Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

janemari
4. feb 2009

To mi je luto.Ja viem,su zeny co sa snazia aj dlhsie.Tento rok mam vsak 30 a manzel 35rokov.Zacina obdobie kedy plodnost klesa coraz rychlejsie.Na prve dieta je uz najvyssi cas.Mam kamosku co sa snazila otehotniet este dlhsie.Bude mat 34 a je tehotna.Bola uplne zdrava,len sa im to nedarilo.Ale ma pri tehotenstve problemy ktore suvisia a z vekom.Musime vsak verit,ze tento rok to vyjde. 😉

zajacik...
4. feb 2009

Janemari na tu otazku, kde si v zivote urobila chybu, ze nevies dat muzovi dieta, ti dam jednoduchu odpoved - chybu si neurobila nikde... Jednoducho nie kazdy pride k babatku lahko, a my patrime prave k tym, ktori si svoj babatkovsky sen musia vymodlit a vybojovat, a hlavne treba stale verit. Najvacsim nepriatelom je pre nas v tomto pripade cas, ako si aj ty napisala. My sa snazime uz 3,5 roka, tento rok budem mat 32 a babatko nikde... a to som si predtym naivne myslela ze do 30-tky stihnem obidve alebo aspon jedno. Zivot vsak musime brat taky aky je, so vsetkym co nam dava aj berie... A ver tomu, ze babatko raz bude, a bude najlepsim liekom na vsetky tie roky trapenia, kym sme sa ho dockali... Ale uz sa nejak rozkecavam 😅

zajacik...
4. feb 2009

Mirip osud sa s tebou nemilo zahral, ak to tak mozem nazvat... prajem ti aby vam vas anjelik coskoro poslal do bruska babatko 😵

katrin21
5. feb 2009

zajacik: ja som mala poslednu injeciu na silvestra.... ale nebrala som ich 6 mesiacov, doky povedal, ze stacia aj 3... tak hadam...
mne sa dneska nic nechce... ani robit... a to budem mat dnes pritom asi dost perno... mna nejako vsetko prestava bavit... kazdy den dojdem do roboty a mam po nalade.. dojdem z roboty a len tak sedim, ako kvargľa.. neviem mať na nic chut... id ena mna nejaka depka-...

nelly3
5. feb 2009

dobre ranko 🙂
tak mne sa rozbieha mrcha 😒 ale som rada lebo po tych 2 anti. tabl. sa mi cyklus nerozhadzal, som si myslela, ze kedy vlastne dostanem, ale vyzera to dobre 🙂
zajacik ta biolampa je na vsetko, aj na zenske problemy, mne ju odporucila jedna moja byvala kolegyna, snad pomaha, ale urcite ano ked tomu verim 🙂
baby aj mne tiahne na 31 rokov, uz je nacase nieco zamiesit 😉 este nam to asi nie je sudene v tejto dobe, takze na dobre sa musi pockat 🙂
podme uz domov, nechce sa mi byt v praci, to som tu ani nie hodku 😀
katrin ahojjjj 😵

katrin21
5. feb 2009

nelly : ahoooooj 😵

by sme sa mohli niekedy aj stretnut, ked budem v TT.. je tu este niekto iny z TT?zo snaziliek?

scarlette
5. feb 2009

ahojte, ja som prisla prave domov a asi si pojdem zdriemnut 🙂

janemari
5. feb 2009

ahojte 🙂 ,diky za povzbudenie zajacik.to su len blbe chvilky ked si kladiem tuto otazku.musime cakat,snazit sa a verit,ze tento rok bude nas.kladiem si vsak otazku,ci sa este vobec rodia deti bez nejakych problemov a tazkosti.kedysi stare mamy mali aj 11 deti 😲 a vsetko bolo o.k.a dnes ked pocuvam aj znamych nieje problem aj otehotniet ale aj dieta vynosit.ale verim,ked sa nam to raz podari,budeme najlepsie,najstarostlivesie ale hlavne najstastnejsie matky na svete a to nam uz nikto nevezme.verim,ze tieto sklamnia a cakania stoja za ten maly zazrak-dieta.a tu sa naplnaju slova,ze dieta je darom.a pr nas tym najvzacnejsim 🙂

nelly3
5. feb 2009

baby mam doma tie antikoncepcne tabletky Cerazette keby mal niekto zaujem, lekar mi ich predpisal na 3 mesiace, ale dala som si 2 tabletky a potom vysadila, nerobili mi dobre. kto by chcel predam za dobru cenu 🙂

scarlette
5. feb 2009

nely no ja isto nemam zaujem 🙂

nelly3
5. feb 2009

scarlette 😀
ved ani ja, lekar mi ich dal, ze co cysta a mna od nich tak pichalo na tej strane kde mam cystu, ze som ich nakoniec vysadila po 2 dnoch a o 4 dni prislo krvacanie ☹ ale niekomu sadnu

zajacik...
5. feb 2009

Nelly dakujem, neprosim 😀 To by si skor mohla skusit v nejakom inom fore ponuknut 😕 A este som sa chcela opytat k tej biolampe, ze ci to je to iste co infralampa. Lebo ja mam tu infralampu, ma take cervene svetielko a da sa to spojit aj s masazou, ze to tak vibruje, tak neviem ci je to to iste 😨

Katrin ja sice niesom z TT, ale budem rada, ked budeme mat vsetky v tejto teme pri nickoch "tt" a predtym cisielka od 5 do 40 😵 😵 😵

Ahojte vsetky babulky 🙂

nelly3
5. feb 2009

zajacik ja som nemyslela pre nas co sme tu, ale ci nepoznate niekoho, kamosky a ta 😎
to je uplne nieco ine ta biolampa, to co ty mas to vyhrieva a toto ti prenika az do tkaniva.
kuk link: http://www.biolampa.sk/bs_102.php

nelly3
5. feb 2009

som dostala minule vianoce pod stromcek od mojho manzelika, tak ma prekvapil ze az, zlatusik moj 🙂

zajacik...
5. feb 2009

Aha, tak to je ina lampa, no ale nevadi 😎 Inak ta biolampa je teda poriadne draha 😨

nelly3
5. feb 2009

to ano, ale snad mi pomoze 🙂

zajacik...
5. feb 2009

Jasne 😉 Ved vsetko co nas nezabije nas posilni, takze urcite ani biolampa nieje na skodu veci 🙂

dankamajo
5. feb 2009

ahojte babulky
mne prave cerstvo diagnostikovali endometriozu. Je to ale o to horsie, ze sme v UK a diagnosticku laparoskopiu mi robili pred tyzdnom, ale este stale musim mesiac cakat na stretnutie s odbornikom, aby sme prebrali sposob liecby. Takze ani neviem, co mam cakat. S manzelikom sme chceli zacat snazilkovat tento rok, ale toto nam skrizilo plany. Rada by som od vas ale vedela, ako prebieha vlastne liecba endometriozy, ako dlho trva a ako dlho po liecbe treba so snazilkovanim pockat. Viem, ze to tu niekde musi byt napisane, ale ufff 277 stran sa mi veru citat neda... 😨
Vdaka

katrin21
6. feb 2009

danka, ved necitaj celých 277, ale namatkovo si otvor par stran , co ja viem.. napr. 166, 200, , 240 a tak... 😉 ja som to tak robila...
No, aspon budeme vediet, ako tuto pliagu liecia v zahranici, dost ma to zaujima...
Mozno ta ani liecit nebudu a budu ti kazat hned otehotniet..aj to niektorí robia, napr. bleeeka to má tak...
ale inak vacsine daju injekcie, co ovplyvnuju hypofýzu, tá prestane vplývať na vajecniky ( nie su hormony, nie je mrcha = menopauza = návaly tepla....) a zvycajne je to na 6 mesiacov...

zajacik...
6. feb 2009

Dankamajo, a zistovali ti pri laparke aj priechodnost vajcovodov, pripadne mas v sprave z operacie napisane aky stupen endometriozy ti zistili? (myslim ze su 4 stupne, 1. je najlahsi a 4. najhorsi) Niektori lekari zastavaju hormonalnu liecbu, kedy sa zena vplyvom hormonalnych injekcii resp. liekov dostane do tzv. umeleho prechodu na 3, vacsinou ale na 6 mesiacov... no a k tomu treba pripocitat este 2 aj viac (u mna 4 mesiace) kym ti pride menstruacia. Snazilkovat po liecbe by sa malo vtedy, ked uz neucinkuju tie injekcie, teda asi 2 mesiace po poslednej injekcii... Niektori lekari odporucaju snazilkovat hned po laparke, ak sa robil aj prefuk vajcovodov, tak by to malo byt vsetko priechodne a mozno by sa zadarilo. Niekomu sa podari otehotniet hned po tej polrocnej liecbe, niekomu nie. My sme mali aj liecbu a nepodarilo sa otehotniet, takze sme navsticili centrum asistovanej reprodukcie, boli sme na umelom oplodneni, ale ani to nevyslo. A lekar v centre nam povedal, ze bolo uplne zbytocne sa liecit tymi hormonalnymi injekciami a byt v prechode, pretoze to vraj neriesi problem otehotnenia, vraj sme mali ist hned na umele oplodnenie, hned po laparke. Vraj sa nam nedari preto pocat prirodzene, lebo endometrioza produkuje nejake latky, ktore brania otehotneniu, resp. oplodneniu vajicka v tele matky, takze asi tak. Co lekatr to iny nazor, vseobecne endometrioza ako taka nieje velmi preskumana, nevedia zistit pricinu preco vznika, udajne je nevyliecitelna, teda aj po hormonalnej liecbe sa zvykne vratit znova... Ako som povedala, su vsak babulky ktore otehotneli prirodzene hned po liecbe, niektore aj po dlhsej dobe, ale tiez prirodzene. V casti Tehotenstvo je tema Uspesne tehulky s endometriozou, su to babulky ktore pisali tu na forum, a teraz koncom roka otehotneli 🙂 Treba stale verit ze sa to raz podari, drzim ti palce! A som zvedava, ako liecia endometriozu v UK, potom napis ze co ti na to povedal odbornik 😎

dankamajo
6. feb 2009

zajacik, diki za tvoj cas. Fiiha, kolko si toho popisala 😅 😅 😅
Uvidim, co poradia mne. Najviac ma zoziera to, ze uz viem, co to je, ale este musim cakat na stretnutie s tym doktorom, aby sme sa dohodli na liecbe a zacali ju. Ja som isla na laparo kvoli pichaniu v podbrusku a bolavemu styku. Snazilkovanie sme si naplanovali na tento rok, takze ani neviem, ako by sa nam s tym darilo. Na laparke mi len nakukli dovnutra a porobili fotky, ktore nam potom ukazali. O stupni endometriozy nic nehovorili a na fotke bolo , myslim, vidiet 3 bodky. Dr spominala aj zjazvenie. Ale bola som otapena z narkozy, ked sa so mnou rozpravali, takze som ani nepamatala, co som sa chcela spytat. No a teraz mi do nasledovneho stretnutia zostava len citat info na internete. 😖

dankamajo
6. feb 2009

Este ma cul napadlo. Viem, ze endo je potvora a len malokedy sa pri nej podari otehotniet. Ale neviete, ci ked by sa to podarilo, so sa potom s tou endo stane? Ved cyklus bude zastaveny na 9 mesiacov. A neohrozilo by to baby alebo tehotenstvo?

scarlette
6. feb 2009

neboj neohrozi to baby ani tehotenstvo, ona sa v tomto pripade "vysusi" ak sa to tak da nazvat

mirip
6. feb 2009

ahojte nové tváre 😉 nie neohrozí to babo, práve naopak, počas tehotenstva sa endo zastaví a hormóny ktoré sa produkujú počas tehotenstva dávajú enod zabrať a ju ničia 😉

dankamajo
6. feb 2009

super, to ste ma potesili 😵 😵 😵 aspon jednu dobru spravu som si precitala. 🙂 🙂 🙂

mirip
6. feb 2009

ved stačí ked nakukneš do tehuliek karamelinka a babulina už majú baby a pink_laby, monika3, lenocka3, ellianka, lenand sú tehule a aj ja som bola ale tam bol iný problém lebo som potratila no nie kvoli tomu že mám diagnostikovanú enod

rikuska21
7. feb 2009

Ahojte babulky
po dlhom precitani a pauze som sa zase prisal na vas mrknut .Mam prve iui za sebou a neuspesne. Tak sa teraz rozhodujem co dalej, Neviem ako dlho sa musi cakat na ivf ale snad nie velmi dlho. vsetkym vam drzim palecky a vitam nove zienky. 😀 😀

ninulik
7. feb 2009

Ahojte,som tu nová.Mne endometriózu diagnostikovali až po prvom dieťati, a to minulý rok v lete, keď mi cysta,ktorú mi našli už keď som bola tehotná,narástla do gigantického rozmeru-11cm a laparoskopicky odstránili.Už som absolvovala aj liečbu- hormonálne injekcie-posledná v októbri(teda ak sa to dá nazvať liečbou) a stále som nedostala menzes.Lekárka vravela,že to bude trvať 3-6 mesiacov,než mi nabehne cyklus.Chcem však otehotnieť a teraz je vlastne ideálny čas. Otehotnieť môžem aj bez toho,aby som dostala prvý menzes.Takže ako potom zistím, že som už tehotná? Asi len pocitovo, lebo nebudem predsa každý týždeň kupovať baby-test. No bojím si vziať hoci len paralen,aby som niečo nepokazila.
Pre všetky babenky-snažilky,lekárka mi vravela, že má tri pacientky,ktoré ihneď po dokončení liečby otehotneli.Takže hore hlavy! Viem, mne sa to hovorí,keď už jedno dieťa mám,ale nič to nemení na mojej túžbe po druhom.

janemari
7. feb 2009

ahojte a pekny vikend 😎 ako tak citam,je tu nova informacia,ze mozem otehotniet hned po liecbe aj ked nedostanem MS?Myslela som,ze mozem otehotniet az ked mi nabehne cyklus,teda aj MS.Je to naozaj tak?

dankamajo
8. feb 2009

fuuuha, az teraz vlastne spocitavam vsetky tie mesiace a je to veru zdlhava liecba ☹ Moj dr mi z Sk poslal email, ze sa to da liecit aj preparatmi zamerane na otehotnenie. Neviem, ci myslel tu istu liecbu, ako mate vy.
Este sa spytam - takato dlha liecba nasleduje aj po laserovom odstraneni endometriozy?