Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

petkapo
10. jún 2008

Tie bolesti su cisto predmrchove. Podbrusko a ide to az do slabin. U doktorky som bola a povedala mi, ze mam este dva tyzdne pockat a potom mi pichne vyvolavacku. Tak som jej v tej ambulancii zacala pistat, ze uz to nezvladam, ze mam to najstrasnejsie PMS ake si dokaze predstavit a ona sa len usmiala a povedala, ze mam este pockat. Robila mi aj UZV a povedala, ze nevidi absolutne nic. Ani folikul, ani vajicko, ani sliznicu na maternici. NIC! Takze neviem z coho by som tu mrchu vlastne mala dostat ☹ ☹ Som ZUFALA!

pink_lady
10. jún 2008

aaach jaj petka po to mi je luto 😢 ale treba asi do dokiny viac hucat ze nech nieco s tym robi 😠 😠 😠 A nieco na zmiernenie PMS si neskusala? aspon nejake caje 😔 😔 😔

Janis dakujem 😅 Ja sa utesujem tým ze kedže su to uz tretie ci stvrte statnice v zivote tak snad aj posledne 😀 😀 😀 Ucenie nechcem uz nikdy viac vidiet 😀 😀 😀 Uz mi titulov stacilo 😀

pink_lady
10. jún 2008

Petkapo a este ma napadlo nemoze ist aj o nejaky zapal? 😕 ten sa nejak z uzv nemusi dat zistit ale ked mas take bolesti ... 😕 😕 ked som bola v nemocnici bola tam holka uz 3. krat co si mysleli ze simuluje, dokonca ju raz poslali aj domov, nemala teplotu, na uzv nic nevideli, a nakoniec ju otvorili a stiahli nosy, bo mala zapal a zrasty az po pecen. 😨 ja ta nechcm strasit, nech to tak nevyznie iba, ze sa asi netreba dat doktorkou odbit a trvat si na svojom nech sa pohne, navyse, ak ako pises, nemas z coho mrchu dostat 😕

petkapo
10. jún 2008

Pink - bola som aj na krv, nic mi nenasli, brala mi aj ster - nic, aj ma pozerala, prehmatala a nic, nic, nic.... Prave z toho som zufala, ze neviem kde sa asi nachadzam (myslim co sa cyklu tyka), BT sa mi drzi na 36,4 - 36,5, ovulacny mikroskop mi ukazuje ovulaciu uz hadam stvrty tyzden....

Ake caje su na zmiernenie PMS? Ja moc caje nemozem pit, lebo mam silnu alergiu, ale skusila by som 😉

pink_lady
10. jún 2008

petka - skus hocijaky "zensky caj" - najlepsie od herbexu, 😉 A ak nic nenasla gyn tak nemoze ist napr. i o urologicky problem? 😕

petkapo
10. jún 2008

Aj to je mozne, to mi ani nenapadlo, ze by to mohlo byt urologicke. Doktorka mi povedala, ze mam prist na vyvolavacku v pondelok, 16/06. Neviem ako to dovtedy vydrzim. Resp. ako to vydrzi manzel a kolegovia v praci, lebo som uz ako pes ☹

pink_lady
10. jún 2008

petkapo tak si skus aj zmerat teplotu a utekaj bud k praktickemu alebo aj na pohotovost s tym ze podla gynekologie si v poriadku 😔 mozno si niekde prechladla ...a tie bolesti potom su podobne predmrchovskym

petkapo
10. jún 2008

Skusim si odmerat teplotu ked pridem domov a uvidim.... Len pevne dufam, ze uz sa stane aspon nieco....

Ty si tiez brala injekcie na endo? Ak ano - kedy ti potom prisla mrcha?

pink_lady
10. jún 2008

petka - ja som nemala injekcie u nas to uz neodporucaju, mala som tabletky ale musela som ich vysadit. 😒

libeth
10. jún 2008

Ahojte kocky 😎 dnes je kraaaaasne

pink, len sa pekne uc a nech ti to rychlo ubuda 😉

petka, viem o com hovoris, ja som bola tiez zufala, a mala som velke bolesti a tlaky v podbrusku, ze uz uz som myslela, ze su a nic, az ked som to nezvladla, som sla na pohotovost a dali vyvolavacku, 3 mesiace po liecbe mi potom prisla. Takze ked by ti eventualne aj prisli, tak je mozne ze budes len sprvu spinit a az ked zacne organizmus startovat tak budes v normale. Bud chod na pohotovost a oni ti pichnu vyvolavacku, alebo len vydrzat do toho 16/teho, ale ked si spominam, tak mrcha mi prisla po vyvolavacke az za 10 dni.

libeth
10. jún 2008

ozaj neviete mi niektora poradit, preco mam ovu hlien ked som 23dc? A vsimam si to tak par dni 😕 Rano trosku spinim, bolo aj horsie, ako to co mam teraz. Ovu nebola kedy mala 😒 a teploty stale nizke, hm.

petkapo
10. jún 2008

Libi - ja budem mat 3 mesiace v pondelok buduci tyzden. Takze urcite na tu vyvolavacku pojdem.

S tym tvojim hlienom je to zvlastne. Nemoze to byt tak, ze ti ovulka este len pride a mas dlhsi cyklus? Alebo nie je to uz ten ''tehotensky'' hlien? 😉

pink_lady
10. jún 2008

libi - ja sa v tom nejak nevyznam 😀 ale nemozes mat ovu teraz? Alebo kdesi som citala ale neviem ci to je pravda ze ten ovu hlien moze byt aj dlshie... 😎 A teploty - uz o teplotach pochybujem, ze ci to je daky spolahlivy ukazovatel, ved napr. ja mam stale minimalne 37, 5 😔 a tehu urcite nie som 😔

monika3
autor
10. jún 2008

ahojte dievcence...
dnes moc nestiham tak som Vas prisla aspon pozdravit a posielam "keep smilling" 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵

libeth
10. jún 2008

vdaka moni, aj tebe jedneho usmievaveho 😵

petka, nemozem. To mam moc nizke teploty 😉
pink, ja uz sa v nicom nevyznam. Cakam mrchu, kedy sa uraci. Ale pekne od nej, ze neprisla skor ako na 23dc, tomu sa tesim. 😅 iked keby nerprisla bola by som radsej 😀 uz ale nesnivam 🤐

petkapo
10. jún 2008

Ano, Libi, uvedomila som si to hned ako som to poslala, ze si pisala, ze mas nizke teploty. Takze predsa len by to mohla byt opozdena ovulka? Mikroskop ti co hlasi? Paprade alebo bodky?

Ahoj Moni 🙂

pink_lady
10. jún 2008

ahoooj moni 😵 😵 😵

Libi a co ak ozaj nedorazi 😵 mozno ten hlien je priznak dacoho ineho 🤐 V kazdom pripade aspon pozitivum je, ze cyklus uz je 23 DC 😉 Ja som 11 DC, mrcha bola na navsteve 9 dni a uz mam pocit ze uz sa chysta znova 😖 uz som si myslela z konecne sa to umudrilo ...tak len dufam ze ostane kde je ... 😠 😠 😠 😠

pink_lady
10. jún 2008

musim sa odhlasit ide buuurka 😠 tak sa tu majte kraaasne ja idem pokracovat v uceni teraz som si hovorila obhajobu 😀 😀

libeth
10. jún 2008

petka, no mikroskop hlasi ze moja ovu trva uz skoro 2 tyzdne 😀
ja myslim, ze mam dost posahane hormony 😖 neviem, neviem.

pink, tak prijemne ucenie pri burke 😎 tu svieti slniecko 😀

petkapo
10. jún 2008

Libi - mikroskop teraz blbne aj mne a paprade su uz stvrty tyzden. Alebo zeby neblbol mikroskop ale nase telaaaaa?????

Z coho by si mohla mat posahane hormony? Inak - ja som taky skoro rovnaky hlien ako pred ovu mavala aj tesne pred mrskou. Nemoze to byt aj u teba podobne? Je uplne priezracny alebo uz je trosku do biela? 😅 To su ale otazky, ze? 😀

janis24
10. jún 2008

libi vidis aj to je dovod aby si skocila do CARka, len im povedz, nech ti vypisu ziadost na hormonalny profil, alebo to moze spravit aj obv. gynekolog? Aspon by si vedela, na com si a taky chybajuci hormon sa da lahko doplnit v tabletkach alebo injekciach... 😉 Minimalne by sa ti upravil cyklus...

libeth
10. jún 2008

bolia ma krize, ja myslim, ze mrcha dojde. Aj ja som mala pred mrchou taky hlien, ale bol aj so spinenim, tak som vedela ze ide mrsina hnusna, ale teda dnes tomu nerozumiem 😅

jani, ja viem, ze by som mala.... dnes som si v jednej teme precitala, ze na darcovske vajka sa caka aj 4 roky. Uff, to je sila fakt. A aj ta predstava, ze cakat min. rok a istota ziadna...

yasminx
11. jún 2008

Ahojte babulky,
prajem Vám dobré ránko 🙂 Dnes to opäť vyzerá na krásny deň 😎

Včera som bola u doktora na ďalšom stere, kvôli tomu nepodarenému HPV 😒 výsledky budú na budúci piatok. Ale pod mikroskopom sa mu teraz zdalo že na čípku už nič nie je 🤐 celkom ma to potešilo 😀 tak dúfam, že výsledky budú OK 😉 že to moje telíčko vypudilo zo mňa. To by bolo úúúúúžasnéééé.
A mrkli sme pre istotu aj do bruška, lebo ma v nedelu strašne bolelo na pravej strane a mám tam akýsi velký folikul, ktorý by tam nemal byť. Ono to vyzerá, že som v polovičke cyklu. Ale ja nie som 😕 mne v piatok ešte len skončil menzes. Takže si mám dať pozor aby to neprerástlo na cystu. Ale inak sa nemám ničoho obávať. Vraj by to bola len vodová cysta, ktorá by mala prasknúť.
Takže v celku som včera dobre pochodila 😉

janis24
11. jún 2008

krasne ranko, yasminx tu su super spravicky na zaciatok dna 😉 🙂 A keby to aj neodislo z tela uplne vsetko, ta liecba urcite nebude nejaka drasticka, takze operacii sa urcite vyhnes, to je parada! 😀

libi to vazne sa caka na vajicka tak dlho? to mi nejak nejde do hlavy... 😖 A preco?

petkapo
11. jún 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Jeeej, Yasminx, to je dobra sprava, nie? Drzim palce na buduci piatok na vysledky. Ale ak ti doktor uz takto dopredu povedal, ze to vyzera OK, tak to asi OK aj bude 🙂

Libi - prepac tu blbu otazku, ale nebola som s vami od zaciatku - ty budes musiet mat darcovske vajicka? Preco?

Pekny den zelam vsetkym 🙂

yasminx
11. jún 2008

ďakujem kočky,
mám z toho celkom dobrý pocit... 🙂
ak budú v piatok výsledky dobré, tak sa určite dám rýchlo zaočkovať.
A tiež sa už nebudem musieť báť, že ak sa nám zadarí krpček, že to HPV po mne zdedí 😵

monika3
autor
11. jún 2008

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

Yasminx pekne pekne.... 🙂 🙂 🙂

Libi 4 roky??????? 😨 ja by som to nebrala este vazne ze sa tak dlho caka , presne informacie dostanes v CAR a verim ze Ti nebudu treba, budes mat vlastne vajka 😉 Ved vtedy si bola po liecbe a mozno cinnost vajecnikov nebola este tak obnovena....teraz moze byt uplne vsetko inac 😉

Petkapo, Janis 🙂 🙂

petkapo
11. jún 2008

Yasminx - a ktoru vakcinu si chces dat? Jedna je tusim proti dvom druhom a jedna proti styrom druhom virusu. Ja som tiez uvazovala nad vakcinou, ale som uz na nu stara ☹ ☹

Ahoj Monicka 🙂 Co si taka vytesena dneska?

janis24
11. jún 2008

monik, petka 😉
inak baby co sa tyka toho ockovania, ja mam teraz poslednu moznost kedze uz mam 25 a kedze moja mamina tu rakovinu prekonala, je to u mna dost pravdepodobne... ☹ Lenze mam dilemu, pretoze pocas posobenia tych vakcin sa neodporuca otehotniet, no a to trva okolo 9 mesiacov tusim, takze tolko sa mi fakt cakat nechce...
Takze stale dufam, ze coskoro vyvinu vakcinu aj pre starsie zeny 😅

petkapo
11. jún 2008

Ja ak budem mat dceru, tak ju dam urcite zaockovat, ked uz ja nemozem byt.......... 😒 A mozno budu len synovia 😀

Baby, tak dnes ma nielenze predmrchovsky boli brusko ale uz ma boli aj na dotyk 😕