Chcem, aby si dcéra urobila vodičský preukaz i napriek tomu, že ja ho nemám

28. jan 2022

Chcela by som vedieť vaše skúsenosti/rady.
Dcéra bude za par rokov už dospelá. Hovoríme jej ze keď príde na to čas tak si môže ísť robiť vodicak. Že je to potrebné v dnešnej dobe. Ja sama vodicak nemám, nikdy som nemala na to odvahu, neznášam auta. No nechcem svoj strach preniesť na dieťa. Ale zároveň sa hrozne bojím keď príde ten čas. Za každým keď sadne do auta budem mať hrozný strach. 😭
Je tu nejaká co nemá auto ale deti urobili bez problémov?

dadulamamula
28. jan 2022

Moja mama auto nemá, a je rada ze ja mam. Strach rodiča o svoje dieťa je normálne, boji sa o mňa, veľa krát ju aj veziem, vie ze som dôsledný šofér... Ale samzorejme nie každý je na to stavaný, sa stať šoférom.

lubina
28. jan 2022

Priklad u nas, moja mama nema vodicky preukaz lebo ma strach. Ja aj moj brat mame vodicky od 18 r. Ja som s tym problem nemala, ale moja mama sa vzdy bala samozrejme. Aj teraz ked ju niekam obcs veziem, nezabudne pripomenut, ze mam vyhodit smerovku 🙂. Ja sama ma teraz uz dve deti a dcera sa tiez uz pyta na vodicky, coskoro ten cas pride, mozno uz toto leto zacne s pripravou. Tiez sa budem bat, ale je to nevyhnutne v dnesnej dobe a preto dufam, ze to zvladne, tak ako som to zvladla ja a uz vela rokov soferujem...

cyberk
28. jan 2022

Moja mama tiez nema vodicak, a my (3 deti) mame... hlavne, co mozem odporucit... neprenasaj pls svoj strach z aut a soferovania na svoje dieta, vdaka tomu mam v sebe kus blok, odsoferujem... ale nemam k tomu vztah, co je skoda lebo to soferovanie by som si mohla aj viac uzivat :D moj mladsi brat nesoferuje vobec lebo zil pod strechou u rodicov dlhsie a ten vplyv mami bol dlhodobejsi (npr. malo sa niekam ist ocino chcel aby brat odsoferoval, no mama sa hned ohradila, ze preco by mal ked ocino moze...)

veronikadamianko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcellka32
28. jan 2022

Moja mama nemá, ale mňa povzbudzovala v 18 hneď urobiť vodičák, napriek tomu, že sme auto nikdy nemali, frflala som načo, prečo, moja mama: choď a hotovo, nikdy nevieš, dostaneš auto vo firme...išla som, urobila, v 18 odišla ako aupair do cudziny a bum, hneď trebalo šoférovať, vrátila som sa na sk, zamestnala sa vo firme a dostala firemné auto, šoférujem denne 20 rokov bez strachu...a to moja mama fakt nikdy nesedela za volantom, takže podpor dcérku, nech necíti z teba strach, ako bude dobre keď ťa niekam vezme hoci na výlet

cubo2
28. jan 2022

Potlac svoj strach, zaplat / prispej dcere na autoskolu. Vodicak nech si urcite spravi. Mat vodicak je zakladny skill. Neviem si predstavit, ze by som mal zenu bez vodicaku a vkuse by som jej musel robit taxikara ako nejakemu dietatu, ked bude chciet ist na vacsi nakup potravin. Nenenene.

bolarazjedna
28. jan 2022

Moja mama robila vodičák spolu so mnou, ja som mala 24, ona 55. Nikdy sme auto predtým nemali, mama vždy sa bála, keď si sadla do auta celkovo, no okolnosti ju prinútili k tomu, aby spravila vodičák. Ubehlo 7 rokov, ide jej to celkom dobre, takže nikdy není neskoro ani pre teba ☺️

A dnes je vodičák úplný základ, takže nechápem otázke, jasne, ze chceš aby mali tvoje deti vodičák, to je jedno, či ty máš alebo nemáš.

sissy27
28. jan 2022

Ak ti to pomôže - my máme vodičáky všetci, aj všetci aktívne jazdíme, teraz si robí dcéra a poviem ti pravdu, hoci je pre nás všetkých šoférovanie samozrejmosť, tak proste mám strach. Len včera sme videli v meste dve havárky, kde asistovali všetky záchranné zložky, takže to neboli len také ťukance.
A odporúčam - ak si ten vodičák už raz spraví, tak treba jazdiť, nie že to bude mať len ako kartičku v peňaženku.

ibrunova
28. jan 2022

My sme nikdy nemali auto, moji rodičia nikdy nemali vodičák. My sme sa so sestrou až po 25ke rozhodli, že ideme do toho. A stále tvrdím, že je to lepšie ako vysoká škola, je to už základ, čo musí mladý mať.. A aj naši rodičia sú nám vďační, po lekároch atď im dobre padne sa odviesť.

marcellka32
28. jan 2022

@sissy27 no kamoška tak ma, urobila vodičák v Ba a teraz vodičák leží v šuflíku

sissy27
28. jan 2022

@marcellka32 no pri dnešnej cene autoškoly je to fakt škoda a vyhodené prachy...

anjelicek26
28. jan 2022

Dcera bude mat o chvilu 16 a si moze u nas v DE spravit vodicak... od 17 soferovat (za pritomnosti rodica), od 18 sama... toto tu beriem ako obrovsku vyhodu, ze bude musiet rok jazdit len a len so mnou pod dozorom...naberie vela skusenosti, budeme jazdit zname trasy, do obchodu, do skoly, k babke, kym jej kupime vlastne auto... sama uvidim, ci soferuje dobre-zle, kym jej dovolim sa co i len obzriet na nasej trojprudovej dialnici 😅

sissy27
28. jan 2022

a teda pre autorku - chcem tým povedať, že nezáleží na tom, či ty vodičák máš alebo nie, tak či tak ten strach o dieťa v premávke bude mať každý jeden normálny rodič 🙂 a možno aj väčší, lebo denne sme priamymi svedkami a účastníkmi toho, čo sa deje na cestách a tie začiatky za volantom nie sú úplne jednoduché.

dadis
28. jan 2022

Chod svojej dcere prikladom a vodicak si sprav ty. Nech vidi, ze to nie je ziadny strasiak. Lebo vacsinou su "slabsie" vodicky tie, ktore si neveria. Tak skus prekonat strach a ist do toho....kym dcera bude dospela, ty uz budes skuseny vodic 🙂

kacusik69
28. jan 2022

Mamina vodicak nema ani nemala, otec ma ale nejazdi od kedy som sa ja narodila (30+ rokov) a so surodencami sme si vodicak robili prakticky hned po dovrseni 18… dodnes mamu prezvanam ked pridem napr. do prace (zauzivany zvyk, aj napriek tomu ze uz doma nebyvam)

ja_mama
28. jan 2022

Vodicak je naozaj velmi dolezita vec v dnesnej dobe. Sama poznas dceru najlepsie, ci je zodpovedna, opatrna atd. Ja mam dcerku este malu, ale chcela by som aby bola v buducnosi samostatna a sebestacna a tam spada aj soferovanie. Tiez by mi asi viac vadilo kebyze ju vyvazaju kamarati, ktorych ani nemusim poznat ako ked sa bude vozit sama s tym ze budem vediet ako soferuje a ze ma bezpecne auto. Sama som tak bola vedena - tiez som soferovala dlho pod dohladom s rodicmi a ked uz som mala istotu, bez problemov mi auto pozicali - dovera a samostatnost, ktoru velmi ocenujem 🙂

mamina0078
28. jan 2022

Moja mama ma otec nie a urobila som ho na 1x.

autor
28. jan 2022

zaujímavé ako mi zmenili názov 😆🤗🤗
Ďakujem za reakcie aj za mužský názor
@cubo2 👍 tiež nechcem aby dcéra bola závislá na mužovi a doprosovat sa mu, jednoducho sadne a ide.

@dadis to určite nie, nikdy. 😭 Nesadla by som na miesto šoféra, nikdy. Ani ako spolujazdec to nemusím. 😓
U nás mala aj mama aj otec a aj brat si robil hneď ako mohol a jazdí. To len ja som taka čierna ovca rodiny. Neviem ani z kadiaľ pramení môj strach. Ale pred dcérou tak nehovorim, no mam naozaj strach už teraz ked to raz príde.
@ja_mama jasne, je zodpovedná podľa mňa. Šikovná.
Aj keď sme rómska rodina, nemá to v živote ľahké. Ale ja jej verim . 😍
Ďakujem🤗

matabb73
28. jan 2022

Ja síce vodičák mám, ale už roky nešoférujem. Syn má 22 a vodičák má od 18. V tejto dobe si pomaly ani robotu bez toho nenájdeš. Ja sa o neho vôbec nebojím, je to zodpovedný šofér. Aspoň ma má kto odviezť alebo zobrať na výlet. Dcéra má 13 a tá si tiež plánuje spraviť vodičák a určite ju v tom podporím.

autor
28. jan 2022

@sissy27 presne to, veľa nezodpovedných ľudí a doplácajú na to vždy nevinný.

autor
28. jan 2022

@matabb73 a prečo nesoferujes?

nikpa
28. jan 2022

Ako matka ťa chápem ale takto keď sa budeš pozerať na veci tak sa zblaznis. Vies, že jej môže niečo stať aj keď bude stáť pešo na chodníku... Raz jej musíš pustiť ruku, vychovavaj ju tak aby bola zodpovedná ale niektoré veci neovplyvnime. Ja som dieťa matky, ktorá vodičák nemá a ja som spravila a jazdím bez problémov.

anjelicek26
28. jan 2022

Ono ja si inak myslim, ze vsetky tieto vodicaky uz budu docasne a najneskor o 15 rokov budu auta jazdit uplne samostatne a zamedzia vacsine ludskych preslapov a chyb... btw. autorka o nezodpovednosti to nie je, obcas je to proste stres, unava, plna hlava povinnosti, nie je to o tom, ze by kazdy mal moznost ne-soferovat ten den... ze je to nespravne vieme, ale zime v realite. Kamoska (mamicka dvoch deti) sa zabila celnym narazom s kamionom ked obiehala v zakrute... clovek sa pyta, ze preco? Sef ju zdrzal a nestihala deti vybrat, zavreli by im skolku..no a nedojde uz nikdy...

autor
28. jan 2022

@nikpa to som rada, ze nemáš problém jazdiť.
Áno chápem. Mešká mi zo školy 10 min a uz som nervózna a to ide bicyklom. 😒

autor
28. jan 2022

@anjelicek26 😱😭😭 och, to je hrôza si to co i len predstaviť 😭
Ved už by len počkali chvíľku a nezavreli. 😢

anjelicek26
28. jan 2022

Ludia robia chyby. Ale to mas vo vela veciach a nasledky to ma casto zle... sused cistil na rebriku odkvap a padol tak nestastne, ze uz neni medzi nami..si povies taka blbost... jedno zle rozhodnutie (nezaistil poriadne rebrik) a bolo :(

sissy27
28. jan 2022

Len ešte otázka - jedna vec je spraviť si vodičák, ale druhá vec je aj jazdiť. Ak si má len spraviť vodičák ale nie ste jej ochotní / schopní poskytnúť auto - lebo sama si ho v 18 asi ťažko kúpi bez pomoci rodičov - tak to nemá význam. Potom jej radšej odložte peniaze na vodičák bokom a keď príde čas, že bude mať možnosť aj aktívne jazdiť, tak si ho spraví.

autor
28. jan 2022

auto jej určite kúpime. 🤗
Špeciálne na to jej šetríme od 12stich. 🤗

autor
28. jan 2022

@anjelicek26 máš pravdu, je to tak, stačí zle rozhodnutie, osud....🥴

kolieskova232
28. jan 2022

tvoj strach je normalny, no ako si povedala, je fajn mat ten vodicak, ako isto by jej topomohlo v ramci mnohych veci