitaminom B a tie neskor aj praskli a odporucila mi anti - na nejake to ustalenie atd. takze anti som brala dva a pol roka, teraz v auguste som anti vysadila, myslite ze by sa mi to mohlo znovu rozbehnut?

pink_lady
26. nov 2008

ahoj alenk no ako citam uzilla si si dost ☹ to ci sa ti to moze rozbehnut, tazko povedat 😔 kazdopadne treba verit 😉
janis nebooooooj ☹ 😉

janis24
26. nov 2008

alenk vitaj 😉
No, pink ma pravdu, tazko posudit, zalezi aj od toho, ci sa to predtym uplne vyliecilo alebo nie, cysty praskli, ale nevies, ci si nemala aj nejake endo loziska? Kedy si bola naposledy na sone?
Inak o liecbe vit. B som este fakt nepocula 😨 Ako to ma posobit, vies to vysvetlit?

alenk
26. nov 2008

dakujem za privitanie...
no, vtedy to bolo isto vyliecene, myslim ze endo loziska uz/este neboli. na sono chodim pravidelne, teda na tie cysty sme tiez prisli pri pravidelnej rocnej prehliadke... to som nikdy nepochopila, ze za rok mi narastli take velke tie cysty... ale mozno to je tym ze to je dedicne, mamina ma endometriozu - zistili jej ju niekedy pred prechodom, jej mama nikdy nebola na gynde (babka so satkou v styrmi suknami 🙂) ale zomrela na rakovinu maternice - lekari predpokladali ze to bol vysledok dlhodobo neliecenej endo.
takze ja s takym to backgroundom k prehliadkam pristupujem velmi zodpovedne ;) teraz by som mala ist v marci, asi sa tam nasackujem v januari pre dobry pocit.
no vitaminom B, moja doktorka sa tvarila ze to je bezna liecba cyst 🙂 predpisovala vitamin B ako na pase, na kazdu mensiu cysticku.

alenk
26. nov 2008

pink_lady, no uzila dost, ci menej, asi ako kazdy s takymi problemami.. ci nie?

alenk
26. nov 2008

hm, tak som si precitala zopar vasich prispevkov dozadu... ze laparo :( ja mam jazvu ako po ciraskom reze :(
a inak ani naladovku som nedostala, takze som lahala na stol celkom rozklepana...

elisa80
26. nov 2008

alenk a to B pomohlo?

alenk
26. nov 2008

no, brala som ho mesiac, dva, teraz neviem presne, asi sa mi pomocou neho mala cysta vstrebat, ak si dobre pamatam, a ked som bola na kontrole tak pri palapacnej prehliadke praskla doktorke rovno pod rukami, ta sa tvarila ze je to ok...
ale idem dnes na obed s kamoskou, ktora tiez brala Becko (myslim ze B1 to je) na vstrebanie, spytam sa ako to jej dopadlo, dam poobede vediet, ona si viac pamata ako ja 🙂

janis24
26. nov 2008

baby ale kazdy normalny doki vam povie, ze endo cysta sa nikdy nevstrebe...
alenk tak to mas teda odvaznu doktorku, ved prasknutie endo cysty moze sposobit zapal pobrusnice, to ta len tak poslala domov? Lebo endo cysta je naplnena sliznicou a ta nema kde odist a tym padom moze robit dost velku sarapatu v bruchu 😅
alenk a teraz planujete babo, ci preco si vysadila antikoncepciu? 😉

janis24
26. nov 2008

a este k tym cystam alenk, ten rychly rast je normalny, mne hned po prvej laparke rastla jedna v priemere 2 cm za mesiac, cize za 3 mesiace uz mala 6 cm, doki len krutil hlavou 😅

lenocka3
26. nov 2008

caute kocky, uz som napapana 🙂
cestoviny so sampinonmi - vlastna vyroba - mnam 😵
alenk... praskla pri prehliadke? a nebolelo?..... lebo viem ako boli prasknuta cysta, aj jani aj vsetky, ale teda, asi by ma nikto nepostavil na nohy v momente, ked takato cysta praskne.
Nebola tato vynimocne nejaka ina? 😅
....ale fakt je nemozne, aby sa endo cysta vstrebala... ja mam teraz malu 16 mm, a poviem ti, ze ked ma pozeraju co len sonom a blbo zajde, tak idem z kozy ujst od bolesti a predychavam aj pol hodiny a citim ju "podrazdenu" cely den...

alenk
26. nov 2008

no, ja viem, ale to bolo v case ked bola endometrioza akoze cerstvo vyliecena - pol roka injekcie - skoncila som niekedyv auguste a v januari na to tam bola nova - takze asi doktork apredpokladala ze to nie je endo cysta 🙂 a kedze su to uz dva roky tak asi ani nebola 🙂 ale je fakt ze je odvazna ta doktorka, uz ju idem zmenit 🙂

no a vysadila som anti v predstihu, nejak buduci rok sa chceme zacat snazit o babo, tak som si chcela precistit telo - hlavne som z anti vela pribrala a nerobila mi dobre ani na nohy - opuchali mi a tak.

lenocka3
26. nov 2008

🙂 no nech to bolo co bolo, tak uz je to prec 🙂 to je hlavne
....a nenavrhla ti inu antiku, ked si mala take komplikacie? 😲