Čo kúpiť do umývačky riadu?

wilagrande
5. nov 2011

ahojte chcem vas poprosit o radu dnes mi mm kupil umyvacku riadu 😝 (nasa prva) na vyrocie 🙂 ale este nie je zapojena len ja sa absolutne nevyznam v tych tabletach sol a lestidiel vobec neviem aku mam kupit a kde nieco dobre a nie moc drahe a kolko tie pripravky vydrzia....ja mam normalne dilemu a hanbim sa prist do obchodu a pytat sa na to aby som nevyzerala ako totalny blbec :D prosim poradte mi dakujem

ivkakivka
16. máj 2014

@mami.sk resp. je leštidlo a oplachovací prostriedok to isté?

mami.sk
16. máj 2014

@ivkakivka prečo nie, asi každý musí vyskúšať čo mu vyhovuje 😉 my sme dali pár krát tablety no nebola som spokojná, potom sme začali využívať kombináciu soľ, leštidlo a prášok a keďže je to účinné a cenovo veľmi prijateľné, tak už nemáme dôvod skúšať nič iné 😉
a čo sa týka leštidla, tak by to mal byť ten oplachovací prostriedok - leštidlo zabezpečuje aby nezostávali fľaky na riadoch 😉

zvedavamt
18. máj 2014

V nasejnovej umyvke mora mi pridruhom pouziti ostala cela uplne suchatableta. Program bol na bezne umyvanie niekratky. Na prvesme dali len sol a naprazdno. Ked mam tablety aal inclusive treba navyse aj sol a lestidlo ? zajtra zistujem tvrdost vody na vodarnach.

elefar001
2. jan 2015

Doporučujem tablety od firmy Betterware,sú výborné.

elefar001
2. jan 2015

Doporučujem tablety od firmy Betterware,sú výborné.
@marta2610

veduci72
21. feb 2015

ahojte. neostávajú vám sklenené poháre také poškriabané? čím to môže byť? Ď

zabka023
9. júl 2015

@veduci72 ze vraj je to nekvalitne sklo, pocula som to uz viac x.

waitinka7
1. sep 2015

Dievčatá a leštidlo musím ako často dolievať? Pred každým umývaním, alebo to vydrží niekoľko umývaní?

exjanka
11. nov 2015

fu dnes sme kupili umyvacku,umyvali a riady su nejake mokre,kde je chyba?

kacka232
16. dec 2015

@alami chcem sa opýtať, keď si používala sol z dm, dobre sa ti rozpustila?ja mam v navode napísane že mám dať 1l vody a 2 kg soli, lenže tá soľ sa mi vôbec nerozpustila, a mám ju naspodu nádobky na soľ a to som ju tam ešte nedala všetku. :(

alami
16. dec 2015

@kacka232 soľ sa nerozpustí naraz, nasyp a nerieš 😉 ona je tam na dlho, takže sa ani nemá hneď rozpustiť

iwusteeek
17. dec 2015
Používateľ iwusteeek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iwusteeek.

ja mam tiez sol z dm a dobre sa mi rozpusta ale tiez je tam dlhsie

martinkmec1
20. dec 2015

može sa prašok somat použivat na hociaku značku

ramzesa
28. jan 2016

Ake mate skusenosti s pripravkami Ecover z DM? Mozem ich aj kombinovat? Napr. ostalo mi lestidlo a sol W5 z Lidla a chcela by som skusit aj Ecover. Musim cakat, kym miniem to lestidlo (predpokladam,ze sol nevadi)?

aflou
17. mar 2016

Ahojte potrebujem poradiť kúpili sme si umývačku riadu a chcem sa opýtať potrebujem do nej dať ešte aj soľ keď tablety 3v1 ju už obsahujú? Ďakujem

ramzesa
17. mar 2016

@aflou vacsinou odporucaju dat... aspon pre zaciatok by som dala

middlesboro
15. mar 2017
Používateľ middlesboro je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od middlesboro.

Ja nemam dobre skusenost s tymi lacnymi napr s Lidla. Stavalo sa nam, ze sme mali na poharoch povlak. Ked sa da tak je najlepsie ich kupit na internete. Kupim vzdy viac, napr sol, lestidlo, tablety a vide ma to aj o polovicu lacnejsie ako niekde v tescu. V tescu predavaju finish 110 ks za skoro 19 eur a na internete ich kupim aj o polovicu lacnejsie. Podla akcie. Naposledy som kupovala tu.

https://www.tany.sk/do-umyvaciek-riadu/166-calgonit-finish-powerball-classic-110-tabliet.html

middlesboro
15. mar 2017
Používateľ middlesboro je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od middlesboro.

@aflou ano sol treba pridavat. inak sa moze lahko stat ze si pokazis umyvacku. vacsinou ked je malo soli zacne blikat kontrolka. ak kontrolku nemas, treba si to raz za cas skontrolovat.

aflou
27. mar 2017

Ok. Soľ dávam poctivo 🙂

milli20
6. máj 2017

Prosím o radu. Nemáte horký riad po umytí v umývačke riadu? Drevene ale aj plastove varešky, naberačky, aj iné riady. Používala som dm gélové vankúšiky. A používam leštidlo dm.

zitaje
6. máj 2017

@milli20 ano, ja mam varesky horke. Pouzivam dm tablety. Co s tym?

ramzesa
6. máj 2017

tak ja drevene prave preto do umyvacky nedavam,lebo drevo nasiakne tou chemiou podla mna...inak niekde som citala,ze dm dava nejaku horku prichut do chemie,aby to detom nechutilo a nejedli to...

zitaje
6. máj 2017

@ramzesa aha, to znie logicky. Takze drevo tam nedavat.

milli20
6. máj 2017

Drevene varešky ano tie sme vylucili skôr- ale po tých gelovych vankúšikoch hrozné...všetko som oplachovala vodou. Potom som začala dávať somat gel...je to nadalej horké ale nie tak výrazne. Myslela som ci to nemôže ešte byť leštidlom...skúsim vymeniť aj to....

ramzesa
6. máj 2017

Ja som si nevsimla ziadnu horku chut,ale ani som nemala vankusiky z dm...mam len nejake nature alebo eko...uz neviem,nemam skatulu...a potom jarove a somat...z dm mam len prasok,ale na ten som zabudla a este som ho neskusila...

bacoolka
24. sep 2018

@milli20 zistili ste čím bol ten riad horký? Ja mám z DM lestidlo, soľ aj tablety a muž sa sťažuje , že máme horké poháre aj príbory, dokonca dnes od horkeho hrnca mi zhorkla celá zemiaková kaša 😢😬

aflou
24. sep 2018

Ja používam jar vankúšiky, lidl kapsule a finish a ziaden problém s chuťou alebo horkostou sme nemali.

kratulka
24. sep 2018

Nám všetky tablety skriabali poháre.. tak sme davali kapsle z DM ale prisli sme na to ze Jar platinum su naj..aj mycka cistejsia aj filtre.

A co sa tyka lestidla..dávame ocot..skús sa pozrieť co to je to lestidla v podstate je to záverečný oplach tak to ostava na riade...ocot je vpohode jedlá zalezitist..

Soľ však dávame najčastejšie z kauflandu.je taka granulova...
Skús aj mozno nieco ine ti bude viac vyhovocat..toto je len moja rada..zatiaľ čo je naj pre nas...

kratulka
24. sep 2018

@milli20 drevené veci som.ptestala davat do mycky..napachli mi cistiacim pristriedkom...a potom varim s vareskou..ale od kedy jarove kapsle tak dávam.ich obcas....z nej mi nepachnu varesky

milli20
24. sep 2018

@bacoolka...nezistila...resp. myslim že to bolo výrobkami Dm. Už používam výlučne somat. A Somat gél...už neexperimentujem 🙂