Cestovanie počas korony

helen333
21. apr 2020

Dobrý deň chcela by som sa opytat a hlavne poradit, či niekto z vás nevie o spôsobe ako sa počas tejto situácie dostať zo Slovenska do Čiech. Som slovenka v Čechách nemam trvalý ani prechodný pobyt... ďakujem vopred za rady 😔

amelia89
21. apr 2020

@helen333 no nijako, nepustia ta cesi lebo zatial cudzincov bez trvaleho alebo prechodneho nepustaju.
Ja tu mam prechodny a zase chcem zase opačnym smerom ako ty ale tak isto musim vydrzat kym zrusia statnu karantenu

deti95060810
21. apr 2020

@amelia89 však Zeman povedal že hranice budú zavreté aj rok...🙄

klejkaez
21. apr 2020

@helen333 no neviem, ale slečna ktorá býva pri mne, nevidela 2 mesiace skoro svojho snubenca je zo Zlína. A je tu 2 deň, že ho pustili v pohode.
Tiež ma to prekvapilo, ale inak by tu nebol.
Takže nevravela by som, že sa nemôže, ale mal negatívne vysledky aj 🥴

amelia89
21. apr 2020

@deti95060810 prepacte ale co povedal Zeman je uplne bezpredmetne.
Česi (resp. cudzinci s prechodnym pobytom ako ja) vycestovat napr z rodinnych,zdravotnych dovodov mozu-problem je slovenska strana.
Z opacnej strany je zase problem strana ceska ktora nepusta cudzincov bez prechodneho/trvaleho pobytu.

kitycat
21. apr 2020

Ak mas pracovnu /najomnu zmluvu tak aj na to vraj pustaju musis byt v povinnej karantene po prichode

helen333
autor
22. apr 2020

@klejkaez ja mam rovnaký problem.. a myslím že veľa z nás ma rodinu na Slovensku/ v Čechách a nemá sa k nej ako dostať..takze obaja boli ale v Česku ? Lebo som tomu trochu nepochopila

klejkaez
22. apr 2020

@helen333 no nie tu bol na Slovensku, ale šiel uz domov do Zlina co viem a dokonca neni jediny, o ktorom viem, ze z CZ je v pohode na Slovensku.
Takze bud mediam šibe, ale on sa dostal v pohode