Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
9. mar 2008

ahojte je tu niekto? lenand oslava dopadla výborne

lenand
9. mar 2008

ja som este len teraz prisla to ste ale skoro skončili oslavu 😉

lenand
9. mar 2008

kde ste vsetky 😉

mirip
9. mar 2008

ahoj lendand, ano mám ešte doma niečo doroboť do roboty, tak preto tak rýchlo 😉

lenand
9. mar 2008

idem uz asi do hajan zajtra ma caka robotka zajtra zas zabehnem 😔

janis24
10. mar 2008

ranecko vsetkym 😉
aky ste mali vikendik, oddychnute?

monika3
autor
10. mar 2008

No ahooooojte buduce tehule....
Janis vikend bol v pohodke, jarna unava pracuje u mna na plne obratky ale dnes je to ok 🙂

lenocka3
10. mar 2008

ahooojte kocky 🙂
prajem prijemny start do noveho tyzdna 🙂 moni, o tej jarnej unave ani nehovor... ja by som najradsej niekde zalahla 🙂
co mate nove?

petkapo
10. mar 2008

Ahojte!

Mozem sa k vam pridat? Myslim, ze celkom zapadam do temy...som po jednom mimomaternicovom tehotenstve, operacii a teraz sa liecim na endometriozu. Pichaju mi Decapeptyl Depot. Chcela som sa vas opytat ako znasate liecbu...lebo ja velmi zle ☹

janis24
10. mar 2008

ahojy petka, vitaj medzi nami 😉
no, ja som uz stvrty mesiac na Lucrine, znasam to vcelku dobre, nejake tie navaly, ale kedze je zima, moc mi to nevadi...Zmeny nalad som nepostrehla (ani okolie 😀 ), sem tam mi je nevolno, trocha som nabrala kilecka...Ale v podstate mi to je jedno, pretoze konecne nemam mrchu a neodpadavam od bolesti, takze ja si to viacmenej uzivam 😉
A ty co mas za vedlajsie ucinky?

petkapo
10. mar 2008

Dakujem 🙂

Ja som sice na vahe nepribrala (skor naopak), ale neustale ma boli brucho ako pred mrchou, o navaloch radsej ani nepisem - v sekunde viem prepotit vsetko co mam oblecene vratane nohavic. Najviac ma ale nicia priserne bolesti hlavy ☹ Vcera vecer to uz bolo take zle, ze som az vracala.... A to som len po druhej injekcii 😖

janis24
10. mar 2008

ano aj o tych migrenach som pocula, ze niekedy vedia byt hnusne 😖 Ale mala by si to spomenut dokimu, oni by ti mali predpisat nieco na zmiernenie, po prvej inj. by sa to este nemalo(aby liecba poriadne zaucinkovala), ale ked uz mas po druhej, treba tam zajst a rozobrat to s nim... 😉 Mna s tym hned na zaciatku oboznamil,ze sa to predpisuje automaticky po druhej inj., ale povedal, ze kedze to znasam dost dobre, tak neni treba. 😉
Aky mas stupen endo, nevies?

petkapo
10. mar 2008

Aha...tak mne vobec nepovedal, ze by mi mohol predpisat nieco ''na hlavu'' 😖

Neviem aky stupen mam, lebo doki tu endo len videl pocas operacie a odstranil ju. Po operacii mi potom brali krv na CA125 marker a tam to vyslo uplne v norme - mala som tam vysledok, ze 28 (neviem coho) a vraj do 35 je to v poriadku.... Takze stupen vlastne nepoznam.

Ty ten Lucrin budes brat celych 6 mesiacov? A co potom? Ja mam ist po poslednej injekcii na prefuk ☹

janis24
10. mar 2008

ano, povodne sme planovali len 3 mesiace, ale doki vravel, ze som v takom stave, ze to by bolo fakt malo ☹ No a hned potom idem na IVF, lebo prirodzenou cestou pravdepodobne nemam sancu...
To mas dobre, ty budes mat urcite velku sancu na uspech, budes to mat vycistene vsetko, vajcovody priechodne, neni co riesit 😉 😀 Tych par mesiacov este vydrzis, hlavne mysli pozitivne, ako sa zacnete snazilkovat hned po a uvidis ze to bude lepsie...

petkapo
10. mar 2008

A ako ti prisli na endo? Mala si bolesti pri mrche a robili ti laparku? Mne na to prisli az ked ma otvorili pri krvacani do brucha pri tom mimomaternicovom. Vajcovod mi uz nezachranili, takze mam funkcnu len jednu stranu.
Mne doktor povedal, ze tri injekcie budu stacit. Najprv mi chcel robit kontrolnu laparku, ale potom mi povedal, ze ma nebude trapit dalsou narkozou (ta prva operacia bola velmi dlha ☹ ), takze urobi ''len'' prefuk... Ale o tom som citala len same hrozostrasne historky, tak sa trosku bojim.

lenocka3
10. mar 2008

ahoj petkapo 🙂
😅 a nerobia prefuky v narkoze? mne robili prefuky pri prvej operacii, takze si nic nepamatam..., potom to bolo trosku horsie, trvalo to asi pat dni a mala som strasne bolesti pod klucnymi kostami... zevraj to z toho vzduchu, ktorym to prefukovali, ale dalo sa to vydrzat. Tie bolesti boli, len ked som sa postavila na nohy. Ale kedze som mala brusko rozrezane, tak som stale lezala a vtedy som absolutne nic necitila. Tak neviem 😅 asi sa len dokiho opytat, ci sa tie prefuky daju robit pri nejakej mini-narkoze...

petkapo
10. mar 2008

Lenocka - ak robia prefuk pri operacii tak je to v narkoze, ale inak sa to robi pri vedomi a asi takym sposobom, ze do maternice vstreknu kontrastnu latku a potom na rtg pozoruju, ci z vajcovodov preteka alebo nie.... Aspon tak som sa docitala....
Podla mojho doktora nic neboli.... Aj po operacii ma chcel po tyzdni poslat do prace....ledva mi vybral stehy... Nakoniec som bola doma tri tyzdne. A jazva ma boli doteraz (dva mesiace po operacii).

libeth
10. mar 2008

ahojte dievcence 😵
tak ja uz som v praci, samozrejme, ze som este mohla doma lezkat, ale co uz ked som taka ... ale inak som oddychnuta 😵 jarna unava ma este nechytila

petka - vitaj 😵 tiez som mala Decapeptyl 😅 chapem ako ti je, som rada, ze to mam zasebou

lenocka3
10. mar 2008

petka- to potom myslis skor zistovanie priechodnosti vajcovodov - to sa robi s kontrastnou latkou, prefuky su nieco ine

lenocka3
10. mar 2008

ci sa mylim? o prefukoch hovoria, ze to je sialena bolest...ked su pri vedomi, ta kontrastna latka by nemala boliet..
a mna tiez po operacii velkej pustili po troch tyzdnoch do roboty ☹

janis24
10. mar 2008

libi ahoj, chapem ze clovek je radsej v robote, aby nemyslel na blbosti 😉 Ale moc sa nepresiluj hlavne, ok?

baby ja som si tiez myslela, ze prefuky sa robia pod narkozou, petka moc by som sa nespoliehala len na to, co si precitas, vzdy je lepsie poradit sa priamo s dokim, aby si zbytocne nestresovala...
Petka mne na to prisli az ked objavili 7cm cystu na vajecniku a doki hned povedal, ze to bude endo. Ale to, ze som mavala nechutne bolesti 5 rokov predtym, to nikoho nezaujimalo...

lenocka, tie bolesti pod klucnymi kostami co si spominala, to nemuselo byt z prefukov, to je zo samotnej operacie, pretoze oni celkovo pri laparke napustia celu brusnu dutinu nejakym vzduchom, aby sa lepsie orientovali, preto si potom aj taka nafuknuta a ked to ide z teba von, tak ta tam picha pri pleciach (mamina mi aj vysvetlovala ten princip, ale nezapamatala som si to 😉 😀 )

janis24
10. mar 2008

ano lenocka ma pravdu, hento co si napisala petka, to je zistovanie priechodnosti (teda ci mas zrasty alebo nie), prefuky to uz je samotne odstranovanie zrastov...a to by malo byt v narkoze

petkapo
10. mar 2008

Doktor povedal, ze mne budu robit HSG. Na nete som nasla, ze ludovo sa to vola ''prefuk''.... Tak len na zaklade toho to viem... Tak asi mam v tom chaos ☹ Ved uvidime. A kedze to budem musiet absolvovat, tak vam aspon poviem, ze ake to je a ci to boli.

Ozaj - a ako ste na tom so snazenim? Je tu niektora z vas v takom stadiu, ze uz moze?

Ja po tych injekciach nemam ani moc chut na nejake ''radovanky'' ☹ Manzel nie je moc nadseny....

libeth
10. mar 2008

ohladne tej priechodnosti je tu aj tema. Je to HSG vysetrenie, som si to raz citala, a bud boli take co to v pohode vzdrzali, alebo take co to nezvladali. Kamaratk ana tom bola, a povedala, ze zazila aj horsie veci. Ja som natom nebola, zatial chvalabohu 😉

janis, dnes som zacala s kvapkami a na rozdiel od Gynexu tieto mi chutia. 😀
bola som si kupit v lekarni Mysi chvost a Kapsicku pastiernu. Tie kvapky to neobsahuju. Myslite, ze by mi to mohlo uskodit, ked si taky cajik dam medzi davkami tych kvapiek?????? 😲

janis24
10. mar 2008

to ti nepoviem libi, fakt neviem, snad nie... Ale zase ked to tam nie je, asi ti bylinkari vedia preco... Vies kopa tych bylin ma rovnake ucinky a niektore sa mozno aj biju navzajom, tak ich spolu nedavaju...
Ale ked chces, skus a uvidis. 😉

libeth
10. mar 2008

petka, ja mozem 😀 ale ... nechacam to volne plynut.

janis, tak ja si to nedam. Nebudem to miesat. 😔

monika3
autor
10. mar 2008

tak som zas na chvilu tu ....

ake kvapky mas LIbi?
ja mam teda tu cajovu prestavku...je mi zase niak divne, mam niake bolesti vo vajecnikoch alebo co, som z toho taka otapena.....

inak mne tiez tu priechodnost zistovali v narkoze, takze nastastie som to necitila 🙂

petkapo 😉ahoj- teba tu vidim prvy krat tak vitaj 🙂

lenocka3
10. mar 2008

petka 🙂 ha, ja nemam chut na radovanky uz dlho 🙂 minule som pisala, ze moj manzel je tyrane domace zvieratko 😅 😅 😅
A dnes mi kolegyna rano hned hovorila, ze sledovala v telke neviem co, a ze tam nejaka baba mala tiez takyto problem, a ze jej odporucili B6 uzivat /baby, nie je to kys. listova?/, ze jej to urcite pomoze 🙂
cau moni - nie si prechladnuta?

monika3
autor
10. mar 2008

cau Lenocka, tiez som na to myslela ci som neprechladla ale ak ano ma slaktrafi, lebo mam dobratu liecbu antibiotikami - to som mala niakun ínfekciu cico...

kyselina listova patri medzi B-vitaminy...tak terba kocky papat 😉

petkapo
10. mar 2008

Libeth - to znie dost tajomne, ze to nechavas volne plynut 🙂 Drzim palce!

Lenocka - ja sa za to dost zle citim... Ved chudak manzel ☹ Tak asi zajdem do lekarne pre nejake vitaminy, hoci si myslim, ze kym budem na injekciach, tak sa to nezlepsi 😒

Monika - dakujem 🙂