Chcem druhé dieťa, ale mám už 39 rokov a nemám vytvorené podmienky

21. máj 2020

Ahojte,je to tak...Chcela by som este partaka pre mojho jedinacika,nech je medzi nimi mensi ako stvorrocny rozdiel.No mm je proti,mame hypoteku a aj vek uz.No ta tuzba tu je silna,velmi si zelam...Ste niektora,alebo boli ste v podobnej situacii?Moze to byt aj ovplyvnene biohodinami,ze sanca otehotniet postupne odchadza?Totiz mam ten pocit poslednej sance a moc by som chcela,aby boli deticky aspon dve...Viem,tazko radit.Ako ste to riesili,tie,co to zazili...Chapem,ze racionalna odpoved je jednoznacna,no stal je tu taky otaznik,ze mozno by to bolo spravne a sli by sme do toho.Uvedomujem si,ze je to taka neurcita otazka,no ak mi niekto skusi napisat svoju skusenost,budem rada.Rozhodnutie je na mne,viem.🙂

ivkazba
21. máj 2020

No racionálna odpoveď je, že ťažko ak tvoj partner nechce. Že máte hypotéku a že máš 39 rokov je úplne irelevantné. Ženy rodia aj vo vyššom veku, aj tu na koníku je ich obrovské množstvo, ktoré rodili po 40-tke, v tom problém nevidím. Detto hypotéka, veľa ľudí, ktorý majú vlastné bývanie ju majú a majú aj rodiny. Problém ale je, ak nechce muž. Lebo toto by malo byť rozhodnutie oboch. Otázne je, prečo nechce a či ste sa o tom rozprávali, bez emócií, kde by ste si obaja povedali pocity a očakávania. Ak hej a zhoda nenastala, tak potom ťažko.

janickacrazy
21. máj 2020

Ja som v 39 čakala tretie dieťa a máme aj hypotéku a splácame aj auto. Myslíš, že by ste druhé dieťa neuživili? Ved po prvom budeš mať kočík, postieľku, oblečko, takže zase nebudeš potrebovať všetko kupovať nanovo. Skor treba zistiť, prečo manžel nechce, či ozaj ste na tom finančne tak zle alebo je to len výhovorka a proste sa mu nechce znova počúvať detský plač a riešiť koliky a prebdené noci. Predtým ste neplánovali počet detí?

autor
21. máj 2020

@ivkazbajasne,to je urcite rozhodnutie nie len mna. Este sme to nejak neuzavreli,ze nie a hotovo..

autor
21. máj 2020

@janickacrazy Tak okrajovo uz som o tom rozpravala doma zatial len.🙂

autor
21. máj 2020

@janickacrazy Jasne,isto uz aj mat trocha ten svoj pokoj by mohol byt dovod.

renatka1985
21. máj 2020

nikdy nie je vhodna doba, dieta je aj urcita obeta co sa zivotnej urovne tyka, to je vsak uplne normalne. nic lepsie svojmu dietatu dat nemozete ako surodenca.

eliska13
21. máj 2020

Vždy bude prečo ano a prečo nie.Ake máš na mysli podmienky máte málo financií?Jedine rozhovor s mužom a áno ženy okolo 40 tky vedia, že je posledná šanca mať ďalšie dieťa.tak nehovor okrajovo a povedz mu to rovno😊

jaass
21. máj 2020

Keď veľmi túžiš po dieťatku tak choď s touto vecou na manžela psychologicky. On je muž. Musíš na neho inak. A inak....je super, že si v takom veku zatúžila po dieťatku. Je to milé a super. A aj keby ste sa rozhodli ho mať, tak podľa mňa pri ňom by ste ešte omladli 🙂 známa mala v 40tke bábo, jej manžel tiež krútil nosom zo začiatku a teraz si svoju princeznú nedá ani za nič 🙂 ale ona má povahu takú...povie si svoje a veľa veľa komunikuje. Ona si to s nim perfektne vykomunikovala. Nakoniec povedal ok, bude bábo. Čo sa týka hypotéky - to už ty musíš vedieť, máte financie aj na bábo, ak áno, tak o to lepšie 🙂
Hlavne sa nepoddavaj a keď budeš s manželom o tom hovoriť, tak nebuď nejaká smutná alebo precitlivena. Všetko rieš s kľudom a uvidíš 🙂
Myslím na teba 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
21. máj 2020

bijú ti biologické hodiny...tiež som chcela pre syna parťáka.... Oproti tebe som mala jednu výhodu - prvé dieťa som mala ako študentka, nebola som tlačená vekom. Ale zas bola som sama. bez mm.
moja rada - čím skôr do toho, máš pred sebou už pomerne málo času. Ak budeš mať šťastie tak stihneš mať ešte aj dve deti , ak to šťastie mať nebudeš tak nestihneš už nič. ...

ecko80
21. máj 2020

Ahoj, ja som vo velmi podobnej situacii. S partnerom mame syna, ktory bude mat 4 a pol roka a pred mesiacom sa nam narodila dcera, rodila som kratko po 40-tke. Presne, aj my sme chceli este jedno, aby maly nebol sam, zacali sme to riesit, ked mal maly rok a pol, ale podarilo sa az o dva roky neskor. To som mala 39 a chlap 46. Neskor by som uz asi nechcela, tehotenstvo mi dalo zabrat, aj teraz to nocne vstavanie a tak. Ale nelutujem. A mame aj hypoteku, dve auta, ale ziaden nadstandardny prijem.

autor
21. máj 2020

@renatka1985 Dakujem krasne za nazor.🙂

autor
21. máj 2020

@eliska13 Dakujem krasne.🙂

autor
21. máj 2020

@jaass Dakujem krasne.🙂

autor
21. máj 2020

@veronika4495 Dakujem krasne.🙂

autor
21. máj 2020

@ecko80 Dakujem krasne.🙂

autor
21. máj 2020

Dakujem vsetkym za odpovede.Musela som kazdej zvlast podakovat,lebo som ani necakala tolko uzitocnych a peknych odpovedi.🙂

autor
21. máj 2020

@janickacrazy Dakujem krasne.🙂

autor
21. máj 2020

@ivkazba Dakujem krasne.🙂

viera77
21. máj 2020

Tiez som tymto istym prechadzala pred 5-timi rokmi, druhe dieta sa mi narodilo ako skoro 38-rocnej. Zdravotny stav dost zly, bala som sa komplikacii pocas druheho tehotenstva a po porode, rodicak slabota, manzel sice zarabal, ale nebola to vtedy ziadna vyhra, hypoteka na byt...zatuzila som po uzlicku na jednej detskej oslave, kedy tam vsetky pozvane deti prisli so surodencom a moje dieta bolo same, doslova stratene....a vtedy to skratka prislo, to rozhodnutie, ktore dodnes vobec nelutujem, ale naopak. A asi najviac stastny je moj manzel ktory, aj ked hlavne kvoli financiam a velkym obavam z buducnosti bol vtedy proti, mi vysiel v ustrety a nakoniec sa pochlapil a urobil chlapsku pracu. A teraz? Nie ze sa dcerka na neho neskutocne podoba a ma aj jeho povahu, ale on jej aj vybral meno a teraz je pre neho doslova princeznicka, spolu aj so starsou dcerkou. Necele 4 roky je medzi nimi rozdiel, pre mna idealny. A ja neskutocne stastna, ze ich mam. Kazde dieta si zasluzi surodenca, to som uz zistila aj ja. Financne sme si potom aj polepsili, aj sa stahovali do vacsieho bytu. Druhe dieta urcite nebolo vtedy prekazkou v rodinnom rozpocte a tehotenstvo nezanechalo chvalabohu ziadne vazne zdravotne nasledky. Vsetko sa da, len treba chciet a za mna urcite neriesit vek, ale plnit si sny, lebo ked nie teraz, kedy uz potom?

chances
21. máj 2020

Ahoj, prispejem aj ja svojou skúsenosťou, neviem, či bude pre teba relevantná... Snáď sa mi to podarí opísať.. U nás to bolo tak, že ja som veľmi cítila, že minimálne druhé dieťatko nám do rodiny chýba... Tá túžba bola u mňa silná aj jednoznačná, prežívala som to v takej intuitívej, emotívnej rovine... vedela som, že je to správna vec a neriešila som to veľmi po iných stránkach. Manžel nebol proti, ale preňho nestačila tá túžba po dieťati, potreboval mať vyriešenú praktickú stránku: či by som mala nárok na materskú a ako by nám to vychádzalo, či by nás dokázal uživiť, ako by sme sa zorganizovali s vozením do školky so starším dieťaťom, ako by sme usporiadali spanie v byte (mali sme maličký byt), či by nám stačilo jedno auto... Keď sme prebrali túto praktickú stránku a zistili, že všetko je dobre riešiteľné, rozhodol sa aj on pre ďalšie bábätko. Vedel si lepšie predstaviť, ako by to mohlo fungovať. Neviem, či sa táto logika dá aplikovať všeobecnejšie na mužov a ženy, možno len ja som taký idealista nepraktický a manžel taký realista 🙂 ale nás to posunulo k rozhodnutiu pre ďalšie bábätko.

autor
22. máj 2020

@viera77 Dakujem krasne.🙂

autor
22. máj 2020

@chances Dakujem krasne.🙂

dusankomoj
22. máj 2020

Čo si budeme hovoriť,na dieťa nikdy nebude ten správny čas! Najskôr sme mladí a chceme spoznať svet, potom nemáme dostatok peňazí, kariéra v najlepšom...... Keby sme sa riadili tým všetkým,tak ľudstvo vyhynie 🙂 Ak cítiš, že ešte bábo chcete,tak smelo do toho.Kde sa najedia traja,naje sa aj štvrtý.A ak sa tehu nezaradí, aspoň nebudeš ľutovať, že si to neskúšala! Držím palce.

autor
22. máj 2020

@dusankomoj Dakujem krasne.🙂