Čo s nájdenými mačencami?

elalala
27. máj 2023

Ahojte, velmi pekne prosim o radu... Ráno v dielni na záhrade za najväčším bordelom manžel nasiel tieto tri mačiatka... Za celý den k nim macka neprisla, aj ked mnaucia o dušu, mne uz puka srdce...od siedmej ráno ich mama neprišla a uz je pol deviatej večer, bojím sa, ze ich opustila... Su take drobné, sice chodia, lezú, ale este velmi nemotorne, pit same nevedia... Doma nemam absolútne nic vhodne pre mačiatka, mam len vnútornú sterilizovanu dospelú macku...co im dat? Obyčajne mlieko? Ako záchranu...sme na dedine, nie je sanca dnes nieco kúpiť... Zajtra ráno manžel pojde do mesta kúpiť mlieko pre mačiatka...
A este, nechat ich na noc tam? Mozno sa mama este vráti? Alebo ich radsej zobrať do bezpečia dnu? Premáva sa nam po záhrade dost vela agresívnych kocúrov od susedov...ďakujem za kazdu radu

patus_2
27. máj 2023

@elalala možno ich niekto vyhodil, preto za nimi mačka neprišla... Mlieko obyčajne im nedávaj, pretože môžu dostať hnačku. Ak máš doma mačacie krmivo, tak skús ho nejak na veľmi maličké časti nadrobiť a tiež čistú vodu. Nieje to ideálne, ale aspoň niečo... Ráno sa skús spojiť s nejakým OZ v okolí, keď aj z kapacitných dôvodov mačičky nevezmu, tak aspoň vedia lepšie poradiť čo im dať jesť, ako im dať piť atď.

teleskop
27. máj 2023

pozri nejaky zachranarsky spolok a porad sa ja som tak vzdy robila

pepek11
27. máj 2023

@elalala možno je mama nablízku, len sa nechcela ukázať. Kravské mlieko určite nedávajte. Kúpte nejaké paté, ale nie nejaké nekvalitné supermarketové jedlo pre mačky.

pikachu999
28. máj 2023

@elalala treba im kúpiť mačacie mlieko a nejaké jedlo aj , ak si netrúfate sa o nej starať kontaktujte nejaký útulok prosím

modrykolibrik
28. máj 2023

@elalala neber ich prec. Ja som uz zazila ze macka sa neukazala aj 2 dni. Same sa tam asi nedostali

h2
28. máj 2023

Matka ich určite neopustila. Zrejme už nežije, alebo je niekde zavretá. Určite by som im dala napiť, aj kravské mlieko je lepšie, ako nič. Nevyzerajú, že by boli až také maličké, že by nezvládli vypiť mlieko aj samé, skús im ho dať do nízkej misky (podmiska pod kvetináč, alebo väčšie viečko zaváracej fľaše. Mlieko ohrej na telesnú teplotu. Mačiatka daj k miske a namoč im papuľky do mlieka, veľmi rýchlo pochopia, čo majú robiť.

elalala
autor
28. máj 2023

@h2 Ahoj, mačička len jedna vie pit sama, jedna sa snaží, ale ako sa jej dostane do nosteka, tak sa zľakne a uz nechce, no a tretiu krmim striekačkou, ona uplne odmieta zatial...včera som im namocila granule pre mačiatka, co som este nasla taky malinky kúsok po nasej cice do vody a tu vodu pooblizovali...manžel sa o chvilu vráti s mlieckom pre nich, v pondelok na veterinu...macka sa zial neukázala, tak to ostáva na nas... Ja rodim o par dni, tak manžel bude mat veselo😀

elalala
autor
28. máj 2023

@modrykolibrik no dva dni takéto mačence bez mamy neprežijú...už večer ako som ich kŕmila (čakali sme do večera v nádeji, že sa mama ukáže) hltali ako o život, do rána pochybujem, že by to vydržali...ale zase ktovie, ako dlho boli bez mamy

elalala
autor
28. máj 2023

inak co sa tyka kravského mlieka... Večer som skúsila napisat sms veterinarovi a on mi volal, ze ak su cely den bez mamy a ocividne velmi hladné, mozem im dat 5ml prevareneho obyčajného mlieka, len aby aspoň nieco mali v žalúdku do rana... O desiatej vecer to uz clovek berie fakt ako poslednú zachranu, kedze nie každý ma doma bezlaktozove mlieko ci ine veci

h2
28. máj 2023

@elalala Ďakujem ti veľmi pekne, si úžasná osoba. 👍❤️

elalala
autor
28. máj 2023

@h2 Juj od úžasnej mam daleko 😀 ale ja som s mačkami vyrastala, milujem ich, nemala by som srdce nebodaj len tak ich nechat...skúsime im potom najst domov a ak sa nepodarí, tak ostanú u nas...dcera bude po mne, tiez bude vyrastať s mačkami😀 dakujem pekne za rady, uz su napapane speci mlieckom a spokojne 😊

tramtada31
28. máj 2023

@elalala si uzasny človek, že si ich tam nenechala na pospas osudu. Podľa otvorených očiek majú viac ako 4 týždne, skoda, že nie je lepšia foto, dalo by sa urcit lepsie. Neviem, či sa vedia vyprazdnovat, mozes im pomôcť masirovanim bruska mokrou handrickou namočenou v teplej vode. Aj ako prva pomoc sa tiež mohli dávať rozmocene macacie granulky v horúcej vode, oni nabomptnaju a po vychladnutí sa z toho dá spravit taká kasicka. Držím palce

monika_63
28. máj 2023

Ach malicke, zase zacina to obdobie, kedy bude vsade vela malickych, opustenych, vyhodenych, nechcenych maciatok. Tieto mali stastie, ze natrafili na teba, cloveka, ktoremu nie su lahostajne. ❤️❤️

h2
28. máj 2023

@tramtada31 Mačiatka otvárajú oči vo veku 7-10 dní.