Čo sa oplatí kúpiť v Tescu a čo v Lidli ?

simula
19. mar 2008

Caute ,co kupujete v Tesco ,Lidli ,co mate vyskusane ,co sa oplati kupit a co nie?
Bola tu podobna tema ,ale jednalo sa o plienky ,ale ja myslim aj z potravin 🙂
My casto kupujeme v tescu piskoty ,tie su velmi chutne a este pukance maslove,tie niesu moc slane a aj detom chutia 😉

levon
20. mar 2008

jeeej franziska, ale takú zeleninu a ovocie kúpiš v každom obchode a zelovoci, nielen v liedli a tescu 😉
a v nemecku predávajú presne takú istú - teda v obchodoch typu Norma, aldi, liedl...robila som v nemecku a tak viem aké broskyne a nektarinky som kupovala vo februári..a tiež rajčiny. bolo to síce nejaký ten rôčik dozadu ale nemyslím že v každom obchode v nemecku majú len ekologickú zeleninu..možno v tých lepších

alami
20. mar 2008

do lidl chodím len po:
granko - je na nerozoznanie od pravého granka a je lacné,
paradajkový pretlak - super hustý, vo fľaštičke ako detská výživa a dobrá cena
coca colu - nie je pravá, ale sa naozaj véééľmi podobá a 2l stoja myslím 22Sk

certica
20. mar 2008

my v podstate chodievame do tesca na bezne nakupy+drogosa, ale specialne na syry chodime radsej do carrefouru, jogurty, prip. masove vyrobky - terno a co sa lidla tyka, len vynimocne sa zastavime, a to mrazene nanuky, potom niektore syry maju dobre - polozrejuce a este vo vakuovom baleni take udene morcacie prsia.
no a este mame pod nosom billu, tam co momentalne treba.
zeleninu, ovocie - ako kde podla moment. vyberu

zuzla2
20. mar 2008

alami a ta citronova xuti ako sprite 😉

my sme maniaci co sa tyka obchodov,takze prejdeme skoro vsetky obchodne domy a pominame tam majland 😖
z lidlu milujeme pangusius filety alebo tie zmrzlinove kornutky,z hypernovy rozok so slaninou a syrom...v kaulfande je super bageta..no prosto v kazdom mame zopar nasich tipov a tak sobotu pol dna len chodime po obchodakoch 😀

certica
20. mar 2008

zuzla, my podobne 😀 a ten pizza rozok so slan. a syrom aj moj muz miluje, ale inak hypernovu velmi nemusim.

rebeca10
20. mar 2008

kocky,ake plienky kupujete v Lidli? su aj lacne aj dobre? 🙂

magg
20. mar 2008

my kupujeme v lidli piskoty, plienky a hlavne sladkosti, niektore su neskutocne dobre, milujem ich dezerty Melanie alebo Vanessa, to sa ideme pozabijat, este gumene cukriky, sem tam ryby, uzasne keksiky v takom tmavomodrom obale, su to take mensie stvorceky polomacane v cokolade s orieskami a neviem cim, ale su naozaj sqele, a este tam kupujeme kavu, taku velku so zlatohnedym vrchnakom a zelenou etiketou

otrivinkajanka
20. mar 2008

ja v lidli nakupujem plienky,take ovocne stavy v skle,malej sladkosti a ovocie a zeleninu tesco tu v ds nemame ale ked som u mamy v blave tak urobim komlerny nakup v tescu inak chodime do hypernovy a kauflandu

kotenko
20. mar 2008

Ahojte, tak v tescu mam vychytene tie caiserky a syrove croasanty, co sa tyka jedla a podobne, tak to isty tiez tesco, Lidl ma super ARASIDY v pol kilovom baleni a momentalne su po 30sk/akcia, potom sataly ako parizsky...
Do billy chodime jedine na akcie, lebo to tam maju predrazene, aj ked ju mame ovela blizsie ako tesco, radsej zajdeme do TSC.
CBA su drahy Madari, ktory maju vsetko predrazene a v obchode nie je ziadna ponuka, jeden druh detskej vyzivy, jeden druh toaletneho papiera a pod... 😠
U nas pomerne vo vsetkom vyhrava TESCO. ale co sa tyka ovocia, tak to je skvele v Lidl a maju ho tam za pomerne dobru cenu

trpezliva
20. mar 2008
simula
autor
20. mar 2008

ja si kupim v Lidl vzdy krickove paradajky ,tie su super a teraz sme zacali kupovat take plnene vankusiky do mlieka ,ale zjeme ich este v aute 😀

dominica
20. mar 2008

ja kupujem v Lidli niektoré salámy, muž lúbi ich sladkosti, ale ja nie, tak tie len pre ňho, odličovacie tampóny, sem, tam nejaké rybičky, super sú nanuky, ale ináč moc toho nie je, lebo zelenina sa mi páči viac v kauflande, tak tak chodím častejšie a preto tam nakupujem aj skoro všetko ostatné a v tescu kupujem tesco veci a Cherokee, popr. maso a plienky, tie len tescové 😉

luciask
20. mar 2008

inak sranda, som sa pozrela na tie ceny v tych obchodoch a ma zarazilo, ze maslo 250 g balenie a na obrazku 200 g balenie.

monkula
20. mar 2008

lucia, ty máš teda postreh...
Cereálie tam malému kupujem aj ja, ale práve tie vankúšiky mu veľmi nechutia... 😒 😒

magg
20. mar 2008

mna inac sklamalo, ze Lidl plienky robi uz iny vyrobca, chyba mi v zadu ta elasticka cast, nastastie uz plienky takmer nepouzivame

monkula
20. mar 2008

ja kupujem plienky v Bille, tie Clever, som s nimi max. spokojná... 😉 😉

mimikyky
20. mar 2008

my chodíme do lidlu najmä na nugetu, mňááám a na tú super rybičku, bielu, už tu bola spomenutá, a aj na kornútkové nanuky,mňam a gumené cucu 😀 😀 😀

monkula
20. mar 2008

mimikyky, dám Ti na zadok, akú nugetu? Ty máš prísny zákaz sladkého... 😠 😠 😠 😀 😀 😀

mimikyky
20. mar 2008

no, to deťom 😉

monkula
20. mar 2008

A ako potom vieš, že je to mňam? 😲 😲 😲 😉 😉

mimikyky
20. mar 2008

si ma dostala 😀 😀 😀
mňam je na ryžovom pukancovom polystyrenovom chlebe 😀

ale už ju nepapám, pri tom termo xku mi sladké nechutí

monkula
20. mar 2008

😀 😀 😀

biba12
20. mar 2008

Ja v Lidli moc nenakupujem, ked kupujem tak tie ich hamburgery. Dva stoja 49.90 sk. Dalej som tam kupila stavy a to bananovu, ta mi super pomohla na mlieko a sladkosti. v Tescu kupujem postelne pradlo, uteraky, plachty, detske oblecenie. Podla mna maju lepsi vyber ako v Carrefoure, kde nakupujem pravidelne. V CRF maju lepsie a kvalitnejsie maso, iba zo Slovenska. A tomu ja verim viacej ako nejakym polskym masam v Tescu.

simula
autor
20. mar 2008

monkula ,skusila si aj tie toffe,tie su fajn 😉
a nutelu kupujeme tesco ,aj plienky len tesco 🙂

uhlikova09
20. mar 2008

ja som zabudla mi tiez chodime na cherokee pre maleho 😉

monkula
20. mar 2008

Ja som raz v Lidli kúpila mäso a po rozkrojení som zistila ,že je zelené 😠 😠 😠 Tak som im ho bola vrátiť, bez rečí mi vedúca vrátila peniaze, až mi to bolo podozrivé... 😒 😒
Naša mäsiareň bola vtedy zatvorená...
A hamburger kupujem nášmu závislému synátorovi... 😀 😀 😀

gio
20. mar 2008

Nam sa osvedcili v Lidli plienky, maju aj dobre cenu, su skoro take iste ako tescove.
A este je dobry sypany caj Earl Grey, zn.Lord Nelson.
V Carefoure najradsej kupujeme vonave cerstve pecivo , hlavne croisanty , plnene šišky, alebo cibulovy chlieb,mnam.

monkula
20. mar 2008

gio, v malackách CRF nemáme, nerob chute s cibuľovým chlebom 😀 😀 😀

renka1801
20. mar 2008

Ahojte. Ja sa pridám tiež so skúsenosťou.U nás Tesco nie je ale už ho stavajú.Tak nemam skúsenosti.Ale ked sme v ZA tak si kúpim čo práve potrebujem,ale vyslovene nemám nič konkrétne vyskúšané, že by som to vyhladávala.Ja mam blízko Billu,nie je tam velký druhový výber,ale prevažne denné nákupy absolvujem tam. Majú pečivo ,ktoré si pečú oni tak to na ranajky, velmi dobré jogurty BIO české.Lidl mam od ruky,ale ked sme autom tak tiež nakupujem ovocie a zeleninu,Teraz majú velmi dobre slivky,v pol kg balení 33 Sk, aj mango sme kupovali tiež v dobrej cene,alebo aj hrozno.Potom mam vyskúšane tie mrazene biele ryby,výborne.Aj syry tie drahšie,a manžel si tiež kupuje všelijaké rybky.No a často nakupujem aj v Terne velký výber rozny výrobcovia, ale draho.

audreyd
21. mar 2008

tesco - plienky, mlieko, oblečenie pre deti cherokee, niekedy niečo aj pre nás, kanc. potreby, niekedy nejaké toalet. potreby, hračky...

lidl - ovocie, zelenina, sladkosti, plienky, ovocné džúsy, bezkof. inst. káva, niektoré mliečne výrobky, chlieb a pečivo (v našom tescu ich majú otrasné 😖 )

... ale keď si mám vybrať, tak potraviny najradšej v bille, mäso a výrobky v obyč. mäsiarstve a drogéria a kozmetika jednoznačne v DM a obuv pre deti protetika 😀 😀 😀