Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

ellianka
3. apr 2008

idem žienky obedovať, tak zatiaľ pa 🙂

yasminx
3. apr 2008

ďakujem 🙂 treba proste veriť aj keď to niekedy vyzerá tak strašne prestrašne. Sila pozitívneho myslenia.

yasminx
3. apr 2008

lenocka zle nedobre, ja som už asi stratený prípad ☹ ale aj tak verím, že raz niečo bude...akosi sa mi to rúca 😔

lenocka3
3. apr 2008

a teraz si teda ako na tom? si po liecbe, po laparke? ci dava ti doki nieco?

lenocka3
3. apr 2008

ale yasminx, neblazni, preco zle nedobre?

yasminx
3. apr 2008

lenocka - ja už som po druhej laparke, liečba bola úspešná 🙂 endo. zničené. Naposledy som sa informovala o tie zrasty, lebo som mala akési bolesti, potom som mala slabučkoružový výtok, myslela som že hádam sa mi niečo uhniezďuje a nič...mávam sem tam z ničoho nič bolesti v podbrušku ale berem to ako súčasť života...a včera som si bola pre výsledky zo sterov a 😔 ... ach joooj... 😔 ... majú podozrenie že mám vírus HPV ☹ . Keď mi to doktor včera oznámil, nevedela som či mám plakať alebo sa smiať. V tom momente som aj zabudla, čo som sa ho všeličo chcela popýtať. Ja to nechápem. A to som si myslela, že už ma gynekológ nemôže ničím prekvapiť.

monika3
autor
3. apr 2008

Yasminx viem si prestavit ze si smutna ☹ a da sa to liecit ze? Ale zatial maju len podozrenie tak mozno este sami nevedia 🤐

Idem asi aj ja papat, potom pridem 🙂

yasminx
3. apr 2008

monika3 - ja o tom víruse nič neviem, a od nemého úžasu som sa doktora ani na nič neopýtala. Taká som bola v šoku. Večer som na nete študovala čo to vlastne je. Je ich veľa druhov, 4 z nich spôsobujú RKM, čo je rakovina krčka maternice ☹
ja neviem ani čo mám na to povedať. Zrejme sa im tam niečo ukázalo keď majú podozrenie. Ja pevne dúfam, že ten hrozný výsledok bol ovplyvnený mojim zápalom. To sa občas stáva, že zápal ovplyvní výsledky.
Zajtra už idem na testíky ☹

lenocka3
3. apr 2008

yasminx, ved HPV sa da v pohode liecit. To preto sa ti asi nedarilo otehotniet, ked uz bola endo znicena. Liecba HPV trva ovela kratsie ako liecba Endo... navyse sa davaju myslim len antiobiotika a tu uz som citala, ze ked baby preliecili, vsetko bolo v poho a v pohode aj otehotneli. To nie je tragedia 🙂 To skor by som bola rada, ze sa naslo taketo nieco a da sa to liecit ako keby som nevedela nic 🙂 myslim, ze ATB sa jedia mesiac 😵 a potom sup-sup 😵 ci co ti povedal doky?

yasminx
3. apr 2008

lenocka - doktor povedal len, že mám zajtra prísť hneď ráno, spraví potrebné vyšetrenie, otázky si mám napísať doma na papier aby som nezabudla čo sa chcem vlastne spýtať 🙂 , no a potom budem čakať týždeň na výsledok...joooj...to bude dlhý týždeň a podľa výsledku sa uvidí čo a ako.
Ale inak neviem čo bolo presne v tej správe ale doktor sa tváril veľmi kyslo. A to ma si vyplašilo.
Tragédia to asi neni...ale keď sa na človeka všetko len to zlé valí, tak je potom z toho smutný.

janis24
3. apr 2008

iha babule vy ale pekne pokracujete, no teda, nestiham citat
taaakze monik, elli, dakujem krasne za gratulacie. Az teraz ma pustili zo zborovne, takze dneska som toho moc nespravila 😅

vidim ze nie som sama, komu tak rychlo rastu cysty, mne sa posledne zvacsovala kazdy mesiac o dva centimetre. Ked skoncila na 7cm, povedala som si, ze kaslem aj ja na IVF, najskor to musi ist prec a aj doki sa bal, ze pri stimulacii ak by tak rychlo rastla, mohla by prasknut, tak sme to radsej neriskovali... 😉

yasminx vitam ta, davno si sa neukazala a dobre ze si tu, lebo ti teraz vsetky zdvihneme naladicku, nebooooj 😉 😀 😀 Toho virusu sa fakt neobavaj, ten maju skoro vsetky zeny (sexualne aktivne) a nikde neni napisane, ze musi zakonite prerast do RKM. Bud rada, ze sa o tom vie, rychlo sa to prelieci ako vravela lenocka a ked budes chodit na pravidelne kontroly, mas zarucene, ze predides vacsim komplikaciam. Ono ked sa aj nieco na krcku objavi a je to vcas zachytene, tak sa to jednoducho odstrani nejakym precistenim bez vacsieho zasahu do organizmu... 😉

lenocka3
3. apr 2008

no vidis yasminx - aj jani o tom vie 🙂 a nemas na krcku urcite nic, to by ti doki povedal. A ten virus ma vela druhov, ako pises, tak nikde nie je napisane, ze mas ten najhorsi 🙂 ved vies, ze teraz sa proti tymto virusom aj ockuje 🙂 tak hlavu hore snazilka 🙂 nabehnes na ATB a vsetko bude v poriadku. Podla mna, ked mas endo znicenu podla laparky, tak skusil doki este dalsie vystrenia, co brani otehotneniu. A tento HPV pokial ho mas, tak brani, akonahle sa ho zbavis, bude vsetko v poriadku. A zrasty - no, to mam aj ja a riadne. A vies co? Stale si hovorim, ze aspon viem, co mi je a viem ako proti tomu bojovat. Si zober zeny, co ani len netusia, ze s nimi nieco je a vobec si tazku hlavu nerobia 🙂 Moja sesternica nemohla otehotniet druhykrat ani za svet, tak sa moooocisko snazili, lebo prve bola nahoda 🙂 nakoniec sa po roku zadarilo a az po porode zistili, ze vy mate endometriozu - chudere sa jej ani len nesnivalo 😵

korusa
3. apr 2008

ahojte, no to ste tu toho dnes popisali, nestiham citat 🙂
yasminx, nestracaj nadej, lekari sa casto tvaria kyslo, moj sa tak tvari vzdy. A ak som spravne pochopila este to nie je potvrdene, takze hlavu hore, uvidis, ze to bude ok. Hlavne si nepripustaj chorobu a nenahovaraj si, ze to skonci RKM, na to ani len nepomysli, mysli na to, ze si zdrava a ten vysledok bol nespravny, alebo bol sposobeny len tym zapalom, a vysledky boli skreslene. Hlavne si napis tie otazky a pytaj sa dokiho, urcite ta podrzi. Drzim palce nech to dobre dopadne.

lenocka no ak dobre ratam si 8DPO, tak to moze byt kludne uhniezdovanie 😉 Teplota je velmi pekna, takze este nie je nic stratene. 🙂

monika ahoj, no u mna nic noveho, spinenie pretrvava, teplota je 37,00 ale som len 7DPO, takze este dlho predlho ku kramom, no co uz, skusam nadalej pozitivne myslenie, tak dufam, ze pomoze 🙂

Inak baby ani sa vam necudujem, ze sa vam nechce na laparku, ja sa bojim ist k lekarovi tiez z tohto dovodu, na stvrtu op uz nechcem issssssttt, ale ked to spinenie neprestane, tak sa budem musiet u neho zastavit, ale laparku odmietnem.

ellianka
3. apr 2008

jeeej 🙂 ste tu toho napísali
yasminx, nič sa neje také horúce ako to vyzerá...lenočka aj jani majú pravdu, HPV, ktoré máš Ty nemusí zaručene viesť k RKM. Dôležité je to, že sa to dá liečiť a že o tom vedia lekári aj Ty 😉 pobojujete, zasnažilkujete a potom nám sem pošleš pekné tehu vírusky 😵

yasminx
3. apr 2008

ďakujem dievčenca za povzbudenie 🙂 hneď mi je lepšie na duši. Musím len vydržať to hnusné zajtrajšie vyšetrenie 😖 a tiež verím, že to dobre dopadne 😀 a stále si vravím, že výsledok vyšiel zle vďaka zápalu.
Inak doktor povedal, že ten vírus nemá vplyv na otehotnenie, to vraj nemá s tým nič spoločné. Tak aspoň niečo 😀

lenocka3
3. apr 2008

😵 yasmi - zijes? tolko dobrych sprav, pravda? 😵 my sme sa tu uz davno pasovali za mudrejsie ako su vsetci doktori a sa mi zda, ze si vieme poradit lepsie ako oni 😉
korus caaau 🙂 no, 7DPO ja 8DPO to mame obidve daleko do mrsiny 🙂 a to spinenie mas odvtedy v kuse? ako si pisala? 😒

ellianka
3. apr 2008

tak veeeeeeeeeeeeľa šťastíčka na to zajtrajšie vyšetrenie yasminx a potom sa ozvi ako to dopadlo 🙂

lenocka3
3. apr 2008

fiha - ja som kdesi citala, ze udajne ma... no ved uvidis 🙂 a prosim ta - hnusne-nehnusne, ved to uz poznas a jedno vysetrenie pri tolkych hore-dole, to je moucha 🙂

yasminx
3. apr 2008

lenocka3 - 😵 😵 😵 tiež sa mi zdá, že keď sa naťuknem sem, tak sa dozviem viac ako od lekára. A hlavne tu to mám podané optimistickejšie než u lekára. Môj doktor to podá vždy tak vážne 😨
😀

lenocka3
3. apr 2008

no vidis - musis sem chodit castejsie 🙂 treba si vypestovat peknu zavislost na MK - tak ako mame vsetky 😀

ellianka
3. apr 2008

ja som sa raz spýtala môjho gynekológa, že prečo je taký vážny...chcela som odľahčiť tú ťaživú atmošku 🙂 a on mi odpovedal, že medicína je vážna veda 🙂)) asi bol mojou otázkou zaskočený

lenocka3
3. apr 2008

eli 😀 no, tak vazne sa tvariaci lekar - to je horsie niekedy ako styri injekcie zoladexu za sebou. Aj ten moj je taky vazny... stale si len pohmkava, hm, hm, hm, no, hm, co to tu je? hm hm hm no dobre, hm.... ticho..... hm hm ovarium, endometrium, hm hm. do videnia, pridite po MS... 😀

yasminx
3. apr 2008

😖 vyšetrenie bude hrúza viem, pripravujem sa na to 😠 ...hovoril že mi bude hladieť až skoro do hrdla a ešte navyše s nejakým mikroskopom alebo čím to....
musím vydržať...a podľa výsledku sa uvidí...
vraj je horšie vyšetrenie keď sa to potvrdí 😖 vtedy sa berie vzorka tkaniva z krčka, vraj sa tam kúštik vyštikne 😅
ale nemalujme čerta na stenu. Výsledok bude dobrý 😵

lenocka3
3. apr 2008

ale to len sem-tam je taky 🙂 ta predtym to bolo lepsie... ked som sa jej prvykrat pytala, ci mozem mat deti, tak mi normalne neodpovedala. potom mi tvrdila, ze bolesti nemam a ze si asi namyslam, a potom, ze dlho krvacam lebo hormony v mozgu robia neviemco a ze ked sa dam operovat, tak mi chirurg vsetko vyberie 😀 😀 😀

lenocka3
3. apr 2008

yasmi - jaska, budeme na teba zajtra mysliet 🙂 a drzat palceky 😵 a neboj, nic nevystikne 😵

yasminx
3. apr 2008

s mojim doktorom je celkom sranda 😀 až keď príde na výledky, tak potom to vždy podá tragicky, on podá aj dobrú správu s neskutočne vážnym výrazom 😒

ellianka
3. apr 2008

leni 😀 😀 😀 presne ako keby som počula toho môjho gyndokiho
ale ten z CAR je iný, vtipný a ukecaný 🙂 čo mne velice vyhovuje

lenocka3
3. apr 2008

no jo - chapes - medicina je vazna veda 😀 😀 no ale ved to by sme si to uz mohli polovica obyvatelstva zemegule s prepacenim hodit, keby malo byt vseeetko tak strasne vazne a zle 🙂 to mozno len tak podavaju, aby sme sa potom viac tesili 🙂

monika3
autor
3. apr 2008

Yasminx neboj zvladnes to.... dolezity bude veru vysledok nez to vysetrenie, ale pokial to nevadi a nebrani otehotneniu tak je to fajn 🙂

Inak ja mam gyndosa teraz vcelku fajn, vzdy je ochotny a urobi vysetrenia bez problemov, je zodpovedny, dokonca mi dal aj posledne zaznamy co mam zobrat do Car ale to som si netrufla lebo sa mi nepacilo co tam bolo o mojom cystickach a ostatnom pisane 😀 Ja stale verim ze to bolo zrovna vtedy blbe a teraz to bude lepsie 🙂

aj ma povzbudil ze ma caka po IVF v poradni pre tehotne 🙂 a nech myslim pozitivne 🙂

Korus aj u mna pretrvava co u teba ale myslim pozitivne tiez 😉

ellianka
3. apr 2008

no mne môj gyndok, keď som k nemu prišla prvýkrát (keď sa prvýkrát prejavila endo), že mám bolesti už pár mesiacov a niečo nie je v poriadku...povedal, že to je normálne, že som len v reprodukčnej etape svojho života a to také býva 😀