Čo je to vianočné upratovanie?

stevka193
28. nov 2012

neda mi... vopred sa ospravedlnujem, ak niekoho poburim..ale..... co je to prosim vas to vianocne upratovanie..respektive "velke upratovanie pred akymkolvek sviatkom" ..?? 😎 keby nebol ziadny sviatok v celom roku, kedy by bolo velke upratovanie? 😕 ja to totiz nepoznam...aano... poznam dievcinku, ktora uprace len den predtym, ako jej pride manzel z prace..sama sa tym totiz chvali a potom na FB kazdych 5 minut pise, ze akooo sa nudii..napriklad aj moja svokra utrie prach a uprace spajz len pred sviatkami... esteze nemame spajz..uufff.... 😅 niesom nejak trafena, co sa tyka poriadku..nijak chorobne postihnuta upratovanim.. ale, zoberte si...vysavat musim kazde dva dni, kedze mame tri deti a psa, ktory sice neplzne, ale aj tak.. popri tom vysavani utriem aj prach a vacne ocapkany stolik.. okna musim umyvat aspon kazde tri tyzdne, kedze mam podozrenie, ze nam miesto dazda na okna prsi nizkotucne mlieko 😒 raz za mesiac mi sibne a vypracem skrine, alebo kuchynsku linku... tak co mam robit v ramci toho velkeho upratovania..? lebo sa citim previnilo, ked z kazdej strany pocuvam o vianocnom upratovani a ja len nechapavo cumiim... neukamenujte ma maminky,ktore chodite do prace... to beriem ako polahcujucu okolnost.. 🙂 ano som na MD, ale nenudim sa... mam zo seba dobry pocit, lebo mame akotak stale poriadok a venujem sa aj detom..ked sa uz velmi nudim hackujem, alebo sa ucim nemcinu, ktora mi mimochodom absolutne nejde... ale furt nechapem pojem velke upratovanie pred sviatkami.. 😉

1ingrida1
29. nov 2012

@blondiee83 tak ako raz jedna stara pani povedala : no a co sak z nich nejim :D ako z okien,ked som jej dosla pomoct umyt okna :D

959touareg
29. nov 2012

tiez som z tych co nenavidi pojem vianocne upratovanie. 😠 ked clovek pravidelne, preventivne upratuje pocas celeho roka, tak predvianocne riadenie nepotrebuje. 🙂
ja osobne podlahu upratujem kazdy den, niekedy aj 2-3x do dna najma v miestnosti, kde sa clovek najviac pohybuje, prach utieram 2x tyzdenne, niekedy aj viac podla potreby, skrine riadit nemusim, nakolko vzdy z nich vyberam a ukladam oblecenie pekne, su tam stale kominiky 😉 , takze bordel sa v nich nema kedy spravit...to je moja uchylka od detstva 😉 .
co sa tyka okien, tak to priam nenavidim , od mladosti sa mi to rovna smrti, brr, no umyvam ich 3-4x do roka, najma tie stresne, tie sa zaspinia hned. a co sa tyka okien, mam taku smolu, vzdy ked umyjem-prsi za den, dva ☹ , co ma privadza do zufalstva.,
riadenie nemam velmi v laske, no kedze som chora z neporiadku a spiny, robim to automaticky . viem, je to chore.
a na zaver.....toto vsetko praktizujem v 5-poschodovom dome s 2-ma velkymi garazami ako bonus k tomu, kedze su sucastou domu.

🙂 tak co, kto sa so mnou vymeni?????

1ingrida1
29. nov 2012

@959touareg mas moj obdiv 🙂 ja mam problem upratat dvojgarsonku :/

959touareg
29. nov 2012

@1ingrida1
dakujem, ja viem,nemas co zavidiet, ked sme sa sem nastahovali tiez som myslela ze skapem ked som doupratovala vsetko ☹ , ved len kuchyna s obyvackou - je to jedna miestnost - ma tolko metrov stvorcovych ako cely byt co sme predtym mali.....a o schodoch ani nepisem, kym tie poumyvam a co sa po nich denne nachodim ☹ , ale ako hovori manzel, nepotrebujem aspon chodit do fitka a zadok, nohy sa mi rokmi pekne udruje v kondicke 🙂
ked nie sme doma a pridu rodicia strazit dom, tak moja mama vzdy hovori ked uz odchadzaju...ach jaaaj, toto jedno ti nezavidim, mala som co robit kym som poriadila polku domu ☹ -verim jej.
teraz uz tuzim iba po peknom malom novom jednopodlaznom bungalove a moja podmienka je......ziadne schody, ani jeden jediny. 🙂 uz ich nechcem vidiet.

lucka1987
29. nov 2012

@stevka193 mam doma doma rovnako 😉 kazdy okolo ma robi vianocne upratovania. a ja jaksik nic.. lebo upratujem priebezne kazdy den. kuknem pod gauc, vidim nejaky prach, tak ho odsuniem a povysavam a utriem. nenechava si to na sviatky 😀 to iste aj okna 😉 tie umyvam cca raz za mesiac.. byvame v bytovke ale na dedine. cize tu sa tak neprasi ako ked sme byvali v meste. spajzu upratujem vzdy, ked vykladam do nej nakup 😉 skrine, to je pernamentne, ked zehlim a skladam pradlo.. ja vianocnym upratovanim mozem pomenovat v podstate posledne upratovanie pred Vianocami 😀 kedy aj vyzdobu riadne dam a tak.. ale to ej trochu diskutabilne, kedze este aj na stedry den sa namrvi, z ihlicia porpbi neporiadoka tak opat zapinam vysavac 😀
mimochodom, byvam v malom dvojizbaku....
pocitam, ze ked sa nastahujeme do 200 m2 domceka s 1500 m2 zahradou , a budem chodit do prace , tak toho casu tlolko nebude 😀

1ingrida1
29. nov 2012

@959touareg ja ti verim, toto ti asi nikto nezavidi.. ale ja by som asi potrebovala taku poriadnu facku do zivota co sa tohoto upratovania tyka.. vsetky zeny s nasej rodiny upratuju jak besne, nikde nemaju bordel,to len ja som taka pokazena nejaka :/

959touareg
29. nov 2012

@1ingrida1
neber to tak, pokazena nie si v ziadnom pripade, len mas ine priority. ved predsa upratany a vylesteny byt nie je to naj v zivote. casto prave takyto vyglancovany byt nie je to prave,orechove. najma ked sa tam potom rodina citi ako v sterilnom prostredi a clovek sa boji si aj sadnut, ze narusi tu skrobenost 🙂 a este ked do toho beha nas@ata manzelka s handrov v ruke a hundre, buzeruje vsetkych naokolo ako robia bordel, spinu a ona sa s tym toooolko natrapila.
to radsej mat na jednej strane bordel a na druhej zase pohodu medzi sebou, nie? ale verim, ze bordel nemas ani ty 😉
ale viem, ze na psychike to neprida, ked vsade dookola zeny upratuju a ty nie...to sa clovek citi akosi previnilo, poznam to. 🙂

renkol
29. nov 2012

@blondiee83 Jak by řekl syn, tak on z okna vidí a to mu stačí a že když je špinavý tak aspoň nemůžou lidi z ulice čučet nám do oken. On dokáže okecat všechno, aby nemusel pomoct s úklidem. 😀 😀

renkol
29. nov 2012

@1ingrida1 To náš malý vyhrožuje, že pozve zloděje co ukradne všechny hadry a přípravky na uklízení a pak nebude mít čím uklízet si ten nepořádek v pokojíčku. 😀 😀 😀
Chvilkama by mě zajímalo, jak vypadá zloděj co krade jenom hadry a čisticí přípravky. 😀 😀 😀

ichbinich
29. nov 2012

Ja na vianocne upratovanie tiez kaslem. Vianoce budu aj so spinavymi oknami 😅
Po prve pracujem a po druhe sa snazim udrziavat aky-taky poriadok. Aj ked zajtra uz planujem odist skor z roboty, syna nechat v jasliach, a v klude si upratat 😉 Lebo uz sa mi presypa papierovy odpad aj z prepravky na to urcenej, aj z papieroveho Ikea sacku, ktory som tak pristavila... Teraz pred Vianocami nas zaplavuju reklamami... o nervy...

A upratovacie orgie nemam rada. Ked je syn pri vedomi, tak sa da maximalne povysavat... A kedze doma uz nespi, iba v jasliach, mam smolu 😉 😝 Takze okna umyvam, ked pride moja mama, syn je v jasliach, ja si vezmem dovolenku, a potom spolu tie okna umyjeme... Uz su zase dost spinave, ale do Vianoc uz nemam volny vikend, vsetky su obsadene, a cez tyzden, ked chodim domov za tmy, okna umyvat nemienim. Navyse sa ma ochladit... A na Viancoe aj tak nie sme doma, tak co. Zide z oci, zide z mysle 😀
Ja robim radsej sem-tam kusok ako vsetko naraz. Jeden den sa prinutim k umytiu zachoda, druhy kupelne, treti utriem prach a pod. Nutim sa preto, lebo mam na to cas iba vecer, ked syn spi a kolkokrat sa mi o 9-10 vecer fakt nechce. Respektive uz iba zavesim pradlo a stacilo. Alebo si radsej pozriem film...
Ale aj u nas doma sa gruntoval dom este 24.12. na obed, namiesto toho, aby sme si v klude sadli a pozerali telku, pripadne uz iba varili a dopekali keksy... Ale generacii nasich mam to z hlavy uz nevyhodime 🤐

gubcikova
29. nov 2012

ja tiež neviem čo je vianočné upratovanie kedže upratujem každý deň

mata1001
29. nov 2012

no baby ako vas citam tak niektore (vacsina z vas) mate upratane skoro stale...majte sa...idem upratat :D

mariana0915
29. nov 2012

tak ja chapem velke upratovanie ako umyvanie okien,poodtahovanie velkych veci napr v kuchyni sporak a take veci ktore bežne pri upratovani nerobim,u nas upratujem vysavam každy 2 den a raz tyždene utieram prach 😵 😵

sisaka
30. nov 2012

@959touareg neviem sice kolko to mas dokopy metrov stvorcovych, ale cokolvek nad 300 m stvorcovych by som brala uz len s upratovackov, kto si moze dovolit velky barak snad nie je odkazany na svojpomoc ....

959touareg
30. nov 2012

@sisaka
som doma, nie je problem, stiham to aj sama. aspon sa nenudim. a clovek zase nonstop od rana do vecera nebeha s handrou v ruke. 🙂 mne to vyhovuje a som veeelmi spokojny clovek. 😉 nic mi nechyba, nastastie.