Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

scarlette
11. jan 2009

libi sobotu sme travili zjavne rovnako, u nas tiez bola oslava a toho riadu... nastastie v novej kuchyni je planovana zabudovana umyvacka tak to bude jednoduchsie 🙂

mirip
11. jan 2009

ahojte dievčatá tak mna už bolí alebo lepšie povedané mám citlivé aj uch, tak ako ked mi nahmatal doky prvýkrát uzlinu, bolí hrdlo pri preglganí, až v uchu to cítim a na tej istej strane mám pod uchum za sánkou zdurenú aj tú uzlinu....už ma to štve.....cez vianoce ma už hrdlo nebolelo len uzlina a pocit že mám zalahnuté v uchu ostal a teraz ma zase bolí hrdlo aj mandla a krčiarka na mna pozerala ako na hypochondera...........že to z krku nie je ked mám uzlinu už od predvnianoc a hkrlo ma bolí len pár dní.............už mám toho akurát dosť...od augusta mám aspon 6x zapálené hrdlo a ani raz som to nemala preliečené..všetci- infektolog, zubár aj obvodák mi tvrdia že to je z toho že som to nemohla mať preliečené ked som nemohla ATB a krčiarka tvrdí že nie ako by som chodila rada po doktoroch a si vymýšlala.....ma poslala na sono krku.........dokonca či je fakt uzlina zapálená..lebo ona mi ju vraj nevedela nahmatať že mám mohutný krk..hlavne že ona mala nalepené umelé pazúry asi tú najvačšiu dlžku ako drakula..........som tak znechutená že až a bojím sa sona že čo mi zase tam zistia ☹ 😔

libeth
11. jan 2009

ahojte, tak dnesna oslava bola v pohode, a aj krst maleho som prezila... nikto nemal ku nam pripomienky, a som rada, ze ani ziadne "lutostne" pohlady neboli 😅

pinky, scar, no ja ak budem mat vlastne byvanie, tak ju urcite tiez naplanujem 😀

miri, teda tolko vysetreni a to ti teda este ziadne lieky ani nedali? Neprijemne... sa prosikat... a tie pazure, no najprv som sa zasmiala (v dobrom), ale uz som to zazila, viem co to je, a som rada, ze moja gynekologicka take nema 😀

monika3
autor
12. jan 2009

ahojte babenky
je zaciatok tyzdna tak posielam virusiky
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

som rada Pinky ze o chvilu sa pridas aj ty, nech to tu uz zavrieme a presunieseme sa do tehuliek 🙂

Libi som rada ze oslava dopadla dobre 🙂

ach prisli ma nasi skontrolovat 🙂 tak musim koncit
teda prisli mi pozehlit...no to ich trochu lutujem 😉

Ozis a Lenocka nam tu chyba...

pink_lady
12. jan 2009

ahojte 🙂
tak ja hlasim prve ranne nevolnosti 😀 😝 ale nastastie nevraciam aspon zatial ale ide to opacnym koncom 😀

libi koho ste krstili? 😅 asi mi to vypadlo... 😎

monika pekne odpocivaj nech sa malinke drzi 😉

chyba tu aj elli aj lenocka aj aj aj ...babulky kde ste? 😨

miri no dufam ze uz ti je lepsie ...ja si taketo pingpongovanie od doktora k doktorovi velmi dobre pamatam, no nezavidim ti ☹ ☹ ☹

janis24
12. jan 2009

caute tehulky 😉
pink gratulujem k nevolnostiam, uzi si ich 😀
monik posli vasich aj k nam, ked uz budu s tym zehlenim rozbehnuti 😀
no ja sice po doktoroch nebeham, ale uz mam tych virusov plne zuby tento rok, dobrala som dvoje atb a uz zase mam vyslovene vyhadzane hrdlo nejakymi pluzgiermi a strasne to boli... 😠

lenocka3
12. jan 2009

Cafte kocky 🙂
PRAJEM STASTNY NOVY ROK VSETKYM!!!!! 😉 Aj ked trosku oneskorene.
Stahovali sme firemne priestory, a konecne vsetko vratane webu funguje.
Monicka - len sa pekne nechaj "obsluhovat" 🙂 vecer vzdy mrknem, co je tu nove a posielam ti veeela pozitivnej energie, nech tie tyzdne naskakuju jedna radost 🙂 😵
pinky - je to uzasne, ze sa ti to takto podarilo, tesim sa s tebou 🙂
jani, miri - na tie vase hrdielka najskor pomoze vybratie mandli. Nemam mandle krcne uz 12 rokov, prve dva roky bez nich boli strasne - zapalena pohrudnica, stale zapalene priedusky a podobne, ale od vtedy mi nic nebolo. Vzdy dostanem tak raz za tri roky nadchu a antibiotika som nebrala peknych par rokov. Ale pamatam si tie casy s mandlami a to teda bolo... 😒
A inak nemame nic nove. Akurat sme boli treti cyklus na clostile, lebo sa mi nechcelo pred sviatkami podnikat nic zlozitejsie. Tak som vcera dobrala duphik, do troch dni mam dostat. POZITIVNE je stale to, ze nespinim. Uz to je pre mna zazrak. Len ta mrsina 4 dni a to je vsetko. Je to uzasne 😵
Buduci mesiac chcu skusit IUI. A tak som si povedala, ze kaslem na to, nech skusia. Nemam ani moc naladu teraz zacinat s IVF, troska sme s manzom rozbehani. Tak som si povedala, ze by som skusila potom aj druhe IUI a az potom /to by bol cca marec/ IVF. to budem mat lepsiu naladu, lebo dufam, ze nebude mrznut, lebo neznasam zimu 😀 a ked bude vonku jar, tak sa hadam IVF podari 🙂 😵

janis24
12. jan 2009

jeeej ahoj lenoc 😉 Tak fajn, v marci budeme ivfkovat spolu, teda mozno nie, pokial iui bude uspesne...No veru, bodaj by to vyslo... 😵
Inak na tie mandle ma nikto nedostane 😝 Presne pre to, co si spominala s tymi prieduskami a plucami. Vraj sa to uz ani neodporuca, je to velke riziko. A okrem toho, ja moc problemy s hrdlom nemavam, to len teraz je u nas fakt nejaky blby virus a nevieme sa ho zbavit, lebo mamina vzdycky nieco donese z nemocnice a kedze ona je odolna, schytame to my... 😅

lenocka3
12. jan 2009

🙂 no, skor ten marec hadam. Ako ja vobec neocakavam, ze nejake IUI vyjde 😀. To som sa len nechala ukecat, kedze moj pravy vajcovod vyzera dobre a hadam to moze vyjst.. 😀 nemala som naladu sa vadit s dokim, nech je po jeho, skusit to pozvolna. Aspon ked si potom pri IVF budem pichat injekcie a bude mi zle alebo neviem co, aspon si nebudem nadavat, ze co som neskusila IUI, ze co keby nahodou 😀 😀

janis24
12. jan 2009

neboooj zle ti nebude, to az ked tak v tehotenstve 😉 😀

monika3
autor
12. jan 2009

no Lenocka ahooj ... 😉 no jasne najprv IUI pekne po poradi a jasne je sanca ze sa zadari 😉
Janis a tebe urcite na jar 😉
tesim sa na pekne vysledky 🙂

nasi prave odisli zo sichty 😀 asi sa im pacilo lebo pridu o dva dni zas 😉

lenocka3
12. jan 2009

dufam jani 🙂
caf monicka 🙂 a ako sa citis? byva ti zle? toci sa ti hlava? rastie ti brusko? uz si pribrala? 😀 😀
dufam, ze to pokrvacavanie ti uz prislo. Aj ja si myslim, ze to asi z tej cysty.. asi polavuje nejako...

lenocka3
12. jan 2009

.... PRESLO SOM CHCELA NAPISAT!!! NIE prislo...

ellianka
12. jan 2009

zdravím žienky 🙂
tak rýchlo čosi ťukám, aby som tu dnes v tejto peknej vrave nechýbala 😀
moni, som rada, že sa držíte s drobčekom, tie tt krásne pribúdajú, však už to bude koniec prvého trimestra 😵

ellianka
12. jan 2009

leni, janis...takže jar je vaša, myslím, že takýmto tempom sa rýchlo presunieme do tehuliek 😉 samozrejme, ak sa lenočke nezadarí pri iui, čo ti teda zo srdca prajem 😵 😵 😵
ja sa tiež borím s nádchou ale antibiotiká v novom roku nechcem ani vidieť, tak vyťahujem všetky zaručene overené babské recepty 😀 😝

mirip
12. jan 2009

ahojte diavčatá,ja už asi ani sem prestanem chodiť, len vás negatívne hned naladím, od septembra sa na nás a hlavne na mna lepí len a len smola som dnes bola na sone krku a potom u krčného 😢 zase do nemocky, tentokrát mi idú vyberať krčné mandle, mám od tolkých nevyliečených bolestí chronický zápal a navyše hnisavý, pravá mandla je stále obalená hnisom, budúci týždeň mi ich idú vyberať...............sa bojím že aj gynekolog presunie injekcie z februára na marec a zase o mesiac neskôr sa bodeme môcť začať snažiť, aj ked krčiar povedal tak do 25-30budem fit ale povedzte nie je to na nervy ked sa človeku vždy niečo sype a práve mne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lenocka3
12. jan 2009

Miri - nic neboj 🙂 😎 Mandle su v pohodke. Len nech ti nenosia zmrzlinu ani nic podobne, leb to strasne stipe v hrdle potom. A vlastne budes moct len rozmixovanu stravu a nic neboj, vsetko bude dobre, za tri dni ta pustia domov, a uvidis, ze uz sa ziadny zapal nedostavi.
A kazdemu sa nieco sype,neboj - kazda si hovorime, ze preco prave mne... hlavu hore 🙂 😎

lenocka3
12. jan 2009

inak - mna uz dva roky trapi zlcnik 😀 😀 a posledne dva mi je hrooozne zle - na vracanie aj z pohara vody...
hadam stihnem skorsie ivf ako vyberanie zlcnika 😀

mirip
12. jan 2009

lenoc mna pustia hneď v ten deň domov aspon tak mi povedal doktor, 8hodín a dosť, ešte potom budem musieť brať niečo pár dní kvoli trombofíliám a potom by to malo už byť ok ale aj tak sa bojím aj toho a aj toho že už mi doktor posumul snaženie na február a teraz mi bude určite chcieť posunúť na marec a namiesto slúbených 3mesiacov bude dalšie trie mesiace navyše v prdeli ☹ to čakanie je hrozné a navyše, neviem doktor mi na základe toho že mám durenú uzlinu a toho že mi pozrel do hrdla povedal že mandle musia von lebo že by som potom ak otehotniem vdaka chronickému zápalu v tele mohla mať problémy ale aj tak som sa dozvedela že toto sa doporučuje ak je aj ASLO zvýšené a výter z hrdla pozitívny a ako to je s ASLOM a aký je výter z hrdla sa dozviem až budúci piatok teda týždeň po vybratí mandlí, a že mandle sa ked je aslo normálne a výter ukazuje na nejakého streptokoka dajú preliečiť len ATB a neteba ich vyberať ☹ tak prečo mám ja hned ísť vyberať mandle ked ani neviem či to treba, doktorovi je to jedno on je v súkromnej klinike za den pobytu vezme 100Eur tak si len nahána pacientov na zákrok ☹
a paradoxne k nemu chodia ludia šikoro daleko z okolia lebo je dobrý, tak neviem čo mám robyť fakt nevie

nelly3
12. jan 2009

ahojte 🙂
pinky gratulujem k nevolnostiam, aspon vies ze babo sa drzi 🙂 no co sa tyka toho spinenie u mna tak minuly mesiac som mala len malinko fakt a ani neviem z coho to preslo, sice uplne nie, ale fakt len obcas som mala a tie nie kazdy den tak sa z toho trosku vytesujem 😉 no a tento mesiac zacinam s tou antikoncepciou tak uvidime co mi ta porobi lebo ta moja cysta sa aspon zatial nezvacsovala ( po roku bola kontrola a malinko len podrastla). myslite,ze ked ju po 3 mesiach vysadim tak je vacsia pravdepodobnost ze otehotniem prirodzene? 😲
monika3 mna stale trapi ta cysta enometriozna, ze fakt ked si aj ty tehu a mas ju co sa s nou urobi? nemoze praskunut a ublizit v brusku babatku? lebo ja si myslim, ze pokial ju tam mam tak asi velllmi tazko prirodzene otehotniem 😠 ale zazraky sa deju vid pinky 🙂 a ozaj kolko ste sa snazili pinky?

pink_lady
12. jan 2009

ahojte leni super ze si sa ukazala 😵

nelly ja som tu antiku co mas ty teraz zacat brat brala v lete asi cca 2 mesiace no a vidis... 😀 pri nej mi podrastla cysta a teraz ... 😅 takze patrilo by sa od teba aby si svoje dve kolegyne nasledovala 😠 😀

babule ste vsetky zlate ale so mnou asi lomcuju hormony 😎 dnes na mna sef vyvalil ze nech sa neopovazim na semester alebo v priebehu neho ochoriet a ze keby nahodou tak by sa patrilo aj pocas PN chodit do prace, tak som mala co robit aby mi pred nim nevyhrkla slza ale nastastie som to vydrzala do kancla a tam som spustila 😀 ale jasne je ze keby su nejake nedajboze problemy tak im s....m na robotu 😠

miri - uf moja to mi je luto ty si vytrpis ☹ ale ked ti vyberu tie mandle, zyvsi sa ti imunita a aj babatko bude realnejsie.

ja pokial mi doki nepotvrdi tak radsej este sa s tym moc nestotoznujem, aby potom nebolo velke sklamanie, ale, ak to potvrdi tak raz dva vas nakazim virusmi lebo vam budem denne posielat tony T 😀 snad nas s monikou a lenand nenechate v tom same?! 😠 😀

mirip
12. jan 2009

Takže som sa dievčatá nateraz rozhodla že si mandle vybrať nedám, som alergik a vždy ked ochoriem hned mám priedušky ale alergologička mi ich homeopatikami prelieči a angínu som nikdy nemávala, mala som len teraz a dvakrát neliečenú takže zajtra idem k obvodákovi pre ATB, ked si však dám na základe toho že som mala len dva tri krát teraz angínu mandle, stačí že mi s prepáčením do huby nafúka a už budem mať hned priedušky alebo plúca ked mandle nie sú a nie je tam nič čo by zachytilo tak je vačšia náchylnosť hned ochorieť voac ked to zbehne tam dole nižšie do hrdla, takže zaliat som sa rozhodla takto, skúsim to ešte preliečiť a lenpánbožko vie či som sa rozhodla správne ale si myslím že na základe jednej zdurenej 7mm zulinky a toho že som mala teraz 2x za sebou angínu ešte nie je 100% či mám chronickú angínu myslím že tých vyšetrení je na to nejako primálo, skôr mám pocit že pán doktor súkromník ktorá berie 100eur za 1deň pobyt v svojej súkromnej nemocnici si klientelu naháňa

nelly3
12. jan 2009

nebolo by to zle ta teda vas nasledovat 🙂 a tebe ju predpisal lekar len na 2 mesiace? no praveze antikoncepcia ti ma pozastavit rast endo cysty nie? ty mas aj teraz cystu ci ako?

miminap
12. jan 2009

ahojte dievcence. prisla som nakuknut, dnes som bola u lekarky a som marod, beriem aj nejake ATB, ale asi je to len nejaky virus. precitala som si ako sa vam dari a som skoro odpadla z pink. panabeka. zazraky sa deju, naozaj. pinky a ty mas len jeden vajecnik tiez a mas oba vajcovody, som to hladal v teme, ale neasla som.. ja len, aby som vedela aku mam sancu.. inak nemam nic nove, beriem lucrin, teraz ma caka prednezne posledny o nejake tri tyzdne a potom uvidime, co bude dalej..

libeth
12. jan 2009

ahojte kocky 😵 tak ja som uz konecne z prace doma a cakaju ma knihy co mam do skoly ☹ ja som taka unavena!!!!!

pinky, ooooo, takze nevolnosti uz idu 😀 uzivaj si ich, kazda na ne cakame 😀
a krstili sme syna manzelovho bratranca 🙂

lenocka, a si si ista, ze je to z toho zlcniku? 😉 🙂 a som rada, ze uz nespinis, som na teba myslela, lebo ja som uz velmi dlho nemala tieto problemy, a tento cyklus cely. To asi preto, aby som si nebola taka ista, ze je to v poriadku 😅

pink_lady
12. jan 2009

nelly mne ju napisal na dlhsie pouzivanie ale mne neurobila dobre najskor mi podrastla cysta potom som mala mesiac pomerne silne kramy a nerobilo mi to dobre tak po cca 2 mesiacoh mi to kazal vysadit...ja som skoro sa snim pohadala ze preco mam cystu ked beriem HA a on ze to sa nevylucuje tak netusim naco mi ju vlastne pisal

nelly3
12. jan 2009

aha, no ved toho sa aj ja bojim, ze mi nebude dobre robit, no ved uvidim.

pink_lady
12. jan 2009

mimi ty neodpadavaj este neni nic iste 🙂 ja mam jeden cely vajecnik a z druheho cast, doktor mi hovoril po operacii ze nechali z neho "supku" potom hovoril o vacsom kusku tak netusim ale asi nechali z neho vacsiu cast kedze pri ovu ho citim statocne 😅

ja mam inak velky strach zatial aby bolo vsetko v poriadku kedze bol silvester a tak a vcera som si precitala ze alkohol hlvne v 1. mesiaci moze sposobit nenapravitelne malformacie 😕

jaaaj libi diky ale nenahnevala by som sa keby je to bez nevolnosti 😀

libeth
12. jan 2009

pinky, neboj oni nebudu trvat cele tehu 😀 ale inak verim ti, urcite to nieje moc prijemne 😅

lenocka3
13. jan 2009

dobre ranko 🙂
aj ja chcem nevolnosti 😀 /pred vianocami sme dostali z muzom brusnu chripku. Ked som 10-ty krat vracala nad zachodom a tiekli mi slonie slzy, tak som si povedala, ze ak budem tehotna takto vracat, tak to babo hadam aj vyvraciam 😀/.
Kocky 27 DC a nespinim 😀 Ja viem, ze vam to oznamujem pomaly s takou pompou akoby som nasla dve palice na teste, ale fakt je to u mna nezvycajne 😀