Čo sa oplatí kúpiť v Tescu a čo v Lidli ?

simula
19. mar 2008

Caute ,co kupujete v Tesco ,Lidli ,co mate vyskusane ,co sa oplati kupit a co nie?
Bola tu podobna tema ,ale jednalo sa o plienky ,ale ja myslim aj z potravin 🙂
My casto kupujeme v tescu piskoty ,tie su velmi chutne a este pukance maslove,tie niesu moc slane a aj detom chutia 😉

abetka
21. mar 2008

ja kupujem v lidli piskoty, zeleninu a ovocie a niektore jogurty. V tescu plienky, tesco perniky su vyborne a tesco smot.kremy. Ako pravy pribinak a super cene a mala si to chvali.

kattkak
22. mar 2008

monkula,
ani sa ti nečudujem s tým mäsom z Lidlu. Ja by som tam mäso nikdy nekúpila po tom, čo som raz videla ako ho tam priviezli.
Normálne prišiel chlapík na Octavii a z kufra vybral kartóny a balíky mäsa. 😲
Chapeš to? Žiadne mraziace boxy, alebo chladiace zariadenia.
A to nebolo v zime, bolo leto.
Takže mäso radšej z overených zdrojov.
Ale zas Lidl nemá všetko zlé, plienky, servítky, odličovacie tampóny sú celkom fajn. Aj tá zelenina a ovocie.
Často tam nakupujem aj oblečenie pre malého, dobré ceny a kvalita. Čo je pre mňa dôležité, niektoré veci majú aj atest, že boli testované na obsah škodlivín.

nattie
22. mar 2008

my v Lidli pravidelne kupujeme Colu tu za (tusim) 22Sk chuti ako prava Coca-Cola, mineralky Deep jemne perlive, rajcinove dzusy v zltom tetrapakovom obale - tie pouzivam na omacky a polievku a celkom dobre maju aj jogurty - teda niektore...jaaaj a aby som nezabudla nanuky a zmrzku - tie su vyborne za rozumnu cenu....niekedy pokupime aj ine potraviny ale to uz nie pravidelne, len ked mi nieco padne do oka 😉

uva
22. mar 2008

my vačšinou využívame tesco, ale maso nekupujem ani tam najlepšie v masiarstve, na lidl som si dlho nevedela zvyknut,ale teraz tam už chodím radšej ako do billy v poslednej dobe tam hádžu nehorázne ceny. nám z lídla chutia aj sladosti rozne perníčky a keksy a maju dobrý vyber aj v ovocí a zeleninke, tak isto aj mlieko maju za dobru cenu 🙂 a potom aj mineralku ale my kupuje len magnezku tak to jedno kde najlacnejšia je aj tak v metre 🙂

lenadka
22. mar 2008

v lidli kupujeme W5 prostriedky na cistenie, do umyvacky riadu, na kuchynu, tekuty gel na pranie...inak som poyerala test magazin a testovali odmastovacie a cistiace prostriedku, w5 skoncili na druhom mieste, zato majster proper a cif na konci 😅 tak ma potesili

lenadka
22. mar 2008

a v tescu vzdy skoncim pri detskom cherokee obleceni a skoro vzdy nieco kupim 😅 a potom plienky a kozmetiku kupujem v tescu

dannynka
22. mar 2008

v tescu kupujem plienky,vlhcene(kym som nezistila ze v kauflande maju za tyku istu cenu a lepsie 😉 ),a este kecup tam maju super,na ten chodime vzdy len do tesca 😉 a este vela mrazenej zeleninky 😉
a lidl ma tiez dobre plienky,aj nejake mliecne vyrobky,malinovky,mineralky...a sem tam ked je neaka akcia aj oblecko je tam celkom fajn za slusnu cenu 😉

dobromila
22. mar 2008

zaujimave veci sa tu clovek dozvie 😉 musim pozriet ten ospevovany pretlak v Lidli...
my tam kupujeme mlieko, maslo,čaje, cottage,kuracinu, nanuky, ktore chutia ako Magnum a stali najprv 10 Sk, neskor 15 😎 zeleninu - ak je v dobrej cene (nedavno boli banany po 10 Sk!!) a obcas nieco z akciovej ponuky - napr. mame pekny masivny pribor, maly ma odtial pancusky...

v Tescu - jednoznacne detske oblecenie Cherokee, aj pre nas tam nieco najdeme z tej znacky, popripade teraz maju F &F - oplatia sa balicky ponoziek 😀 a potom vsetko ostatne, co nekupime v Lidli

do Kauflandu chodime len vtedy, ked mame chut na tekvicove pagace - mnam 😉

nattie
22. mar 2008

dobromilka - nie pretlak ale je to rajcinovy dzus v litrovej skatuli 😝

dobromila
22. mar 2008

aha, nattie, dakujem za upozornenie 😉

maca793
22. mar 2008

ja veľa do lidla nechodím, lebo u nás nič nemajú to, čo chcem. najradšej do tesca, tam mi ide priamy bus priamo pred dvere a tam som si zvykla robiť aj väčšie nákupy. plienky z lidla sa mi nepáčia, malá ich vždy preciká, hlavne v noci. a tam si neviem ani predstaviť si nakúpiť na mesiac potraviny.

lenadka
22. mar 2008

kolko stolji ten liter rajcinovej stavy?

maca793
22. mar 2008

ak si dobre pamätám tak okolo 30,-sk,

lenadka
22. mar 2008

dik vyskusam 😉

magg
27. mar 2008

minule som sledovala testmagazin a hovorili tam o odmastovacoch a cistiacich prostriedkoch, velmi dobre boli ohodnotene prostriedky z lidl, tak som nejake kupila a su fakt super, odstranovac skvrn na pradlo za nejakych 70 sk a je perfektny, malej som nemohla vyprat skvrny od jablka a boli na bundicke uz od leta, skusala som aj vanish a nic, no a s tymto odstranovacom to paradne pustilo, celkom sa tesim 😀

dobromila
27. mar 2008

magg, vdaka za tip - aj ja som z niektorych neznicitelnych skvrn zufala ☹ 😉

dominica
28. mar 2008

aj ja nemôžem vyprať škvrnu od jabĺčka...tak pôjdem ten odstraňovač mrknúť 😉

renattas
28. mar 2008

Ahojte, tak ja nakupujem v tescu: detské plienky, vlhčené utierky,Cherokee oblečenie, občas ovocie a zeleninu-záleží na cene a kvalite, pečivo, kuchynské utierky a hyg.vreckovky, chladené kurence,kur.prsia, mlieko. Do Lidl nechodievam, mám ho od ruky, ale chodieva tam moja mama a tá mi prinesie,čo potrebujem - detské plienky- tiež sú dobré, ovocie ,zelenina za dobrú cenu, kuracie prsia, kurence v akcii a to je asi tak všetko. A ešte vákuové obaly som tam kúpila, inak nemám rada tie "haraburdy",ktoré tam predávajú. Billa - ovocie, zelenina sú tam pekné, ale predražené.Kupovala som tam detské príkrmy, výživy-teraz to už malý neje, kupujeme iba KUbíka. Doslova neznášam Jednotu, kde robievam iba drobné nákupy, nakoľko ju mám najbližšie, bežne predávajú tovar po zár.lehote, ovocie,zeleninu doslova hnilé, mám problém kúpiť banány- a tie ceny? Drogériu kupujem v DM, inú drogériu v meste vlastne ani nemáme 101-ku zatvorili, ešte je tu tuším nejaká V-drogéria,tam som nebola, DM je v pohode.

majka35
28. mar 2008

v tescu maju fantastické mrazené zeleninové prsty tesco health ... a v lidli tiež kúpim sem tam plienky ... celkom som s nimi spokiojná ... 🙂

pezincanka
28. mar 2008

Ja v Lidl dzusy s 700ml flasiach, su velmi dobre a vhodne pre kojace maminy zlozenim ovocie, teda posla mna banan, hruska, broskyna. Aj 100% jablkove dzusy. Kupujem tam tuniaka, neviem, ale ci cena je nejak dobra. Uz pravidelne syry- GOUDA platky, alebo blok je vynikajuca a nie som si ista, ci ju maju v Tesco. Aj Emental a Eidam mam dobru skusenost. A kedze potrebujem bezlepkove a bezsojove potraviny, zistila som, ze maju viac masovych vyrobkov bez soje a lepku- sunku aj trvanlive salamy. Obcas tam kupim jogurty. Raz som kupila mlete maso, bola som spokojna. Maju aj take nieco ako kindervajicka, su 3 v jednej krabicke, ta cokolada je vraj vcelku OK. Nejem cokoladu, ale malej som to kupila, lebo v Kinderku je niekedy taka hovadina ta hracka a tu su zvieratka.

U nas je LIDL a TESCO blizko, maju takmer spolocne parkovisko.A v Lidl je ooovelllaaa menej ludi.

ukana
28. mar 2008

my mame maso z Lidlu bezne, este sa mi nestalo , ze by bolo pokazene 😒 . Pokazene som kupila v Bille 😒 to je podla mna nahoda.
V LIdli maju super ovocie a zeleninu, nanuky a este zboznujeme sladke kondenzovane mliecko v tube za 19.90sk. Ako PIkao alebo Jesienka, ak si pamatate. A este syry. salamy tam nekupujeme, su hnusne, a tresku som si raz v Lidli kupila, bola hnusna 😖 😖 😖 😖

ukana
28. mar 2008

a este obycajne maslo kupujem v LIDLI, syry,, mlieko, smotanove jogurty. Maju tam aj aj kavovinovu zmes, nieco ako Caro, ale lacnejsie MALT COFFEE, je fajn. 😉

dominica
28. mar 2008

tak som kúpila v Lidli ten odstraňovač škvŕn a keď vyskúšam, dám vedieť, či je fakt taký dobrý 😀 😀 😀

duskaf
28. mar 2008

lenadka, potešila si ma, tiež používam z lídla prášok do myčky a W5 výrobky.

ivka07
28. mar 2008

ahojte,
ja v lidli nakupujem mlieko polo aj plnotučné, syr v črievku, mrkvovú štavu,lahodkové parky, smotanu do kavy,zeleninu ovocie,kavu ale tu (meltu nieco na ten sposob)
v tescu kupujeme plienky, a všetky ostatne potraviny. V tescu sa mi nepáči pečivo.

ivka07
28. mar 2008

a v lidli je výborný tuniak v slnečnocovom oleji.

naty21
29. mar 2008

aj my kupujeme v Lidli hlavne mlieko a zeleninu, ovocie a v tescu plienky

dnes som v lidli hladala ten odstraňovač škvrn a nemohla som ho najst. mali tam len vanish. napíšte ako sa volá.

simula
autor
29. mar 2008

pezincanka, aj my sme nasim kupili tie kinderka a ta cokolada je ozaj dobra 😀

pezincanka
29. mar 2008

Dnes som rozdala deckam dalsie tri vajicka, nestazovali sa na kvalitu cokolady ani hraciek. 😵

magg
29. mar 2008

naty21 - ten odstranovac je v bielej plastovej flasi s oranzovym rozprasovacom, je to litrova flasa