• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo potrebuje korytnačka k životu?

14. augusta 2009 
Ahojte...Syn mi dovliekol s prazdnin domov korytnačku...Našli ju niekde pod balkonom,bud niekomu ušla,alebo sa jej niekto chcel zbaviť :unamused: To už je jedno..Takže ja by som prijala,nejake vaše rady a skusenosti,kedže ja o nich neviem nič... :frowning2:
Ideme do akvaristiky,kupiť nejake haraburdy čo potrebuje k životu....
Rada by som vedela niečo aj o prezimovani a podobne... Ďakujem veeelmi pekne! :wink:
13. aug 2009 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mate vodnú či suchozemskú?
13. aug 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suchozemská prezimuje v chladničke :slight_smile:
asi nie vodnú, ved ta prezimuje tak isto ako v lete, vo vode :wink:
13. aug 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubaczik, potrebuje velke akvarko s pilinamy a stravu cerstvu zeleninu a ovocie. prezimuje tak ze sa zahrabe pod tie piliny a bude spat. my sme mali korytnacku bianku :slight_smile:
13. aug 2009 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubaczik:ja mam vodne korytnacky 2ks,mam velke akvarko v nom mam velky koren a kyslik,vodu menim kazdy 4 den,krmim ich morskymi racikami,a cez zimu mam ziarovku na vyhrevanie,ale v zime su ako omracene a aj vtedy menej papkeju :wink: :wink: :wink: tak neviem aky druh mas?to uz sa musis opytat v akvaristike :wink: :wink:
13. aug 2009 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No neviem...my sme mali suchozemskú ako druhý majitelia 29 rokov..neviem koľko ju mali prvý, nebola som ešte na svete...Tak držím palce, nech vám prírastok prirastie k srdcu ako nám... :slight_smile:
a ... nikdy nemala akvárko, behala po celom byte...a prezimovávala najradšej pod radiátorom.. :slight_smile: Väčšinou spala až do marca s pár prestávkami na jedlo a pitie... :grinning: Mala strašne rada prekážky, všade kam sa jej zmestila hlava, chcela vliezť,asi si neuvedomovala, že vlečie aj pancier.. a naháňala nášho psa, či kocúra..oba prežila...Milovala zeleninu, ovocie, pečivo namočené v teplom mlieku (v zime) , púpavové listy a hlavne červený melón.. :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. aug 2009 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my mame dve vodne,nepotrebuju ziadnu extra star.akvarko ,vodu asi 15cm,kamen aby mohli ist aj nasucho-teda ostrovcej...v lete jedia asi 4x do tyzdna,v zime staci 1x tyzdenne...masko nemusis davat solo,lebo zacnu kusat...
stacia tie "hovienka",krm postupne,dokedy sa biju o zradlo,ked polavia,viac im netreba,potom sa len voda spini,no a cistit,teda menit vodu asi tak 3x do tyzdna-samozrejme p.p.... :slight_smile:
13. aug 2009 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem..Mame vodnu korytnačku,kupili sme jej akvarium aj s nejakym vybežkom,tak si lozi hore... :grinning:
len mi neni jasne,či vodu ma mať až nad pancier :sweat_smile: a či jej dať do akvarka aj nejake kamienky na spodok,kupiť filter a tak podobne? :sweat_smile:
Lampu sme jej dali tiež :slight_smile:
14. aug 2009 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj bubaczik...vodu moze mat aj nad pancier ak ma miesto kam si moze vyliezt (nejaky kamen alebo konar ) kamienky na spodok by som jej moc nedavala , lebo korytnacky velmi rychlo zaspinia vodu bude sa ti tam stale hromadit bordel a cistenie bude narocne...ked chces daj jej tam radsej nejake vacsie 2-3 kamene...filter nepotrebuje...
14. aug 2009 o 13:58  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubaczik, aj my sme mali korytnacky, dve, suchozemske. teraz sa o ne stara chlapec, ktory ma na to cas a hrozne po korkach tuzil :slight_smile:

k tym vodnym. este nezabudni aj na nejake svetlo, pretoze aj tie sa rady vyhrievaju. inak, dobre rady su aj na nete: http://www.korytnacky.sk/sk/Uvod/O-stranke.alej
14. aug 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my nemame ani svetlo-vylezie si na kamen a tam na nu skvari slnko :grinning:
a filter netreba,vsak doma sa meni castejsie ako v obchodoch.-)
14. aug 2009 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok